464281-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Химически реактиви – Reactivi de laborator si reactivi chimici – 130 loturi
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеReactivi de laborator si reactivi chimici – 130 loturi
ОписаниеReactivi de laborator si reactivi chimici conform Caietului de Sarcini – 130 loturi, Contractul are o durată de 5 luni, dar nu mai târziu de 31.12.2026 Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare cu 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Вътрешен идентификатор9461/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33696300 Химически реактиви
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеKit PCR multiplex pentru set de 17 loci STR (AmpFLSTR® NGM SElect™ - Applied Biosystems sau echivalent)
Описание- permite amplificarea ADN genomic extras in prealabil din probe intr-o singura reactie; volum reactie 25 µl - set cu 16 loci STR/miniSTR, din care 5 prevazuti de European Standard Set (D2S1338, D16S539, vWA, D10S1248, D18S51, D21S11, D8S1179, FGA, TH01, D19S433, D22S1045, D12S391, D1S1656, D3S1358, D2S441, SE33) si Amelogenin, - amplicon cu marime de sub 450 bp - enzima de amplificare AmpliTaqGold Polymerase - primerii de reactie marcaj fluorescent cu fluoroforii NED™, VIC®, LIZ™, FAM™, PET - validat pentru uzul in genetica judiciara si filiatie; optimizat pentru lucru cu probe degradate 200 reactii/kit 2 kituri
Вътрешен идентификатор1
Основна класификация (cpv): 33696500 Лабораторни реактиви
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеKit PCR multiplex de tip direct- PCR pentru set de 21 loci STR (PowerPlex®21System -Promega sau echivalent)
Описание- permite amplificarea intr-un interval de timp scurt (80 min) a probelor ne-extrase de tipul tampoanelor bucale pre-procesate sau a extractelor ADN; ampliconi < 450 bp; - set de 21 loci STR (tetrarepetitii, pentarepetitii si markerul de sex Amelogenin) - amplificarea pentru un volum total de reactie 25 µl si un volum de proba de 2 µl; - kitul este compatibil cu thermocyclerele 9700 si analizoarele genetice 3130xL si 3500xL calibrate spectral pentru matricea PowerPlex® 5C Matrix Standards - validat pentru uzul in genetica judiciara si filiatie; 200 reactii/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор2
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеKit PCR multiplex pentru set de 12 loci X-STR (Investigator™ Argus X12 QS - Qiagen sau echivalent)
Описание- permite amplificarea intr-o singura reactie a ADN extras in prealabil din probe - set de 12 loci STR specifici cromozomului X, plus D21S11 si markerul de sex Amelogenin, la care se adauga si un senzor de calitate; volum de reactie 25 µl - enzima de amplificare Taq DNA Polymerase inclusa in kit - amplicon cu marime de sub 400 bp, matrix BT5 - primerii de reactie marcaj fluorescent cu fluoroforii: 6-FAM, BTG, BTY, BTR and BTO - validat pentru uzul in genetica judiciara 100 reactii/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор3
Обособена позицияLOT-0004
ЗаглавиеStandard de electroforeza pentru analizorul 3500XL (GeneScan™ 600 LIZ® Size Standard - Applied Biosystems sau echivalent)
Описание- Standard intern pentru electroforeza capilara cu specificatie si compatibilitate cu fluorescenta kiturilor Applied Biosysytem; Cutie cu 2 flacoane 2 X 200 μL (800 injectii) 2 cutii
Вътрешен идентификатор4
Обособена позицияLOT-0005
ЗаглавиеKit PCR multiplex pentru set de 27 loci Y-STR (AmpFLSTR® Yfiler™Plus - Applied Biosystems sau echivalent)
Описание- kit cu un set de 27 loci STR de tip tetrarepetitii cromozomiale Y + markerul de sex Amelogenin, amplificati intr-o singura reactie, loci recunoscuti in sistemul de identificare internationala CODIS, ENFSI, FSS si Interpol; validat pentru uzul in genetica judiciara 100 reactii/kit 2 kituri
Вътрешен идентификатор5
Обособена позицияLOT-0006
ЗаглавиеKit PCR multiplex pentru set de 7 loci STR (PowerPlex® CS7 System Promega sau echivalent)
Описание- permite amplificarea ADN extras in prealabil din probe - cuprinde un set de 7 loci, din care 4 de tip tetrarepetitii STR (LPL, F13B, FESFPS, F13A01), 3 de tip pentarepetitii (Penta D, Penta C and Penta E) si markerul de sex Amelogenin, amplificati intr-o singura reactie; volum de reactie 10 µl - enzima de amplificare hot-start Taq DNA Polymerase - primerii de reactie cu urmatorul marcaj fluorescent = fluorescein FL, TMR™, JOE™ si CXR -validat pentru uzul in genetica judiciara 100 reactii/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор6
Обособена позицияLOT-0007
ЗаглавиеKit de detectie-cuantificare simultana ADN uman, degradat si de origine masculina (Quantifiler TRIO - Applied Biosystems sau echivalent)
Описаниеkit pentru identificarea si estimarea cantitativa ADN uman, degradat si de origine masculina intr-o reactie de tip real-time PCR; limita de detectie intre 0.011 - 50ng ADN uman/ μl - compatibil cu echipamentul 7500 Real-Time PCR System - control intern reactie inclus in kit; - lungime amplicon – 110-140 pbaze - contine ADN standard uman, mix de primeri specific pentru secventele ADN autozomal RPPH1 (Human Ribonuclease P RNA Component H1) si mix de primeri specifici pentru secvente SRY de pe cromozomul Y (Human Male Sex-determining region Y) 400 reactii/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор7
Обособена позицияLOT-0008
ЗаглавиеKit izolare ADN pe baza de mini-rasini magnetice (DNAIQ Promega sau echivalent)
Описание- utilizat in genetica judiciara ptr extractia ADN din probe de continand ADN in cantitati mici/degradat - probe de sange, saliva, pete de sange, saliva sau sperma - bazat pe separara ADN cu ajutorul rasinilor magnetice; - permite izolarea intre 0.1-10ng/µl de ADN - kitul include rasina, tampon de liza, tampon de spalare concentrat si tampon de elutie, buletin tehnic kit / 400 de reactii 1 kit
Вътрешен идентификатор8
Обособена позицияLOT-0009
ЗаглавиеKit izolare ADN pe baza de minicoloane de purificare - pentru probe de tesut (DNA Tissue Kit SP-DT - Kurabo sau echivalent)
Описание- utilizat pentru probe de 5 mg de tesut - permite izolarea a cca 5 micrograme ADN/ max 5 mg de tesut, inclusiv de tesut osos - include: proteinaza K liofilizata (2.5 ml), tampon de liza special ptr tesut 25ml, tampon de liza 30ml, tampoane de spalare 125 ml, tampon de purificare 100 ml, minicoloane de purificare prin centrifugare, tuburi colectoare si capace pentru tuburi - optimizat pentru lucrul pe miniextractorul semi-automat QuickGene Mini80 existent in dotarea laboratorului - kit / 96 reactii 1 kit
Вътрешен идентификатор9
Обособена позицияLOT-0010
ЗаглавиеStandard calibrare spectrala Multi-Capillary DS-33 (Dye Set G5 Matrix Standard - Applied Biosystems sau echivalent)
Описание- permite analiza produsilor PCR cu marcaj cu 5 fluorofori: (FAM™, LIZ™, NED™, PET™, VIC®) compatibil pentru analizoarele genetice Applied Biosystems 3130XL si 3500 XL 1flacon/kit (8 run-uri) 1 kit
Вътрешен идентификатор10
Обособена позицияLOT-0011
ЗаглавиеStandard calibrare spectrala Multi-Capillary DS-36 (Dye Set J6 Matrix Standard - Applied Biosystems sau echivalent)
ОписаниеMatrix standard pentru calibrare spectrala in scopul analizarii fragmentelor ADN - produsi PCR cu marcaj cu 6 fluorofori: (6-FAM™, VIC®, NED™, SID™, TAZ™, and LIZ®) compatibil pentru analizoarele genetice Applied Biosystems 3130 si 3500 1 flacon/kit (8 run-uri) 1 kit
Вътрешен идентификатор11
Обособена позицияLOT-0012
ЗаглавиеStandard calibrare spectrala PowerPlex® 5C (Promega sau echivalent)
Описание- Matrix standard pentru analiza folosind kituri PCR cu marcaj cu 5 fluorofori: (fluorescein, JOE, TMR, CXR-ET si WEN) - compatibil pentru analizoarele genetice multicapilare 1flacon/kit (8 run-uri) 1 kit
Вътрешен идентификатор12
Обособена позицияLOT-0013
ЗаглавиеMatrix Standard BT5 multicap (50) (Qiagen sau echivalent).
