See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ramavtal Tekniska konsulter - Projekterande konsulter
Описание: Upphandlingen syftar till att tillgodose Beställarens behov av att relativt snabbt och enkelt kunna beställa konsulttjänster inom vad som här kallas Projekterande Konsulter. I de valbara anbudsformulären framgår vad ramavtalen omfattar och vilka kompetenser som efterfrågas.
Вътрешен идентификатор: 26/4
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71000000 Архитектурни, строителни, инженерни и инспекционни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Generell del
Описание: Projekterande konsulter
Вътрешен идентификатор: 1848170-0
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Arkitekt; Umeå
Вътрешен идентификатор: 1848171-1
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Arkitekt Labb; Stockholm
Вътрешен идентификатор: 1862901-2
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Arkitekt; Luleå
Вътрешен идентификатор: 1848172-3
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1848173-4
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Arkitekt; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1848174-5
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1848175-6
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Arkitekt; Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1848176-7
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: Arkitekt; Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1848177-8
Обособена позиция: LOT-0010
Заглавие: Arkitekt; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1848178-9
Обособена позиция: LOT-0011
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Umeå
Вътрешен идентификатор: 1848182-10
Обособена позиция: LOT-0012
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Luleå
Вътрешен идентификатор: 1848183-11
Обособена позиция: LOT-0013
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1848184-12
Обособена позиция: LOT-0014
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1848185-13
Обособена позиция: LOT-0015
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1848186-14
Обособена позиция: LOT-0016
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1848187-15
Обособена позиция: LOT-0017
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1848188-16
Обособена позиция: LOT-0018
Заглавие: Byggnadskonstruktion; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1848189-17
Обособена позиция: LOT-0019
Заглавие: El-projektering; Umeå
Вътрешен идентификатор: 1848190-18
Обособена позиция: LOT-0020
Заглавие: El-projektering; Luleå
Вътрешен идентификатор: 1848191-19
Обособена позиция: LOT-0021
Заглавие: El-projektering; Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1848192-20
Обособена позиция: LOT-0022
Заглавие: El-projektering; Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1848193-21
Обособена позиция: LOT-0023
Заглавие: El-projektering; Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1848194-22
Обособена позиция: LOT-0024
Заглавие: El-projektering; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1848195-23
Обособена позиция: LOT-0025
Заглавие: El-projektering; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1848196-24
Обособена позиция: LOT-0026
Заглавие: El-projektering; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1848197-25
Обособена позиция: LOT-0027
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Umeå
Вътрешен идентификатор: 1848198-26
Обособена позиция: LOT-0028
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Luleå
Вътрешен идентификатор: 1848199-27
Обособена позиция: LOT-0029
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1848200-28
Обособена позиция: LOT-0030
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1848201-29
Обособена позиция: LOT-0031
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1848202-30
Обособена позиция: LOT-0032
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1848203-31
Обособена позиция: LOT-0033
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1848204-32
Обособена позиция: LOT-0034
Заглавие: VVS-projektering & VVS-projektering labb; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1848205-33
Обособена позиция: LOT-0035
