2. Процедура
Процедура
Заглавие: Świadczenie całodobowej, stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie
Описание: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług stałej bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiektach Muzeum Narodowego w Krakowie. Zamówienie podstawowe obejmuje świadczenie usług przez okres 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia świadczenia usług ochrony, z możliwością przedłużenia okresu realizacji w ramach prawa opcji maksymalnie o kolejne 24 miesiące, w dwóch następujących po sobie okresach po 12 miesięcy każdy. Maksymalny okres świadczenia usług, łącznie z prawem opcji, wynosi 48 miesięcy. 2. Usługi ochrony będą realizowane w następujących Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie: 1) Biblioteka Książąt Czartoryskich przy ul. św. Marka 17 w Krakowie, 2) Dom Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 w Krakowie, 3) Dom Jana Matejki przy ul. Floriańskiej 41 w Krakowie, 4) Muzeum Stanisława Wyspiańskiego przy pl. Sikorskiego 6 w Krakowie, 5) Kamienica Szołayskich przy pl. Szczepańskim 9 w Krakowie, 6) Zamek w Spytkowicach przy ul. Zamkowej 48 w Spytkowicach. 3. Usługi obejmują w szczególności całodobową ochronę fizyczną, obsługę posterunków stałych, realizację patroli, kontrolę ruchu osobowego i materiałowego, nadzór nad systemami zabezpieczeń technicznych oraz podejmowanie interwencji w sytuacjach zagrożenia. 4. Zamawiający przewiduje również możliwość zlecania usług dodatkowych w postaci posterunków doraźnych, rozliczanych według faktycznej liczby przepracowanych roboczogodzin. 5. Prawo opcji: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Pzp, w dwóch etapach: pierwszym, obejmującym przedłużenie świadczenia usług o 12 miesięcy bezpośrednio po zakończeniu zamówienia podstawowego, oraz drugim, obejmującym przedłużenie świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy bezpośrednio po zakończeniu pierwszego okresu opcjonalnego. Skorzystanie z drugiego okresu opcjonalnego jest możliwe wyłącznie po uprzednim skorzystaniu z pierwszego okresu opcjonalnego. 2) Zakres i sposób świadczenia usług w okresach objętych prawem opcji pozostają takie same jak w zamówieniu podstawowym. Szczegółowe zasady skorzystania z prawa opcji określono w rozdziale VIII SWZ oraz w Projekcie Umowy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania dotyczące organizacji ochrony, minimalnej obsady oraz wyposażenia pracowników ochrony, określa Załącznik nr 2 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 5 do SWZ – Projekt Umowy. 7. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 79710000-4 Usługi ochroniarskie
Вътрешен идентификатор: EP.ZP.271.15.2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 79710000 Услуги по безопасност
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług stałej bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiektach Muzeum Narodowego w Krakowie. Zamówienie podstawowe obejmuje świadczenie usług przez okres 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia świadczenia usług ochrony, z możliwością przedłużenia okresu realizacji w ramach prawa opcji maksymalnie o kolejne 24 miesiące, w dwóch następujących po sobie okresach po 12 miesięcy każdy. Maksymalny okres świadczenia usług, łącznie z prawem opcji, wynosi 48 miesięcy. 2. Usługi ochrony będą realizowane w następujących Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie: 1) Biblioteka Książąt Czartoryskich przy ul. św. Marka 17 w Krakowie, 2) Dom Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 w Krakowie, 3) Dom Jana Matejki przy ul. Floriańskiej 41 w Krakowie, 4) Muzeum Stanisława Wyspiańskiego przy pl. Sikorskiego 6 w Krakowie, 5) Kamienica Szołayskich przy 5, 6) Zamek w Spytkowicach przy ul. Zamkowej 48 w Spytkowicach. 3. Usługi obejmują w szczególności całodobową ochronę fizyczną, obsługę posterunków stałych, realizację patroli, kontrolę ruchu osobowego i materiałowego, nadzór nad systemami zabezpieczeń technicznych oraz podejmowanie interwencji w sytuacjach zagrożenia. 4. Zamawiający przewiduje również możliwość zlecania usług dodatkowych w postaci posterunków doraźnych, rozliczanych według faktycznej liczby przepracowanych roboczogodzin. 