See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ajopuvut ja oheistuotteet moottoripyörä-, ATV- ja moottorikelkkakäyttöön
Описание: Hankinnan kohteena ovat tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä kuvattujen vaatimusten mukaiset ajopuvut, jalkineet ja oheistuotteet Suomen poliisin sekä Ahvenanmaan poliisiviranomaisen käyttöön. Hankinta toteutetaan yhteishankintana, johon osallistuu Poliisihallituksen lisäksi valtakirjalla Ahvenanmaan poliisiviranomainen. Ahvenanmaan poliisiviranomainen on toisena asiakasosapuolena hankintasopimuksella. Tarjouspyyntö on jaettu viiteen (5) itsenäiseen osa-alueeseen. Tuotteita koskevat vaatimukset on esitetty tarjouspyynnön liitteissä 1-5. Tarjouspyynnön liite 1 koskee moottoripyörä- ja ATV-ajoasuja ja oheistuotteita, liite 2 koskee moottorikelkka-ajoasuja ja oheistuotteita, liite 3 moottorikelkkahaalaria, liite 4 pitkää toppatakkia ja liite 5 veden- ja tuulenpitävää moottoripyörä-/ATV-kangaspukua.
Вътрешен идентификатор: POL-2025-102515
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankintamenettelynä käytetään lain 32 §:n mukaista avointa menettelyä. Tarjoaja voi jättää tarjouksen yhdelle tai useammalle hankinnan osa-alueelle. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat saatavilla vain suomen kielellä. Tarjoajan halutessa asiakirjat muulla kielellä, käännättäminen ja siitä aiheutuvat kustannukset ovat tarjoajan itsensä vastattavina. Asiakirjojen käännättämiseen kuluva aika ei lisää tarjousaikaa. Tarjouksen laatimisesta, jättämisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjoaja vastaa itse sille tarjouskilpailuun osallistumisesta aiheutuvista kustannuksista. Hankintamenettelyn kulku pääpiirteittäin tarjousten määräajan päätyttyä on seuraava: 1. Tarjousten avaaminen; 2. Tarjoajien soveltuvuuden tarkastaminen; 3. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkastaminen; 4. Tarjousten vertailu; 5. Hankintapäätöksen teko ja tiedoksianto; 6. Tarjoajan soveltuvuutta koskevien selvitysten tarkastaminen tarjouskilpailun voittajalta; 7. Hankintasopimuksen viimeistely ja allekirjoittaminen.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 18000000 Облекло, обувни изделия, пътни артикули и аксесоари
Допълнителна класификация (cpv): 18200000 Връхни дрехи, 18300000 Облекла, 18310000 Долни дрехи, 18800000 Обувни изделия, 18934000 Чанти с ремък (тип "кондуктор" и подобни), 35200000 Полицейско оборудване, 98390000 Други услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Moottoripyörä- ja ATV-ajopuvut sekä oheistuotteet
Описание: Tarjouksen tulee sisältää kaikki osa-alueen sisältämät, tarjouspyynnön liitteessä 1 asetettujen vaatimusten mukaiset tuotteet sekä Sopimuksessa mainitut palvelut.
Вътрешен идентификатор: Osa-alue 1-0
Основна класификация (cpv): 18934000 Чанти с ремък (тип "кондуктор" и подобни)
Допълнителна класификация (cpv): 18424000 Ръкавици, 18800000 Обувни изделия, 35200000 Полицейско оборудване
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Moottorikelkka-ajoasut ja oheistuotteet
Описание: Tarjouksen tulee sisältää kaikki osa-alueen sisältämät, liitteessä 2 asetettujen vaatimusten mukaiset tuotteet sekä Sopimuksessa mainitut palvelut.
Вътрешен идентификатор: Osa-alue 2-1
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Moottorikelkkahaalari
Описание: Tarjouksen tulee sisältää kaikki osa-alueen sisältämät, liitteessä 3 asetettujen vaatimusten mukaiset tuotteet sekä Sopimuksessa mainitut palvelut.
Вътрешен идентификатор: Osa-alue 3-2
Основна класификация (cpv): 18200000 Връхни дрехи
Допълнителна класификация (cpv): 35200000 Полицейско оборудване
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Pitkä toppatakki
Описание: Tarjouksen tulee sisältää liitteessä 4 asetettujen vaatimusten mukainen tuote sekä Sopimuksessa mainitut palvelut.
