461131-2026 - Състезателна процедура
Швeция – Образователни и учебно-тренировъчни услуги – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Обявление за поръчка – облекчен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеGymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Описание..
Вид процедураДруга едноетапна процедура
Основни характеристики на процедуратаEnstegsförfarande
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 80000000 Образователни и учебно-тренировъчни услуги
Допълнителна класификация (cpv): 80500000 Услуги по обучение, 80530000 Услуги по професионално обучение
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ОписаниеUpphandlingen omfattar yrkesutbildning på gymnasial nivå inom kommunal vuxenutbildning.
461131-2026 - Konkurrencevilkår
Sverige – Uddannelse og undervisning – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Udbudsbekendtgørelse – den lempelige ordning
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Beskrivelse..
UdbudsprocedureAnden procedure, der afvikles i to faser
Hovedpunkterne i procedurenEnstegsförfarande
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 80000000 Uddannelse og undervisning
Supplerende klassifikation (cpv): 80500000 Uddannelsestilbud, 80530000 Faglig uddannelse
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
461131-2026 - Διαγωνισμός
Σουηδία – Υπηρεσίες εκπαίδευσης και επιμόρφωσης – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Προκήρυξη σύμβασης — απλουστευμένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Περιγραφή..
Είδος διαδικασίαςΆλλη διαδικασία ενός σταδίου
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίαςEnstegsförfarande
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 80000000 Υπηρεσίες εκπαίδευσης και επιμόρφωσης
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 80500000 Υπηρεσίες κατάρτισης, 80530000 Υπηρεσίες επαγγελματικής κατάρτισης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
461131-2026 - Licitación
Suecia – Servicios de enseñanza y formación – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Anuncio de contrato. Régimen simplificado
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Descripción..
Tipo de procedimientoOtro procedimiento de una sola etapa
Principales características del procedimientoEnstegsförfarande
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 80000000 Servicios de enseñanza y formación
Clasificación adicional (cpv): 80500000 Servicios de formación, 80530000 Servicios de formación profesional
5. Lote
LoteLOT-0001
461131-2026 - Hange
Rootsi – Haridus- ja koolitusteenused – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Hanketeade – lihtsustatud kord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Kirjeldus..
Menetluse liikMuu üheetapiline menetlus
Menetluskorra kirjeldusEnstegsförfarande
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 80000000 Haridus- ja koolitusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 80500000 Koolitusteenused, 80530000 Kutsekoolituse teenused
5. Osa
OsaLOT-0001
461131-2026 - Kilpailu
Ruotsi – Yleissivistävän ja ammatillisen koulutuksen palvelut – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Hankintailmoitus – kevennetty järjestely
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Kuvaus..
Menettelyn tyyppiMuu yksivaiheinen menettely
Menettelyn tärkeimmät piirteetEnstegsförfarande
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 80000000 Yleissivistävän ja ammatillisen koulutuksen palvelut
Lisäluokitus (cpv): 80500000 Ammattikoulutuspalvelut, 80530000 Ammattikoulutuspalvelut
461131-2026 - Mise en concurrence
Suède – Services d'enseignement et de formation – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Avis de marché – régime assoupli
Services
2. Procédure
Procédure
Description..
Type de procédureAutre procédure en une seule étape
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédureEnstegsförfarande
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 80000000 Services d'enseignement et de formation
Nomenclature complémentaire (cpv): 80500000 Services de formation, 80530000 Services de formation professionnelle
5. Lot
LotLOT-0001
461131-2026 - Nadmetanje
Švedska – Usluge obrazovanja i osposobljavanja – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Obavijest o nadmetanju – blagi režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Opis..
Vrsta postupkaOstali postupci od jedne faze
Glavna obilježja postupkaEnstegsförfarande
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 80000000 Usluge obrazovanja i osposobljavanja
Dodatna klasifikacija (cpv): 80500000 Usluge izobrazbe, 80530000 Usluge stručnog osposobljavanja
5. Grupa
GrupaLOT-0001
461131-2026 - Gara
Svezia – Servizi di istruzione e formazione – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Bando di gara – regime alleggerito
Servizi
2. Procedura
Procedura
Descrizione..
Tipo di proceduraAltra procedura a fase unica
Caratteristiche principali della proceduraEnstegsförfarande
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 80000000 Servizi di istruzione e formazione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 80500000 Servizi di formazione, 80530000 Servizi di formazione professionale
5. Lotto
LottoLOT-0001
461131-2026 - Konkurss
Zviedrija – Izglītības un mācību pakalpojumi – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Paziņojums par līgumu — atvieglotais režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Apraksts..
Procedūras veidsCita vienpakāpes procedūra
Procedūras galvenās iezīmesEnstegsförfarande
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 80000000 Izglītības un mācību pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 80500000 Mācību pakalpojumi, 80530000 Profesionālo mācību pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
461131-2026 - Kompetizzjoni
L-Iżvezja – Servizzi ta' edukazzjoni u taħriġ – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Avviż tal-kuntratt – reġim ħafif
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Deskrizzjoni..
Tip ta’ proċeduraProċedura oħra bi stadju wieħed
Elementi prinċipali tal-proċeduraEnstegsförfarande
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 80000000 Servizzi ta' edukazzjoni u taħriġ
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 80500000 Faċilitajjiet tat-taħriġ, 80530000 Servizzi tat-taħriġ professjonali
5. Lott
LottLOT-0001
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 80000000 Diensten voor onderwijs en opleiding
Aanvullende classificatie (cpv): 80500000 Opleidingsdiensten, 80530000 Beroepsopleidingsdiensten
Plaats van uitvoering
Stad: Borås
Onderverdeling land (NUTS): Västra Götalands län (SE232)
Land: Zweden
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 80000000 Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 80500000 Usługi szkoleniowe, 80530000 Usługi szkolenia zawodowego
Miejsce realizacji
Miejscowość: Borås
Kraj: Szwecja
461131-2026 - Procedură concurențială
Suedia – Servicii de învăţământ şi formare profesională – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Anunț de participare - regim simplificat
Servicii
2. Procedură
Procedură
Descriere..
Tip de procedurăAltă procedură cu o singură etapă
Principalele caracteristici ale proceduriiEnstegsförfarande
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 80000000 Servicii de învăţământ şi formare profesională
Clasificare suplimentară (cpv): 80500000 Servicii de formare, 80530000 Servicii de formare profesională
461131-2026 - Súťaž
Švédsko – Vzdelávacie a školiace (výcvikové) služby – Gymnasiala yrkesutbildningar för komvux
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania – zjednodušený režim
Služby
2. Postup
Postup
Druh postupuIný jednofázový postup
Hlavné prvky postupuEnstegsförfarande
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 80000000 Vzdelávacie a školiace (výcvikové) služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 80500000 Školiace (výcvikové) služby, 80530000 Služby týkajúce sa praktického vzdelávania
5. Časť
ČasťLOT-0001