461624-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Строителни работи по възстановяване – Extindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12.
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеExtindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12.
ОписаниеExtindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12. - conform documentatie atribuire. Valoarea totala estimată: 18.519.728,84 lei (fără T.V.A.) Menționăm că valoarea estimată a achizitiei NU INCLUDE DIVERSE SI NEPREVAZUTE. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Вътрешен идентификатор11 - LD-VP/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45453100 Строителни работи по възстановяване
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеAchiztie - Extindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12. Valoarea totala estimată: 18.519.728,84 lei (fără T.V.A.) Menționăm că valoarea estimată a achizitiei NU INCLUDE DIVERSE SI NEPREVAZUTE.
Вътрешен идентификатор1
461624-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Práce
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor11 - LD-VP/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45453100 Modernizace budov
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
461624-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Bygge- og anlægsarbejder
2. Procedure
Procedure
Intern ID11 - LD-VP/2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45453100 Istandsættelsesarbejder
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
461624-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung11 - LD-VP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453100 Sanierungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0000
Interne Kennung1
461624-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
Internal identifier11 - LD-VP/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45453100 Refurbishment work
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
461624-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Travaux
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne11 - LD-VP/2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéTravaux
Nomenclature principale (cpv): 45453100 Travaux de remise en état
TitreDefault lot
Identifiant interne1
461624-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach11 - LD-VP/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
461624-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Lavori
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno11 - LD-VP/2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45453100 Lavori di riparazione
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
461624-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Xogħlijiet
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern11 - LD-VP/2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattXogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45453100 Xogħol tal-manteniment sħiħ
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
461624-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane
Wewnętrzny identyfikator11 - LD-VP/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45453100 Roboty renowacyjne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1