461356-2026 - Състезателна процедура
Унгapия – Строителни и монтажни работи на релсови пътища – Debr.-Ny.egyháza vasút bizt.ber., távközlés, ETCS
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеDebr.-Ny.egyháza vasút bizt.ber., távközlés, ETCS
ОписаниеDebrecen (kiz) – Nyíregyháza (kiz) vasúti vonalszakasz biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 (Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszer) kiépítése vállalkozási szerződés keretében.
Вътрешен идентификаторEKR000771582025
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45234100 Строителни и монтажни работи на релсови пътища
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ОписаниеDebrecen (kiz) – Nyíregyháza (kiz) vasúti vonalszakasz biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 (Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszer) tervezése és kiépítése vállalkozási szerződés keretében, az alábbi főbb mennyiségi jellemzők szerint. 100 sz. vasútvonal kb. 47 km hosszú, egybefüggő Debrecen(kiz.) – Nyíregyháza(kiz.) kétvágányú (94 vkm), villamosított vonalszakasza. Nyertes Ajánlattevő feladata a biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 tervezése és kiépítése. A vonalszakaszon új, tolatóvágányutas, összesen 65 db váltót vezérlő, 75 Hz-es ütemezett állomási és vonali jelfeladást vezérlő elektronikus állomási biztosítóberendezéseket kell a nyertes Ajánlattevőnek megterveznie és kiviteleznie (létesítenie) 5 db állomáson. Császárszállás forgalmi kitérőnél a tolatóvágányutas funkciókat nem kell megvalósítani. A vonalszakaszon kb. 47 vonalkilométer hosszúságban egybefüggő ETCS2 vonatbefolyásolást kell kiépíteni az ETCS2 pályamenti rendszerre vonatkozó feltétfüzetnek és a hatályos specifikációknak megfelelően, az ETCS vonatbefolyásoló rendszerhez szükséges RBC berendezéssel együtt. ETCS2 vonatbefolyásolást és mellette Továbbá kb. 94 km vágányhosszon 75 Hz-es ütemezett jelfeladást kell kiépíteni és a biztosítóberendezéshez csatlakoztatni. Az ETCS 2 rendszert (RBC-t) csatlakoztatni kell az elektronikus állomási biztosítóberendezésekhez. Az állomásközökben önműködő emelt sebességű térközbiztosító berendezéseket és a vonalszakaszon található közút-vasút szintbeni keresztezéseket biztosító emelt sebességű sorompóberendezéseket kell létesíteni azzal, hogy a sorompók behatási pontjait úgy kell tervezni, hogy azok az ETCS2 feltételeit is kielégítsék. Nyertes ajánlattevő feladata a biztosítóberendezések elvi létesítési engedélyéhez, építési engedélyéhez, üzembe helyezéséhez és hatósági használatbavételéhez szükséges valamennyi feladat elvégzése, beleértve a szükséges tervek elkészítését, engedélyeztetését, jóváhagyatását és a szükséges dokumentáció összeállítását, az előírt tanúsítványok beszerzését (akár közvetve, Ajánlatkérő tanúsítóján keresztül) is. Az építési beruházás engedélyköteles. A részletes feladatleírást és követelményeket a műszaki dokumentáció tartalmazza. A jelen eljárásban beszerzésre kerülő építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül. A szerződés tárgya által indokolt esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozhat meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen hivatkozás csak kivételes esetekben engedhető meg, ha nem lehetséges a szerződés tárgyának a 321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (2) bekezdése szerinti kellően pontos és érthető leírása. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell szerepeltetni. Ajánlatkérő köteles a szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás megnevezése mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést szerepeltetni. Nem nyilvánítható érvénytelennek az ajánlat kizárólag azon az alapon, hogy az ajánlatban szereplő építési beruházások, termékek vagy szolgáltatások nem felelnek meg a műszaki leírásnak, ha az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítja, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek. [321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (3), (5) bekezdés].
