2. Процедура
Процедура
Заглавие: VSV Sähköverkon häviö- ja omakäyttösähkö
Описание: Hankinnan kohteena on VSV Sähköverkko Oy:n häviö- ja omakäyttösähkön kokonaistoimitus ajalle 1.1.2027–31.12.2029 sekä siihen liittyvä hinnansuojauspalvelu. Hankintaan sisältyy lisäksi optiona alkuperätakuuhankinta. Fyysisen häviö- ja omakäyttösähkön arvioitu toimitusmäärä on noin 14 GWh vuodessa ja noin 43 GWh sopimuskaudella. Omakäyttösähkön arvioitu määrä on noin 0,2 GWh vuodessa ja noin 0,6 GWh sopimuskaudella. Ilmoitetut energiamäärät ovat arvioita. Hinnansuojauspalvelu alkaa hankintasopimuksen allekirjoittamisen jälkeen, ja sen tarkoituksena on hallita häviö- ja omakäyttösähkön hankintaan liittyvää hintariskiä tilaajan hyväksymän suojausstrategian mukaisesti. Tarjoajan tulee nimetä palvelulle vastuullinen salkunhoitaja, tuottaa tarjouspyynnössä edellytetyt palvelut sekä toteuttaa hintasuojaukset tilaajan hyväksynnällä. Sopimus tehdään määräaikaisena ajalle 1.1.2027–31.12.2029. Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimusta yhdellä kahden (2) vuoden optiokaudella ajalle 1.1.2030–31.12.2031 tarjouspyynnössä määritellyin ehdoin.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Вътрешен идентификатор: 2026-052994-LOT-0001
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 09310000 Elektrická energie
5. Část
Část: LOT-0000
Interní identifikátor: 2026-052994-LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Intern ID: 2026-052994-LOT-0001
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-052994-LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 09310000 Elekter
5. Osa
Osa: LOT-0000
Sisemine tunnus: 2026-052994-LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 09310000 Sähkö
Sisäinen tunniste: 2026-052994-LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 09310000 Électricité
Identifiant interne: 2026-052994-LOT-0001
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 09310000 Electricity
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Aitheantóir inmheánach: 2026-052994-LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 09310000 Električna energija
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Interna identifikacijska oznaka: 2026-052994-LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 09310000 Villamos energia
5. Rész
Rész: LOT-0000
Belső azonosító: 2026-052994-LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 09310000 Elettricità
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Identificativo interno: 2026-052994-LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09310000 Elektra
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Vidaus identifikatorius: 2026-052994-LOT-0001
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 09310000 Elektrība
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 2026-052994-LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09310000 Elettriku
5. Lott
Lott: LOT-0000
Identifikatur intern: 2026-052994-LOT-0001
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: 2026-052994-LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 09310000 Electricitate
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 09310000 Elektrická energia
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09310000 Elektrika
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 2026-052994-LOT-0001