Описание- Matrix standard pentru analiza folosind kituri PCR cu marcaj cu 5 fluorofori: 6-FAM, BTG, BTY, BTR, si BTO, compatibil pentru analizoarele genetice multicapilare 1flacon/kit (8 run-uri) 1 kit
Вътрешен идентификатор13
Обособена позицияLOT-0014
ЗаглавиеKit Extractie ADN din probe de os si de dinti – (Bone DNA Extraction Kit Promega sau echivalent)
Описание- preprocesare rapidă a pulberii osoase utilizând tampon de demineralizare. - produce ADN fără inhibitori care este compatibil cu sistemul PowerQuant pentru cuantificarea ADN-ului uman și masculin și sistemele PowerPlex® STR pentru generarea unui profil STR. 100 probe/kit 2 kituri
Вътрешен идентификатор14
Обособена позицияLOT-0015
ЗаглавиеSolutii preparare preliminara a probelor judiciare in vederea amplificarii cu kiturile PowerPlex18D si 21(Casework Direct ™ kit Custom - Promega sau echivalent)
Описание- servesc la pre-procesarea tampoanelor cu care au fost prelevate mircourme de contact si/sau secretii vaginale in vederea amplificarii directe PCR, fara etapa prealabila de extractie ADN din proba - se livreaza sub forma unui kit continand reactivi sub forma de solutii ●1x100ml CaseWork Direct Reagent ● 1x500μl 5X AmpSolution™ Reagent, ● 1x75μl 1-Thioglycerol, ● 5x1250μl Water Amplification Grade 250 reactii/kit 2 kituri
Вътрешен идентификатор15
Обособена позицияLOT-0016
ЗаглавиеKit calibrare QuantStudio 5 - standard 96 well 10 DYE
Описание- destinat calibrarii spectrale a aparatului QuantStudio 5; contine 3 placi preincarcate pentru calibrarea spatiala, astfel: - Placa 1 (contine FAM, VIC, ROX, SYBR) - Placa 2 (contine ABY, JUN, MUSTANG PURPLE) - Placa 3 (contine TAMRA, NED, Cy5) 3 placi/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор16
Обособена позицияLOT-0017
ЗаглавиеKit calibrare QuantStudio 5 - ROI&Background
Описание- destinat calibrarii spectrale a aparatului QuantStudio 5; contine o palca preincarcata pentru background si calibrarea ROI. 2 placi/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор17
Обособена позицияLOT-0018
ЗаглавиеKit pentru determinarea prezentei salivei umane
Описание-kit testare rapida a prezentei salivei umane, bazat pe reactia anticorpilor fixati pe o membrana; - Rapid Stain Identification – Independent Forensics sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - test imunocromatografic ce determina prezenta salivei umane prin reactie de culoare, specific pentru medicina legala - membrana testului este acoperita cu doi anticorpi monoclonali de soarece specifici pentru amilaza salivara umana, care in cazul prezentei antigenului corespunzator induc o reactie pozitiva, materializata prin prezenta unei linii colorate (T); - absenta liniei colorate indica reactie negativa; - in decursul testarii, proba reactioneaza sau nu cu anticorpul specific fixat pe membrana imunocromatografica si migraza prin capilaritate; - testul prezinta si un control procedural intern reprezentat printr-o linie de culoare rosie ( C ), care apare totdeauna in zona de control a testului, indicând validitatea; - controlul sa fie reprezentat de anticorpi de tip IgG anti-soarece; - sa contina caseta test impachetata individual si un sistem dual buffer: buffer-ul pentru extractia amilazei salivare si buffer-ul pentru migrare - produsul se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: numele producatorului, denumirea produsului, lotul produsului, data expirarii, conditii de stocare 2-30°C, conservanţi adăugaţi; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba romana; - termen de valabilitate minim un an de la data livrarii; -ambalare 25 teste/kit 1 kit
Вътрешен идентификатор18
Основна класификация (cpv): 33696100 Реактиви, предназначени за определяне на кръвната група
Обособена позицияLOT-0019
ЗаглавиеKit pentru determinarea prezentei urinei umane
Описание- kit pentru testarea rapidă a prezenţei urinei umane, bazat pe reacţia anticorpilor fixaţi pe o membrană; - Rapid Stain Identification – Independent Forensics Sperm sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - testul imunocromatografic determină prezenţa urinei umane printr-o reacţie de culoare; - membrana testului este acoperită cu doi anticorpi monoclonali de şoarece specifici pentru proteina Tamm-Horsfall umană, care in cazul prezentei antigenului corespunzator induc o reacţie pozitivă, materializată prin prezenta unei linii colorate (T); - absenţa liniei colorate indică reacţie negativă; - testul prezintă şi un control procedural intern reprezentat de anticorpi de tip IgG anti-soarece vizualizat printr-o linie de culoare roşie (C), care apare totdeauna in zona de control a testului, indicând validitatea; - să contină caseta test împachetată individual şi un sistem dual buffer: buffer-ul pentru extracţia proteina Tamm-Horsfall şi buffer-ul pentru migrare; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi; - prospect original in limba engleză şi traducere în limba romană; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit cu 10 teste. 1 kit
Вътрешен идентификатор19
Обособена позицияLOT-0020
ЗаглавиеKit de screening pentru antigenul HBs (AgHBs)
Описание- test calitativ imunocromatografic, destinat detectării antigenului HBs (AgHBs) în ser sau plasmă; - membrana de migrare este acoperită cu anticorpi anti-AgHBs; - în decursul testării, proba reactionează sau nu cu anticorpii specifici anti-HBs, şi migrază prin capilaritate pe membrana cromatografică; - apariţia unei linii colorate în zona T a testului semnifică o reacţie pozitivă, în vreme ce absenţa ei semnifică un rezultat negativ; - ca procedura de control, apare şi o linie suplimentară in zona C, care indică validitatea testului; - să conţină caseta test, pipeta picuratoare şi desicant; - acurateţea testului – 99%; - specificitatea relativă a testului - 98,8%; - sensibilitatea relativă a testului - 99,19%; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba română; - produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi; - să prezinte menţiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit cu 25 teste. 2 kituri
Вътрешен идентификатор20
Обособена позицияLOT-0021
ЗаглавиеKit de screening pentru anticorpii anti-HCV (HCV)
Описание- test imunocromatografic utilizat pentru detecţia calitativă a anticorpilor anti – hepatită C din ser sau plasmă; - principiul testului: reacţia antigen-anticorp; - membrana testului este acoperită cu antigene HCV recombinante, care în cazul prezenţei anticorpilor specifici induc o reacţie pozitivă, materializată prin prezenţa unei linii colorate (T); - absenţa liniei colorate indică o reacţie negativă; - testul prezintă şi un control procedural intern reprezentat printr-o linie colorată in rosu (C), care apare totdeauna în zona de control a testului, indicând validitatea acestuia; - în decursul testării, proba reacţionează sau nu cu anticorpii specifici anti-HCV, şi migrază prin capilaritate pe membrana cromatografică; - conţine: caseta test, pipeta picuratoare, buffer şi desicant; - acurateţea testului – 98,82%; - specificitatea relativă a testului - 98,9%; - sensibilitatea relativă a testului - 98,13%; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba română; - produsele se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi; - să prezinte menţiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit cu 25 teste. 2 kituri
Вътрешен идентификатор21
Обособена позицияLOT-0022
ЗаглавиеKit de screening pentru anticorpii anti-HIV ½
Описание- test imunocromatografic utilizat pentru detecţia calitativă a anticorpilor anti-HIV 1 / anti-HIV 2 din ser sau plasmă; - principiul testului: reacţia antigen-anticorp; - membrana testului este acoperită cu antigene HIV recombinante, care în cazul prezentei anticorpilor specifici induc o reacţie pozitivă, materializată prin prezenţa unei linii colorate (T); - absenţa liniei colorate indică o reacţie negativă; - în decursul testarii, proba reacţionează sau nu cu anticorpii specifici anti-HIV 1/anti-HIV 2, şi migrază prin capilaritate pe membrana cromatografică; - testul prezintă şi un control procedural intern reprezentat printr-o linie colorată în rosu (C) , care apare totdeauna în zona de control a testului, indicând validitatea; - conţine caseta test, pipeta picuratoare, buffer şi desicant; - acurateţea testului – 99%; - specificitatea relativă a testului - 98,5%; - sensibilitatea relativă a testului - 100%; - prospect original în limba engleza şi traducere in limba română; - produsele se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi; - să prezinte menţiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit cu 25 teste. 2 kituri
