2. Процедура
Процедура
Заглавие: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΡΑΓΓΙΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ Χ.Υ.Τ.Α. ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΜΕΣΩ ΜΟΝΑΔΩΝ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗΣ ΩΣΜΩΣΗΣ
Описание: Ο Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας Α.Ε. επιθυμεί να συνάψει σύμβαση με Ανάδοχο την παροχή υπηρεσίας επεξεργασίας στραγγισμάτων, της εγκατάστασης του Χ.Υ.Τ.Α. Ιστιαίας, μέσω δύο Μονάδων Αντίστροφης Ώσμωσης (Μ.Α.Ω.), η μία 2 σταδίων (με πρόβλεψη και 3ου) και η άλλη 3 σταδίων, με δυνατότητα επεξεργασίας, η κάθε μονάδα, κατ’ ελάχιστο 176 m3 ανά ημέρα, ήτοι συνολικά, η δυνατότητα επεξεργασίας και των δύο μονάδων θα ανέρχεται, κατ’ ελάχιστο, στα 352 m3 ανά ημέρα. Σκοπός του Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας είναι η τροποποίηση και αναβάθμιση της λειτουργίας της υφιστάμενης μονάδας επεξεργασίας στραγγισμάτων του Χ.Υ.Τ.Α. Ιστιαίας, εγκαθιστώντας δύο (2) μονάδες επεξεργασίας στραγγισμάτων με αντίστροφη ώσμωση, οι οποίες θα επιτυγχάνουν τα όρια εκροής που τίθενται στους περιβαλλοντικούς όρους και ταυτόχρονα θα παράγουν επεξεργασμένο υγρό προς επαναχρησιμοποίηση εντός του Χ.Υ.Τ.Α. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των διακοσίων σαράντα χιλιάδων ευρώ (240.000,00€) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.: 297.600,00 €), με δικαίωμα παράτασης για επιπλέον δώδεκα (12) μήνες αξίας διακοσίων σαράντα χιλιάδων ευρώ (240.000,00€) πλέον Φ.Π.Α.. Η ολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος παράτασης ανέρχεται στο ποσό των τετρακοσίων ογδόντα χιλιάδων ευρώ (480.000,00 €) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για χρονικό διάστημα 12 μηνών από την υπογραφή της σύμβασης.
Вътрешен идентификатор: 2252/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90513000 Услуги по превозване на отпадъци
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Основна класификация (cpv): 90513500 Услуги по третиране и отстраняване на течни отлагания
Варианти:
Описание на опциите: Προβλέπεται η δυνατότητα ενεργοποίησης του δικαιώματος παράτασης ισχύος της αρχικής ανάθεσης, για επιπλέον δώδεκα (12) μήνες με τους ιδίους όρους, προϋπολογισμού 240.000 € πλέον ΦΠΑ, σύμφωνα με τα όσα αναφέρονται στην από 04-06-2026 Μελέτη της αρμόδιας Τεχνικής Υπηρεσίας
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 2252/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90513500 Aufbereitung und Entsorgung von flüssigen Abfällen
Optionen:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2252/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90513500 Επεξεργασία και διάθεση ακάθαρτων υγρών
Επιλογές:
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2252/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Main classification (cpv): 90513500 Treatment and disposal of foul liquids
Options:
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 2252/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90513000 Servicios de tratamiento y eliminación de desperdicios y residuos no peligrosos
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación principal (cpv): 90513500 Tratamiento y eliminación de líquidos residuales
Opciones:
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 2252/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90513000 Tavajäätmete käitlus- ja kõrvaldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Peamine liigitus (cpv): 90513500 Vedeljäätmete puhastus ja kõrvaldus
Täiendavad hankevõimalused:
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 2252/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90513000 Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90513500 Nestejätteiden käsittely ja hävitys
Optiot:
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 2252/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 2252/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Fő osztályozás (cpv): 90513500 Szennyezett folyadék kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
Opciók:
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 2252/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90513000 Nepavojingų atliekų apdorojimo ir šalinimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90513500 Srutų valymas ir šalinimas
Pasirinkimo galimybės:
Interne identificatiecode: 2252/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90513000 Diensten voor het verwerken en storten van ongevaarlijk afval en vuilnis
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Belangrijkste classificatie (cpv): 90513500 Behandeling en verwijdering van gevaarlijke vloeistoffen
Opties:
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 2252/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Główna klasyfikacja (cpv): 90513500 Usługi uzdatniania oraz wywozu cieczy ściekowych
Opcje:
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90513000 Serviços de tratamento e eliminação de resíduos e lixos não-perigosos
Classificação principal (cpv): 90513500 Tratamento e eliminação de líquidos residuais
Opções:
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 2252/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90513000 Servicii de tratare şi eliminare de deşeuri menajere şi deşeuri nepericuloase
Clasificarea principală (cpv): 90513500 Tratarea şi eliminarea deşeurilor lichide
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 2252/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90513000 Služby na spracovanie a likvidáciu nie nebezpečného odpadu
5. Časť
Časť: LOT-0001
Hlavná klasifikácia (cpv): 90513500 Spracovanie a likvidácia páchnucich tekutín
Možnosti:
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 2252/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90513000 Storitve obdelave in odstranjevanja nenevarnih odpadkov
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90513500 Obdelava in odstranjevanje tekočih odpadkov
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2252/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 90513500 Behandling och disponering av förorenade vätskor
Optioner: