2. Процедура
Процедура
Заглавие: Földgáz és Villamosenergia beszerzés 2026
Описание: Ajánlatkérő vagyonkezelésében, üzemeltetésében álló ingatlanok feljogosított fogyasztási helyei részére földgáz és villamos energia versenypiaci beszerzése kereskedelmi szerződés keretében. A kereskedőváltás feltételei biztosítottak valamennyi felhasználási hely esetében. Amennyiben a szerződési időszak kezdetére a kereskedőváltás nem valósul meg valamelyik felhasználási helyen, akkor ez nem befolyásolja a szerződési mennyiséget. Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény módosítása révén bevezetett energiahatékonysági kötelezettségi rendszerből fakadó, Ajánlatkérő/Felhasználó energiafelhasználásából adódó, ajánlattevőt terhelő többlet fizetési kötelezettség felhasználó(k)ra eső arányos részét a ajánlattevő külön, kifejezett jogszabályi felhatalmazás esetén érvényesítheti az Ajánlatkérő felé.
Вътрешен идентификатор: EKR001068072026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: A gyorsított nyílt eljárás alkalmazására a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (Kbt.) 81. § (10) bekezdése alapján a jelen kivételesen indokolt és sürgős esetben azért kerül sor, mert az esetleges kereskedőváltásra figyelemmel a szerződéskötésre az eredeti szerződés lejárta előtt legalább 30 nappal sor kell, hogy kerüljön, továbbá az FGSZ Zrt tájékoztatása alapján a Nem Megszakítható Éves Kapacitás aukció- 2026. július 6. napján történik. A rövidebb ajánlattételi határidő a hatékony működést és felelős pénzgazdálkodást teszi lehetővé, az ajánlattétel követelményei gyakorlatilag minimálisak, így elegendő idő van az ajánlat elkészítésére. Az energia piacon az elmúlt két évre jellemző folyamatos áremelkedést követően jelenleg olyan árcsökkenés tapasztalható, ami nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőséggel bír tekintettel arra, hogy a közbeszerzési eljárást követően megkötendő szerződésekben több millió forintos megtakarítást eredményezhet.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09000000 Нефтопродукти, горива, електричество и други енергоизточници
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Földgáz
Описание: Ajánlatkérő vagyonkezelésében, üzemeltetésében álló ingatlanok feljogosított fogyasztási helyei részére Földgáz adásvételi szerződés a magyar földgáz hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű földgáz energia versenypiaci beszerzése 2026.10.01. 06:00 órától 2028.10.01. 06.00 óráig tartó időszakra vonatkozóan, teljes ellátás alapú földgáz-kereskedelmi szerződés keretében. A kereskedőváltás feltételi valamennyi felhasználási hely esetében biztosítottak. Kapacitáslekötés nem történt még meg a 2027. év tekintetében. Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény módosítása révén bevezetett energiahatékonysági kötelezettségi rendszerből fakadó, Ajánlatkérő energiafelhasználásából adódó, a nyertes ajánlattevőt terhelő többlet fizetési kötelezettséget Ajánlatkérő kifejezett és közvetlen jogszabályi felhatalmazás nélkül nem kíván átvállalni. A RHD díjakat a 2026. október 1. napjától hatályos tarifarendelet (11/2016. (XI. 14.) MEKH rendelet) alapján szükséges meghatározni, amennyiben az ajánlattétel időpontjában kihirdetésre kerül. A közös ajánlatkérők 2026.10.01. 06:00 órától 2028.10.01. 06.00 óra közötti időszakra vonatkozó földgázszükségletét biztosító földgázenergia megvásárlása 11 803 912 kWh mennyiségben. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a részletes fogyasztási adatokat, a fogyasztási helyeket és a POD adatokat a közbeszerzési dokumentum műszaki melléklete tartalmazza.
Вътрешен идентификатор: EKR001068072026/1
Основна класификация (cpv): 09123000 Природен газ
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Villamosenergia
Описание: Adásvételi szerződés a magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű villamos energia versenypiaci beszerzésére, teljes ellátás alapú szerződés keretében, menetrendadási kötelezettség nélkül. Jelenlegi szerződések hatályának lejárta: 2026.12.31. Energiaszolgáltatási igény folyamatos profilhoz igazodó felhasználással. Beszerezni kívánt mennyiség: 8 697 658 kWh. A villamos energia termék minősége meg kell, hogy feleljen az EU és a magyarországi követelményeknek: MSZ EN 50160: 2011 és MSZ 1:2002 szabvány. A kereskedőváltás feltételi valamennyi felhasználási hely esetében biztosítottak. Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény módosítása révén bevezetett energiahatékonysági kötelezettségi rendszerből fakadó, Ajánlatkérők energiafelhasználásából adódó, a nyertes ajánlattevőt terhelő többlet fizetési kötelezettséget Ajánlatkérő kifejezett és közvetlen jogszabályi felhatalmazás nélkül nem kívánnak átvállalni. Ajánlatkérők rögzíti, hogy a részletes fogyasztási adatokat, a fogyasztási helyeket és a POD adatokat a közbeszerzési dokumentum műszaki melléklete tartalmazza. A szerződéses időszakban Ajánlatkérők HMKE, - illetve egyéb kiserőmű rendszer beüzemelését nem tervezik a meglévő rendszerek adatait a műszaki leírás tartalmazza.