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Stockholm, Solna, Huddinge
Вътрешен идентификатор: 1848206-34
Обособена позиция: LOT-0036
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Umeå
Вътрешен идентификатор: 1861022-35
Обособена позиция: LOT-0037
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Luleå
Вътрешен идентификатор: 1861040-36
Обособена позиция: LOT-0038
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Uppsala, Gävle
Вътрешен идентификатор: 1861041-37
Обособена позиция: LOT-0039
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Вътрешен идентификатор: 1861042-38
Обособена позиция: LOT-0040
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1861043-39
Обособена позиция: LOT-0041
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Linköping, Norrköping
Вътрешен идентификатор: 1861044-40
Обособена позиция: LOT-0042
Заглавие: Mark- och yttre VA-projektering; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1861045-41
Обособена позиция: LOT-0043
Заглавие: Landskapsprojektering; Umeå, Luleå
Вътрешен идентификатор: 1848209-42
Обособена позиция: LOT-0044
Заглавие: Landskapsprojektering; Stockholm, Huddinge, Solna, Linköping, Norrköping, Örebro, Grythyttan
Вътрешен идентификатор: 1848210-43
Обособена позиция: LOT-0045
Заглавие: Landskapsprojektering; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil, Karlstad
Вътрешен идентификатор: 1848211-44
Обособена позиция: LOT-0046
Заглавие: Landskapsprojektering; Lund, Malmö, Alnarp
Вътрешен идентификатор: 1848212-45
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 26/4
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71000000 Architektonické, stavební, technické a inspekční služby
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Generell del
Popis: Projekterande konsulter
Interní identifikátor: 1848170-0
Část: LOT-0002
Název: Arkitekt; Umeå
Interní identifikátor: 1848171-1
Část: LOT-0003
Název: Arkitekt Labb; Stockholm
Interní identifikátor: 1862901-2
Část: LOT-0004
Název: Arkitekt; Luleå
Interní identifikátor: 1848172-3
Část: LOT-0005
Název: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Interní identifikátor: 1848173-4
Část: LOT-0006
Interní identifikátor: 1848174-5
Část: LOT-0007
Název: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Interní identifikátor: 1848175-6
Část: LOT-0008
Interní identifikátor: 1848176-7
Část: LOT-0009
Název: Arkitekt; Linköping, Norrköping
Interní identifikátor: 1848177-8
Část: LOT-0010
Interní identifikátor: 1848178-9
Část: LOT-0011
Název: Byggnadskonstruktion; Umeå
Interní identifikátor: 1848182-10
Část: LOT-0012
Název: Byggnadskonstruktion; Luleå
Interní identifikátor: 1848183-11
Část: LOT-0013
Interní identifikátor: 1848184-12
Část: LOT-0014
Interní identifikátor: 1848185-13
Část: LOT-0015
Interní identifikátor: 1848186-14
Část: LOT-0016
Interní identifikátor: 1848187-15
Část: LOT-0017
Interní identifikátor: 1848188-16
Část: LOT-0018
Interní identifikátor: 1848189-17
Část: LOT-0019
Název: El-projektering; Umeå
Interní identifikátor: 1848190-18
Část: LOT-0020
Název: El-projektering; Luleå
Interní identifikátor: 1848191-19
Část: LOT-0021
Název: El-projektering; Uppsala, Gävle
Interní identifikátor: 1848192-20
Část: LOT-0022
Interní identifikátor: 1848193-21
Část: LOT-0023
Interní identifikátor: 1848194-22
Část: LOT-0024
Interní identifikátor: 1848195-23
Část: LOT-0025
Interní identifikátor: 1848196-24
Část: LOT-0026
Interní identifikátor: 1848197-25
Část: LOT-0027
Interní identifikátor: 1848198-26
Část: LOT-0028
Interní identifikátor: 1848199-27
Část: LOT-0029
Interní identifikátor: 1848200-28
Část: LOT-0030
Interní identifikátor: 1848201-29
Část: LOT-0031
Interní identifikátor: 1848202-30
Část: LOT-0032
Interní identifikátor: 1848203-31
Část: LOT-0033
Interní identifikátor: 1848204-32
Část: LOT-0034
Interní identifikátor: 1848205-33
Část: LOT-0035
Interní identifikátor: 1848206-34
Část: LOT-0036
Interní identifikátor: 1861022-35
Část: LOT-0037
Interní identifikátor: 1861040-36
Část: LOT-0038
Interní identifikátor: 1861041-37
Část: LOT-0039
Interní identifikátor: 1861042-38
Část: LOT-0040
Interní identifikátor: 1861043-39
Část: LOT-0041
Interní identifikátor: 1861044-40
Část: LOT-0042
Interní identifikátor: 1861045-41
Část: LOT-0043
Interní identifikátor: 1848209-42
