See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Furnizare materiale sanitare BLOC OPERATOR
Описание: II.1.4) Descriere succintă: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de materiale sanitare BLOC OPERATOR, împărţite în 8 loturi, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la din Caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă - Achizitorul stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, după cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă - Achizitorul va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit, în conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă - Achizitor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Autoritatea contractantă nu este obligată să răspundă solicitărilor de clarificări/informații suplimentare care nu au fost adresate în termenul stabilit la secțiunea I.3 din Fișa de date.
Вътрешен идентификатор: 52/13624359/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33169000 Хирургически инструменти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: PULBERE HEMOSTATICA DIN CELULOZA OXIDATA REGENERATA
Описание: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de materiale sanitare BLOC OPERATOR, împărţite în 8 de loturi, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la din Caietul de sarcini, în baza unui Acord-cadru încheiat cu mai mulți operatori economici (ofertanții clasați pe primele 3 locuri, pentru fiecare lot în parte), fără reluarea competiției. Dacă numărul operatorilor economici participanți care au depus oferte admisibile pentru un lot este mai mic de 3, Acordul-cadru se va încheia cu toți cei care au prezentat oferte admisibile. Atunci când două, sau mai multe oferte, au aceeași valoare a propunerii financiare și sunt clasate pe același loc, autoritatea contractantă va încheia acordul-cadru cu toți operatorii economici clasați pe locurile aferente numărului maxim (3) stabilit, după etapa de reofertare. Modalitatea de încheiere a Contractelor subsecvente se va face conform clauzelor 3.1.3. – 3.1.6. din Acordul-cadru. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexei nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru se regăsește la pct. II.2.6 din Fișa de date a achiziției. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului Acord-cadru: - cantități minime conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. - cantități maxime conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): trimestrial. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția Beneficiarului-plătitor, nu un angajament ferm din partea acestuia cu privire la atribuirea Contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente / circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 33141127 Резорбируеми кръвоспиращи средства
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: INSTRUMENTE DE SUTURA MECANICA BLOC OPERATOR
Вътрешен идентификатор: 2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: STAPLER CUTTER LINIAR CAP CURBAT SI REZERVE
Вътрешен идентификатор: 3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Вътрешен идентификатор: 4
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: PENSE ELECTROCHIRURGIE BLOC OPERATOR
Вътрешен идентификатор: 5
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: FIRE DE SUTURA
Вътрешен идентификатор: 6
Допълнителна класификация (cpv): 33141121 Хирургически шевове
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: PLASE PENTRU DEFECTELE PERETELUI ABDOMINAL SI INGHINAL
Вътрешен идентификатор: 7
Допълнителна класификация (cpv): 33184100 Хирургически имплантанти
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: DISPOZITIVE DE FIXARE ALE PLASELOR PE CALE LAPAROSCOPICA
Вътрешен идентификатор: 8
Допълнителна класификация (cpv): 33141122 Хирургически аграфи
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 52/13624359/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33169000 Chirurgické nástroje
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 33141127 Absorbovatelné prostředky k zastavení krvácení
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: 2
Část: LOT-0003
Interní identifikátor: 3
Část: LOT-0004
Název: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Interní identifikátor: 4
Část: LOT-0005
Interní identifikátor: 5
Část: LOT-0006
Název: FIRE DE SUTURA
Interní identifikátor: 6
Další klasifikace (cpv): 33141121 Chirurgické nitě
Část: LOT-0007
Interní identifikátor: 7
Další klasifikace (cpv): 33184100 Chirurgické implantáty
Část: LOT-0008
Interní identifikátor: 8
Další klasifikace (cpv): 33141122 Chirurgické svorky
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 52/13624359/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33169000 Kirurgiske instrumenter
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 33141127 Resorberbare hæmostatika
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
Delkontrakt: LOT-0003
Intern ID: 3
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Intern ID: 4
Delkontrakt: LOT-0005
Intern ID: 5
Delkontrakt: LOT-0006
Titel: FIRE DE SUTURA
Intern ID: 6
Supplerende klassifikation (cpv): 33141121 Kirurgiske suturer
Delkontrakt: LOT-0007
Intern ID: 7
Supplerende klassifikation (cpv): 33184100 Kirurgiske implantater
Delkontrakt: LOT-0008
Intern ID: 8
Supplerende klassifikation (cpv): 33141122 Kirurgiske agraffer