Вътрешен идентификатор22
Обособена позицияLOT-0023
ЗаглавиеKit ELISA AgHBs
Описание- kit pentru determinarea antigenului de suprafaţă al virusului hepatitei B în serul sau plasma umană, prin tehnica analizei imunoenzimatice; - BioRad sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - faza solidă să fie acoperită cu anticorpi monoclonali; - conjugaţii să se bazeazeze pe utilizarea anticorpilor monoclonali de şoarece şi a anticorpilor policlonali de la capră anti-Ag HBs cuplați cu peroxidază; - să conțină:  o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu anticorpi monoclonali anti-HBs;  soluţie de spălare concentrată (20X) - 1 fl x 70 ml, ce necesită reconstituire – care să conțină soluție Tris NaCl pH 7,4 și conservant proclin 0,04%;  control negativ – reprezentat de o soluție tampon Tris-HCI, ce conține Albumină Serică Bovină (BSA) și conservant proclin (0.1%) - 2 fl x 2,5 ml, gata de utilizare;  control pozitiv (uman) – reprezentat de o soluţie tampon Tris HCl care conţine BSA și de AgHBs purificat de la subtipurile umane ad şi ay, și conservant proclin (0.1%) – 1 fl x 2,5 ml, gata de utilizare;  conjugat diluent – reprezentat de o soluţie tampon Tris-HCl pH 7.4 ce conţine BSA, Tween20, imunoglobuline bovine şi imunoglobuline de şoarece, și reactiv de control al probelor, conservanţi: proclin (0,1%) și Ciprofloxacină (10 μg/ml) - 1 fl x 8 ml, ce necesită reconstituire;  conjugat – reprezentat de anticorpi monoclonali de şoarece anti-HBs şi anticorpi policlonali de capră anti-HBs, cuplați cu peroxidază – liofilizat, 1 fl x 8 ml, ce necesită reconstituire;  soluţie tampon substrat – reprezentată de o soluţie de acid citric şi acetat de sodiu pH 4,0 ce conține H2O2 (0,015%) şi DMSO (4%) - 1 fl x 60 ml, ce necesită reconstituire;  cromogen - soluție TMB 11X - soluție ce conține 3.3’, 5.5’ tetrametilbenzidină (TMB) - 1fl x 5 ml ce necesită diluție;  soluţie de stopare – reprezentată de o soluţie de acid sulfuric 1N % -1 fl x 28 ml, gata de utilizare; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit 2 kituri
Вътрешен идентификатор23
Обособена позицияLOT-0024
ЗаглавиеKit ELISA Ac anti-HCV
Описание- kit de screening pentru anticorpi anti-HCV (virusul hepatitei C) în plasmă umană sau ser, prin utilizarea tehnicii imunoenzimatice; - BioRad sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze o fază solidă preparată cu antigene purificate: trei proteine recombinate - regiunile nestructurale (NS3 și NS4) și o peptidă din regiunea structurală (capsida) a virusului hepatitei C, precum și o fază lichidă (conjugat) ce contine anticorpi de șoarece anti-IgG uman cuplați cu peroxidază; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - să conțină:  o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu antigene recombinante purificate - NS3, NS4și cu o peptidă capsidă HCV;  soluţie de spălare concentrată (20X) - 1 fl x 70 ml, de reconstituit – care să conțină soluție NaCl trisaturată pH 7.4 și conservant proclin 0,04%;  control negativ – reprezentat de o soluție tampon Tris-HCI, ce conține Albumină Serică Bovină (BSA) și conservant proclin (0.1%) - 1 fl x 1 ml, gata de utilizare;  control pozitiv – reprezentat de ser uman ce conție anticorpi anti HCV, negativ pentru antigenul HBs și pentru anticorpii anti HIV-1 și anti HIV-2 diluați într-o soluție tampon Tris-HCI cu BSA, și inactivată fotochimic, conservant proclin (0.1%) - 1 fl x 1,5 ml, gata de utilizare;  diluent pentru probe – reprezentat de tampon citrat de culoare violet, conservat - azidaă de sodiu (<0.1%), și cosmocil CQ (0.025%) - 1 fl x 15 ml, gata de utilizare;  conjugat – reprezentat de anticorpi de șoarece anti- IgG umani/peroxidază, de culoare verde, conservat cu proclin (0.5 %) - 1 fl x 1,5 ml, gata de utilizare;  substrat – reprezentat de acid citric și soluție de acetat de sodiu, pH 4.0, ce conține H2O2 (0.015%) și dimetilsulfoxid (DMSO) 4% -1 fl x 60 ml – ce necesită reconstituire;  cromogen - soluție TMB (11X) - soluție ce conține 3.3’, 5.5’ tetrametilbenzidină (TMB) - 1fl x 5ml – ce necesită diluție;  soluţie de stopare – reprezentată de o soluţie de acid sulfuric 1N % -1 fl x 28 ml, gata de utilizare; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 2 kituri
Вътрешен идентификатор24
Обособена позицияLOT-0025
ЗаглавиеKit ELISA Ac anti-HIV
Описание- kit de testare pentru determinarea antigenului HIV p24 şi anticorpilor HIV-1 (grupurile M şi O) şi HIV-2 în ser/plasmă umană prin analiza imunoenzimatică; - BioRad sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich pentru depistarea antigenului HIV şi a diverşilor anticorpi asociaţi cu virusul HIV-1 şi/sau cu virusul HIV-2 în serul sau plasma umană; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - faza solidă să fie acoperită cu: • anticorpi monoclonali anti antigen p24 HIV-1; • antigene purificate - proteina recombinantă gp160; - conjugaţii să se bazeazeze pe utilizarea: • anticorpilor policlonali biotinilaţi la HIV Ag (conjugatul 1) • streptavidinei și antigenelor HIV - peroxidază conjugată (peptidele gp41 şi gp36 care imită epitopii glicoproteinelor de înveliş ale HIV-1 şi HIV-2 şi aceeaşi peptidă sintetică care imită un epitop total artificial specific grupului O HIV-1 utilizat pentru faza solidă) (conjugatul 2); - să conțină:  o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu anticorpi monoclonali p24 HIV-1 (şoarece) şi antigeni HIV-1 şi HIV-2 purificaţi;  soluţie de spălare concentrată (20X) 1 fl x 70 ml – care să conțină soluţie tampon Tris NaCl pH 7,4 și conservant proclin 0,04%;  control negativ – reprezentat de plasmă umană neactivată de căldură, negativă pentru antigen HBs, antigen HIV, anticorpi anti-HIV-1, anti-HIV-2 şi anti-HCV, conservată cu azidaă de sodiu < 0,1% - 1 fl x 2,5 ml, gata de utilizare;  control pozitiv Ac HIV - reprezentat de plasmă umană neactivată de căldură, pozitivă pentru anticorpi anti-HIV, negativă pentru antigen HBs şi anticorpi anti-HCV, în diluent sintetic, conservată cu proclin < 0,1% - 1 fl x 1ml, gata de utilizare;  control pozitiv Ag HIV - antigen HIV-1 purificat neactivat cu un agent caotropic, în diluent sintetic, conservat cu proclin < 0,1 % - 1 fl x 1ml, gata de utilizare;  conjugat 1 – reprezentat de anticorpi policlonali biotinilaţi la p24 HIV-1 (oaie) de culoare verde gălbui conservat cu proclin 0,5 % - 1 fl x 10ml, gata de utilizare;  conjugat 2 – reprezentat de peroxidază liofilizată, streptavidină şi antigene HIV-1 şi HIV-2 purificate, conservat cu proclin < 0,1 % - 1 fl x 12,5 ml – ce necesită reconstituire;  diluentul conjugatului 2 - reprezentat de o soluţie de lapte degresat, de culoare roşie conservat cu proclin 0,5 % - 1 fl x 12,5 ml – ce necesită reconstituire;  soluţie tampon substrat – reprezentată de o soluţie de acid citric şi acetat de sodiu pH 4,0, ce conține H2O2 (0,015%) şi dimetilsulfoxid - DMSO (4%) -1 fl x 60 ml – ce necesită reconstituire;  cromogen: soluţie TMB (11X) - soluţie care să conțină 3,3’, 5,5’ tetrametilbenzidină (TMB) -1 fl x 5 ml – ce necesită reconstituire;  soluţie de stopare – reprezentată de o soluţie de acid sulfuric 1N % -1 fl x 28 ml, gata de utilizare; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 2 kituri
Вътрешен идентификатор25
Обособена позицияLOT-0026
ЗаглавиеKit ELISA Presepsină umană
Описание- kit pentru determinarea cantitativă a presepsinei umane în ser, plasmă , omogenat tisular LCR și alte fluide biologice, prin tehnica analizei imunoenzimatice, ELK Biotechnology sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich cantitativ; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - sensibilitate: 0.058 ng/mL; - interval de detecție: 0.16-10 ng/mL; - să conțină:  o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri preacoperite cu anticorpi anti-presepsină umană;  standard liofilizat – 4 fl;  anticorp biotinilat (100X) – 1fl x 120 µl;  Streptavidină-HRP (100X) – 1fl x 120 µl;  tampon diluent standard/ probă – 1fl x 20 ml;  diluent pentru anticorpul biotinilat – 1fl x 12 ml;  diluent pentru HRP – 1fl x 12 ml;  soluţie de spălare (25X) – 1fl x 20 ml;  soluție substrat TMB – 1fl x 10 ml;  soluței stopare reacție – 1fl x 6 ml;  folie pentru acoperire – 2 buc. - produsul se livrează cu certificat de calitate si conformitate emis de producător tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 1 kit
