2. Процедура
Процедура
Заглавие: ACORD-CADRU avand ca obiect „SERVICE, MENTENANTA, REPARATII SI MODERNIZARI ALE INSTALATIILOR SI ECHIPAMENTELOR PENTRU MANAGEMENTUL TRAFICULUI RUTIER IN MUNICIPIUL BUCURESTI”
Описание: Autoritatea Contractantă – Administrația Străzilor București intenționează să adopte măsuri concrete care vizează modernizarea, reabilitarea, consolidarea și dezvoltarea durabilă a infrastructurii rutiere, pietonale și de mobilitate urbană alternativă din Municipiul București. Implementarea acestor măsuri necesită contractarea pe o perioada de 4 ani un acord cadru cu contracte subsecvente care se asigure functionarea in cele mai bune conditii ale sistemului de management al traficului din Municipiul Bucuresti (BTMS) si care se asigure un timp de disponibilitate cat mai ridicat al echipamentelor astfel incat traficul din Municipiul Bucuresti si siguranta participantilor la trafic sa nu fie influentata negativ. Sistemul de semaforizare din Municipiul Bucuresti este compus din intersectii semaforizate, astfel: • intersectii semaforizate cu functionare locala; • intersectii semaforizate cu functionare centralizata, integrate in cadrul unui Centru de Control (BTMS) Intersectiile semaforizate cu functionare centralizata fac parte din cadrul Sistemul de Management al Traficului in Bucuresti denumit (BTMS) implementat de Primaria Municipiului Bucuresti cu rolul de a fluidiza circulatia vehiculelor in Bucuresti, dar si de a realiza o prioritizare pentru vehiculele de transport public. De asemenea, ulterior implementarii BTMS-ului din perioada 2007-2009, au fost realizate sau refacute o serie de intersectii care au fost integrate in Sistemul de Management al Traficului. Subsistemele principale ce compun BTMS sunt: - subsistem de semaforizare compus din: semafoare, corpuri de semafoare, accesorii semafoare (parasolar, masca semafor), automate de dirijare a traficului, dulapuri pentru echipamente, sursa de alimentare cu energie electrica neintreruptibila (UPS), canalizatie si retele electrice de alimentare a semafoarelor; - subsistem de comunicatii compus din canalizatie pentru fibra optica, reteaua de fibra optica, patch pannel-uri de fibra optica si echipamente de comunicatii (switch-uri); - subsistem monitorizare trafic compus din camere video PTZ si encodere; - subsistem de back-up comunicatii radio, pentru vehiculele de transport in comun, compus din echipamente de tip Access Point (AP); - subsistem centrul de control contine componentele harware si software necesare functionarii sistemului Activitatile de service si mentenanta, reparatii pentru instalatiile de semaforizare aferente intersectiilor ce fac obiectul acordului-cadru vor acoperi operațiunile prevazute si detaliate in documentatia de atribuire, respectiv la nivelul caietului de sarcini al procedurii. NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор: 4433872_2026_PAAPD1614201
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 63712700 Услуги по контрол на уличното движение
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: Cantitățile minime și maxime estimate pe durata acordului-cadru, respectiv cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se găsesc în Anexa 4 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente este anual pentru activitățile de mentenanța si de oricâte ori este necesar pentru activitățile de reparatii si modenizare.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 34920000 Пътно оборудване, 34923000 Оборудване за контрол на пътното движение, 34970000 Оборудване за наблюдение на движението, 34996100 Сигнализационни светлини (светофари), 38820000 Оборудване за дистанционно управление, 45316210 Монтажни работи на оборудване за контрол на пътния трафик, 45316212 Работи по инсталиране на светофари, 48514000 Софтуерни пакети за отдалечен достъп, 48900000 Други софтуерни пакети и операционни системи, 50230000 Услуги по ремонт, поддържане на други транспортни съоръжения и свързаните с тях услуги, 50232200 Услуги по поддържане на съоръжения за сигнализация, 50312610 Услуги по поддържане на оборудване за информационни технологии, 50324100 Услуги по поддържане на компютърни системи, 51300000 Услуги по инсталиране на радио-, телевизионна и далекосъобщителна техника, 51314000 Услуги по инсталиране на професионална видеотехника, 51612000 Услуги по инсталиране на системи за обработка на информация, 72267000 Услуги по поддържане и ремонт на софтуер, 72267100 Услуги по поддържане на софтуер на информационните технологии