Вътрешен идентификатор: Osa-alue 4-3
Основна класификация (cpv): 18210000 Манта
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Veden- ja tuulenpitävä moottoripyörä-/ATV-kangaspuku
Описание: Tarjouksen tulee sisältää liitteessä 5 asetettujen vaatimusten mukainen tuote sekä Sopimuksessa mainitut palvelut.
Вътрешен идентификатор: Osa-alue 5-4
Основна класификация (cpv): 18220000 Дрехи за предпазване от лошо време
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: POL-2025-102515
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 18000000 Oděvy, obuv, brašnářské výrobky a doplňky
Další klasifikace (cpv): 18200000 Svrchní oděvy, 18300000 Prádlo a oděvní součásti, 18310000 Spodní prádlo, 18800000 Obuv, 18934000 Cestovní pytle, 35200000 Policejní vybavení, 98390000 Jiné služby
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: Osa-alue 1-0
Hlavní klasifikace (cpv): 18934000 Cestovní pytle
Další klasifikace (cpv): 18424000 Rukavice, 18800000 Obuv, 35200000 Policejní vybavení
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: Osa-alue 2-1
Část: LOT-0003
Název: Moottorikelkkahaalari
Interní identifikátor: Osa-alue 3-2
Hlavní klasifikace (cpv): 18200000 Svrchní oděvy
Další klasifikace (cpv): 35200000 Policejní vybavení
Část: LOT-0004
Název: Pitkä toppatakki
Interní identifikátor: Osa-alue 4-3
Hlavní klasifikace (cpv): 18210000 Kabáty
Část: LOT-0005
Interní identifikátor: Osa-alue 5-4
Hlavní klasifikace (cpv): 18220000 Oděvy odolné vůči počasí
2. Procedure
Procedure
Intern ID: POL-2025-102515
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 18000000 Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
Supplerende klassifikation (cpv): 18200000 Ydertøj, 18300000 Beklædningsgenstande, 18310000 Underbeklædning, 18800000 Fodtøj, 18934000 Køjesække, 35200000 Udstyr til politiet, 98390000 Andre tjenesteydelser
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: Osa-alue 1-0
Primær klassifikation (cpv): 18934000 Køjesække
Supplerende klassifikation (cpv): 18424000 Handsker, 18800000 Fodtøj, 35200000 Udstyr til politiet
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: Osa-alue 2-1
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Moottorikelkkahaalari
Intern ID: Osa-alue 3-2
Primær klassifikation (cpv): 18200000 Ydertøj
Supplerende klassifikation (cpv): 35200000 Udstyr til politiet
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: Pitkä toppatakki
Intern ID: Osa-alue 4-3
Primær klassifikation (cpv): 18210000 Frakker
Delkontrakt: LOT-0005
Intern ID: Osa-alue 5-4
Primær klassifikation (cpv): 18220000 Vejrfast beklædning
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: POL-2025-102515
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18200000 Oberbekleidung, 18300000 Kleidung, 18310000 Unterwäsche, 18800000 Schuhwerk, 18934000 Zubehörbeutel, 35200000 Polizeiausrüstung, 98390000 Andere Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Osa-alue 1-0
Haupteinstufung (cpv): 18934000 Zubehörbeutel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18424000 Handschuhe, 18800000 Schuhwerk, 35200000 Polizeiausrüstung
Los: LOT-0002
Interne Kennung: Osa-alue 2-1
Los: LOT-0003
Interne Kennung: Osa-alue 3-2
Haupteinstufung (cpv): 18200000 Oberbekleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35200000 Polizeiausrüstung
Los: LOT-0004
Interne Kennung: Osa-alue 4-3
Haupteinstufung (cpv): 18210000 Mäntel
Los: LOT-0005
Interne Kennung: Osa-alue 5-4
Haupteinstufung (cpv): 18220000 Wetterfeste Kleidung
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: POL-2025-102515
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18000000 Είδη και εξαρτήματα ρουχισμού, υπόδησης, αποσκευών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18200000 Εξωτερικά ενδύματα, 18300000 Ενδύματα, 18310000 Εσώρουχα, 18800000 Υποδήματα, 18934000 Σάκοι προσωπικών ειδών (σακίδια), 35200000 Αστυνομικός εξοπλισμός, 98390000 Λοιπές υπηρεσίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Osa-alue 1-0
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18934000 Σάκοι προσωπικών ειδών (σακίδια)
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18424000 Γάντια, 18800000 Υποδήματα, 35200000 Αστυνομικός εξοπλισμός
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Osa-alue 2-1
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Moottorikelkkahaalari