Вътрешен идентификатор26
Обособена позицияLOT-0027
ЗаглавиеKit HLA ABC
Описание- compus din : 1. HLA ABC FluoGene - Kit destinat genotipării locilor HLA*A, HLA*B si HLA*C ai sistemului HLA cls I; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - placuţele PCR să conţină mixuri prealiqotate şi liofilizate ce permit amplificarea markerilor specifici; - fiecare oligoamestec să conţină primeri stabili la -20°C timp de 22 luni, controale interne şi oligonucleotide marcate fluorescent, astfel: cu fluorocromul 1 – HLA specific probe, cu fluorocromul 2 – A HGH controlul şi fluorocromul 3 – HLA specific probe in cazul unei reactii multiplex; - nr. de tuburi cu fluomix: 10; - nr. de folii termice: 10; - tuburile de reacţie cu fluomix să conţină dNTPs, PCR buffer si Taq Polimerase: un tub/tipizare; - compatibilitate tehnică cu sistemul FluoVista şi cu kit-urile de extracţie Ready DNA isolation spin kit; - kit-urile vor fi livrate împreună cu soft-ul de interpretare; - autoriztie de la producător pentru livrarea produselor, certificat ISO, CE al producătorului, certificat de calitate/lot, certificat ISO al importatorului; - metoda de lucru validată in România; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, data expirării, condiţii de stocare; - distribuitorul este obligat să asigure livrare kit-urilor în maxim 72 de ore de la ambalarea acestora, în zapadă carbonică, pentru a se asigura condiţiile specifice precizate de producător, nefiind permisă decongelarea în timpul transportului; se vor prezenta documente ce probează perioada de timp de la ambalare până la livrare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană, condiţii de stocare -20 °C, să prezinte menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; - 10 tipizări/cutie(96 reactii PCR/tipizare) - 2 cutii/kit 2. Ready DNA isolation spin kit - kit pentru izolarea ADN din diferite tipuri de ţesuturi, produse biologice şi sânge; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - protocol unic pentru diferite tipuri de probe; - capacitate de legare: 20 µg; - modul de operare: prin centrufugare; - soluţia de eluţie: TRIS HCl Buffer – pH 8,5-9 - volumul de eluţie : 100-200µl; - volumul probei: sânge – până la 200 µl; culturi de celule - max. 106 celule; ţesuturi - max 15 mg; - kit-ul include:  Buffer1 (guanidină HCl) – 40 ml,  Buffer2 -50 ml,  BufferX – 44 ml,  Tris –Buffer – 88 ml,  Protează pudră – 4,04 ml,  RNase A pudră – 2,2 ml,  Spin Mini Columns – 200 pc.,  Tuburi 2 ml – 200 pc., - stocare la temperatura camerei; - stabilitate 12 luni; - compatibilitate tehnică cu kit-urile HLA FluoGene ; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba romana; - 50 izolări/cutie; 1 cutie/kit. 2 kituri
Вътрешен идентификатор27
Обособена позицияLOT-0028
ЗаглавиеKit pentru determinarea factorului D al sistemului Rhesus
Описание- compus din : 1. RBC-FluoGene D-Screen - kit destinat genotipării factorului D al sistemului Rhesus; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - realizează detecţia exonilor RHD 3, 5 şi 10 într-o singură reacţie prin tehnica PCR bazată pe metoda Taqman modificată; - placuţele PCR trebuie să conţină mixuri prealiqotate şi liofilizate ce permit amplificarea markerilor specifici; - fiecare oligoamestec să conţină primeri stabili la -20°C timp de 22 luni, controale interne şi oligonucleotide marcate fluorescent, astfel: exonul 10 sa fie detectat de culoarea 1, in timp ce exonii 3 si 5 să fie detectaţi împreună de culoarea 2; controlul intern HGH marcat cu culoarea nr.3; - nr. de tuburi cu fluomix: 4; - nr. de folii termice: 4; - tuburile de reacţie cu fluomix să conţină dNTPs, PCR buffer si Taq Polimerase: un tub/tipizare; - compatibilitate tehnică cu sistemul FluoVista şi cu kit-urile de extracţie Ready DNA isolation spin kit; - kit-urile vor fi livrate împreună cu soft-ul de interpretare; - autorizţie de la producător pentru livrarea produselor, certificat ISO, CE al producătorului, certificat de calitate/lot, certificat ISO al importatorului; - distribuitorul este obligat să asigure livrare kit-urilor în maxim 72 de ore de la ambalarea acestora, în zapadă carbonică, pentru a se asigura condiţiile specifice precizate de producător, nefiind permisă decongelarea în timpul transportului; se vor prezenta documente ce probează perioada de timp de la ambalare până la livrare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană, condiţii de stocare -20 °C, să prezinte menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; - 48 tipizari/cutie; - 2 cutii/kit; 2. Ready DNA isolation spin kit - kit pentru izolarea ADN din diferite tipuri de ţesuturi, produse biologice şi sânge; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - protocol unic pentru diferite tipuri de probe; - capacitate de legare: 20 µg; - modul de operare: prin centrufugare; - soluţia de eluţie: TRIS HCl Buffer – pH 8,5-9 - volumul de eluţie : 100-200µl; - volumul probei: sânge – până la 200 µl; culturi de celule - max. 106 celule; ţesuturi - max 15 mg; - kit-ul include:  Buffer1 (guanidină HCl) – 40 ml,  Buffer2 -50 ml,  BufferX – 44 ml,  Tris –Buffer – 88 ml,  Protează pudră – 4,04 ml,  RNase A pudră – 2,2 ml,  Spin Mini Columns – 200 pc.,  Tuburi 2 ml – 200 pc., - stocare la temperatura camerei; - stabilitate 12 luni; - compatibilitate tehnică cu kit-urile HLA FluoGene ; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba romana; - 50 izolări/cutie; 1 cutie/kit. 1 kit
Вътрешен идентификатор28
Обособена позицияLOT-0029
ЗаглавиеKit cu reactivi pentru determinarea antigenelor ABO
Описаниеcompus din : 1. ABO anti AB monoclonal - ser anti-AB ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - detectează antigenele corespunzătoare de pe eritrocite printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, colorate în confornitate cu convenţiile internaţionale (incolor); - condiţii speciale: clone acceptate A-5E10-B-2D7; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti A, anti-B şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/512 - ambalare: 10 ml/flacon; - 5 flacoane/kit; 2. ABO anti A monoclonal - ser anti-A ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - detectează antigenele corespunzătoare de pe eritrocite printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, colorate în confornitate cu convenţiile internaţionale (albastru); - condiţii speciale: clone acceptate A11H5,BIRMA–1; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti AB, anti-B şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/512; - ambalare: 10 ml/flacon - 5 flacoane/kit 3. ABO anti B monoclonal - ser anti-B ce contine anticorpi monoclonali de tip Ig M; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - detectează antigenele corespunzătoare de pe eritrocite printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, colorate în confornitate cu convenţiile internaţionale (galben); - condiţii speciale: clone acceptate: B6F9, LB2; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti A, anti-AB şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/512; - ambalare: 10 ml/flacon - 5 flacoane/kit 4. Anti A1 Lectin - ser specific - reactiv purificat, stabil de tip fitohemaglutinină, extras din Dolilichos biflorus, ce dă reacţie pozitivă specifică cu hematiile A1; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - detectează antigenele corespunzătoare de pe eritrocite printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare; - titrul minim - 1/16; - ambalare: 10 ml/flacon - 2 flacoane/kit 5. Anti H - serul specific anti-H ce reacţionează pozitiv cu hematiile de grup O şi A2; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - esenţial în stabilirea statusului secretor/nesecretor în secreţii şi amestecuri de secreţii; - condiţii speciale: clone acceptate: 10934C11; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti A, anti B, anti-AB anti A1, şi anti-D monoclonal; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, - titrul minim - 1/8; - ambalare: 10 ml/flacon - 2 flacoane/kit 6. Albumina bovina - ser pentru potenţarea capacităţii de evidenţiere a epitopilor antigenici de pe membrana celulară; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - conţine o mixtură de seruri bovine şi soluţie salină cu conservant azida de sodiu sub 0,1%; - soluţie 30%; - nu este permisă prezenţa în soluţie a caprilatului de sodiu; - titrul minim - 1/32; - ambalare: 10 ml/flacon - 1flacon/kit Produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, cantitatea, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare 2-8 °C, numai pentru diagnostic in vitro; Prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană; Produsele de natură umană trebuie să fie testate şi negative pentru HIV, HCV şi HBsAg. Termen de valabilitate minim un an de la data livrării; 2 kituri
