See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ramavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
Описание: Upphandlingen av tekniska specialister till Akademiska Hus verksamhet på ramavtal. Ramavtal tecknas för olika kategorier och geografiska områden separat. Kategorierna som ingår är: - Miljö- och klimatsamordning - Akustik - Brand - Kalkyl - Fukt - Hiss- och transportanläggningar - Energitjänster operativa, Besiktning
Вътрешен идентификатор: 25/215
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71000000 Архитектурни, строителни, инженерни и инспекционни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Generell del
Описание: Tekniska Specialister
Вътрешен идентификатор: 1822534-0
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Besiktning; Umeå
Вътрешен идентификатор: 1848683-1
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Besiktning; Luleå
Вътрешен идентификатор: 1848684-2
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Besiktning; Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1848685-3
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Besiktning, Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1848686-4
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Besiktning; Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1848687-5
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Besiktning; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1848688-6
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Besiktning; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1848689-7
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1848690-8
Обособена позиция: LOT-0010
Заглавие: Miljö- och klimatsamordning, Nationellt
Вътрешен идентификатор: 1822538-9
Обособена позиция: LOT-0011
Заглавие: Akustik, Nationellt ramavtal
Вътрешен идентификатор: 1822544-10
Обособена позиция: LOT-0012
Заглавие: Brand, Nationellt ramavtal
Вътрешен идентификатор: 1822552-11
Обособена позиция: LOT-0013
Заглавие: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Вътрешен идентификатор: 1822560-12
Обособена позиция: LOT-0014
Заглавие: Fukt, Luleå
Вътрешен идентификатор: 1822568-13
Обособена позиция: LOT-0015
Заглавие: Fukt, Umeå
Вътрешен идентификатор: 1822569-14
Обособена позиция: LOT-0016
Заглавие: Fukt, Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1822570-15
Обособена позиция: LOT-0017
Заглавие: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1822571-16
Обособена позиция: LOT-0018
Заглавие: Fukt, Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1822572-17
Обособена позиция: LOT-0019
Заглавие: Fukt, Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1822573-18
Обособена позиция: LOT-0020
Заглавие: Fukt, Göteborg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1822574-19
Обособена позиция: LOT-0021
Заглавие: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1822575-20
Обособена позиция: LOT-0022
Заглавие: Hiss- & transportanläggningar, Nationellt ramavtal
Вътрешен идентификатор: 1822576-21
Обособена позиция: LOT-0023
Заглавие: Energitjänster - operativa, Nationellt ramavtal
Вътрешен идентификатор: 1822579-22
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 25/215
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71000000 Architektonické, stavební, technické a inspekční služby
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Generell del
Popis: Tekniska Specialister
Interní identifikátor: 1822534-0
Část: LOT-0002
Název: Besiktning; Umeå
Interní identifikátor: 1848683-1
Část: LOT-0003
Název: Besiktning; Luleå
Interní identifikátor: 1848684-2
Část: LOT-0004
Název: Besiktning; Uppsala, Gävle
Interní identifikátor: 1848685-3
Část: LOT-0005
Interní identifikátor: 1848686-4
Část: LOT-0006
Interní identifikátor: 1848687-5
Část: LOT-0007
Interní identifikátor: 1848688-6
Část: LOT-0008
Interní identifikátor: 1848689-7
Část: LOT-0009
Název: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Interní identifikátor: 1848690-8
Část: LOT-0010
Interní identifikátor: 1822538-9
Část: LOT-0011
Název: Akustik, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor: 1822544-10
Část: LOT-0012