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 4433872_2026_PAAPD1614201
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 63712700 Trafikkontroltjenester
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 34920000 Vejudstyr, 34923000 Udstyr til vejtrafikregulering, 34970000 Trafikovervågningssystem, 34996100 Trafiksignaler, 38820000 Fjernstyringsudstyr, 45316210 Installation af trafikovervågningsudstyr, 45316212 Installation af trafiklys, 48514000 Programpakke til fjernadgang, 48900000 Diverse programpakker og computersystemer, 50230000 Reparation, vedligeholdelse og tilhørende tjenesteydelser vedrørende veje og andet udstyr, 50232200 Vedligeholdelse af trafikfyr, 50312610 Vedligeholdelse af informationsteknologisk udstyr, 50324100 Vedligeholdelse af systemer, 51300000 Installation af kommunikationsudstyr, 51314000 Installation af videoanlæg, 51612000 Installation af informationsbehandlingsudstyr, 72267000 Programmelvedligeholdelses- og reparationstjenester, 72267100 Vedligeholdelse af programmel til informationsteknologi
463691-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung4433872_2026_PAAPD1614201
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63712700 Verkehrsregelung
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34920000 Straßenausrüstung, 34923000 Ausrüstung für die Straßenverkehrssteuerung, 34970000 Verkehrsüberwachungseinrichtung, 34996100 Ampeln, 38820000 Fernsteuerungsgeräte, 45316210 Installation von Verkehrsüberwachungseinrichtungen, 45316212 Installation von Verkehrsampeln, 48514000 Fernzugriffssoftwarepaket, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 50230000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen, 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen, 50312610 Wartung von Informationstechnologieeinrichtungen, 50324100 Systemwartung, 51300000 Installation von Kommunikationsgeräten, 51314000 Installation von Videogeräten, 51612000 Installation von Datenverarbeitungsanlagen, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware
463691-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 63712700 Liiklusjuhtimisteenused
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 34920000 Teedevarustus, 34923000 Teede liikluskorraldusseadmed, 34970000 Liikluse seireseadmed, 34996100 Valgusfoorid, 38820000 Kaugjuhtimisseadmed, 45316210 Liiklusseireseadmete paigaldamine, 45316212 Valgusfooride paigaldamine, 48514000 Kaugjuurdepääsu tarkvarapakett, 48900000 Mitmesugused tarkvarapaketid ja arvutisüsteemid, 50230000 Teede ja muude seadmete remondi-, hooldus- ja seonduvad teenused, 50232200 Liiklustähiste hooldusteenused, 50312610 Infotehnoloogiaseadmete hooldus, 50324100 Süsteemihooldusteenused, 51300000 Sideseadmete paigaldusteenused, 51314000 Videoseadmete paigaldusteenused, 51612000 Infotöötlusseadmete paigaldusteenused, 72267000 Tarkvara hooldus- ja parandusteenused, 72267100 Infotehnoloogia tarkvara hooldus
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 4433872_2026_PAAPD1614201
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 63712700 Liikenteenohjauspalvelut
Osa: LOT-0000
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 34920000 Teiden laitteet ja varusteet, 34923000 Tieliikenteen ohjauslaitteet, 34970000 Liikenteen valvontajärjestelmä, 34996100 Liikennevalot, 38820000 Kauko-ohjauslaitteet, 45316210 Liikenteenvalvontalaitteiden asennustyöt, 45316212 Liikennevalojen asennustyöt, 48514000 Etäkäyttöohjelmatuotteet, 48900000 Erilaiset ohjelmatuotteet ja tietokonejärjestelmät, 50230000 Teiden ja niihin liittyvien laitteiden korjaus, kunnossapito ja muut palvelut, 50232200 Liikennevalojen huolto, 50312610 Tietotekniikkalaitteiden huolto, 50324100 Järjestelmän ylläpito, 51300000 Tietoliikennelaitteiden asentaminen, 51314000 Videolaitteiden asentaminen, 51612000 Tietojenkäsittelylaitteiston asentaminen, 72267000 Ohjelmistojen ylläpito- ja korjauspalvelut, 72267100 ATK-ohjelmiston ylläpito
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 63712700 Services de la circulation routière
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 34920000 Équipement routier, 34923000 Équipement de contrôle de la circulation routière, 34970000 Équipement de surveillance de la circulation, 34996100 Feux de circulation, 38820000 Matériel de télécommande, 45316210 Installation de matériel de contrôle du trafic routier, 45316212 Installation de feux de circulation, 48514000 Logiciel de télécommande, 48900000 Logiciels et systèmes informatiques divers, 50230000 Services de réparation, d'entretien et services connexes relatifs au transport routier et à d'autres équipements, 50232200 Services d'entretien des installations de signalisation, 50312610 Maintenance de matériel de technologies de l'information, 50324100 Services de maintenance de systèmes, 51300000 Services d'installation de matériel de communications, 51314000 Services d'installation de matériel vidéo, 51612000 Services d'installation de matériel de traitement de l'information, 72267000 Services de maintenance et de réparation de logiciels, 72267100 Maintenance de logiciels de technologies de l'information
463691-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach4433872_2026_PAAPD1614201
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 63712700 Traffic control services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 34920000 Road equipment, 34923000 Road traffic-control equipment, 34970000 Traffic-monitoring equipment, 34996100 Traffic lights, 38820000 Remote-control equipment, 45316210 Installation of traffic monitoring equipment, 45316212 Installation of traffic lights, 48514000 Remote access software package, 48900000 Miscellaneous software package and computer systems, 50230000 Repair, maintenance and associated services related to roads and other equipment, 50232200 Traffic-signal maintenance services, 50312610 Maintenance of information technology equipment, 50324100 System maintenance services, 51300000 Installation services of communications equipment, 51314000 Installation services of video equipment, 51612000 Installation services of information-processing equipment, 72267000 Software maintenance and repair services, 72267100 Maintenance of information technology software
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 4433872_2026_PAAPD1614201
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 63712700 Usluge nadzora i upravljanja prometom
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 34920000 Oprema za ceste, 34923000 Oprema za reguliranje cestovnog prometa, 34970000 Oprema za praćenje prometa, 34996100 Semafori, 38820000 Oprema za daljinsko upravljanje, 45316210 Instalacija oprema za nadzor prometa, 45316212 Instalacija semafora, 48514000 Programski paket za daljinski pristup, 48900000 Razni programski paketi i računalni sustavi, 50230000 Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge vezane za ceste i druge pogone, 50232200 Usluge održavanja prometne signalizacije, 50312610 Održavanje opreme za informacijsku tehnologiju, 50324100 Usluge održavanja sustava, 51300000 Usluge instaliranja komunikacijske opreme, 51314000 Usluge instaliranja videoopreme, 51612000 Usluge instaliranja opreme za obradu podataka, 72267000 Usluge održavanja i popravaka programske podrške, 72267100 Održavanje programske podrške za informacijsku tehnologiju
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 63712700 Forgalom-ellenőrzési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
Cím: Default lot
Belső azonosító: 1
További osztályozás (cpv): 34920000 Közúti berendezések, 34923000 Közúti forgalomirányítási eszközök, 34970000 Forgalomfigyelő berendezések, 34996100 Forgalmi jelzőlámpák, 38820000 Távirányító berendezések, 45316210 Forgalomfigyelő berendezések szerelése, 45316212 Forgalomirányító lámpa szerelése, 48514000 Távhozzáférési szoftvercsomag, 48900000 Különféle szoftvercsomagok és számítógépes rendszerek, 50230000 Közúti és egyéb járművek javítása, karbantartása és kapcsolódó szolgáltatások, 50232200 Forgalomirányító jelzések karbantartása, 50312610 Informatikai berendezések karbantartása, 50324100 Rendszer-karbantartási szolgáltatások, 51300000 Hírközlési berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 51314000 Videoberendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 51612000 Információfeldolgozó berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 72267000 Szoftver-karbantartási és -javítási szolgáltatások, 72267100 Informatikai szoftver karbantartása
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 4433872_2026_PAAPD1614201