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Osa-alue 3-2
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18200000 Εξωτερικά ενδύματα
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 35200000 Αστυνομικός εξοπλισμός
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Pitkä toppatakki
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Osa-alue 4-3
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18210000 Παλτά
Παρτίδα: LOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Osa-alue 5-4
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18220000 Ρουχισμός προστασίας από την κακοκαιρία
Internal identifier: POL-2025-102515
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18000000 Clothing, footwear, luggage articles and accessories
Additional classification (cpv): 18200000 Outerwear, 18300000 Garments, 18310000 Underwear, 18800000 Footwear, 18934000 Kitbags, 35200000 Police equipment, 98390000 Other services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Osa-alue 1-0
Main classification (cpv): 18934000 Kitbags
Additional classification (cpv): 18424000 Gloves, 18800000 Footwear, 35200000 Police equipment
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Osa-alue 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Moottorikelkkahaalari
Internal identifier: Osa-alue 3-2
Main classification (cpv): 18200000 Outerwear
Additional classification (cpv): 35200000 Police equipment
Lot: LOT-0004
Title: Pitkä toppatakki
Internal identifier: Osa-alue 4-3
Main classification (cpv): 18210000 Coats
Lot: LOT-0005
Internal identifier: Osa-alue 5-4
Main classification (cpv): 18220000 Weatherproof clothing
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: POL-2025-102515
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 18000000 Rõivad, jalatsid, reisitarbed ja manused
Täiendav liigitus (cpv): 18200000 Pealisrõivad, 18300000 Rõivad, 18310000 Alusrõivad, 18800000 Jalatsid, 18934000 Sõduriseljakotid, 35200000 Politseivarustus, 98390000 Muud teenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: Osa-alue 1-0
Peamine liigitus (cpv): 18934000 Sõduriseljakotid
Täiendav liigitus (cpv): 18424000 Kindad, 18800000 Jalatsid, 35200000 Politseivarustus
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: Osa-alue 2-1
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Moottorikelkkahaalari
Sisemine tunnus: Osa-alue 3-2
Peamine liigitus (cpv): 18200000 Pealisrõivad
Täiendav liigitus (cpv): 35200000 Politseivarustus
Osa: LOT-0004
Pealkiri: Pitkä toppatakki
Sisemine tunnus: Osa-alue 4-3
Peamine liigitus (cpv): 18210000 Mantlid
Osa: LOT-0005
Sisemine tunnus: Osa-alue 5-4
Peamine liigitus (cpv): 18220000 Ilmastikukindlad rõivad
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: POL-2025-102515
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18000000 Vaatteet, jalkineet, matkalaukkutuotteet ja tarvikkeet
Lisäluokitus (cpv): 18200000 Päällysvaatteet, 18300000 Asut, 18310000 Alusvaatteet, 18800000 Jalkineet, 18934000 Kassit, 35200000 Poliisin varusteet, 98390000 Muut palvelut
Sisäinen tunniste: Osa-alue 1-0
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18934000 Kassit
Lisäluokitus (cpv): 18424000 Hansikkaat, 18800000 Jalkineet, 35200000 Poliisin varusteet
Sisäinen tunniste: Osa-alue 2-1
Ilmoituksen nimi: Moottorikelkkahaalari
Sisäinen tunniste: Osa-alue 3-2
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18200000 Päällysvaatteet
Lisäluokitus (cpv): 35200000 Poliisin varusteet
Ilmoituksen nimi: Pitkä toppatakki
Sisäinen tunniste: Osa-alue 4-3
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18210000 Takit
Sisäinen tunniste: Osa-alue 5-4
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18220000 Sateen- ja tuulenpitävät vaatteet
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: POL-2025-102515
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: Osa-alue 1-0
Príomhaicmiú (cpv): 18934000 Kitbags
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: Osa-alue 2-1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Moottorikelkkahaalari
Aitheantóir inmheánach: Osa-alue 3-2
Príomhaicmiú (cpv): 18200000 Outerwear
Aicmiú breise (cpv): 35200000 Police equipment
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: Pitkä toppatakki
Aitheantóir inmheánach: Osa-alue 4-3
Príomhaicmiú (cpv): 18210000 Coats