Část: LOT-0044
Interní identifikátor: 1848210-43
Část: LOT-0045
Interní identifikátor: 1848211-44
Část: LOT-0046
Interní identifikátor: 1848212-45
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 26/4
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivelse: Projekterande konsulter
Intern ID: 1848170-0
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Arkitekt; Umeå
Intern ID: 1848171-1
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Arkitekt Labb; Stockholm
Intern ID: 1862901-2
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: Arkitekt; Luleå
Intern ID: 1848172-3
Delkontrakt: LOT-0005
Titel: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Intern ID: 1848173-4
Delkontrakt: LOT-0006
Intern ID: 1848174-5
Delkontrakt: LOT-0007
Titel: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Intern ID: 1848175-6
Delkontrakt: LOT-0008
Intern ID: 1848176-7
Delkontrakt: LOT-0009
Titel: Arkitekt; Linköping, Norrköping
Intern ID: 1848177-8
Delkontrakt: LOT-0010
Intern ID: 1848178-9
Delkontrakt: LOT-0011
Titel: Byggnadskonstruktion; Umeå
Intern ID: 1848182-10
Delkontrakt: LOT-0012
Titel: Byggnadskonstruktion; Luleå
Intern ID: 1848183-11
Delkontrakt: LOT-0013
Intern ID: 1848184-12
Delkontrakt: LOT-0014
Intern ID: 1848185-13
Delkontrakt: LOT-0015
Intern ID: 1848186-14
Delkontrakt: LOT-0016
Intern ID: 1848187-15
Delkontrakt: LOT-0017
Intern ID: 1848188-16
Delkontrakt: LOT-0018
Intern ID: 1848189-17
Delkontrakt: LOT-0019
Titel: El-projektering; Umeå
Intern ID: 1848190-18
Delkontrakt: LOT-0020
Titel: El-projektering; Luleå
Intern ID: 1848191-19
Delkontrakt: LOT-0021
Titel: El-projektering; Uppsala, Gävle
Intern ID: 1848192-20
Delkontrakt: LOT-0022
Intern ID: 1848193-21
Delkontrakt: LOT-0023
Intern ID: 1848194-22
Delkontrakt: LOT-0024
Intern ID: 1848195-23
Delkontrakt: LOT-0025
Intern ID: 1848196-24
Delkontrakt: LOT-0026
Intern ID: 1848197-25
Delkontrakt: LOT-0027
Intern ID: 1848198-26
Delkontrakt: LOT-0028
Intern ID: 1848199-27
Delkontrakt: LOT-0029
Intern ID: 1848200-28
Delkontrakt: LOT-0030
Intern ID: 1848201-29
Delkontrakt: LOT-0031
Intern ID: 1848202-30
Delkontrakt: LOT-0032
Intern ID: 1848203-31
Delkontrakt: LOT-0033
Intern ID: 1848204-32
Delkontrakt: LOT-0034
Intern ID: 1848205-33
Delkontrakt: LOT-0035
Intern ID: 1848206-34
Delkontrakt: LOT-0036
Intern ID: 1861022-35
Delkontrakt: LOT-0037
Intern ID: 1861040-36
Delkontrakt: LOT-0038
Intern ID: 1861041-37
Delkontrakt: LOT-0039
Intern ID: 1861042-38
Delkontrakt: LOT-0040
Intern ID: 1861043-39
Delkontrakt: LOT-0041
Intern ID: 1861044-40
Delkontrakt: LOT-0042
Intern ID: 1861045-41
Delkontrakt: LOT-0043
Intern ID: 1848209-42
Delkontrakt: LOT-0044
Intern ID: 1848210-43
Delkontrakt: LOT-0045
Intern ID: 1848211-44
Delkontrakt: LOT-0046
Intern ID: 1848212-45
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 26/4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Projekterande konsulter
Interne Kennung: 1848170-0
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 1848171-1
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 1862901-2
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 1848172-3
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 1848173-4
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 1848174-5
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 1848175-6
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 1848176-7
Los: LOT-0009
Interne Kennung: 1848177-8
Los: LOT-0010
Interne Kennung: 1848178-9
Los: LOT-0011
Interne Kennung: 1848182-10
Los: LOT-0012
Interne Kennung: 1848183-11
Los: LOT-0013
Interne Kennung: 1848184-12
Los: LOT-0014
Interne Kennung: 1848185-13
Los: LOT-0015
Interne Kennung: 1848186-14
Los: LOT-0016
Interne Kennung: 1848187-15
Los: LOT-0017
Interne Kennung: 1848188-16
Los: LOT-0018
Interne Kennung: 1848189-17
Los: LOT-0019
Interne Kennung: 1848190-18
Los: LOT-0020
Interne Kennung: 1848191-19
Los: LOT-0021
Interne Kennung: 1848192-20
Los: LOT-0022
Interne Kennung: 1848193-21
Los: LOT-0023
Interne Kennung: 1848194-22
Los: LOT-0024
Interne Kennung: 1848195-23
Los: LOT-0025
Interne Kennung: 1848196-24
Los: LOT-0026
Interne Kennung: 1848197-25
Los: LOT-0027
Interne Kennung: 1848198-26
Los: LOT-0028
Interne Kennung: 1848199-27
Los: LOT-0029