Název: Brand, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor: 1822552-11
Část: LOT-0013
Název: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor: 1822560-12
Část: LOT-0014
Název: Fukt, Luleå
Interní identifikátor: 1822568-13
Část: LOT-0015
Název: Fukt, Umeå
Interní identifikátor: 1822569-14
Část: LOT-0016
Název: Fukt, Uppsala, Gävle
Interní identifikátor: 1822570-15
Část: LOT-0017
Název: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Interní identifikátor: 1822571-16
Část: LOT-0018
Název: Fukt, Linköping, Norrköping
Interní identifikátor: 1822572-17
Část: LOT-0019
Interní identifikátor: 1822573-18
Část: LOT-0020
Interní identifikátor: 1822574-19
Část: LOT-0021
Název: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Interní identifikátor: 1822575-20
Část: LOT-0022
Interní identifikátor: 1822576-21
Část: LOT-0023
Interní identifikátor: 1822579-22
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 25/215
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: Tekniska Specialister
Interne Kennung: 1822534-0
Los: LOT-0002
Titel: Besiktning; Umeå
Interne Kennung: 1848683-1
Los: LOT-0003
Titel: Besiktning; Luleå
Interne Kennung: 1848684-2
Los: LOT-0004
Titel: Besiktning; Uppsala, Gävle
Interne Kennung: 1848685-3
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 1848686-4
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 1848687-5
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 1848688-6
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 1848689-7
Los: LOT-0009
Titel: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Interne Kennung: 1848690-8
Los: LOT-0010
Interne Kennung: 1822538-9
Los: LOT-0011
Titel: Akustik, Nationellt ramavtal
Interne Kennung: 1822544-10
Los: LOT-0012
Titel: Brand, Nationellt ramavtal
Interne Kennung: 1822552-11
Los: LOT-0013
Titel: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Interne Kennung: 1822560-12
Los: LOT-0014
Titel: Fukt, Luleå
Interne Kennung: 1822568-13
Los: LOT-0015
Titel: Fukt, Umeå
Interne Kennung: 1822569-14
Los: LOT-0016
Titel: Fukt, Uppsala, Gävle
Interne Kennung: 1822570-15
Los: LOT-0017
Titel: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Interne Kennung: 1822571-16
Los: LOT-0018
Titel: Fukt, Linköping, Norrköping
Interne Kennung: 1822572-17
Los: LOT-0019
Interne Kennung: 1822573-18
Los: LOT-0020
Interne Kennung: 1822574-19
Los: LOT-0021
Titel: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Interne Kennung: 1822575-20
Los: LOT-0022
Interne Kennung: 1822576-21
Los: LOT-0023
Interne Kennung: 1822579-22
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 25/215
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71000000 Arhitektuuri-, ehitus-, inseneri- ja ehitusjärelevalveteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: Generell del
Kirjeldus: Tekniska Specialister
Sisemine tunnus: 1822534-0
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Besiktning; Umeå
Sisemine tunnus: 1848683-1
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Besiktning; Luleå
Sisemine tunnus: 1848684-2
Osa: LOT-0004
Pealkiri: Besiktning; Uppsala, Gävle
Sisemine tunnus: 1848685-3
Osa: LOT-0005
Sisemine tunnus: 1848686-4
Osa: LOT-0006
Sisemine tunnus: 1848687-5
Osa: LOT-0007
Sisemine tunnus: 1848688-6
Osa: LOT-0008
Sisemine tunnus: 1848689-7
Osa: LOT-0009
Sisemine tunnus: 1848690-8
Osa: LOT-0010
Sisemine tunnus: 1822538-9
Osa: LOT-0011
Pealkiri: Akustik, Nationellt ramavtal
Sisemine tunnus: 1822544-10
Osa: LOT-0012
Pealkiri: Brand, Nationellt ramavtal
Sisemine tunnus: 1822552-11
Osa: LOT-0013
Pealkiri: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Sisemine tunnus: 1822560-12
Osa: LOT-0014
Pealkiri: Fukt, Luleå
Sisemine tunnus: 1822568-13
Osa: LOT-0015
Pealkiri: Fukt, Umeå
Sisemine tunnus: 1822569-14
Osa: LOT-0016
Pealkiri: Fukt, Uppsala, Gävle
Sisemine tunnus: 1822570-15
Osa: LOT-0017
Sisemine tunnus: 1822571-16
Osa: LOT-0018
Pealkiri: Fukt, Linköping, Norrköping
Sisemine tunnus: 1822572-17
Osa: LOT-0019
Sisemine tunnus: 1822573-18
Osa: LOT-0020
Sisemine tunnus: 1822574-19
Osa: LOT-0021
Pealkiri: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Sisemine tunnus: 1822575-20