Вътрешен идентификатор29
Обособена позицияLOT-0030
ЗаглавиеKit cu reactivi pentru Sistemul Rhesus
Описаниеcompus din : 1. anti -C monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M, - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - utilizat pentru detectarea antigenelor corespunzătoare din cadrul sistemului eritrocitar Rhesus, printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, - condiţii speciale: clone acceptate: MS-24 sau MS-273, - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-c, anti-E, anti-e, anti-Cw şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/32; - ambalare: 10 ml/flacon - 2 flacoane/kit 2. Anti-c monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M, - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - urilizat pentru detectarea antigenelor corespunzătoare din cadrul sistemului eritrocitar Rhesus printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, - condiţii speciale: clone acceptate: MS-33 sau MS-35, - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-C, anti-E, anti-e, anti-Cw şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/32; - ambalare: 10 ml/flacon - 2 flacoane/kit 3. Anti-Cw monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M, - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - utilizat pentru detectarea antigenelor corespunzătoare din cadrul sistemului eritrocitar Rhesus printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, - condiţii speciale: clone acceptate: MS 110, - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-C, anti-E, anti-e, anti-c şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/32; - ambalare: 5 ml/flacon - 4flacoane/kit 4. Anti-D monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M si de tip IgM + IgG, obţinuti de la o clonă producătoare de anticorpi; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - utilizat pentru detectarea antigenelor eritrocitare corespunzătoare din cadrul sistemului Rhesus printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare cu conţinut steril incolor; - condiţii speciale: clone acceptate: TH28/MS-26; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-A, anti-B si anti-AB, anti-C, anti-E, anti-e, anti-c şi anti-Cw monoclonal; - titrul minim - 1/128; - ambalare: 10 ml/flacon - 6 flacoane/kit (3 flacoane cu anticorpi de tip Ig M si 3 flacoane cu anticorpi de tip IgM + IgG) 5. Anti-E monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M, - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - utilizat pentru detectarea antigenelor corespunzătoare din cadrul sistemului eritrocitar Rhesus printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, - condiţii speciale: clone acceptate: MS 80/MS 258 sau MS 12/MS 260, - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-C, anti-e, anti-Cw, anti-c şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/32; - -ambalare: 10ml/flacon - 2 flacoane/kit 6. Anti-e monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M, - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - utilizat pentru detectarea antigenelor corespunzătoare din cadrul sistemului aritrocitar Rhesus printr-o reacţie de aglutinare directă; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril, - condiţii speciale: clone acceptate: MS 16/21/63 sau MS 62/69, - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-C, anti-E, anti-Cw, anti-c şi anti-D monoclonal; - titrul minim - 1/32; - ambalare: 10 ml/flacon - 2 flacoane/kit Produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, cantitatea, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare 2-8 °C, numai pentru diagnostic in vitro; Prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană; Produsele de natură umană trebuie să fie testate şi negative pentru HIV, HCV şi HBsAg. Termen de valabilitate minim un an de la data livrării; 1 kit
Вътрешен идентификатор30
Обособена позицияLOT-0031
ЗаглавиеKit cu reactivi pentru Sistemul MNSs
Описаниеcompus din : 1. Anti-M monoclonal - ser specific pentru detectarea antigenelor M ale sistemului eritrocitar MNSs, printr-o reacţie de aglutinare directă; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M proveniţi din culturi celulare din celule de şoarece; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril; - condiţii speciale: clona acceptata: 11H2; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-N şi anti-S monoclonal şi anti-s policlonal; - titrul minim - 1/16; - ambalare:5 ml/flacon; - 4 flacoane/ kit; 2. Anti-N monoclonal - ser specific pentru detectarea antigenelor N ale sistemului eritrocitar MNSs, printr-o reacţie de aglutinare directă; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M proveniţi din culturi celulare din celule de şoarece; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril; - condiţii speciale: clona acceptata: 1422C7; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-M şi anti-S monoclonal şi anti-s policlonal; - titrul minim - 1/8; - ambalare:5 ml/flacon; - 4 flacoane/ kit; 3. Anti-S monoclonal - ser specific destinat detectării antigenelor S ale sistemului eritrocitar MNSs, printr-o reacţie de aglutinare directă; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - conţine anticorpi monoclonali de tip Ig M proveniţi din culturi celulare de şoarece; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril; - condiţii speciale: clona acceptata: MS 94; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi serurile anti-M şi anti-N monoclonal şi anti-s policlonal; - titrul minim - 1/16; - ambalare:5 ml/flacon; - 4 flacoane/ kit; 4. Anti-s monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - destinat detectării antigenului s din sistemul eritrocitar MNSs; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril; - condiţii speciale: acelaşi producător ca şi reactivii anti-M, anti-N şi anti-S monoclonal; - condiţii speciale: clona acceptata: P3BER; - titrul minim - 1/16; - ambalare:5 ml/flacon; - 4 flacoane/ kit; 5. Anti Human Globulin - serul anti-human globulin este obţinut din ser de iepure imunizat/oaie imunizata, - ser specific destinat testelor Coombs; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - culoare verde; - titrul minim - 1/128; - ambalare:10 ml/flacon; - 3 flacoane/ kit; Produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, cantitatea, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare 2-8 °C, numai pentru diagnostic in vitro; Prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană; Produsele de natură umană trebuie să fie testate şi negative pentru HIV, HCV şi HBsAg. Termen de valabilitate minim un an de la data livrării; 1 kit
Вътрешен идентификатор31
Обособена позицияLOT-0032
ЗаглавиеKit cu reactivi pentru Sistemul Kell si P