Interne Kennung: 1848200-28
Los: LOT-0030
Interne Kennung: 1848201-29
Los: LOT-0031
Interne Kennung: 1848202-30
Los: LOT-0032
Interne Kennung: 1848203-31
Los: LOT-0033
Interne Kennung: 1848204-32
Los: LOT-0034
Interne Kennung: 1848205-33
Los: LOT-0035
Interne Kennung: 1848206-34
Los: LOT-0036
Interne Kennung: 1861022-35
Los: LOT-0037
Interne Kennung: 1861040-36
Los: LOT-0038
Interne Kennung: 1861041-37
Los: LOT-0039
Interne Kennung: 1861042-38
Los: LOT-0040
Interne Kennung: 1861043-39
Los: LOT-0041
Interne Kennung: 1861044-40
Los: LOT-0042
Interne Kennung: 1861045-41
Los: LOT-0043
Interne Kennung: 1848209-42
Los: LOT-0044
Interne Kennung: 1848210-43
Los: LOT-0045
Interne Kennung: 1848211-44
Los: LOT-0046
Interne Kennung: 1848212-45
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 26/4
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71000000 Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Generell del
Descripción: Projekterande konsulter
Identificador interno: 1848170-0
Lote: LOT-0002
Título: Arkitekt; Umeå
Identificador interno: 1848171-1
Lote: LOT-0003
Título: Arkitekt Labb; Stockholm
Identificador interno: 1862901-2
Lote: LOT-0004
Título: Arkitekt; Luleå
Identificador interno: 1848172-3
Lote: LOT-0005
Título: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Identificador interno: 1848173-4
Lote: LOT-0006
Identificador interno: 1848174-5
Lote: LOT-0007
Título: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Identificador interno: 1848175-6
Lote: LOT-0008
Identificador interno: 1848176-7
Lote: LOT-0009
Título: Arkitekt; Linköping, Norrköping
Identificador interno: 1848177-8
Lote: LOT-0010
Identificador interno: 1848178-9
Lote: LOT-0011
Título: Byggnadskonstruktion; Umeå
Identificador interno: 1848182-10
Lote: LOT-0012
Título: Byggnadskonstruktion; Luleå
Identificador interno: 1848183-11
Lote: LOT-0013
Identificador interno: 1848184-12
Lote: LOT-0014
Identificador interno: 1848185-13
Lote: LOT-0015
Identificador interno: 1848186-14
Lote: LOT-0016
Identificador interno: 1848187-15
Lote: LOT-0017
Identificador interno: 1848188-16
Lote: LOT-0018
Identificador interno: 1848189-17
Lote: LOT-0019
Título: El-projektering; Umeå
Identificador interno: 1848190-18
Lote: LOT-0020
Título: El-projektering; Luleå
Identificador interno: 1848191-19
Lote: LOT-0021
Título: El-projektering; Uppsala, Gävle
Identificador interno: 1848192-20
Lote: LOT-0022
Identificador interno: 1848193-21
Lote: LOT-0023
Identificador interno: 1848194-22
Lote: LOT-0024
Identificador interno: 1848195-23
Lote: LOT-0025
Identificador interno: 1848196-24
Lote: LOT-0026
Identificador interno: 1848197-25
Lote: LOT-0027
Identificador interno: 1848198-26
Lote: LOT-0028
Identificador interno: 1848199-27
Lote: LOT-0029
Identificador interno: 1848200-28
Lote: LOT-0030
Identificador interno: 1848201-29
Lote: LOT-0031
Identificador interno: 1848202-30
Lote: LOT-0032
Identificador interno: 1848203-31
Lote: LOT-0033
Identificador interno: 1848204-32
Lote: LOT-0034
Identificador interno: 1848205-33
Lote: LOT-0035
Identificador interno: 1848206-34
Lote: LOT-0036
Identificador interno: 1861022-35
Lote: LOT-0037
Identificador interno: 1861040-36
Lote: LOT-0038
Identificador interno: 1861041-37
Lote: LOT-0039
Identificador interno: 1861042-38
Lote: LOT-0040
Identificador interno: 1861043-39
Lote: LOT-0041
Identificador interno: 1861044-40
Lote: LOT-0042
Identificador interno: 1861045-41
Lote: LOT-0043
Identificador interno: 1848209-42
Lote: LOT-0044
Identificador interno: 1848210-43
Lote: LOT-0045
Identificador interno: 1848211-44
Lote: LOT-0046
Identificador interno: 1848212-45
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 26/4
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Generell del
Cur síos: Projekterande konsulter
Aitheantóir inmheánach: 1848170-0
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Arkitekt; Umeå
Aitheantóir inmheánach: 1848171-1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Arkitekt Labb; Stockholm
Aitheantóir inmheánach: 1862901-2
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: Arkitekt; Luleå
Aitheantóir inmheánach: 1848172-3
Luchtóg: LOT-0005
Teideal: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Aitheantóir inmheánach: 1848173-4