Вътрешен идентификатор: EKR001068072026/2
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: EKR001068072026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 09000000 Ropné produkty, paliva, elektrická energie a ostatní zdroje energie
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Földgáz
Interní identifikátor: EKR001068072026/1
Hlavní klasifikace (cpv): 09123000 Zemní plyn
Část: LOT-0002
Název: Villamosenergia
Interní identifikátor: EKR001068072026/2
Hlavní klasifikace (cpv): 09310000 Elektrická energie
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: EKR001068072026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Földgáz
Interne Kennung: EKR001068072026/1
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Los: LOT-0002
Titel: Villamosenergia
Interne Kennung: EKR001068072026/2
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: EKR001068072026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: ναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09000000 Πετρελαϊκά προϊόντα, καύσιμα, ηλεκτρική και άλλες πηγές ενέργειας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Földgáz
Εσωτερικό αναγνωριστικό: EKR001068072026/1
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09123000 Φυσικό αέριο
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Villamosenergia
Εσωτερικό αναγνωριστικό: EKR001068072026/2
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09310000 Ηλεκτρισμός
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: EKR001068072026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Földgáz
Internal identifier: EKR001068072026/1
Main classification (cpv): 09123000 Natural gas
Lot: LOT-0002
Title: Villamosenergia
Internal identifier: EKR001068072026/2
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: EKR001068072026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 09000000 Derivados del petróleo, combustibles, electricidad y otras fuentes de energía
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Földgáz
Identificador interno: EKR001068072026/1
Clasificación principal (cpv): 09123000 Gas natural
Lote: LOT-0002
Título: Villamosenergia
Identificador interno: EKR001068072026/2
Clasificación principal (cpv): 09310000 Electricidad
461620-2026 - Iomaíocht
An Ungáir – Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy – Földgáz és Villamosenergia beszerzés 2026
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachEKR001068072026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
TeidealFöldgáz
Cur síosAjánlatkérő vagyonkezelésében, üzemeltetésében álló ingatlanok feljogosított fogyasztási helyei részére Földgáz adásvételi szerződés a magyar földgáz hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű földgáz energia versenypiaci beszerzése 2026.10.01. 06:00 órától 2028.10.01. 06.00 óráig tartó időszakra vonatkozóan, teljes ellátás alapú földgáz-kereskedelmi szerződés keretében. A kereskedőváltás feltételi valamennyi felhasználási hely esetében biztosítottak. Kapacitáslekötés nem történt még meg a 2027. év tekintetében. Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény módosítása révén bevezetett energiahatékonysági kötelezettségi rendszerből fakadó, Ajánlatkérő energiafelhasználásából adódó, a nyertes ajánlattevőt terhelő többlet fizetési kötelezettséget Ajánlatkérő kifejezett és közvetlen jogszabályi felhatalmazás nélkül nem kíván átvállalni. A RHD díjakat a 2026. október 1. napjától hatályos tarifarendelet (11/2016. (XI. 14.) MEKH rendelet) alapján szükséges meghatározni, amennyiben az ajánlattétel időpontjában kihirdetésre kerül. A közös ajánlatkérők 2026.10.01. 06:00 órától 2028.10.01. 06.00 óra közötti időszakra vonatkozó földgázszükségletét biztosító földgázenergia megvásárlása 11 803 912 kWh mennyiségben.‬ Ajánlatkérő rögzíti, hogy a részletes fogyasztási adatokat, a fogyasztási helyeket és a POD adatokat a közbeszerzési dokumentum műszaki melléklete tartalmazza.