Описаниеcompus din : 1. Anti Kell monoclonal - ser specific destinat determinării prezenţei antigenului corespunzător din sistemul Kell, de pe suprafaţa hematiei; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - contine anticorpi monoclonali de tip IgM obţinuţi din culturi celulare în soluţie cu conservant azida de sodiu 0,1%; - este destinat reacţiei de aglutinare directă pe placă sau în tub, numai pentru diagnostic în vitro; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril; - condiţii speciale: clona solicitata: MS56 sau AEK 4; - titrul minim - 1/32; - ambalare:10 ml/flacon; - 2 flacoane/ kit; 2. Anti P1 monoclonal - ser specific ce conţine anticorpi monoclonali de tip IgM, obţinuţi din culturi celulare în soluţie, cu conservant azida de sodiu 0,1%; - CE IMMUNDIAGNOSTIKA sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - destinat determinării prezenţei antigenului specific corespunzator de pe suprafaţa hematiei printr-o reactie de aglutinare directă pe placă sau în tub; - prezentare produs: flacoane cu pipetă picurătoare, cu conţinut steril; - condiţii speciale: clona acceptata: 650; - titrul minim - 1/8; - ambalare:10 ml/flacon; - 2 flacoane/ kit; Produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, cantitatea, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare 2-8 °C, să prezinte menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; Prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană; Produsele de natură umană trebuie să fie testate şi negative pentru HIV, HCV şi HBsAg. Termen de valabilitate minim un an de la data livrării; 1 kit
Вътрешен идентификатор32
Обособена позицияLOT-0033
ЗаглавиеKit pretestare rapidă sânge uman
Описание- kit ce permite detecţia rapidă prin metoda imunocromatografică a hemoglobinei umane, ca marker pentru sângele uman; - testul conţine anticorpi monoclonali anti-hemoglobină umană; - determină prezenţa hemoglobinei umane printr-o reacţie de culoare; linia de control are o intensitate care se corelează cu cantitatea de hemoglobină - livrat sub formă de casete test cu împachetare individuală, control de calitate procedural inclus şi pipete de plastic de unică utilizare. - produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului , data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit cu 25 casete de testare ambalate individual. 1 kit
Вътрешен идентификатор33
Обособена позицияLOT-0034
ЗаглавиеFormol
Описание- reactiv chimic pentru analiza, Sigma-Aldrich, Merck, Fluka sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - formaldehida 37%; - forma de prezentare: lichid incolor; - densitate: 1.084 - 1.090 g/ml la 20 °C - solutie stabilizata impotriva polimerizarii cu 10 - 12% metanol; - certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana - produsul se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului , data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi, - sa prezinte mentiunea: p.a; - termen de valabilitate minim un an de la data livrarii; - ambalare: recipient de sticla sau de plastic/1 litru 1 litru
Вътрешен идентификатор34
Обособена позицияLOT-0035
ЗаглавиеBenzidina
Описание- reactiv chimic pentru analiza, Sigma-Aldrich, Merck, Fluka sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - puritate ≥98% - greutate moleculara; 184,24 g/mol - forma de prezentare: pulbere de culoare bej; - certificat de calitate si conformitate emis de producător tradus in limba romana - produsul se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului , data expirării, condiţii de stocare, conservanţi adăugaţi; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - sa prezinte mentiunea: p.a; ambalare: recipient de metal cu 10 g. 1 flacon
Вътрешен идентификатор35
Обособена позицияLOT-0036
ЗаглавиеKit ELISA Mioglobină umană pentru probe de ser
Описание- kit pentru determinarea cantitativă a mioglobinei umane în ser și plasmă, prin tehnica analizei imunoenzimatice, Monobind sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich cantitativ, metoda colorimetrică; - sensibilitate: 0,178 ng/ml; - interval de detecție: 0 - 400 ng/ml; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice în următoarele concentrații: hemoglobină sub 4.0 mg/ml, lipemie sub 25 mg/ml și bilirubină sub 2.5 mg/ml; - să conțină:  o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu streptavidină;  standarde liofilizate – 6 fl x 2 ml, cu concentrații de 0, 10, 25, 50, 150 și 400 ng/ml;  reactiv enzimatic anti-mioglobină – anticorp IgG monoclonal de șoarece anti-mioglobină, marcat cu biotină – 1fl x 13 ml;  soluţie de spălare concentrată – 1fl x 20 ml;  substrat A - soluție substrat ce conține TMB – 1fl x 7 ml;  substrat B - soluție substrat ce conține H2O2 – 1fl x 7 ml;  soluție stopare reacție - soluție HCL 1N – 1fl x 8 ml; - citirea reacției să se facă la 450 nm cu referință la 620 nm; - să prezinte mențiunea pentru diagnostic in vitro; - produsul se livrează cu certificat de calitate si conformitate emis de producător tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 1 kit
Вътрешен идентификатор36
Обособена позицияLOT-0037
ЗаглавиеKit ELISA Troponină cardiacă I umana
Описание- kit pentru determinarea cantitativă a cTnI umane în ser și plasmă prin tehnica analizei imunoenzimatice, Monobind sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica inhibiţei competitive, metoda colorimetrică; - sensibilitate: 0,063 - 0,075 ng/ml; - interval de detecție: 0 – 20 ng/ml; - să conțină:  o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite anticorpi anti - cTnI uman;  standard liofilizat – 6 fl x 1 ml cu următoarele concentrații: 0, 0,4, 1,25, 2,5, 7,5, 20 ng/ml;  enzimă cTnI stabilizată - anticorpi IgG monoclonali de șoarece marcați enzimatic – 1fl x 13 ml;  soluţie de spălare concentrată – 1fl x 20 ml;  soluție substrat A - TMB – 1fl x 7 ml;  soluție substrat B - peroxidază – 1fl x 7 ml;  soluței stopare reacție - HCL 1N – 1fl x 8 ml; - citirea reacției să se facă la 450 nm cu referință la 620 nm; - să prezinte mențiunea pentru diagnostic in vitro; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice în următoarele concentrații: hemoglobină sub 4.0 mg/ml, lipemie sub 25 mg/ml și bilirubină sub 2.5 mg/ml; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 1 kit
Вътрешен идентификатор37
Обособена позицияLOT-0038
ЗаглавиеAcid picric – solutie suprasaturata (Fluka sau echivalent)
ОписаниеSolutie folosita la prepararea picrofuxina pentru coloratia Van Gieson, component al fixatorului Bion C6H3N307 2,4,6 trinitrophenol 229,11 g/mol 121-123°C Fp: 150°C VP 1mmHg(195°C) Impachetare: flacon plastic Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 litru
Вътрешен идентификатор38
Обособена позицияLOT-0039
ЗаглавиеKit Albastru alcian pH 2,5 (Bio Optica sau echivalent)
ОписаниеColoratie pentru evidentierea histochimica a mucopolizaharidelor Reactivi: A - sol. Alcian blu pH - 2,5-30 ml B - sol. tetraborat de sodiu - 30 ml C - sol. acid periodic - 30 ml D - Reactiv Schiff - 30 ml E - sol. metabisulfit de potasiu - 30 ml F - sol. fixatoare - 30 ml G - hemalaun Mayer - 30 ml Timp de preparare: 1 ora si 25 min; pastrare la temp 4˚C Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор39
Обособена позицияLOT-0040
ЗаглавиеKit PAS Periodic Acid Schiff (Bio Optica sau echivalent)
ОписаниеMetoda histochimica utilizata pentru studiul glicogenului sau gruparilor aminohidroxilice prezente in tesuturile normale si patologice Reactivi: A - sol. periodic acid 30 ml B - reactiv Schiff Hotckiss Mc Manus - 30 ml C - sol. de metabisulfit de potasiu - 30 ml D - sol. fixatoare - 30 ml E - hemalaun Mayer - 30 ml Timp de preparare 50 min pastrare la temp.: 4˚C Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор40
Обособена позицияLOT-0041
ЗаглавиеKit Methenamine Silver (Bio Optica sau echivalent)
ОписаниеKit de colorare pentru 100 teste: Pentru evidentierea elementelor argirofile si mucopolizaharidelor (membrane bazale, micete, bacterii) Reactivi: - A / periodic acid solution 30ml - B / silver nitrate solution 30 ml - C / hexamethylenetetramine solution 30 ml - D / sodium tetraborate solution 30 ml - E / gold chloride solution 30 ml - F / fixing solution 30 ml Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор41
Обособена позицияLOT-0042
ЗаглавиеKit Weigert rapid method (Bio Optica sau echivalent)
ОписаниеKit de colorare pentru 100 teste: Metoda folosita pentru evidentierea fibrelor elastice Reactivi: - A / periodic acid solution 30 ml - B / alcoholic reagent for incubation box 2x 30 ml - C / weirghert`s resorcin fuchsin 30 ml - D/ acid differentiation buffer 30 ml - E / carmalun according to Mayer 30 ml Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 2 kituri