Luchtóg: LOT-0006
Aitheantóir inmheánach: 1848174-5
Luchtóg: LOT-0007
Teideal: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Aitheantóir inmheánach: 1848175-6
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 1848176-7
Luchtóg: LOT-0009
Aitheantóir inmheánach: 1848177-8
Luchtóg: LOT-0010
Aitheantóir inmheánach: 1848178-9
Luchtóg: LOT-0011
Teideal: Byggnadskonstruktion; Umeå
Aitheantóir inmheánach: 1848182-10
Luchtóg: LOT-0012
Teideal: Byggnadskonstruktion; Luleå
Aitheantóir inmheánach: 1848183-11
Luchtóg: LOT-0013
Aitheantóir inmheánach: 1848184-12
Luchtóg: LOT-0014
Aitheantóir inmheánach: 1848185-13
Luchtóg: LOT-0015
Aitheantóir inmheánach: 1848186-14
Luchtóg: LOT-0016
Aitheantóir inmheánach: 1848187-15
Luchtóg: LOT-0017
Aitheantóir inmheánach: 1848188-16
Luchtóg: LOT-0018
Aitheantóir inmheánach: 1848189-17
Luchtóg: LOT-0019
Teideal: El-projektering; Umeå
Aitheantóir inmheánach: 1848190-18
Luchtóg: LOT-0020
Teideal: El-projektering; Luleå
Aitheantóir inmheánach: 1848191-19
Luchtóg: LOT-0021
Aitheantóir inmheánach: 1848192-20
Luchtóg: LOT-0022
Aitheantóir inmheánach: 1848193-21
Luchtóg: LOT-0023
Aitheantóir inmheánach: 1848194-22
Luchtóg: LOT-0024
Aitheantóir inmheánach: 1848195-23
Luchtóg: LOT-0025
Aitheantóir inmheánach: 1848196-24
Luchtóg: LOT-0026
Aitheantóir inmheánach: 1848197-25
Luchtóg: LOT-0027
Aitheantóir inmheánach: 1848198-26
Luchtóg: LOT-0028
Aitheantóir inmheánach: 1848199-27
Luchtóg: LOT-0029
Aitheantóir inmheánach: 1848200-28
Luchtóg: LOT-0030
Aitheantóir inmheánach: 1848201-29
Luchtóg: LOT-0031
Aitheantóir inmheánach: 1848202-30
Luchtóg: LOT-0032
Aitheantóir inmheánach: 1848203-31
Luchtóg: LOT-0033
Aitheantóir inmheánach: 1848204-32
Luchtóg: LOT-0034
Aitheantóir inmheánach: 1848205-33
Luchtóg: LOT-0035
Aitheantóir inmheánach: 1848206-34
Luchtóg: LOT-0036
Aitheantóir inmheánach: 1861022-35
Luchtóg: LOT-0037
Aitheantóir inmheánach: 1861040-36
Luchtóg: LOT-0038
Aitheantóir inmheánach: 1861041-37
Luchtóg: LOT-0039
Aitheantóir inmheánach: 1861042-38
Luchtóg: LOT-0040
Aitheantóir inmheánach: 1861043-39
Luchtóg: LOT-0041
Aitheantóir inmheánach: 1861044-40
Luchtóg: LOT-0042
Aitheantóir inmheánach: 1861045-41
Luchtóg: LOT-0043
Aitheantóir inmheánach: 1848209-42
Luchtóg: LOT-0044
Aitheantóir inmheánach: 1848210-43
Luchtóg: LOT-0045
Aitheantóir inmheánach: 1848211-44
Luchtóg: LOT-0046
Aitheantóir inmheánach: 1848212-45
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 26/4
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71000000 Architektūros, statybų, inžinerijos ir inspektavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: Generell del
Aprašymas: Projekterande konsulter
Vidaus identifikatorius: 1848170-0
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Arkitekt; Umeå
Vidaus identifikatorius: 1848171-1
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Arkitekt Labb; Stockholm
Vidaus identifikatorius: 1862901-2
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: Arkitekt; Luleå
Vidaus identifikatorius: 1848172-3
Pirkimo dalis: LOT-0005
Pavadinimas: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Vidaus identifikatorius: 1848173-4
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: 1848174-5
Pirkimo dalis: LOT-0007
Pavadinimas: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Vidaus identifikatorius: 1848175-6
Pirkimo dalis: LOT-0008
Vidaus identifikatorius: 1848176-7
Pirkimo dalis: LOT-0009
Vidaus identifikatorius: 1848177-8
Pirkimo dalis: LOT-0010
Vidaus identifikatorius: 1848178-9
Pirkimo dalis: LOT-0011
Pavadinimas: Byggnadskonstruktion; Umeå
Vidaus identifikatorius: 1848182-10
Pirkimo dalis: LOT-0012
Pavadinimas: Byggnadskonstruktion; Luleå
Vidaus identifikatorius: 1848183-11
Pirkimo dalis: LOT-0013
Vidaus identifikatorius: 1848184-12
Pirkimo dalis: LOT-0014
Vidaus identifikatorius: 1848185-13
Pirkimo dalis: LOT-0015
Vidaus identifikatorius: 1848186-14
Pirkimo dalis: LOT-0016
Vidaus identifikatorius: 1848187-15
Pirkimo dalis: LOT-0017
Vidaus identifikatorius: 1848188-16
Pirkimo dalis: LOT-0018
Vidaus identifikatorius: 1848189-17
Pirkimo dalis: LOT-0019
Pavadinimas: El-projektering; Umeå
Vidaus identifikatorius: 1848190-18
Pirkimo dalis: LOT-0020
Pavadinimas: El-projektering; Luleå
Vidaus identifikatorius: 1848191-19
