2. Процедура
Процедура
Заглавие: NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Описание: Upprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad - projektering, ombyggnation och utbyte till ALEX av 6 st plankorsningar.
Вътрешен идентификатор: KOM-420124
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71311230 Инженерни услуги по проектиране и конструиране на релсови пътища
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: KOM-420124
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71311230 Železniční stavitelství
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Intern ID: KOM-420124
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311230 Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: KOM-420124
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71311230 Υπηρεσίες μηχανικού σχετιζόμενες με την κατασκευή σιδηροδρόμων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
452495-2026 - Licitación
Suecia – Servicios de ingeniería ferroviaria – NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoKOM-420124
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 71311230 Servicios de ingeniería ferroviaria
5. Lote
LoteLOT-0001
452495-2026 - Hange
Rootsi – Raudteealased insener-tehnilised teenused – NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusKOM-420124
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 71311230 Raudteealased insener-tehnilised teenused
5. Osa
OsaLOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: KOM-420124
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71311230 Rautatien rakennustekniset palvelut
Osa: LOT-0001
452495-2026 - Mise en concurrence
Suède – Services d'ingénierie ferroviaire – NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneKOM-420124
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 71311230 Services d'ingénierie ferroviaire
5. Lot
LotLOT-0001
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: KOM-420124
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71311230 Tehničke usluge u području gradnje željeznice
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: KOM-420124
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71311230 Vasútmérnöki szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: KOM-420124
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71311230 Servizi di ingegneria ferroviaria
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
452495-2026 - Konkursas
Švedija – Geležinkelių inžinerijos paslaugos – NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusKOM-420124
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71311230 Geležinkelių inžinerijos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
452495-2026 - Kompetizzjoni
L-Iżvezja – Servizzi ta' inġinerija tal-ferroviji – NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internKOM-420124
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71311230 Servizzi ta' inġinerija tal-ferroviji
5. Lott
LottLOT-0001
452495-2026 - Mededinging
Zweden – Dienstverlening voor spoorwegenbouwtechniek – NUVA-0042 Norge-/Vänerbanan, Bdl 637 (proj.)
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecodeKOM-420124
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71311230 Dienstverlening voor spoorwegenbouwtechniek
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: KOM-420124
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71311230 Usługi inżynieryjne w zakresie kolei
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: KOM-420124
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71311230 Serviços de construção ferroviária
Lote: LOT-0001
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: KOM-420124
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71311230 Inžinierske služby pre oblasť železníc
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: KOM-420124
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71311230 Storitve na področju gradnje železnic
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: KOM-420124
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001