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: Osa-alue 5-4
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: POL-2025-102515
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 18000000 Odjeća, obuća, prtljaga i pribor
Dodatna klasifikacija (cpv): 18200000 Vanjska odjeća, 18300000 Odjevni predmeti, 18310000 Rublje, 18800000 Obuća, 18934000 Ranci, 35200000 Policijska oprema, 98390000 Ostale usluge
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: Osa-alue 1-0
Glavna klasifikacija (cpv): 18934000 Ranci
Dodatna klasifikacija (cpv): 18424000 Rukavice, 18800000 Obuća, 35200000 Policijska oprema
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: Osa-alue 2-1
Grupa: LOT-0003
Naslov: Moottorikelkkahaalari
Interna identifikacijska oznaka: Osa-alue 3-2
Glavna klasifikacija (cpv): 18200000 Vanjska odjeća
Dodatna klasifikacija (cpv): 35200000 Policijska oprema
Grupa: LOT-0004
Naslov: Pitkä toppatakki
Interna identifikacijska oznaka: Osa-alue 4-3
Glavna klasifikacija (cpv): 18210000 Kaputi
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: Osa-alue 5-4
Glavna klasifikacija (cpv): 18220000 Odjeća za zaštitu od vremenskih nepogoda
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: POL-2025-102515
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 18000000 Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők
További osztályozás (cpv): 18200000 Felsőruházat, 18300000 Női ruházat, 18310000 Alsónemű, 18800000 Lábbelik, 18934000 Szerszámos táska, 35200000 Rendőrségi felszerelések, 98390000 Egyéb szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: Osa-alue 1-0
Fő osztályozás (cpv): 18934000 Szerszámos táska
További osztályozás (cpv): 18424000 Kesztyű, 18800000 Lábbelik, 35200000 Rendőrségi felszerelések
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: Osa-alue 2-1
Rész: LOT-0003
Cím: Moottorikelkkahaalari
Belső azonosító: Osa-alue 3-2
Fő osztályozás (cpv): 18200000 Felsőruházat
További osztályozás (cpv): 35200000 Rendőrségi felszerelések
Rész: LOT-0004
Cím: Pitkä toppatakki
Belső azonosító: Osa-alue 4-3
Fő osztályozás (cpv): 18210000 Kabát
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: Osa-alue 5-4
Fő osztályozás (cpv): 18220000 Időjárásálló ruházat
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: POL-2025-102515
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 18000000 Indumenti, calzature, articoli da viaggio e accessori
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18200000 Indumenti esterni, 18300000 Indumenti, 18310000 Biancheria intima, 18800000 Calzature, 18934000 Borse degli attrezzi, 35200000 Attrezzatura per polizia, 98390000 Altri servizi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: Osa-alue 1-0
Classificazione principale (cpv): 18934000 Borse degli attrezzi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18424000 Guanti, 18800000 Calzature, 35200000 Attrezzatura per polizia
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: Osa-alue 2-1
Lotto: LOT-0003
Titolo: Moottorikelkkahaalari
Identificativo interno: Osa-alue 3-2
Classificazione principale (cpv): 18200000 Indumenti esterni
Classificazione aggiuntiva (cpv): 35200000 Attrezzatura per polizia
Lotto: LOT-0004
Titolo: Pitkä toppatakki
Identificativo interno: Osa-alue 4-3
Classificazione principale (cpv): 18210000 Cappotti
Lotto: LOT-0005
Identificativo interno: Osa-alue 5-4
Classificazione principale (cpv): 18220000 Indumenti resistenti alle intemperie
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: POL-2025-102515
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18000000 Drabužiai, avalynė, lagaminai ir jų priedai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18200000 Viršutiniai drabužiai, 18300000 Apranga, 18310000 Apatiniai drabužiai, 18800000 Avalynė, 18934000 Įrankių krepšiai, 35200000 Policijos įranga, 98390000 Kitos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: Osa-alue 1-0
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18934000 Įrankių krepšiai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18424000 Pirštinės, 18800000 Avalynė, 35200000 Policijos įranga
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: Osa-alue 2-1
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Moottorikelkkahaalari
Vidaus identifikatorius: Osa-alue 3-2
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18200000 Viršutiniai drabužiai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 35200000 Policijos įranga