5. Prawo opcji: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Pzp, w dwóch etapach: pierwszym, obejmującym przedłużenie świadczenia usług o 12 miesięcy bezpośrednio po zakończeniu zamówienia podstawowego, oraz drugim, obejmującym przedłużenie świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy bezpośrednio po zakończeniu pierwszego okresu opcjonalnego. Skorzystanie z drugiego okresu opcjonalnego jest możliwe wyłącznie po uprzednim skorzystaniu z pierwszego okresu opcjonalnego. 2) Zakres i sposób świadczenia usług w okresach objętych prawem opcji pozostają takie same jak w zamówieniu podstawowym. Szczegółowe zasady skorzystania z prawa opcji określono w rozdziale VIII SWZ oraz w Projekcie Umowy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania dotyczące organizacji ochrony, minimalnej obsady oraz wyposażenia pracowników ochrony, określa Załącznik nr 2 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 5 do SWZ – Projekt Umowy. 7. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 79710000-4 Usługi ochroniarskie
Варианти:
Описание на опциите: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Pzp, w dwóch etapach: pierwszym, obejmującym przedłużenie świadczenia usług o 12 miesięcy bezpośrednio po zakończeniu zamówienia podstawowego, oraz drugim, obejmującym przedłużenie świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy bezpośrednio po zakończeniu pierwszego okresu opcjonalnego. Skorzystanie z drugiego okresu opcjonalnego jest możliwe wyłącznie po uprzednim skorzystaniu z pierwszego okresu opcjonalnego. 2) Zakres i sposób świadczenia usług w okresach objętych prawem opcji pozostają takie same jak w zamówieniu podstawowym. Szczegółowe zasady skorzystania z prawa opcji określono w rozdziale VIII SWZ oraz w Projekcie Umowy 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu okresu świadczenia usług objętych Umową maksymalnie o 24 miesiące, w dwóch następujących po sobie okresach po 12 miesięcy każdy. 2. Prawo opcji obejmuje: 1) Opcję I – przedłużenie okresu świadczenia usług o 12 miesięcy, liczonych bezpośrednio po zakończeniu okresu realizacji zamówienia podstawowego; 2) Opcję II – przedłużenie okresu świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy, liczonych bezpo-średnio po zakończeniu okresu realizacji Opcji I. 3. Skorzystanie z Opcji II jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku wcześniejszego skorzystania przez Zamawiającego z Opcji I. 4. Maksymalny okres realizacji Umowy, obejmujący zamówienie podstawowe, Opcję I oraz Opcję II, wynosi 48 miesięcy od dnia rozpoczęcia świadczenia usług ochrony. 5. Maksymalna wartość: 1) Opcji I została określona w § 8 ust. 3 Umowy; 2) Opcji II została określona w § 8 ust. 4 Umowy. 6. Zakres rzeczowy usług świadczonych w ramach Opcji I i Opcji II odpowiada zakresowi usług świad-czonych w ramach zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem zmian zakresu dopuszczonych po-stanowieniami Umowy oraz przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. 7. Zamawiający może skorzystać z odpowiedniego etapu prawa opcji w przypadku łącznego wystąpie-nia następujących okoliczności: 1) dalszego istnienia potrzeby zapewnienia ciągłości świadczenia usług ochrony po zakończeniu aktualnego okresu realizacji Umowy; 2) zabezpieczenia środków finansowych na realizację usług w okresie objętym danym etapem prawa opcji; 3) braku po stronie Wykonawcy okoliczności uprawniających Zamawiającego do odstąpienia od Umowy albo jej rozwiązania z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 8. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi przez złożenie Wykonawcy jednostronnego oświadczenia Zama-wiającego: 1) w przypadku Opcji I – nie później niż na 3 miesiące przed zakończeniem okresu realizacji zamówienia podstawowego; 2) w przypadku Opcji II – nie później niż na 3 miesiące przed zakończeniem okresu realizacji Opcji I. 9. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji zostanie złożone w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wzór oświadczenia Zamawiającego o skorzy-staniu z prawa opcji stanowi załącznik nr 7 do Umowy. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga za-warcia aneksu do Umowy. 10. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji powinno zawierać co najmniej: 1) oznaczenie Umowy; 2) wskazanie, czy Zamawiający korzysta z Opcji I, czy z Opcji II; 3) wskazanie okresu świadczenia usług objętego prawem opcji; 4) określenie maksymalnej wartości wynagrodzenia należnego za realizację danego etapu prawa opcji albo wskazanie zasad jego ustalenia zgodnie z § 8 Umowy, z wyłączeniem od-rębnej maksymalnej wartości usług dodatkowych realizowanych w ramach posterunków do-raźnych, o której mowa w § 8 ust. 5 Umowy; 5) datę i podpis osoby albo osób uprawnionych do reprezentowania Zamawiającego. 