Osa: LOT-0022
Sisemine tunnus: 1822576-21
Osa: LOT-0023
Sisemine tunnus: 1822579-22
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 25/215
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71000000 Services d'architecture, services de construction, services d'ingénierie et services d'inspection
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Generell del
Description: Tekniska Specialister
Identifiant interne: 1822534-0
Lot: LOT-0002
Titre: Besiktning; Umeå
Identifiant interne: 1848683-1
Lot: LOT-0003
Titre: Besiktning; Luleå
Identifiant interne: 1848684-2
Lot: LOT-0004
Titre: Besiktning; Uppsala, Gävle
Identifiant interne: 1848685-3
Lot: LOT-0005
Identifiant interne: 1848686-4
Lot: LOT-0006
Identifiant interne: 1848687-5
Lot: LOT-0007
Identifiant interne: 1848688-6
Lot: LOT-0008
Identifiant interne: 1848689-7
Lot: LOT-0009
Titre: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Identifiant interne: 1848690-8
Lot: LOT-0010
Identifiant interne: 1822538-9
Lot: LOT-0011
Titre: Akustik, Nationellt ramavtal
Identifiant interne: 1822544-10
Lot: LOT-0012
Titre: Brand, Nationellt ramavtal
Identifiant interne: 1822552-11
Lot: LOT-0013
Titre: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Identifiant interne: 1822560-12
Lot: LOT-0014
Titre: Fukt, Luleå
Identifiant interne: 1822568-13
Lot: LOT-0015
Titre: Fukt, Umeå
Identifiant interne: 1822569-14
Lot: LOT-0016
Titre: Fukt, Uppsala, Gävle
Identifiant interne: 1822570-15
Lot: LOT-0017
Titre: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Identifiant interne: 1822571-16
Lot: LOT-0018
Titre: Fukt, Linköping, Norrköping
Identifiant interne: 1822572-17
Lot: LOT-0019
Identifiant interne: 1822573-18
Lot: LOT-0020
Identifiant interne: 1822574-19
Lot: LOT-0021
Titre: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Identifiant interne: 1822575-20
Lot: LOT-0022
Identifiant interne: 1822576-21
Lot: LOT-0023
Identifiant interne: 1822579-22
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 25/215
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71000000 Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Generell del
Leírás: Tekniska Specialister
Belső azonosító: 1822534-0
Rész: LOT-0002
Cím: Besiktning; Umeå
Belső azonosító: 1848683-1
Rész: LOT-0003
Cím: Besiktning; Luleå
Belső azonosító: 1848684-2
Rész: LOT-0004
Cím: Besiktning; Uppsala, Gävle
Belső azonosító: 1848685-3
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: 1848686-4
Rész: LOT-0006
Cím: Besiktning; Linköping, Norrköping
Belső azonosító: 1848687-5
Rész: LOT-0007
Belső azonosító: 1848688-6
Rész: LOT-0008
Belső azonosító: 1848689-7
Rész: LOT-0009
Cím: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Belső azonosító: 1848690-8
Rész: LOT-0010
Belső azonosító: 1822538-9
Rész: LOT-0011
Cím: Akustik, Nationellt ramavtal
Belső azonosító: 1822544-10
Rész: LOT-0012
Cím: Brand, Nationellt ramavtal
Belső azonosító: 1822552-11
Rész: LOT-0013
Cím: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Belső azonosító: 1822560-12
Rész: LOT-0014
Cím: Fukt, Luleå
Belső azonosító: 1822568-13
Rész: LOT-0015
Cím: Fukt, Umeå
Belső azonosító: 1822569-14
Rész: LOT-0016
Cím: Fukt, Uppsala, Gävle
Belső azonosító: 1822570-15
Rész: LOT-0017
Cím: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Belső azonosító: 1822571-16
Rész: LOT-0018
Cím: Fukt, Linköping, Norrköping
Belső azonosító: 1822572-17
Rész: LOT-0019
Cím: Fukt, Örebro, Grythyttan, Karlstad
Belső azonosító: 1822573-18
Rész: LOT-0020
Belső azonosító: 1822574-19
Rész: LOT-0021
Cím: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Belső azonosító: 1822575-20
Rész: LOT-0022
Belső azonosító: 1822576-21
Rész: LOT-0023
Belső azonosító: 1822579-22
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 25/215
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71000000 Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Generell del
Apraksts: Tekniska Specialister
Iekšējais identifikators: 1822534-0
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Besiktning; Umeå
Iekšējais identifikators: 1848683-1