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: Pitkä toppatakki
Vidaus identifikatorius: Osa-alue 4-3
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18210000 Paltai
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: Osa-alue 5-4
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18220000 Neperpučiami ir neperšlampami drabužiai
Iekšējais identifikators: POL-2025-102515
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 18000000 Apģērbi, apavi, bagāžas somas un aksesuāri
Papildu klasifikācija (cpv): 18200000 Virsdrēbes, 18300000 Atsevišķi apģērba gabali, 18310000 Apakšveļa, 18800000 Apavi, 18934000 Mantu maisi, 35200000 Policijas aprīkojums, 98390000 Citi pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: Osa-alue 1-0
Galvenā klasifikācija (cpv): 18934000 Mantu maisi
Papildu klasifikācija (cpv): 18424000 Cimdi, 18800000 Apavi, 35200000 Policijas aprīkojums
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: Osa-alue 2-1
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Moottorikelkkahaalari
Iekšējais identifikators: Osa-alue 3-2
Galvenā klasifikācija (cpv): 18200000 Virsdrēbes
Papildu klasifikācija (cpv): 35200000 Policijas aprīkojums
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Pitkä toppatakki
Iekšējais identifikators: Osa-alue 4-3
Galvenā klasifikācija (cpv): 18210000 Mēteļi
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: Osa-alue 5-4
Galvenā klasifikācija (cpv): 18220000 Pret atmosfēras iedarbību aizsargāti apģērbi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: POL-2025-102515
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18000000 Ilbies, xedd is-saqajn, valiġġerija u aċċessorji
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 18200000 Ilbies ta' barra, 18300000 Ħwejjeġ tan-nisa, 18310000 Ħwejjeġ ta' taħt, 18800000 Żraben, 18934000 Boroż għall-oġġet ta' l-isport, 35200000 Apparat tal-pulizija, 98390000 Servizzi oħra
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: Osa-alue 1-0
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18934000 Boroż għall-oġġet ta' l-isport
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 18424000 Ingwanti, 18800000 Żraben, 35200000 Apparat tal-pulizija
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: Osa-alue 2-1
Lott: LOT-0003
Titlu: Moottorikelkkahaalari
Identifikatur intern: Osa-alue 3-2
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18200000 Ilbies ta' barra
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 35200000 Apparat tal-pulizija
Lott: LOT-0004
Titlu: Pitkä toppatakki
Identifikatur intern: Osa-alue 4-3
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18210000 Kowtijiet
Lott: LOT-0005
Identifikatur intern: Osa-alue 5-4
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18220000 Ilbies tal-protezzjoni mit-temp
Interne identificatiecode: POL-2025-102515
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 18000000 Kleding, schoeisel, bagageartikelen en accessoires
Aanvullende classificatie (cpv): 18200000 Bovenkleding, 18300000 Kledingstukken, 18310000 Ondergoed, 18800000 Schoeisel, 18934000 Plunjezakken, 35200000 Uitrusting voor de politie, 98390000 Overige diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: Osa-alue 1-0
Belangrijkste classificatie (cpv): 18934000 Plunjezakken
Aanvullende classificatie (cpv): 18424000 Handschoenen, 18800000 Schoeisel, 35200000 Uitrusting voor de politie
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: Osa-alue 2-1
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: Osa-alue 3-2
Belangrijkste classificatie (cpv): 18200000 Bovenkleding
Aanvullende classificatie (cpv): 35200000 Uitrusting voor de politie
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: Osa-alue 4-3
Belangrijkste classificatie (cpv): 18210000 Jassen
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: Osa-alue 5-4
Belangrijkste classificatie (cpv): 18220000 Weerbestendige kleding
Wewnętrzny identyfikator: POL-2025-102515
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 18000000 Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18200000 Odzież wierzchnia, 18300000 Części garderoby, 18310000 Bielizna osobista, 18800000 Obuwie, 18934000 Zestawy toreb, 35200000 Sprzęt policyjny, 98390000 Inne usługi