Aitheantóir inmheánachEKR001068072026/1
Príomhaicmiú (cpv): 09123000 Natural gas
LuchtógLOT-0002
TeidealVillamosenergia
Aitheantóir inmheánachEKR001068072026/2
Príomhaicmiú (cpv): 09310000 Electricity
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: EKR001068072026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: da
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 09000000 Naftni proizvodi, gorivo, električna energija i ostali izvori energije
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Földgáz
Interna identifikacijska oznaka: EKR001068072026/1
Glavna klasifikacija (cpv): 09123000 Prirodni plin
Grupa: LOT-0002
Naslov: Villamosenergia
Interna identifikacijska oznaka: EKR001068072026/2
Glavna klasifikacija (cpv): 09310000 Električna energija
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: EKR001068072026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 09000000 Kőolajtermékek, tüzelőanyagok, villamos energia és egyéb energiaforrások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Földgáz
Belső azonosító: EKR001068072026/1
Fő osztályozás (cpv): 09123000 Földgáz
Rész: LOT-0002
Cím: Villamosenergia
Belső azonosító: EKR001068072026/2
Fő osztályozás (cpv): 09310000 Villamos energia
461620-2026 - Gara
Ungheria – Prodotti derivati dal petrolio, combustibili, elettricità e altre fonti di energia – Földgáz és Villamosenergia beszerzés 2026
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoEKR001068072026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è accelerata
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 09000000 Prodotti derivati dal petrolio, combustibili, elettricità e altre fonti di energia
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloFöldgáz
Identificativo internoEKR001068072026/1
Classificazione principale (cpv): 09123000 Gas naturale
LottoLOT-0002
TitoloVillamosenergia
Identificativo internoEKR001068072026/2
Classificazione principale (cpv): 09310000 Elettricità
See the notice on TED website
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: EKR001068072026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09000000 Naftos produktai, kuras, elektra ir kiti energijos šaltiniai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: Földgáz
Vidaus identifikatorius: EKR001068072026/1
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09123000 Gamtinės dujos
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Villamosenergia
Vidaus identifikatorius: EKR001068072026/2
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09310000 Elektra
461620-2026 - Konkurss
Ungārija – Naftas produkti, degviela, elektroenerģija un pārējie enerģijas avoti – Földgáz és Villamosenergia beszerzés 2026
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikatorsEKR001068072026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 09000000 Naftas produkti, degviela, elektroenerģija un pārējie enerģijas avoti
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsFöldgáz
Iekšējais identifikatorsEKR001068072026/1
Galvenā klasifikācija (cpv): 09123000 Dabasgāze
DaļaLOT-0002
NosaukumsVillamosenergia
Iekšējais identifikatorsEKR001068072026/2
Galvenā klasifikācija (cpv): 09310000 Elektrība
461620-2026 - Kompetizzjoni
L-Ungerija – Prodotti taż-żejt (petroleum), fjuwil, elettriku u għejun oħra ta' l-enerġija – Földgáz és Villamosenergia beszerzés 2026
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internEKR001068072026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċellerataiva
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09000000 Prodotti taż-żejt (petroleum), fjuwil, elettriku u għejun oħra ta' l-enerġija
5. Lott
LottLOT-0001
TitluFöldgáz
Identifikatur internEKR001068072026/1
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09123000 Gass naturali
LottLOT-0002
TitluVillamosenergia
Identifikatur internEKR001068072026/2
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09310000 Elettriku
461620-2026 - Mededinging
Hongarije – Aardolieproducten, brandstof, elektriciteit en andere energiebronnen – Földgáz és Villamosenergia beszerzés 2026
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecodeEKR001068072026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldja
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 09000000 Aardolieproducten, brandstof, elektriciteit en andere energiebronnen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
TitelFöldgáz
Interne identificatiecodeEKR001068072026/1
Belangrijkste classificatie (cpv): 09123000 Aardgas
PerceelLOT-0002
TitelVillamosenergia
Interne identificatiecodeEKR001068072026/2
Belangrijkste classificatie (cpv): 09310000 Elektriciteit
Wewnętrzny identyfikator: EKR001068072026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09000000 Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Földgáz
Wewnętrzny identyfikator: EKR001068072026/1
Główna klasyfikacja (cpv): 09123000 Gaz ziemny
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Villamosenergia
Wewnętrzny identyfikator: EKR001068072026/2
Główna klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 09000000 Produtos petrolíferos, combustíveis, electricidade e outras fontes de energia
Classificação principal (cpv): 09123000 Gás natural
Classificação principal (cpv): 09310000 Electricidade
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: EKR001068072026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 09000000 Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie
Titlu: Földgáz
Identificator intern: EKR001068072026/1
Clasificarea principală (cpv): 09123000 Gaze naturale
Titlu: Villamosenergia
Identificator intern: EKR001068072026/2
Clasificarea principală (cpv): 09310000 Electricitate
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: EKR001068072026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09000000 Naftni derivati, goriva, električna energija in drugi viri energije
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09123000 Zemeljski plin
Sklop: LOT-0002
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09310000 Elektrika