Pirkimo dalis: LOT-0021
Vidaus identifikatorius: 1848192-20
Pirkimo dalis: LOT-0022
Vidaus identifikatorius: 1848193-21
Pirkimo dalis: LOT-0023
Vidaus identifikatorius: 1848194-22
Pirkimo dalis: LOT-0024
Vidaus identifikatorius: 1848195-23
Pirkimo dalis: LOT-0025
Vidaus identifikatorius: 1848196-24
Pirkimo dalis: LOT-0026
Vidaus identifikatorius: 1848197-25
Pirkimo dalis: LOT-0027
Vidaus identifikatorius: 1848198-26
Pirkimo dalis: LOT-0028
Vidaus identifikatorius: 1848199-27
Pirkimo dalis: LOT-0029
Vidaus identifikatorius: 1848200-28
Pirkimo dalis: LOT-0030
Vidaus identifikatorius: 1848201-29
Pirkimo dalis: LOT-0031
Vidaus identifikatorius: 1848202-30
Pirkimo dalis: LOT-0032
Vidaus identifikatorius: 1848203-31
Pirkimo dalis: LOT-0033
Vidaus identifikatorius: 1848204-32
Pirkimo dalis: LOT-0034
Vidaus identifikatorius: 1848205-33
Pirkimo dalis: LOT-0035
Vidaus identifikatorius: 1848206-34
Pirkimo dalis: LOT-0036
Vidaus identifikatorius: 1861022-35
Pirkimo dalis: LOT-0037
Vidaus identifikatorius: 1861040-36
Pirkimo dalis: LOT-0038
Vidaus identifikatorius: 1861041-37
Pirkimo dalis: LOT-0039
Vidaus identifikatorius: 1861042-38
Pirkimo dalis: LOT-0040
Vidaus identifikatorius: 1861043-39
Pirkimo dalis: LOT-0041
Vidaus identifikatorius: 1861044-40
Pirkimo dalis: LOT-0042
Vidaus identifikatorius: 1861045-41
Pirkimo dalis: LOT-0043
Vidaus identifikatorius: 1848209-42
Pirkimo dalis: LOT-0044
Vidaus identifikatorius: 1848210-43
Pirkimo dalis: LOT-0045
Vidaus identifikatorius: 1848211-44
Pirkimo dalis: LOT-0046
Vidaus identifikatorius: 1848212-45
Iekšējais identifikators: 26/4
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71000000 Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Generell del
Apraksts: Projekterande konsulter
Iekšējais identifikators: 1848170-0
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Arkitekt; Umeå
Iekšējais identifikators: 1848171-1
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Arkitekt Labb; Stockholm
Iekšējais identifikators: 1862901-2
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Arkitekt; Luleå
Iekšējais identifikators: 1848172-3
Daļa: LOT-0005
Nosaukums: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Iekšējais identifikators: 1848173-4
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: 1848174-5
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 1848175-6
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 1848176-7
Daļa: LOT-0009
Iekšējais identifikators: 1848177-8
Daļa: LOT-0010
Iekšējais identifikators: 1848178-9
Daļa: LOT-0011
Nosaukums: Byggnadskonstruktion; Umeå
Iekšējais identifikators: 1848182-10
Daļa: LOT-0012
Nosaukums: Byggnadskonstruktion; Luleå
Iekšējais identifikators: 1848183-11
Daļa: LOT-0013
Iekšējais identifikators: 1848184-12
Daļa: LOT-0014
Iekšējais identifikators: 1848185-13
Daļa: LOT-0015
Iekšējais identifikators: 1848186-14
Daļa: LOT-0016
Iekšējais identifikators: 1848187-15
Daļa: LOT-0017
Iekšējais identifikators: 1848188-16
Daļa: LOT-0018
Iekšējais identifikators: 1848189-17
Daļa: LOT-0019
Nosaukums: El-projektering; Umeå
Iekšējais identifikators: 1848190-18
Daļa: LOT-0020
Nosaukums: El-projektering; Luleå
Iekšējais identifikators: 1848191-19
Daļa: LOT-0021
Iekšējais identifikators: 1848192-20
Daļa: LOT-0022
Iekšējais identifikators: 1848193-21
Daļa: LOT-0023
Iekšējais identifikators: 1848194-22
Daļa: LOT-0024
Iekšējais identifikators: 1848195-23
Daļa: LOT-0025
Iekšējais identifikators: 1848196-24
Daļa: LOT-0026
Iekšējais identifikators: 1848197-25
Daļa: LOT-0027
Iekšējais identifikators: 1848198-26
Daļa: LOT-0028
Iekšējais identifikators: 1848199-27
Daļa: LOT-0029
Iekšējais identifikators: 1848200-28
Daļa: LOT-0030
Iekšējais identifikators: 1848201-29
Daļa: LOT-0031
Iekšējais identifikators: 1848202-30
Daļa: LOT-0032
Iekšējais identifikators: 1848203-31
Daļa: LOT-0033
Iekšējais identifikators: 1848204-32
Daļa: LOT-0034
Iekšējais identifikators: 1848205-33
Daļa: LOT-0035
Iekšējais identifikators: 1848206-34
Daļa: LOT-0036
Iekšējais identifikators: 1861022-35
Daļa: LOT-0037
Iekšējais identifikators: 1861040-36
Daļa: LOT-0038
Iekšējais identifikators: 1861041-37
Daļa: LOT-0039
Iekšējais identifikators: 1861042-38
Daļa: LOT-0040
Iekšējais identifikators: 1861043-39