Вътрешен идентификатор42
Обособена позицияLOT-0043
ЗаглавиеKit impregnare argentica (dupa Gomori) (Bio Optica sau echivalent)
Описаниеcoloratie pentru punerea in evidenta a fibrelor de reticulina Reactivi: A - sol.permanganat de potasiu - 18 ml B - acid activation buffer - 18 ml C - sol. acid oxalic - 30 ml D - sol. sulfat de amoniu si fier - 30 ml E - sol. azotat de argint - 30 ml F - sol. formol - 30 ml G - sol. tiosulfat de sodiu - 30 ml Impachetare ; Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор43
Обособена позицияLOT-0044
ЗаглавиеKit Bielshowsky
ОписаниеKit recomandat pentru evidentierea neurofibrilelor , axonilor, dendritelor si placilor amiloide in boala Alzeimer. Componente: A) Soluție nitrat de argint 30 ml B) Soluție amoniacala de argintt 30 ml, C) Soluție hidroxid de amoniu 2x 30 ml, D) Formalina 30 ml, E) Soluție acid azotic 30 ml, F) Soluție acid citric 30 ml G)Solutie tiosulfat de sodiu 30 ml Timp de procedură 45 minute. Rezultate : neurofibre, axoni si dendrite : negru Fundal: galben-maro tabac. Temperatura de pastrare:2-8 °C.Stabilitate : După prima deschidere, produsul poate fi utilizat până la expirare data, dacă este corect stocată. Valabilitate 12 luni. Kit pentru 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор44
Обособена позицияLOT-0045
ЗаглавиеKit Gram
ОписаниеKit Gram necesar pentru diferentierea rapida a bacterilor Gram-Pozitive si Gram-negative pe sectiuni de tesuturi. A) Violet de Gentiana in solutie hidroalcoolica 500 ml B) Reactiv Lugol 500 ml C) Decolorant alcool – acetona 2x500ml D) Safranina pentru Gram 500 ml – valabilitate 2 ani. Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор45
Обособена позицияLOT-0046
ЗаглавиеKit Grocott
ОписаниеKit Grocott necesar pentru diferentierea fungilor. A) Acid Chromic sol 30 ml B) Bisulfid de sodiu 30 ml C) Hexametilen tetramina solutie 30 ml D) Azotat de argint sol 30 ml E) Borat de sodiu solutie 30 ml F) Clorura de aur solutie 30 ml G) Tiosufat de sodiu solutie 30 ml H) Light green solutie 30 ml Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор46
Обособена позицияLOT-0047
ЗаглавиеKit PTAH (Bio Optica sau echivalent)
ОписаниеEvidentiaza in mod special fibrina, miofibrele si secundar, fibre mielinice, cartilaj. Reactivi: A - sol. permanganat de potasiu - 18 ml B - Acid buffer - 18 ml C - sol. acid oxalic - 30 ml D - PTAH - dupa Mallory - 80 ml Timp de preparare 13 minute + peste noapre Temp. de pastrare 15-25˚C Kit - 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор47
Обособена позицияLOT-0048
ЗаглавиеKit rosu de congo
ОписаниеColoratie pentru identificare amiloid in sectiunile de tesut Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор48
Обособена позицияLOT-0049
ЗаглавиеCarbonat de litiu
ОписаниеReactiv folosit in coloratia VG Formula chimica: Li2CO3 M=73,89 g/mol Impachetare flacon plastic 500 g Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 flacon
Вътрешен идентификатор49
Обособена позицияLOT-0050
ЗаглавиеKit Van Gieson trichrome(Bio Optica sau echivalent)
ОписаниеAcest produs este necesar pentru diferentierea fibrelor de colagen de fibrele conjunctive. A) Iron hematoxylin according to Weigert solution A 18 ml B) Iron hematoxylin according to Weigert solution B 18 ml C) Picrofuchsine according to Van Gieson 30 ml Procedure time 35 minutes Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор50
Обособена позицияLOT-0051
ЗаглавиеKit Weigert Van Gieson
ОписаниеPentru a demonstra fibrele elastice, țesutul conjunctiv și nucleii în același timp. A) Soluție de acid periodic 30 ml B) Soluție de alcool pentru camera de incubare 2 x 30 ml C) Rezorcină-fucsină Weigert 30 ml D) Tampon diferențiere acid 30 ml E) Hematoxilină ferică Weigert - soluția A 18 ml F) Hematoxilină ferică Weigert - soluția B 18 ml G) Picrofucsină Van Gieson 30 ml Durata procedurii 1 oră și 20 de minute Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор51
Обособена позицияLOT-0052
ЗаглавиеKit Ziehl Neelsen
ОписаниеA) Soluție de acid periodic 30 ml B) Soluție de carbolfucsină 30 ml C) Tampon diferențiere acid 30 ml F) Hemalun Mayer 30 ml Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор52
Обособена позицияLOT-0053
ЗаглавиеKit Luxol Fast blue
ОписаниеA) Luxol fast blue alcoholic solution 30 ml B) Basic differentiating buffer 30 ml C) Cresyl violet aqueous solution 30 ml D) Acid activation buffer 30 ml Kit 100 teste Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 kit
Вътрешен идентификатор53
Обособена позицияLOT-0054
ЗаглавиеClorura ferica hexahidratata pura
Описание-FeCl3x6H2O -M=270,3 gr./mol -flacon 500 gr. Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii,de de minim 18 luni. 1 flacon
Вътрешен идентификатор54
Обособена позицияLOT-0055
ЗаглавиеEosina Y pulbere
ОписаниеEozina Y (Eosină gălbuie) este un colorant acid utilizat în principal în laboratoarele de histologie și anatomie patologică pentru a evidenția citoplasma, fibrele de colagen și eritrocitele în nuanțe strălucitoare de roz-roșu. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 2 flacoane
Вътрешен идентификатор55
Обособена позицияLOT-0056
ЗаглавиеPhloxine B
ОписаниеPhloxine B (C.I. 45410) este un colorant organic solubil în apă, derivat din fluoresceină. Este utilizat pe scară largă ca colorant biologic în microscopie și histologie, dar și ca aditiv pentru colorarea medicamentelor sau cosmeticelor. Formula chimica: C20H2Br4Cl4Na2O5 Impachetare: Flacon 100 gr. Solicitam mostre Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. 1 flacon
Вътрешен идентификатор56
Обособена позицияLOT-0057
ЗаглавиеALPHA AMILAZA (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a alpha amilazei în probe de ser, plasmă sau urină; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: CNP – G; Impachetare kit reactivi: R 1 5 x 22 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii. 1 kit
Вътрешен идентификатор57
Обособена позицияLOT-0058
ЗаглавиеCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a calciului în probe de ser, plasmă sau urină; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: Arsenazo III; Impachetare kit reactivi: R 1 10 x 12 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii. 1 kit
Вътрешен идентификатор58
Обособена позицияLOT-0059
ЗаглавиеCREATININA (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a creatininei în probe de ser, plasmă, urină; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: reacţia Jaffe; Impachetare kit reactivi: R 1 5 x 44 ml R2 5 x 11 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii 1 kit
Вътрешен идентификатор59
Обособена позицияLOT-0060
ЗаглавиеGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a glucozei direct din probe de ser, plasmă, urină; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: GOD - POD; Impachetare kit reactivi: R 1 10 x 44 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii 2 kituri
Вътрешен идентификатор60
Обособена позицияLOT-0061
ЗаглавиеMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a magneziului în probe de ser, plasmă, urină, LCR; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: Xylidyl Blue; Impachetare kit reactivi: R 1 2 x 44 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii. 1 kit
Вътрешен идентификатор61
Обособена позицияLOT-0062
ЗаглавиеPROTEINE TOTALE (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a proteinelor totale direct în probe de ser, plasmă; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: metoda Biuret; Impachetare kit reactivi: R 1 10 x 44 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii. 1 kit
Вътрешен идентификатор62
Обособена позицияLOT-0063
ЗаглавиеUREE (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a ureei direct în probe de ser, plasmă, urină; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: reacţie enzimatică; Impachetare kit reactivi: R 1 5 x 44 ml R 2 5 x 11 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii. 1 kit
Вътрешен идентификатор63
Обособена позицияLOT-0064
ЗаглавиеGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
ОписаниеReactiv gata de utilizare, fără etape intermediare de pregătire, pentru determinarea cantitativă, in vitro, a gamaglutamiltransferazei în probe de ser, plasmă; Reactivul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Principiul metodei: Persijn van der Slik; Impachetare kit reactivi: R 1 2 x 44 ml; R2 2 x 11 ml Valabilitate: 12 luni de la data achizitionarii. 1 kit
