463129-2026 - Състезателна процедура
Полша – Услуги на туристически агенции и спомагателни туристически услуги – Usługa rezerwacji i sprzedaży miejsc noclegowych w hotelach krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza w latach 2026-2029
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеUsługa rezerwacji i sprzedaży miejsc noclegowych w hotelach krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza w latach 2026-2029
ОписаниеPrzedmiotem zamówienia jest usługa rezerwacji, sprzedaży oraz obsługi usług hotelowych (noclegowych) krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza. 1. Zakres przedmiotu zamówienia 1. Wyszukiwanie ofert obiektów hotelowych. 2. Dokonywanie rezerwacji usług hotelowych (noclegów) w Polsce i za granicą. 3. Usługa realizowana będzie przez 36 miesięcy od dnia podpisania lub do wyczerpania maksymalnej wartości umowy. 4. Pośredniczenie w sprzedaży usług hotelowych, w tym dokonywanie płatności. 5. Pośredniczenie w odwoływaniu i zmianach rezerwacji oraz obsługa zwrotów. 6. Przekazywanie Zamawiającemu szczegółowych informacji o rezerwacji, w tym: check-in, check-out, wyżywienie, city tax oraz inne opłaty. 7. Reprezentowanie Zamawiającego w sprawach reklamacyjnych dotyczących usług hotelowych. 8. Zapewnienie całodobowej obsługi (24/7), w tym w dni wolne od pracy. 9. Bieżące aktualizowanie dostępnej oferty. 10. Dbanie o interes Zamawiającego, w szczególności informowanie o zdarzeniach mogących mieć wpływ na realizację umowy. 11. Wykonawca zapewni biuro obsługi w Polsce (siedziba lub oddział) czynne min. 5 dni w tygodniu (pon–pt) w godz. 8:00–18:00 oraz infolinię 24/7 umożliwiającą realizację rezerwacji i zmian poza godzinami pracy biura. 12. Przydzielenie opiekuna Klienta oraz co najmniej trzech osób dedykowanych do obsługi Zamawiającego. 13. Udostępnienie systemu rezerwacyjnego online umożliwiającego dokonywanie i modyfikację rezerwacji przez upoważnionych pracowników Zamawiającego. System musi: • działać w aktualnych wersjach głównych przeglądarek, • zawierać pełną ofertę dostępnych hoteli Wykonawcy, • posiadać filtry (min.: standard, cena, lokalizacja, wyżywienie, internet), • umożliwiać wyszukiwanie na mapie, • umożliwiać generowanie voucherów w PL i EN, • umożliwiać pełną historię zmian rezerwacji (audit trail), • umożliwiać eksport danych rezerwacji i historii zmian (PDF/XLSX). 14. System musi umożliwiać dostęp do stawek specjalnych Zamawiającego wraz z warunkami anulacji. 15. System musi umożliwiać generowanie raportów (liczba osobonocy, obrót, dane szczegółowe wg hotelu, gościa i okresu). 2. Istotne informacje 1. Szacunkowa liczba rezerwacji: ok. 12600, w tym: • 8000 zagranicznych • 4600 krajowych 2. Do dyspozycji Zamawiającego: pokoje 1-, 2-, 3-osobowe w standardach 2–5 gwiazdek. 3. Zarezerwowane usługi muszą spełniać międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa. 4. Zakres geograficzny: Polska oraz zagranica, w szczególności UE, Wielka Brytania, USA, Chiny, Japonia, Korea Południowa, kraje skandynawskie. 5. Rezerwacje dla przedstawicieli instytucji kultury – wymagany wysoki standard obsługi. 6. Ilości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie w ramach wartości umowy. 7. Wykonawca zapewnia wsparcie w przypadku problemów w miejscu realizacji usługi. 3. Procedura rezerwacji 1. Zamawiający składa zapytania e-mail. 2. Określa wymagania (lokalizacja, budżet, preferencje). 3. Wykonawca przedstawia minimum 3 dostępne propozycje spełniające wymagania (o ile dostępne). 4. Czas odpowiedzi: maksymalnie 1 godzina od otrzymania zapytania (w godzinach operacyjnych; poza nimi – zgodnie z SLA 24/7). Oferta zawiera: • informacje o hotelu wraz z adresem i kategorią • informację o rodzaju pokoju (sgl, dbl, twin, trpl, dla palących / niepalących) • informację czy w cenę pokoju wliczone jest śniadanie • informację czy w cenę pokoju wliczone jest korzystanie z internetu • warunki anulacji • odległość od podanej przez Zamawiającego lokalizacji. • cenę w PLN – tylko w zakresie rezerwacji miejsc hotelowych na terenie Polski, • dla rezerwacji zagranicznej cenę w walutach zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 25 października 2022 r., dla rezerwacji miejsc hotelowych zmieniającym rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej • informację, czy osoba odbywająca podróż będzie zobowiązana ponieść dodatkowe koszty tymczasowe np. w postaci zwrotnego depozytu, podatku lokalnego informacje o depozytach i opłatach dodatkowych. 5. Wybór Zamawiającego następuje mailowo lub telefonicznie (potwierdzony mailowo). 6. Wykonawca dokonuje rezerwacji niezwłocznie po akceptacji. 7. Wykonawca informuje o wszystkich zmianach rezerwacji. 8. Wykonawca zapewnia najkorzystniejszy ekonomicznie wariant spełniający wymagania Zamawiającego 9. W przypadku braku 3 ofert – Wykonawca przedstawia uzasadnienie i mniejszą liczbę propozycji. 10. W przypadku braku zgodnych ofert – dopuszcza się alternatywy (inny standard/lokalizacja) po akceptacji Zamawiającego. 11. Wykonawca uwzględnia hotele preferowane przez Zamawiającego. 12. Wykonawca umożliwia przejmowanie rezerwacji dokonanych przez Zamawiającego lub inne podmioty. 13. Zamawiający może zmieniać dane gości zgodnie z polityką hotelu. 14. Możliwa rezerwacja wielu pokoi na jedno nazwisko lub nazwę instytucji. 15. Możliwość zmiany dat do 24h przed przyjazdem (zgodnie z polityką hotelu). 16. Wykonawca przesyła potwierdzenia w formie vouchera. 17. Realizacja dodatkowych wymagań hotelowych (jeśli dostępne). 18. Opłata transakcyjna dotyczy jednej rezerwacji. 19. Faktura VAT zawiera dane: • imię i nazwisko gościa, • imię i nazwisko osoby zamawiającej • termin pobytu, • hotel i lokalizacja, • cena i rabat, • opust, • opłata transakcyjna, • średni kurs walut (NBP). 20. Zakaz podwójnego przewalutowania – przeliczenie bezpośrednio po średnim kursie NBP z dnia rozpoczęcia usługi. 4. SYSTEM ŚLEDZENIA ZMIAN System musi zapewniać pełną historię zmian rezerwacji (audit trail), obejmującą: • datę i godzinę zmiany, • użytkownika dokonującego zmiany, • zakres zmiany (data, cena, hotel, dane gościa), • wartości przed i po zmianie, • kanał zmiany (system / e-mail / telefon / 24/7), • brak możliwości nadpisania historii. Historia musi być dostępna dla Zamawiającego w systemie oraz możl
Вътрешен идентификаторZZP.261.12.2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускорявада
Обосновка на ускорената процедураart.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 63510000 Услуги на туристически агенции и спомагателни туристически услуги
Допълнителна класификация (cpv): 63516000 Услуги по управление на пътувания, 55100000 Услуги на хотели и мотели
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ОписаниеZałącznik A do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia Przedmiotem zamówienia jest usługa rezerwacji, sprzedaży oraz obsługi usług hotelowych (noclegowych) krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza. 1. Zakres przedmiotu zamówienia 1. Wyszukiwanie ofert obiektów hotelowych. 2. Dokonywanie rezerwacji usług hotelowych (noclegów) w Polsce i za granicą. 3. Usługa realizowana będzie przez 36 miesięcy od dnia podpisania lub do wyczerpania maksymalnej wartości umowy. 4. Pośredniczenie w sprzedaży usług hotelowych, w tym dokonywanie płatności. 5. Pośredniczenie w odwoływaniu i zmianach rezerwacji oraz obsługa zwrotów. 6. Przekazywanie Zamawiającemu szczegółowych informacji o rezerwacji, w tym: check-in, check-out, wyżywienie, city tax oraz inne opłaty. 7. Reprezentowanie Zamawiającego w sprawach reklamacyjnych dotyczących usług hotelowych. 8. Zapewnienie całodobowej obsługi (24/7), w tym w dni wolne od pracy. 9. Bieżące aktualizowanie dostępnej oferty. 10. Dbanie o interes Zamawiającego, w szczególności informowanie o zdarzeniach mogących mieć wpływ na realizację umowy. 11. Wykonawca zapewni biuro obsługi w Polsce (siedziba lub oddział) czynne min. 5 dni w tygodniu (pon–pt) w godz. 8:00–18:00 oraz infolinię 24/7 umożliwiającą realizację rezerwacji i zmian poza godzinami pracy biura. 12. Przydzielenie opiekuna Klienta oraz co najmniej trzech osób dedykowanych do obsługi Zamawiającego. 13. Udostępnienie systemu rezerwacyjnego online umożliwiającego dokonywanie i modyfikację rezerwacji przez upoważnionych pracowników Zamawiającego. System musi: • działać w aktualnych wersjach głównych przeglądarek, • zawierać pełną ofertę dostępnych hoteli Wykonawcy, • posiadać filtry (min.: standard, cena, lokalizacja, wyżywienie, internet), • umożliwiać wyszukiwanie na mapie, • umożliwiać generowanie voucherów w PL i EN, • umożliwiać pełną historię zmian rezerwacji (audit trail), • umożliwiać eksport danych rezerwacji i historii zmian (PDF/XLSX). 14. System musi umożliwiać dostęp do stawek specjalnych Zamawiającego wraz z warunkami anulacji. 15. System musi umożliwiać generowanie raportów (liczba osobonocy, obrót, dane szczegółowe wg hotelu, gościa i okresu). 2. Istotne informacje 1. Szacunkowa liczba rezerwacji: ok. 12600, w tym: • 8000 zagranicznych • 4600 krajowych 2. Do dyspozycji Zamawiającego: pokoje 1-, 2-, 3-osobowe w standardach 2–5 gwiazdek. 3. Zarezerwowane usługi muszą spełniać międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa. 4. Zakres geograficzny: Polska oraz zagranica, w szczególności UE, Wielka Brytania, USA, Chiny, Japonia, Korea Południowa, kraje skandynawskie. 5. Rezerwacje dla przedstawicieli instytucji kultury – wymagany wysoki standard obsługi. 6. Ilości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie w ramach wartości umowy. 7. Wykonawca zapewnia wsparcie w przypadku problemów w miejscu realizacji usługi. 3. Procedura rezerwacji 1. Zamawiający składa zapytania e-mail. 2. Określa wymagania (lokalizacja, budżet, preferencje). 3. Wykonawca przedstawia minimum 3 dostępne propozycje spełniające wymagania (o ile dostępne). 4. Czas odpowiedzi: maksymalnie 1 godzina od otrzymania zapytania (w godzinach operacyjnych; poza nimi – zgodnie z SLA 24/7). Oferta zawiera: • informacje o hotelu wraz z adresem i kategorią • informację o rodzaju pokoju (sgl, dbl, twin, trpl, dla palących / niepalących) • informację czy w cenę pokoju wliczone jest śniadanie • informację czy w cenę pokoju wliczone jest korzystanie z internetu • warunki anulacji • odległość od podanej przez Zamawiającego lokalizacji. • cenę w PLN – tylko w zakresie rezerwacji miejsc hotelowych na terenie Polski, • dla rezerwacji zagranicznej cenę w walutach zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 25 października 2022 r., dla rezerwacji miejsc hotelowych zmieniającym rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej • informację, czy osoba odbywająca podróż będzie zobowiązana ponieść dodatkowe koszty tymczasowe np. w postaci zwrotnego depozytu, podatku lokalnego informacje o depozytach i opłatach dodatkowych. 5. Wybór Zamawiającego następuje mailowo lub telefonicznie (potwierdzony mailowo). 6. Wykonawca dokonuje rezerwacji niezwłocznie po akceptacji. 7. Wykonawca informuje o wszystkich zmianach rezerwacji. 8. Wykonawca zapewnia najkorzystniejszy ekonomicznie wariant spełniający wymagania Zamawiającego 9. W przypadku braku 3 ofert – Wykonawca przedstawia uzasadnienie i mniejszą liczbę propozycji. 10. W przypadku braku zgodnych ofert – dopuszcza się alternatywy (inny standard/lokalizacja) po akceptacji Zamawiającego. 11. Wykonawca uwzględnia hotele preferowane przez Zamawiającego. 12. Wykonawca umożliwia przejmowanie rezerwacji dokonanych przez Zamawiającego lub inne podmioty. 13. Zamawiający może zmieniać dane gości zgodnie z polityką hotelu. 14. Możliwa rezerwacja wielu pokoi na jedno nazwisko lub nazwę instytucji. 15. Możliwość zmiany dat do 24h przed przyjazdem (zgodnie z polityką hotelu). 16. Wykonawca przesyła potwierdzenia w formie vouchera. 17. Realizacja dodatkowych wymagań hotelowych (jeśli dostępne). 18. Opłata transakcyjna dotyczy jednej rezerwacji. 19. Faktura VAT zawiera dane: • imię i nazwisko gościa, • imię i nazwisko osoby zamawiającej • termin pobytu, • hotel i lokalizacja, • cena i rabat, • opust, • opłata transakcyjna, • średni kurs walut (NBP). 20. Zakaz podwójnego przewalutowania – przeliczenie bezpośrednio po średnim kursie NBP z dnia rozpoczęcia usługi. 4. SYSTEM ŚLEDZENIA ZMIAN System musi zapewniać pełną historię zmian rezerwacji (audit trail), obejmującą: • datę i godzinę zmiany, • użytkownika dokonującego zmiany, • zakres zmiany (data, cena, hotel, dane gościa), • wartości przed i po zmianie, • kanał zmiany (system / e-mail / telefon / 24/7), • brak możliwości nadpisania historii.