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Besiktning; Luleå
Iekšējais identifikators: 1848684-2
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Besiktning; Uppsala, Gävle
Iekšējais identifikators: 1848685-3
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 1848686-4
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: 1848687-5
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 1848688-6
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 1848689-7
Daļa: LOT-0009
Iekšējais identifikators: 1848690-8
Daļa: LOT-0010
Iekšējais identifikators: 1822538-9
Daļa: LOT-0011
Nosaukums: Akustik, Nationellt ramavtal
Iekšējais identifikators: 1822544-10
Daļa: LOT-0012
Nosaukums: Brand, Nationellt ramavtal
Iekšējais identifikators: 1822552-11
Daļa: LOT-0013
Nosaukums: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Iekšējais identifikators: 1822560-12
Daļa: LOT-0014
Nosaukums: Fukt, Luleå
Iekšējais identifikators: 1822568-13
Daļa: LOT-0015
Nosaukums: Fukt, Umeå
Iekšējais identifikators: 1822569-14
Daļa: LOT-0016
Nosaukums: Fukt, Uppsala, Gävle
Iekšējais identifikators: 1822570-15
Daļa: LOT-0017
Iekšējais identifikators: 1822571-16
Daļa: LOT-0018
Nosaukums: Fukt, Linköping, Norrköping
Iekšējais identifikators: 1822572-17
Daļa: LOT-0019
Iekšējais identifikators: 1822573-18
Daļa: LOT-0020
Iekšējais identifikators: 1822574-19
Daļa: LOT-0021
Nosaukums: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Iekšējais identifikators: 1822575-20
Daļa: LOT-0022
Iekšējais identifikators: 1822576-21
Daļa: LOT-0023
Iekšējais identifikators: 1822579-22
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 25/215
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71000000 Servizzi ta' perizja, kostruzzjoni, inġinerija u spezzjoni
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Generell del
Deskrizzjoni: Tekniska Specialister
Identifikatur intern: 1822534-0
Lott: LOT-0002
Titlu: Besiktning; Umeå
Identifikatur intern: 1848683-1
Lott: LOT-0003
Titlu: Besiktning; Luleå
Identifikatur intern: 1848684-2
Lott: LOT-0004
Titlu: Besiktning; Uppsala, Gävle
Identifikatur intern: 1848685-3
Lott: LOT-0005
Identifikatur intern: 1848686-4
Lott: LOT-0006
Identifikatur intern: 1848687-5
Lott: LOT-0007
Identifikatur intern: 1848688-6
Lott: LOT-0008
Identifikatur intern: 1848689-7
Lott: LOT-0009
Titlu: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Identifikatur intern: 1848690-8
Lott: LOT-0010
Identifikatur intern: 1822538-9
Lott: LOT-0011
Titlu: Akustik, Nationellt ramavtal
Identifikatur intern: 1822544-10
Lott: LOT-0012
Titlu: Brand, Nationellt ramavtal
Identifikatur intern: 1822552-11
Lott: LOT-0013
Titlu: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Identifikatur intern: 1822560-12
Lott: LOT-0014
Titlu: Fukt, Luleå
Identifikatur intern: 1822568-13
Lott: LOT-0015
Titlu: Fukt, Umeå
Identifikatur intern: 1822569-14
Lott: LOT-0016
Titlu: Fukt, Uppsala, Gävle
Identifikatur intern: 1822570-15
Lott: LOT-0017
Titlu: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Identifikatur intern: 1822571-16
Lott: LOT-0018
Titlu: Fukt, Linköping, Norrköping
Identifikatur intern: 1822572-17
Lott: LOT-0019
Identifikatur intern: 1822573-18
Lott: LOT-0020
Identifikatur intern: 1822574-19
Lott: LOT-0021
Titlu: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Identifikatur intern: 1822575-20
Lott: LOT-0022
Identifikatur intern: 1822576-21
Lott: LOT-0023
Identifikatur intern: 1822579-22
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 25/215
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Generell del
Opis: Tekniska Specialister
Wewnętrzny identyfikator: 1822534-0
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Besiktning; Umeå
Wewnętrzny identyfikator: 1848683-1
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Besiktning; Luleå
Wewnętrzny identyfikator: 1848684-2
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Besiktning; Uppsala, Gävle
Wewnętrzny identyfikator: 1848685-3
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 1848686-4
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: 1848687-5
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: 1848688-6
