See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ηλεκτρονικός, άνω των ορίων, Ανοικτός Διαγωνισμός, για την παροχή υπηρεσιών για την κάλυψη των αναγκών, στο πλαίσιο συνδιοργάνωσης με τον ΣΕΓΑΣ, του Αυθεντικού Μαραθωνίου Αθήνας για το έτος 2026 (7-8/11/2026)
Описание: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμηθειών ειδών και η παροχή υπηρεσιών για την κάλυψη των αναγκών του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας, στο πλαίσιο συνδιοργάνωσης με τον ΣΕΓΑΣ για το έτος 2026 που θα πραγματοποιηθεί 7 και 8 Νοεμβρίου 2026. Οι παρεχόμενες υπηρεσίες κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 92622000-7. Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα: ΤΜΗΜΑ 1: «Ενοικίαση 550 Λεωφορείων μεταφοράς συμμετεχόντων και εθελοντών του Α.Μ.Α 2026», εκτιμώμενης αξίας 170.000 € πλέον ΦΠΑ ΤΜΗΜΑ 2: «Εγκατάσταση και μίσθωση προσωρινών μεταλλικών κατασκευών για τις ανάγκες διοργάνωσης του Α.Μ.Α 2026», εκτιμώμενης αξίας 100.000 € πλέον ΦΠΑ ΤΜΗΜΑ 3: «Ενοικίαση χημικών τουαλετών για την υποστήριξη των εκδηλώσεων και των αγώνων του Α.Μ.Α 2026», εκτιμώμενης αξίας 25.000 € πλέον ΦΠΑ ΤΜΗΜΑ 4: «Υπηρεσίες μεταφοράς (υλικών κι εξοπλισμού) για την υποστήριξη των εκδηλώσεων και των αγώνων του Α.Μ.Α 2026» εκτιμώμενης αξίας 85.000 € πλέον ΦΠΑ. ΤΜΗΜΑ 5: «Μίσθωση μεταλλικών κιγκλιδωμάτων για τις ανάγκες διοργάνωσης του Α.Μ.Α 2026» εκτιμώμενης αξίας 20.000 € πλέον ΦΠΑ. Προσφορές υποβάλλονται για ένα, περισσότερα ή για όλα τα τμήματα, όπως αυτά αναλύονται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ (τεχνικές προδιαγραφές) της παρούσας διακήρυξης. Προσφορά που δεν αφορά το σύνολο των ειδών κάθε τμήματος στο οποίο συμμετέχουν οι ενδιαφερόμενοι, απορρίπτεται ως απαράδεκτη. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 400.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 496.000,00€). Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται από την υπογραφή της και έως την ολοκλήρωση των δράσεων του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας 2026. Σε περίπτωση μετάθεσης του χρόνου υλοποίησης των δράσεων του Αυθεντικού Μαραθωνίου ο συμβατικός χρόνος παρατείνεται αυτοδικαίως μέχρι την πραγματοποίησή τους. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της τιμής σε ευρώ ανά τμήμα, με την προϋπόθεση η προσφορά να μην υπερβαίνει την προϋπολογισθείσα δαπάνη για το σύνολο των υπηρεσιών/προμηθειών κάθε τμήματος.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 92622000 Услуги по организиране на спортни мероприятия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: ΤΜΗΜΑ 1: «Ενοικίαση 550 Λεωφορείων μεταφοράς συμμετεχόντων και εθελοντών του Α.Μ.Α 2026»
Описание: ΤΜΗΜΑ 1: «Ενοικίαση 550 Λεωφορείων μεταφοράς συμμετεχόντων και εθελοντών του Α.Μ.Α 2026»
Вътрешен идентификатор: 1
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: ΤΜΗΜΑ 2: «Εγκατάσταση και μίσθωση προσωρινών μεταλλικών κατασκευών για τις ανάγκες διοργάνωσης του Α.Μ.Α 2026»
Описание: ΤΜΗΜΑ 2: «Εγκατάσταση και μίσθωση προσωρινών μεταλλικών κατασκευών για τις ανάγκες διοργάνωσης του Α.Μ.Α 2026»
Вътрешен идентификатор: 2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: ΤΜΗΜΑ 3: «Ενοικίαση 750 χημικών τουαλετών για την υποστήριξη των εκδηλώσεων και των αγώνων του Α.Μ.Α 2026»
Описание: ΤΜΗΜΑ 3: «Ενοικίαση 750 χημικών τουαλετών για την υποστήριξη των εκδηλώσεων και των αγώνων του Α.Μ.Α 2026»
Вътрешен идентификатор: 3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: ΤΜΗΜΑ 4: «Υπηρεσίες μεταφοράς (υλικών κι εξοπλισμού) για την υποστήριξη των εκδηλώσεων και των αγώνων του Α.Μ.Α 2026»
Описание: ΤΜΗΜΑ 4: «Υπηρεσίες μεταφοράς (υλικών κι εξοπλισμού) για την υποστήριξη των εκδηλώσεων και των αγώνων του Α.Μ.Α 2026»
Вътрешен идентификатор: 4
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: ΤΜΗΜΑ 5: «Μίσθωση μεταλλικών κιγκλιδωμάτων για τις ανάγκες διοργάνωσης του Α.Μ.Α 2026»
Описание: ΤΜΗΜΑ 5: «Μίσθωση μεταλλικών κιγκλιδωμάτων για τις ανάγκες διοργάνωσης του Α.Μ.Α 2026»
Вътрешен идентификатор: 5
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 92622000 Organizace sportovních událostí
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 1
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: 2
Část: LOT-0003
Interní identifikátor: 3
Část: LOT-0004
Interní identifikátor: 4
Část: LOT-0005
Interní identifikátor: 5
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 92622000 Tilrettelæggelse af sportsbegivenheder
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
Delkontrakt: LOT-0003
Intern ID: 3
Delkontrakt: LOT-0004
Intern ID: 4
Delkontrakt: LOT-0005
Intern ID: 5
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92622000 Organisation von Sportveranstaltungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 5
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 92622000 Υπηρεσίες οργάνωσης αθλητικών εκδηλώσεων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Παρτίδα: LOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Παρτίδα: LOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4
Παρτίδα: LOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 92622000 Sports-event organisation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 92622000 Services d'organisation de manifestations sportives
Identifiant interne: 1
Identifiant interne: 2
Identifiant interne: 3
Identifiant interne: 4
Identifiant interne: 5
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 92622000 Usluge organizacije sportskih događaja
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 3
Grupa: LOT-0004
Interna identifikacijska oznaka: 4
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 5
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 92622000 Sportesemény-szervezési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 1
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 3
Rész: LOT-0004
Belső azonosító: 4
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: 5
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 92622000 Sporto renginių organizavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 3
Pirkimo dalis: LOT-0004
Vidaus identifikatorius: 4
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: 5
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 92622000 Sporta pasākumu organizēšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 3
Daļa: LOT-0004
Iekšējais identifikators: 4
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 5
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 92622000 Organisatie van sportevenementen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 4
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 5
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 92622000 Servicii de organizare a evenimentelor sportive
Identificator intern: 1
Identificator intern: 2
Identificator intern: 3
Identificator intern: 4
Identificator intern: 5
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92622000 Organisering av sportevenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 5