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 63712700 Eismo valdymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 34920000 Kelių įrenginiai, 34923000 Kelių eismo valdymo įranga, 34970000 Eismo stebėsenos įrenginiai, 34996100 Šviesoforai, 38820000 Nuotolinio valdymo įrenginiai, 45316210 Eismo stebėsenos įrenginių montavimas, 45316212 Šviesoforų įrengimas, 48514000 Tolimosios kreipties programinės įrangos paketai, 48900000 Įvairūs programinės įrangos paketai ir kompiuterių sistemos, 50230000 Remonto, priežiūros ir panašios paslaugos, susijusios su keliais ir kitais įrenginiais, 50232200 Šviesoforų priežiūros paslaugos, 50312610 Informacijos technologijos įrangos priežiūra, 50324100 Sistemos priežiūros paslaugos, 51300000 Ryšių įrangos montavimo paslaugos, 51314000 Vaizdo įrangos montavimo paslaugos, 51612000 Informacijos apdorojimo įrangos montavimo paslaugos, 72267000 Programinės įrangos priežiūros ir tvarkymo paslaugos, 72267100 Informacijos technologijos programinės įrangos priežiūra
Iekšējais identifikators: 4433872_2026_PAAPD1614201
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 63712700 Satiksmes kontroles pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 34920000 Ceļu tehnika, 34923000 Ceļu satiksmes kontroles iekārtas, 34970000 Satiksmes pārraudzības iekārtas, 34996100 Luksofori, 38820000 Tālvadības iekārtas, 45316210 Satiksmes kontroles ierīču uzstādīšana, 45316212 Luksoforu uzstādīšana, 48514000 Attālās piekļuves programmatūras pakotne, 48900000 Dažādas programmatūras pakotnes un datoru sistēmas, 50230000 Remonta, tehniskās apkopes un saistītie pakalpojumi attiecībā uz ceļiem un citām iekārtām, 50232200 Luksoforu tehniskās apkopes pakalpojumi, 50312610 Informācijas tehnoloģiju iekārtu tehniskā apkope, 50324100 Sistēmu uzturēšanas pakalpojumi, 51300000 Sakaru iekārtu uzstādīšanas pakalpojumi, 51314000 Videoiekārtu uzstādīšanas pakalpojumi, 51612000 Informācijas apstrādes iekārtu uzstādīšanas pakalpojumi, 72267000 Programmatūras uzturēšanas un labošanas pakalpojumi, 72267100 Informācijas tehnoloģiju programmatūras tehniskā uzturēšana
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 4433872_2026_PAAPD1614201
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 63712700 Servizzi ta' kontroll tat-traffiku
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 34920000 Apparat tat-toroq, 34923000 Tagħmir għall-kontroll tat-traffiku tat-triq, 34970000 Apparat tal-monitoraġġ tat-traffiku, 34996100 Dwal tat-traffiku, 38820000 Apparat ikkontrollat mill-bogħod, 45316210 Stallazzjoni ta’ apparat tal-monitoraġġ tat-traffiku, 45316212 Stallazzjoni tad-dwal li jikkontrollaw it-traffiku, 48514000 Pakkett ta' softwer għall-aċċess mill-bogħod, 48900000 Pakketti tas-softwer varji u sistemi tal-kompjuter, 50230000 Tiswija, manutenzjoni u servizzi assoċċjati relatati mat-toroq, u apparat ieħor, 50232200 Servizzi ta’ manutenzjoni tas-sinjali tat-traffiku, 50312610 Manutenzjoni ta’ l-apparat tat-teknoloġija ta’ l-informatika, 50324100 Servizzi tal-manutenzjoni tas-sistemi, 51300000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat tal-komunikazzjoni, 51314000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ apparat tal-video, 51612000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat ta’ l-ipproċessar ta’ l-informatika, 72267000 Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni ta' softwer, 72267100 Tiswija tas-software tat-teknoloġija ta' l-informatika
Interne identificatiecode: 4433872_2026_PAAPD1614201
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 63712700 Verkeersleidingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 34920000 Wegenuitrusting, 34923000 Verkeersregulatieapparatuur, 34970000 Verkeersbewakingsuitrusting, 34996100 Verkeerslichten, 38820000 Afstandsbedieningsuitrusting, 45316210 Installeren van verkeersbewakingsuitrusting, 45316212 Installeren van verkeerslichten, 48514000 Remote-access-software, 48900000 Diverse software en computersystemen, 50230000 Reparatie, onderhoud en aanverwante diensten voor wegen en andere uitrusting, 50232200 Onderhoud van verkeerslichten, 50312610 Onderhoud van uitrusting voor informatietechnologie, 50324100 Systeemonderhoud, 51300000 Installatie van communicatie-uitrusting, 51314000 Installatie van video-uitrusting, 51612000 Installatie van informatieverwerkende uitrusting, 72267000 Onderhouds- en reparatiediensten voor software, 72267100 Onderhoud van software voor informatietechnologie
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 4433872_2026_PAAPD1614201
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 63712700 Serviços de controlo do tráfego