11. Wzór stanowiący załącznik nr 7 do Umowy ma charakter organizacyjny. Złożenie oświadczenia w in-nej formie redakcyjnej nie wpływa na jego skuteczność, jeżeli zawiera ono wszystkie informacje, o których mowa w ust. 10, oraz zostało doręczone Wykonawcy w terminie określonym w ust. 8. 12. Niedoręczenie Wykonawcy oświadczenia w terminie określonym w ust. 8 oznacza rezygnację Zama-wiającego z danego etapu prawa opcji. 13. Prawo opcji stanowi uprawnienie, a nie zobowiązanie Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zama-wiającego z Opcji I lub Opcji II albo skorzystanie wyłącznie z Opcji I nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy i nie uprawnia Wykonawcy do dochodzenia od Zamawiającego ja-kichkolwiek roszczeń, w szczególności roszczeń o zapłatę wynagrodzenia, odszkodowania lub utra-conych korzyści. 14. W przypadku skutecznego skorzystania z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usług objętych danym etapem prawa opcji i nie jest uprawniony do odmowy ich wykonania. 15. W okresach objętych prawem opcji Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi na zasadach ob-owiązujących dla zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu miesięcznych wynagrodzeń ryczał-towych oraz stawki za jedną roboczogodzinę posterunku doraźnego, o których mowa w § 8 ust. 7 Umowy, z uwzględnieniem zmian wynagrodzenia dokonanych zgodnie z § 15 i § 16 Umowy. 16. Wynagrodzenie za usługi objęte Opcją I lub Opcją II przysługuje wyłącznie w przypadku skutecznego skorzystania przez Zamawiającego z danego etapu prawa opcji i wyłącznie za usługi faktycznie świadczone w tym okresie. Maksymalna wartość niewykorzystanej opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zapłaty
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: EP.ZP.271.15.2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79710000 Bezpečnostní služby
5. Část
Část: LOT-0001
Možnosti:
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: EP.ZP.271.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: EP.ZP.271.15.2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79710000 Υπηρεσίες ασφάλειας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Επιλογές:
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: EP.ZP.271.15.2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 79710000 Servicios de seguridad
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: EP.ZP.271.15.2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79710000 Turvallisuuspalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
Optiot:
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: EP.ZP.271.15.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79710000 Services de sécurité
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: EP.ZP.271.15.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79710000 Security services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 79710000 Servizi di sicurezza
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Opzioni:
461017-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusEP.ZP.271.15.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79710000 Apsaugos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Pasirinkimo galimybės
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: EP.ZP.271.15.2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79710000 Beveiligingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Opties:
Wewnętrzny identyfikator: EP.ZP.271.15.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79710000 Usługi ochroniarskie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79710000 Serviços de segurança
Opções:
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: EP.ZP.271.15.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 79710000 Servicii de siguranţă
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79710000 Bezpečnostné služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
461017-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorEP.ZP.271.15.2026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79710000 Varovalne storitve
5. Sklop
SklopLOT-0001
Možnosti
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: EP.ZP.271.15.2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Optioner: