2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ramavtal Golvarbeten
Описание: Helsingborgshem AB upphandlar ramavtal avseende golvarbeten. Ramavtalet omfattar successiva avrop av invändiga golvarbeten i bostadslägenheter, lokaler, och gemensamma utrymmen (trapphus, källare, vindar, cykelrum, tvättstugor m.m.).
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45432110 Работи по поставяне на подови настилки
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134599:Lot:1
2. Řízení
Řízení
Název: Ramavtal Golvarbeten
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45432110 Pokládka podlah
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Titel: Ramavtal Golvarbeten
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45432110 Lægning af gulve
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45432110 Bodenverlegearbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Ramavtal Golvarbeten
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45432110 Εργασίες επίστρωσης δαπέδων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Ramavtal Golvarbeten
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45432110 Põrandapaigaldustööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Ramavtal Golvarbeten
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45432110 Lattiantekotyöt
2. Procédure
Procédure
Titre: Ramavtal Golvarbeten
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45432110 Travaux de pose de sols
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Ramavtal Golvarbeten
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45432110 Floor-laying work
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Ramavtal Golvarbeten
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45432110 Padlólerakás
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Titolo: Ramavtal Golvarbeten
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45432110 Posa di pavimenti
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Ramavtal Golvarbeten
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45432110 Grīdas ieklāšana
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Postup
Postup
Názov: Ramavtal Golvarbeten
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45432110 Kladenie podláh
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Naslov: Ramavtal Golvarbeten
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45432110 Polaganje tal
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
463166-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvläggning – Ramavtal Golvarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Golvarbeten
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45432110 Golvläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001