Вътрешен идентификаторEKR000771582025/1
Основна класификация (cpv): 45232200 Спомагателни съоръжения към преносните и разпределителните електропроводи
Допълнителна класификация (cpv): 45231600 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на далекосъобщителни линии
461356-2026 - Concurso
Hungria – Construção de vias férreas – Debr.-Ny.egyháza vasút bizt.ber., távközlés, ETCS
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Obras
2. Procedimento
Procedimento
Identificador internoEKR000771582025
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45234100 Construção de vias férreas
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador internoEKR000771582025/1
Classificação principal (cpv): 45232200 Obras anexas relacionadas com linhas para o transporte de electricidade
Classificação adicional (cpv): 45231600 Construção de linhas para comunicação
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: EKR000771582025
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45234100 Gradbena dela na železniških progah
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Opis: Debrecen (kiz) – Nyíregyháza (kiz) vasúti vonalszakasz biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 (Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszer) tervezése és kiépítése vállalkozási szerződés keretében, az alábbi főbb mennyiségi jellemzők szerint. 100 sz. vasútvonal kb. 47 km hosszú, egybefüggő Debrecen(kiz.) – Nyíregyháza(kiz.) kétvágányú (94 vkm), villamosított vonalszakasza. Nyertes Ajánlattevő feladata a biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 tervezése és kiépítése. A vonalszakaszon új, tolatóvágányutas, összesen 65 db váltót vezérlő, 75 Hz-es ütemezett állomási és vonali jelfeladást vezérlő elektronikus állomási biztosítóberendezéseket kell a nyertes Ajánlattevőnek megterveznie és kiviteleznie (létesítenie) 5 db állomáson. Császárszállás forgalmi kitérőnél a tolatóvágányutas funkciókat nem kell megvalósítani. A vonalszakaszon kb. 47 vonalkilométer hosszúságban egybefüggő ETCS2 vonatbefolyásolást kell kiépíteni az ETCS2 pályamenti rendszerre vonatkozó feltétfüzetnek és a hatályos specifikációknak megfelelően, az ETCS vonatbefolyásoló rendszerhez szükséges RBC berendezéssel együtt. ETCS2 vonatbefolyásolást és mellette Továbbá kb. 94 km vágányhosszon 75 Hz-es ütemezett jelfeladást kell kiépíteni és a biztosítóberendezéshez csatlakoztatni. Az ETCS 2 rendszert (RBC-t) csatlakoztatni kell az elektronikus állomási biztosítóberendezésekhez. Az állomásközökben önműködő emelt sebességű térközbiztosító berendezéseket és a vonalszakaszon található közút-vasút szintbeni keresztezéseket biztosító emelt sebességű sorompóberendezéseket kell létesíteni azzal, hogy a sorompók behatási pontjait úgy kell tervezni, hogy azok az ETCS2 feltételeit is kielégítsék. Nyertes ajánlattevő feladata a biztosítóberendezések elvi létesítési engedélyéhez, építési engedélyéhez, üzembe helyezéséhez és hatósági használatbavételéhez szükséges valamennyi feladat elvégzése, beleértve a szükséges tervek elkészítését, engedélyeztetését, jóváhagyatását és a szükséges dokumentáció összeállítását, az előírt tanúsítványok beszerzését (akár közvetve, Ajánlatkérő tanúsítóján keresztül) is. Az építési beruházás engedélyköteles. A részletes feladatleírást és követelményeket a műszaki dokumentáció tartalmazza. A jelen eljárásban beszerzésre kerülő építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül. A szerződés tárgya által indokolt esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozhat meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen hivatkozás csak kivételes esetekben engedhető meg, ha nem lehetséges a szerződés tárgyának a 321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (2) bekezdése szerinti kellően pontos és érthető leírása. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell szerepeltetni. Ajánlatkérő köteles a szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás megnevezése mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést szerepeltetni. Nem nyilvánítható érvénytelennek az ajánlat kizárólag azon az alapon, hogy az ajánlatban szereplő építési beruházások, termékek vagy szolgáltatások nem felelnek meg a műszaki leírásnak, ha az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítja, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek. [321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (3), (5) bekezdés].
Notranji identifikator: EKR000771582025/1
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45232200 Druga dela na elektroenergetskih vodih
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231600 Gradbena dela na komunikacijskih vodih