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 52/13624359/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141121 Chirurgische Suturen
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33184100 Chirurgische Implantate
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141122 Chirurgische Nahtklammern
463627-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Χειρουργικά όργανα – Furnizare materiale sanitare BLOC OPERATOR
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό52/13624359/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33169000 Χειρουργικά όργανα
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33141127 Απορροφούμενα αιμοστατικά
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
ΠαρτίδαLOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό3
ΠαρτίδαLOT-0004
ΤίτλοςCUTTER LINIAR SI REZERVA
Εσωτερικό αναγνωριστικό4
ΠαρτίδαLOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό5
ΠαρτίδαLOT-0006
ΤίτλοςFIRE DE SUTURA
Εσωτερικό αναγνωριστικό6
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33141121 Χειρουργικά ράμματα τραύματος
ΠαρτίδαLOT-0007
Εσωτερικό αναγνωριστικό7
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33184100 Χειρουργικά μοσχεύματα
ΠαρτίδαLOT-0008
Εσωτερικό αναγνωριστικό8
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33141122 Χειρουργικά τσιμπιδάκια
Internal identifier: 52/13624359/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33141127 Absorbable haemostatics
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: FIRE DE SUTURA
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 33141121 Surgical sutures
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 33184100 Surgical implants
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 33141122 Surgical staples
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 52/13624359/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33169000 Operatsiooniinstrumendid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 33141127 Absorbeeruvad hemostaatikud
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 3
Osa: LOT-0004
Pealkiri: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Sisemine tunnus: 4
Osa: LOT-0005
Sisemine tunnus: 5
Osa: LOT-0006
Pealkiri: FIRE DE SUTURA
Sisemine tunnus: 6
Täiendav liigitus (cpv): 33141121 Kirurgilised õmblusvahendid
Osa: LOT-0007
Sisemine tunnus: 7
Täiendav liigitus (cpv): 33184100 Kirurgilised implantaadid
Osa: LOT-0008
Sisemine tunnus: 8
Täiendav liigitus (cpv): 33141122 Kirurgilised klambrid
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 52/13624359/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 1
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 2
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: 3
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Aitheantóir inmheánach: 4
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: 5
Luchtóg: LOT-0006
Teideal: FIRE DE SUTURA
Aitheantóir inmheánach: 6
Aicmiú breise (cpv): 33141121 Surgical sutures
Luchtóg: LOT-0007
Aitheantóir inmheánach: 7
Aicmiú breise (cpv): 33184100 Surgical implants
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 8
Aicmiú breise (cpv): 33141122 Surgical staples
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 52/13624359/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33169000 Sebészeti műszerek
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 1
További osztályozás (cpv): 33141127 Felszívódó vérzéscsillapítók
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 3
Rész: LOT-0004
Cím: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Belső azonosító: 4
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: 5
Rész: LOT-0006
Cím: FIRE DE SUTURA
Belső azonosító: 6
További osztályozás (cpv): 33141121 Sebészi varratok
Rész: LOT-0007
Belső azonosító: 7
További osztályozás (cpv): 33184100 Sebészeti implantátumok
Rész: LOT-0008
Belső azonosító: 8
További osztályozás (cpv): 33141122 Sebészi kapcsok
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 52/13624359/2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33169000 Strumenti chirurgici
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 33141127 Emostatici riassorbibili
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: 2
Lotto: LOT-0003
Identificativo interno: 3
Lotto: LOT-0004
Titolo: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Identificativo interno: 4
Lotto: LOT-0005
Identificativo interno: 5
Lotto: LOT-0006
Titolo: FIRE DE SUTURA
Identificativo interno: 6
Classificazione aggiuntiva (cpv): 33141121 Suture chirurgiche
Lotto: LOT-0007
Identificativo interno: 7
Classificazione aggiuntiva (cpv): 33184100 Protesi chirurgiche
Lotto: LOT-0008
Identificativo interno: 8
Classificazione aggiuntiva (cpv): 33141122 Grappette chirurgiche
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 52/13624359/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33169000 Ķirurģiskie instrumenti
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 33141127 Absorbējošie hemostatiskie līdzekļi
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 3
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Iekšējais identifikators: 4
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 5
Daļa: LOT-0006
Nosaukums: FIRE DE SUTURA
Iekšējais identifikators: 6
Papildu klasifikācija (cpv): 33141121 Ķirurģiskās šūšanas materiāli
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 7