Daļa: LOT-0041
Iekšējais identifikators: 1861044-40
Daļa: LOT-0042
Iekšējais identifikators: 1861045-41
Daļa: LOT-0043
Iekšējais identifikators: 1848209-42
Daļa: LOT-0044
Iekšējais identifikators: 1848210-43
Daļa: LOT-0045
Iekšējais identifikators: 1848211-44
Daļa: LOT-0046
Iekšējais identifikators: 1848212-45
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 26/4
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71000000 Servizzi ta' perizja, kostruzzjoni, inġinerija u spezzjoni
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Generell del
Deskrizzjoni: Projekterande konsulter
Identifikatur intern: 1848170-0
Lott: LOT-0002
Titlu: Arkitekt; Umeå
Identifikatur intern: 1848171-1
Lott: LOT-0003
Titlu: Arkitekt Labb; Stockholm
Identifikatur intern: 1862901-2
Lott: LOT-0004
Titlu: Arkitekt; Luleå
Identifikatur intern: 1848172-3
Lott: LOT-0005
Titlu: Arkitekt; Uppsala, Gävle
Identifikatur intern: 1848173-4
Lott: LOT-0006
Identifikatur intern: 1848174-5
Lott: LOT-0007
Titlu: Arkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Identifikatur intern: 1848175-6
Lott: LOT-0008
Identifikatur intern: 1848176-7
Lott: LOT-0009
Titlu: Arkitekt; Linköping, Norrköping
Identifikatur intern: 1848177-8
Lott: LOT-0010
Identifikatur intern: 1848178-9
Lott: LOT-0011
Titlu: Byggnadskonstruktion; Umeå
Identifikatur intern: 1848182-10
Lott: LOT-0012
Titlu: Byggnadskonstruktion; Luleå
Identifikatur intern: 1848183-11
Lott: LOT-0013
Identifikatur intern: 1848184-12
Lott: LOT-0014
Identifikatur intern: 1848185-13
Lott: LOT-0015
Identifikatur intern: 1848186-14
Lott: LOT-0016
Identifikatur intern: 1848187-15
Lott: LOT-0017
Identifikatur intern: 1848188-16
Lott: LOT-0018
Identifikatur intern: 1848189-17
Lott: LOT-0019
Titlu: El-projektering; Umeå
Identifikatur intern: 1848190-18
Lott: LOT-0020
Titlu: El-projektering; Luleå
Identifikatur intern: 1848191-19
Lott: LOT-0021
Titlu: El-projektering; Uppsala, Gävle
Identifikatur intern: 1848192-20
Lott: LOT-0022
Identifikatur intern: 1848193-21
Lott: LOT-0023
Identifikatur intern: 1848194-22
Lott: LOT-0024
Identifikatur intern: 1848195-23
Lott: LOT-0025
Identifikatur intern: 1848196-24
Lott: LOT-0026
Identifikatur intern: 1848197-25
Lott: LOT-0027
Identifikatur intern: 1848198-26
Lott: LOT-0028
Identifikatur intern: 1848199-27
Lott: LOT-0029
Identifikatur intern: 1848200-28
Lott: LOT-0030
Identifikatur intern: 1848201-29
Lott: LOT-0031
Identifikatur intern: 1848202-30
Lott: LOT-0032
Identifikatur intern: 1848203-31
Lott: LOT-0033
Identifikatur intern: 1848204-32
Lott: LOT-0034
Identifikatur intern: 1848205-33
Lott: LOT-0035
Identifikatur intern: 1848206-34
Lott: LOT-0036
Identifikatur intern: 1861022-35
Lott: LOT-0037
Identifikatur intern: 1861040-36
Lott: LOT-0038
Identifikatur intern: 1861041-37
Lott: LOT-0039
Identifikatur intern: 1861042-38
Lott: LOT-0040
Identifikatur intern: 1861043-39
Lott: LOT-0041
Identifikatur intern: 1861044-40
Lott: LOT-0042
Identifikatur intern: 1861045-41
Lott: LOT-0043
Identifikatur intern: 1848209-42
Lott: LOT-0044
Identifikatur intern: 1848210-43
Lott: LOT-0045
Identifikatur intern: 1848211-44
Lott: LOT-0046
Identifikatur intern: 1848212-45
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71000000 Serviços de arquitectura, construção, engenharia e inspecção
Descrição: Projekterande konsulter
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 26/4
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71000000 Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
5. Lot
Lot: LOT-0001
Descriere: Projekterande konsulter
Identificator intern: 1848170-0
Lot: LOT-0002
Identificator intern: 1848171-1
Lot: LOT-0003
Identificator intern: 1862901-2
Lot: LOT-0004
Identificator intern: 1848172-3
Lot: LOT-0005
Identificator intern: 1848173-4
Lot: LOT-0006
Identificator intern: 1848174-5
Lot: LOT-0007
Identificator intern: 1848175-6
Lot: LOT-0008
Identificator intern: 1848176-7
Lot: LOT-0009
Identificator intern: 1848177-8
Lot: LOT-0010
Identificator intern: 1848178-9
Lot: LOT-0011
Identificator intern: 1848182-10
Lot: LOT-0012
Identificator intern: 1848183-11
Lot: LOT-0013
Identificator intern: 1848184-12
Lot: LOT-0014
Identificator intern: 1848185-13
Lot: LOT-0015
Identificator intern: 1848186-14