2. Procedure
Procedure
Intern ID: ZZP.261.12.2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: ja
Begrundelse for hasteproceduren: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 63510000 Rejsebureauvirksomhed og lignende
Supplerende klassifikation (cpv): 63516000 Tjenesteydelser i forbindelse med forvaltning af rejser, 55100000 Hotelvirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
463129-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Υπηρεσίες ταξιδιωτικών πρακτορείων και συναφείς υπηρεσίες – Usługa rezerwacji i sprzedaży miejsc noclegowych w hotelach krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza w latach 2026-2029
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόZZP.261.12.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Αιτιολόγηση για την επιτάχυνση της διαδικασίαςart.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 63510000 Υπηρεσίες ταξιδιωτικών πρακτορείων και συναφείς υπηρεσίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 63516000 Υπηρεσίες διαχείρισης ταξιδίων, 55100000 Υπηρεσίες ξενοδοχείων
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Internal identifier: ZZP.261.12.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 63510000 Travel agency and similar services
Additional classification (cpv): 63516000 Travel management services, 55100000 Hotel services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: ZZP.261.12.2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Justificación del procedimiento acelerado: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 63510000 Servicios de agencias de viajes y servicios similares
Clasificación adicional (cpv): 63516000 Servicios de gestión de viajes, 55100000 Servicios de hostelería
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: ZZP.261.12.2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: kyllä
Perustelu nopeutetun menettelyn käytölle: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 63510000 Matkatoimistopalvelut ja vastaavat palvelut
Lisäluokitus (cpv): 63516000 Matkojen järjestelypalvelut, 55100000 Hotellipalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: ZZP.261.12.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Justification de la procédure accélérée: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 63510000 Services d'agences de voyages et services similaires
Nomenclature complémentaire (cpv): 63516000 Services de gestion de voyages, 55100000 Services d'hôtellerie
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: ZZP.261.12.2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
A gyorsított eljárás indoklása: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 63510000 Utazási irodák szolgáltatásai és hasonló szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 63516000 Utazási ügyintézési szolgáltatások, 55100000 Szállodaipari szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: ZZP.261.12.2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Pagreitintos procedūros pagrindimas: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 63510000 Kelionių agentūrų ir panašios paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 63516000 Kelionių valdymo paslaugos, 55100000 Viešbučių paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Iekšējais identifikators: ZZP.261.12.2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Paātrinātās procedūras izmantošanas pamatojums: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 63510000 Ceļojumu aģentūru un līdzīgi pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 63516000 Ceļojumu vadības pakalpojumi, 55100000 Viesnīcu pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
463129-2026 - Kompetizzjoni
Il-Polonja – Servizzi mill-aġenziji ta’ l-ivvjaġġar, u simili – Usługa rezerwacji i sprzedaży miejsc noclegowych w hotelach krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza w latach 2026-2029
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internZZP.261.12.2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċellerataiva
Ġustifikazzjoni għall-proċedura aċċellerataart.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 63510000 Servizzi mill-aġenziji ta’ l-ivvjaġġar, u simili
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 63516000 Servizzi ta’ l-amministrazzjoni ta’ l-ivjaġġar, 55100000 Servizzi tal-lukandi
5. Lott
LottLOT-0001
Interne identificatiecode: ZZP.261.12.2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Rechtvaardiging voor de versnelde procedure: art.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 63510000 Reisbureaudiensten en dergelijke
Aanvullende classificatie (cpv): 63516000 Reisorganisatiediensten, 55100000 Hoteldiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 63510000 Serviços de agências de viagens e serviços similares
Classificação adicional (cpv): 63516000 Serviços de gestão de viagens, 55100000 Serviços de hotelaria
463129-2026 - Procedură concurențială
Polonia – Servicii de agenţii de turism şi servicii conexe – Usługa rezerwacji i sprzedaży miejsc noclegowych w hotelach krajowych i zagranicznych na potrzeby Instytutu Adama Mickiewicza w latach 2026-2029
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator internZZP.261.12.2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratăda
Justificarea procedurii accelerateart.138 ust.2 pkt. 4 ustawy PZP
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 63510000 Servicii de agenţii de turism şi servicii conexe
Clasificare suplimentară (cpv): 63516000 Servicii de gestionare a voiajelor, 55100000 Servicii hoteliere
LotLOT-0001