Papildu klasifikācija (cpv): 33184100 Ķirurģiskie implanti
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 8
Papildu klasifikācija (cpv): 33141122 Ķirurģijas spailes
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 52/13624359/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33169000 Strumenti kirurġiċi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 33141127 Ħemostatiċi assorbibbli
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: 2
Lott: LOT-0003
Identifikatur intern: 3
Lott: LOT-0004
Titlu: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Identifikatur intern: 4
Lott: LOT-0005
Identifikatur intern: 5
Lott: LOT-0006
Titlu: FIRE DE SUTURA
Identifikatur intern: 6
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 33141121 Suturi kirurġiċi
Lott: LOT-0007
Identifikatur intern: 7
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 33184100 Impjanti kirurġiċi
Lott: LOT-0008
Identifikatur intern: 8
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 33141122 Irbit kirurġiku
Interne identificatiecode: 52/13624359/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33169000 Chirurgische instrumenten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 33141127 Resorbeerbare hemostatica
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 4
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 5
Perceel: LOT-0006
Interne identificatiecode: 6
Aanvullende classificatie (cpv): 33141121 Hechtdraad
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: 7
Aanvullende classificatie (cpv): 33184100 Chirurgische implantaten
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: 8
Aanvullende classificatie (cpv): 33141122 Hechtkrammen
463627-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Przyrządy chirurgiczne – Furnizare materiale sanitare BLOC OPERATOR
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikator52/13624359/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33169000 Przyrządy chirurgiczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33141127 Hemostatyki wchłanialne
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
TytułCUTTER LINIAR SI REZERVA
Wewnętrzny identyfikator4
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator5
Część zamówieniaLOT-0006
TytułFIRE DE SUTURA
Wewnętrzny identyfikator6
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33141121 Szwy chirurgiczne
Część zamówieniaLOT-0007
Wewnętrzny identyfikator7
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33184100 Implanty chirurgiczne
Część zamówieniaLOT-0008
Wewnętrzny identyfikator8
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33141122 Klamry chirurgiczne
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 52/13624359/2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33169000 Material cirúrgico
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Classificação adicional (cpv): 33141127 Hemostáticos reabsorvíveis
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Título: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 5
Lote: LOT-0006
Título: FIRE DE SUTURA
Identificador interno: 6
Classificação adicional (cpv): 33141121 Suturas cirúrgicas
Lote: LOT-0007
Identificador interno: 7
Classificação adicional (cpv): 33184100 Implantes cirúrgicos
Lote: LOT-0008
Identificador interno: 8
Classificação adicional (cpv): 33141122 Agrafos cirúrgicos
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 52/13624359/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33169000 Instrumente chirurgicale
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 33141127 Hemostatice absorbabile
Identificator intern: 2
Identificator intern: 3
Identificator intern: 4
Identificator intern: 5
Identificator intern: 6
Clasificare suplimentară (cpv): 33141121 Suturi chirurgicale
Identificator intern: 7
Clasificare suplimentară (cpv): 33184100 Implanturi chirurgicale
Identificator intern: 8
Clasificare suplimentară (cpv): 33141122 Cleme chirurgicale
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 52/13624359/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 33141127 Absorbovateľné prostriedky na zastavenie krvácania
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Časť: LOT-0003
Interný identifikátor: 3
Časť: LOT-0004
Názov: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Interný identifikátor: 4
Časť: LOT-0005
Interný identifikátor: 5
Časť: LOT-0006
Názov: FIRE DE SUTURA
Interný identifikátor: 6
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 33141121 Chirurgické nite na zošívanie rán
Časť: LOT-0007
Interný identifikátor: 7
Časť: LOT-0008
Interný identifikátor: 8
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 33141122 Chirurgické spony
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 52/13624359/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33169000 Kirurški instrumenti
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 33141127 Absorbcijska sredstva za ustavljanje krvavitev
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 3
Sklop: LOT-0004
Naslov: CUTTER LINIAR SI REZERVA
Notranji identifikator: 4
Sklop: LOT-0005
Notranji identifikator: 5
Sklop: LOT-0006
Naslov: FIRE DE SUTURA
Notranji identifikator: 6
Dodatna klasifikacija (cpv): 33141121 Kirurški šivi
Sklop: LOT-0007
Notranji identifikator: 7
Dodatna klasifikacija (cpv): 33184100 Kirurški vsadki
Sklop: LOT-0008
Notranji identifikator: 8
Dodatna klasifikacija (cpv): 33141122 Kirurške sponke