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: 1848689-7
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Wewnętrzny identyfikator: 1848690-8
Część zamówienia: LOT-0010
Wewnętrzny identyfikator: 1822538-9
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: Akustik, Nationellt ramavtal
Wewnętrzny identyfikator: 1822544-10
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: Brand, Nationellt ramavtal
Wewnętrzny identyfikator: 1822552-11
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Wewnętrzny identyfikator: 1822560-12
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: Fukt, Luleå
Wewnętrzny identyfikator: 1822568-13
Część zamówienia: LOT-0015
Tytuł: Fukt, Umeå
Wewnętrzny identyfikator: 1822569-14
Część zamówienia: LOT-0016
Tytuł: Fukt, Uppsala, Gävle
Wewnętrzny identyfikator: 1822570-15
Część zamówienia: LOT-0017
Tytuł: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Wewnętrzny identyfikator: 1822571-16
Część zamówienia: LOT-0018
Tytuł: Fukt, Linköping, Norrköping
Wewnętrzny identyfikator: 1822572-17
Część zamówienia: LOT-0019
Wewnętrzny identyfikator: 1822573-18
Część zamówienia: LOT-0020
Wewnętrzny identyfikator: 1822574-19
Część zamówienia: LOT-0021
Tytuł: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Wewnętrzny identyfikator: 1822575-20
Część zamówienia: LOT-0022
Wewnętrzny identyfikator: 1822576-21
Część zamówienia: LOT-0023
Wewnętrzny identyfikator: 1822579-22
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 25/215
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71000000 Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
Descriere: Tekniska Specialister
Identificator intern: 1822534-0
Identificator intern: 1848683-1
Identificator intern: 1848684-2
Identificator intern: 1848685-3
Identificator intern: 1848686-4
Identificator intern: 1848687-5
Identificator intern: 1848688-6
Identificator intern: 1848689-7
Identificator intern: 1848690-8
Identificator intern: 1822538-9
Identificator intern: 1822544-10
Identificator intern: 1822552-11
Identificator intern: 1822560-12
Identificator intern: 1822568-13
Identificator intern: 1822569-14
Identificator intern: 1822570-15
Identificator intern: 1822571-16
Identificator intern: 1822572-17
Identificator intern: 1822573-18
Identificator intern: 1822574-19
Identificator intern: 1822575-20
Identificator intern: 1822576-21
Identificator intern: 1822579-22
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 25/215
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Tekniska Specialister
Intern identifierare: 1822534-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1848683-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 1848684-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 1848685-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 1848686-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: 1848687-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 1848688-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: 1848689-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Intern identifierare: 1848690-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Intern identifierare: 1822538-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Intern identifierare: 1822544-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Intern identifierare: 1822552-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Intern identifierare: 1822560-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Intern identifierare: 1822568-13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Intern identifierare: 1822569-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Intern identifierare: 1822570-15
Del (anbudsområde): LOT-0017
Intern identifierare: 1822571-16
Del (anbudsområde): LOT-0018
Intern identifierare: 1822572-17
Del (anbudsområde): LOT-0019
Intern identifierare: 1822573-18
Del (anbudsområde): LOT-0020
Intern identifierare: 1822574-19
Del (anbudsområde): LOT-0021
Intern identifierare: 1822575-20
Del (anbudsområde): LOT-0022
Intern identifierare: 1822576-21
Del (anbudsområde): LOT-0023
Intern identifierare: 1822579-22