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
Classificação adicional (cpv): 34920000 Equipamento rodoviário, 34923000 Equipamento de controlo do tráfego rodoviário, 34970000 Equipamento para monitorização do tráfego, 34996100 Semáforos, 38820000 Equipamento de controlo remoto, 45316210 Instalação de equipamento de controlo do tráfego, 45316212 Instalação de sinais de tráfego luminosos, 48514000 Pacote de software para acesso à distância, 48900000 Pacote de software e sistemas informáticos diversos, 50230000 Serviços de reparação e manutenção e serviços conexos relacionados com estradas e outros equipamentos, 50232200 Serviços de manutenção de sinais de trânsito, 50312610 Manutenção de equipamento para as tecnologias da informação, 50324100 Serviços de manutenção de sistemas, 51300000 Serviços de instalação de equipamento para comunicação, 51314000 Serviços de instalação de equipamento de vídeo, 51612000 Serviços de instalação de equipamento para processamento da informação, 72267000 Serviços de manutenção e reparação de software, 72267100 Manutenção de software para as tecnologias da infomação
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 63712700 Servicii de control al traficului
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 34920000 Echipament rutier, 34923000 Echipament pentru controlul traficului rutier, 34970000 Echipament de monitorizare a traficului, 34996100 Semafoare, 38820000 Echipament pentru comandă de la distanţă, 45316210 Instalare de echipament de monitorizare a traficului rutier, 45316212 Instalare de semafoare, 48514000 Pachete software pentru acces la distanţă, 48900000 Diverse pachete software şi sisteme informatice, 50230000 Servicii de reparare şi de întreţinere şi servicii conexe pentru transportul rutier şi pentru alte echipamente, 50232200 Servicii de întreţinere a semafoarelor, 50312610 Întreţinerea resurselor fizice de tehnologie a informaţiei, 50324100 Servicii de întreţinere a sistemelor, 51300000 Servicii de instalare de echipament de comunicaţii, 51314000 Servicii de instalare de echipament video, 51612000 Servicii de instalare de echipament de procesare a informaţiilor, 72267000 Servicii de întreţinere şi reparaţii de software, 72267100 Întreţinerea resurselor logice de tehnologie a informaţiei
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4433872_2026_PAAPD1614201
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 63712700 Služby na riadenie premávky
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 34920000 Cestné príslušenstvo, 34923000 Vybavenie na riadenie cestnej dopravy, 34970000 Zariadenia na sledovanie premávky, 34996100 Semafory, 38820000 Diaľkové ovládanie, 45316210 Inštalovanie zariadení na monitorovanie dopravy, 45316212 Inštalovanie dopravnej signalizácie, 48514000 Softvérový balík pre vzdialený prístup, 48900000 Rôzne softvérové balíky a počítačové systémy, 50230000 Opravy, údržba a súvisiace služby týkajúce sa ciest a iných zariadení, 50232200 Údržba dopravných návestí, 50312610 Údržba zariadení informačných technológií, 50324100 Údržba systémov, 51300000 Inštalácia komunikačných zariadení, 51314000 Inštalácia videozariadení, 51612000 Inštalácia zariadení na spracovanie informácií, 72267000 Služby na údržbu a opravu softvéru, 72267100 Údržba programového vybavenia (softvér) informačných technológií
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 63712700 Storitve nadzora in upravljanja prometa
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 34920000 Oprema za ceste, 34923000 Oprema za nadzor in upravljanje cestnega prometa, 34970000 Oprema za spremljanje prometa, 34996100 Semaforji, 38820000 Oprema za daljinsko krmiljenje, 45316210 Inštalacija opreme za spremljanje prometa, 45316212 Inštalacija semaforjev, 48514000 Programski paket za oddaljeni dostop, 48900000 Razni programski paketi in računalniški sistemi, 50230000 Storitve popravila, vzdrževanja in pripadajoče storitve, povezane s cestnim prevozom in drugo opremo, 50232200 Storitve vzdrževanja prometne signalizacije, 50312610 Vzdrževanje opreme za informacijsko tehnologijo, 50324100 Storitve vzdrževanja sistemov, 51300000 Storitve inštalacije komunikacijske opreme, 51314000 Storitve inštalacije video opreme, 51612000 Storitve inštalacije opreme za obdelavo podatkov, 72267000 Storitve vzdrževanja in popravila programske opreme, 72267100 Vzdrževanje programske opreme za informacijsko tehnologijo