Lot: LOT-0016
Identificator intern: 1848187-15
Lot: LOT-0017
Identificator intern: 1848188-16
Lot: LOT-0018
Identificator intern: 1848189-17
Lot: LOT-0019
Identificator intern: 1848190-18
Lot: LOT-0020
Identificator intern: 1848191-19
Lot: LOT-0021
Identificator intern: 1848192-20
Lot: LOT-0022
Identificator intern: 1848193-21
Lot: LOT-0023
Identificator intern: 1848194-22
Lot: LOT-0024
Identificator intern: 1848195-23
Lot: LOT-0025
Identificator intern: 1848196-24
Lot: LOT-0026
Identificator intern: 1848197-25
Lot: LOT-0027
Identificator intern: 1848198-26
Lot: LOT-0028
Identificator intern: 1848199-27
Lot: LOT-0029
Identificator intern: 1848200-28
Lot: LOT-0030
Identificator intern: 1848201-29
Lot: LOT-0031
Identificator intern: 1848202-30
Lot: LOT-0032
Identificator intern: 1848203-31
Lot: LOT-0033
Identificator intern: 1848204-32
Lot: LOT-0034
Identificator intern: 1848205-33
Lot: LOT-0035
Identificator intern: 1848206-34
Lot: LOT-0036
Identificator intern: 1861022-35
Lot: LOT-0037
Identificator intern: 1861040-36
Lot: LOT-0038
Identificator intern: 1861041-37
Lot: LOT-0039
Identificator intern: 1861042-38
Lot: LOT-0040
Identificator intern: 1861043-39
Lot: LOT-0041
Identificator intern: 1861044-40
Lot: LOT-0042
Identificator intern: 1861045-41
Lot: LOT-0043
Identificator intern: 1848209-42
Lot: LOT-0044
Identificator intern: 1848210-43
Lot: LOT-0045
Identificator intern: 1848211-44
Lot: LOT-0046
Identificator intern: 1848212-45
463820-2026 - Súťaž
Švédsko – Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby – Ramavtal Tekniska konsulter - Projekterande konsulter
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor26/4
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71000000 Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovGenerell del
OpisProjekterande konsulter
Interný identifikátor1848170-0
ČasťLOT-0002
NázovArkitekt; Umeå
Interný identifikátor1848171-1
ČasťLOT-0003
NázovArkitekt Labb; Stockholm
Interný identifikátor1862901-2
ČasťLOT-0004
NázovArkitekt; Luleå
Interný identifikátor1848172-3
ČasťLOT-0005
NázovArkitekt; Uppsala, Gävle
Interný identifikátor1848173-4
ČasťLOT-0006
Interný identifikátor1848174-5
ČasťLOT-0007
NázovArkitekt; Lund, Malmö, Alnarp
Interný identifikátor1848175-6
ČasťLOT-0008
Interný identifikátor1848176-7
ČasťLOT-0009
NázovArkitekt; Linköping, Norrköping
Interný identifikátor1848177-8
ČasťLOT-0010
Interný identifikátor1848178-9
ČasťLOT-0011
NázovByggnadskonstruktion; Umeå
Interný identifikátor1848182-10
ČasťLOT-0012
NázovByggnadskonstruktion; Luleå
Interný identifikátor1848183-11
ČasťLOT-0013
Interný identifikátor1848184-12
ČasťLOT-0014
Interný identifikátor1848185-13
ČasťLOT-0015
Interný identifikátor1848186-14
ČasťLOT-0016
Interný identifikátor1848187-15
ČasťLOT-0017
Interný identifikátor1848188-16
ČasťLOT-0018
Interný identifikátor1848189-17
ČasťLOT-0019
NázovEl-projektering; Umeå
Interný identifikátor1848190-18
ČasťLOT-0020
NázovEl-projektering; Luleå
Interný identifikátor1848191-19
ČasťLOT-0021
NázovEl-projektering; Uppsala, Gävle
Interný identifikátor1848192-20
ČasťLOT-0022
Interný identifikátor1848193-21
ČasťLOT-0023
Interný identifikátor1848194-22
ČasťLOT-0024
Interný identifikátor1848195-23
ČasťLOT-0025
Interný identifikátor1848196-24
ČasťLOT-0026
Interný identifikátor1848197-25
ČasťLOT-0027
Interný identifikátor1848198-26
ČasťLOT-0028
Interný identifikátor1848199-27
ČasťLOT-0029
Interný identifikátor1848200-28
ČasťLOT-0030
Interný identifikátor1848201-29
ČasťLOT-0031
Interný identifikátor1848202-30
ČasťLOT-0032
Interný identifikátor1848203-31
ČasťLOT-0033
Interný identifikátor1848204-32
ČasťLOT-0034
Interný identifikátor1848205-33
ČasťLOT-0035
Interný identifikátor1848206-34
ČasťLOT-0036
Interný identifikátor1861022-35
ČasťLOT-0037
Interný identifikátor1861040-36
ČasťLOT-0038
Interný identifikátor1861041-37
ČasťLOT-0039
Interný identifikátor1861042-38
ČasťLOT-0040
Interný identifikátor1861043-39
ČasťLOT-0041
Interný identifikátor1861044-40
ČasťLOT-0042
Interný identifikátor1861045-41
ČasťLOT-0043
NázovLandskapsprojektering; Umeå, Luleå
Interný identifikátor1848209-42
ČasťLOT-0044
Interný identifikátor1848210-43
ČasťLOT-0045
Interný identifikátor1848211-44
ČasťLOT-0046
Interný identifikátor1848212-45