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: Osa-alue 1-0
Główna klasyfikacja (cpv): 18934000 Zestawy toreb
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18424000 Rękawice, 18800000 Obuwie, 35200000 Sprzęt policyjny
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: Osa-alue 2-1
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Moottorikelkkahaalari
Wewnętrzny identyfikator: Osa-alue 3-2
Główna klasyfikacja (cpv): 18200000 Odzież wierzchnia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35200000 Sprzęt policyjny
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Pitkä toppatakki
Wewnętrzny identyfikator: Osa-alue 4-3
Główna klasyfikacja (cpv): 18210000 Palta
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: Osa-alue 5-4
Główna klasyfikacja (cpv): 18220000 Odzież przeciwdeszczowa
463355-2026 - Procedură concurențială
Finlanda – Îmbrăcăminte, încălţăminte, articole de voiaj şi accesorii – Ajopuvut ja oheistuotteet moottoripyörä-, ATV- ja moottorikelkkakäyttöön
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator internPOL-2025-102515
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 18000000 Îmbrăcăminte, încălţăminte, articole de voiaj şi accesorii
Clasificare suplimentară (cpv): 18200000 Îmbrăcăminte de exterior, 18300000 Articole de îmbrăcăminte, 18310000 Lenjerie de corp, 18800000 Articole de încălţăminte, 18934000 Sacoşe, 35200000 Echipament de poliţie, 98390000 Alte servicii
LotLOT-0001
Identificator internOsa-alue 1-0
Clasificarea principală (cpv): 18934000 Sacoşe
Clasificare suplimentară (cpv): 18424000 Mănuşi, 18800000 Articole de încălţăminte, 35200000 Echipament de poliţie
LotLOT-0002
Identificator internOsa-alue 2-1
LotLOT-0003
TitluMoottorikelkkahaalari
Identificator internOsa-alue 3-2
Clasificarea principală (cpv): 18200000 Îmbrăcăminte de exterior
Clasificare suplimentară (cpv): 35200000 Echipament de poliţie
LotLOT-0004
TitluPitkä toppatakki
Identificator internOsa-alue 4-3
Clasificarea principală (cpv): 18210000 Mantouri
LotLOT-0005
Identificator internOsa-alue 5-4
Clasificarea principală (cpv): 18220000 Îmbrăcăminte de protecţie împotriva intemperiilor
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: POL-2025-102515
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 18000000 Odevy, obuv, brašnárske výrobky a príslušenstvo
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18200000 Zvršky, 18300000 Odevy, 18310000 Spodná bielizeň, 18800000 Obuv, 18934000 Vaky na výstroj pre vojakov, 35200000 Policajný výstroj, 98390000 Iné služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: Osa-alue 1-0
Hlavná klasifikácia (cpv): 18934000 Vaky na výstroj pre vojakov
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18424000 Rukavice, 18800000 Obuv, 35200000 Policajný výstroj
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: Osa-alue 2-1
Časť: LOT-0003
Názov: Moottorikelkkahaalari
Interný identifikátor: Osa-alue 3-2
Hlavná klasifikácia (cpv): 18200000 Zvršky
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 35200000 Policajný výstroj
Časť: LOT-0004
Názov: Pitkä toppatakki
Interný identifikátor: Osa-alue 4-3
Hlavná klasifikácia (cpv): 18210000 Kabáty
Časť: LOT-0005
Interný identifikátor: Osa-alue 5-4
Hlavná klasifikácia (cpv): 18220000 Odevy chrániace pred počasím
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: POL-2025-102515
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18000000 Oblačila, obutev, prtljaga in pribor
Dodatna klasifikacija (cpv): 18200000 Vrhnja oblačila, 18300000 Oblačila, 18310000 Spodnje perilo, 18800000 Obutev, 18934000 Borše, 35200000 Policijska oprema, 98390000 Druge storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: Osa-alue 1-0
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18934000 Borše
Dodatna klasifikacija (cpv): 18424000 Rokavice, 18800000 Obutev, 35200000 Policijska oprema
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: Osa-alue 2-1
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: Osa-alue 3-2
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18200000 Vrhnja oblačila
Sklop: LOT-0004
Notranji identifikator: Osa-alue 4-3
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18210000 Plašči
Sklop: LOT-0005
Notranji identifikator: Osa-alue 5-4
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18220000 Oblačila, odporna proti vremenskim vplivom