Вътрешен идентификатор64
Обособена позицияLOT-0065
ЗаглавиеERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
ОписаниеElectrodul trebuie sa fie compatibil cu analizorul XL 200; Stabilitate la bordul analizorului: 6 luni 2 kituri
Вътрешен идентификатор65
Обособена позицияLOT-0066
ЗаглавиеINFLUENZA A + B
ОписаниеTest rapid imunocromatografic pentru determinarea calitativă, in vitro, a antigenului de tip A şi tip B de Influenza din probe nasofaringiene umane; Metoda: imunocromatografică; Impachetare kit reactivi: 20 teste; Fiecare casetă de testare este ambalată individual in ambalajul original al producătorului pe care trebuie specificat: cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de depozitare, conservanţi adăugaţi, cu menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; Fiecare kit este însoţit de prospect original şi traducere în limba română. Valabilitate: 2 ani de la data achiziţionării. 1 kit
Вътрешен идентификатор66
Обособена позицияLOT-0067
ЗаглавиеCOVID – 19 Ag
ОписаниеTest rapid imunocromatografic pentru determinarea calitativă, in vitro, a antigenului SARS – CoV – 2 in secreţii nasofaringiene umane; Metoda: imunocromatografică; Impachetare kit reactivi: 25 teste; Fiecare casetă de testare este ambalată individual in ambalajul original al producătorului pe care trebuie specificat: cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de depozitare, conservanţi adăugaţi, cu menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; Fiecare kit este însoţit de prospect original şi traducere în limba română. Valabilitate: 2 ani de la data achiziţionării. 1 kit
Вътрешен идентификатор67
Обособена позицияLOT-0068
ЗаглавиеKIT DE DETECTIE (NOVOLINK POLYMER DETECTION SYSTEMS - NOVOCASTRA SAU ECHIVALENT)
ОписаниеSe foloseste la vizualizarea anticorpilor primari (soarece IgG, soarece IgM si iepure IgG). Kit-ul contine: peroxidaza, ser normal de cal (protein block), post primary block, novolink polymer, dab cromogen, novolink dab substrate buffer, hematoxilina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. - ambalare: kit cu 1.250 teste 2 bucati
Вътрешен идентификатор68
Обособена позицияLOT-0069
ЗаглавиеCYTOKERATIN 7
ОписаниеClone:RN7 sau clone : OV-TL12/30 7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор69
Обособена позицияLOT-0070
ЗаглавиеGlycophorin A
ОписаниеClone : GA-R2 sau clone JC 159, 7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 2 bucati
Вътрешен идентификатор70
Обособена позицияLOT-0071
ЗаглавиеCD68
ОписаниеClone: KP1; 7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 2 bucati
Вътрешен идентификатор71
Обособена позицияLOT-0072
ЗаглавиеTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
ОписаниеClone: 8G7G3/1; 7ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор72
Обособена позицияLOT-0073
ЗаглавиеNAPSIN A
ОписаниеClone BS 10 sau clone IP 64, 7 ml, prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор73
Обособена позицияLOT-0074
ЗаглавиеTBS BUFFER 10X
ОписаниеSolutie tampon salina de spalare folosita in tehnici de imunohistochime.Compozitie : Tris-HCl 500mM, NaCl 3M, pH 7.5. Solutie concentrata 2 litri
Вътрешен идентификатор74
Обособена позицияLOT-0075
ЗаглавиеCDX-2
ОписаниеClone:EP 25, 7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор75
Обособена позицияLOT-0076
ЗаглавиеMYELOPEROXIDASE
ОписаниеClone: 59A5 sau clone : SP72 7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор76
Обособена позицияLOT-0077
ЗаглавиеGATA-3
ОписаниеClone: L50-823,7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор77
Обособена позицияLOT-0078
ЗаглавиеWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
ОписаниеClone: WT 49 sau clone : 6F-H2 7 ml prediluted Anticorpul se foloseste pe preparate la parafina. Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 buc
Вътрешен идентификатор78
Обособена позицияLOT-0079
ЗаглавиеEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
ОписаниеConcentrat 10x. Se foloseste la demascarea antigenica prin fierbere, a tesutului fixate in formol si incluse la parafina ca parte a procesului de imunohistochimie (IHC). Reactivii solicitati vor fi insotiti de fise tehnice si vor avea termen de valabilitate,in momentul livrarii, de minim 18 luni. Pentru anumite produse se pot solicita mostre. 1 litru
Вътрешен идентификатор79
Обособена позицияLOT-0080
ЗаглавиеDILUENT ANTICORPI
ОписаниеSe foloseste la diluarea anticorpilor primari, concentrati, ca parte a procesului de imunohistochimie. 1 litru
Вътрешен идентификатор80
Обособена позицияLOT-0081
ЗаглавиеAcetat de sodiu anh
ОписаниеReactiv chimic p.a. -puritate min 99 %, insolubile ≤0.01%, cloruri ≤0.002%, fosfat≤0.0001%,sulfati ≤0.003%,fier≤0.0001%, -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii, -impachetare 250 sau 500 g/flacon 3 kg
Вътрешен идентификатор81
Обособена позицияLOT-0082
ЗаглавиеAcid clorhidric 0,1 N
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza -c(HCl)=0,1mol/l +/-0,1%, calitate Merck, Sigma sau echivalent -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; - impachetare 1litru fiecare flacon 2 litri
Вътрешен идентификатор82
Обособена позицияLOT-0083
ЗаглавиеBorohidrura de sodiu
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza chimica puritate min 96% Impuritati :Cl < 0.5% SO4 < 0.005% Metale grele (Pb) < 0.005% As < 0.001% Bismut < 0.0005% Fe < 0.005% Calitate Merk, Sigma sau echivalent Masă molară: 37,83 g/mol;Formulă: NaBH4 ;Punct de fierbere: 500 °C Densitate: 1,07 g/cm³;Punct de topire: 400 °C; -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; Impachetare 50 g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор83
Обособена позицияLOT-0084
ЗаглавиеBuffer ph 2
ОписаниеMaterial de referinta certificat pH=2±0.02, --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expiri Impachetare fl x 500ml 1 flacon
Вътрешен идентификатор84
Обособена позицияLOT-0085
ЗаглавиеBuffer ph 4
ОписаниеMaterial de referintacertificat pH=4±0.02, --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii Impachetare fl x 500ml 1 flacon
Вътрешен идентификатор85
Обособена позицияLOT-0086
ЗаглавиеBuffer ph 7
ОписаниеMaterial de referintacertificat pH=7±0.02, --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii Impachetare fl x 500ml 1 flacon
Вътрешен идентификатор86
Обособена позицияLOT-0087
ЗаглавиеBuffer ph 10
ОписаниеMaterial de referintacertificat pH=10±0.02, --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii Impachetare fl x 500ml 1 flacon
Вътрешен идентификатор87
Обособена позицияLOT-0088
ЗаглавиеClorbutan
ОписаниеReactiv pentru HPLC min 99,8% -rez la evaporare ≤ 2.0 mg/l, apa ≤ 0.01 %, Trans. la 227 min 60%, la 232 min 80%, de la 250 min 98% - calitate Merck, Sigma sau echivalent -specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru analiza -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana;-produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii - impachetare 1l/flacon 1 litru
Вътрешен идентификатор88
Обособена позицияLOT-0089
ЗаглавиеDifenilamina
ОписаниеReactiv pentru analiza - masa moleculara 169.22 -reactiv chimic puritate: min 99,9% - calitate Merck, Sigma sau echivalent -specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru analiza -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana;-produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; impachetare 100g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор89
Обособена позицияLOT-0090
ЗаглавиеFosfat disodic dodecahidrat
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza Puritate min 99% cloruri≤0.0005%, sulfat≤0.005%, azot total<0.001%, apa 60%, NaH2PO4≤2.5% -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii -impachetare 1Kg/ flacon 1 kg
Вътрешен идентификатор90
Обособена позицияLOT-0091
ЗаглавиеHexacianoferat III de potasiu
ОписаниеReactiv pt analiza, puritate 99%, cloruri max 0.15 %,sulfat max 0,01% Masa moleculara 329.26g/mol; densitate 1.89g/cm3 punct de topire 300˚C specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru sinteza -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat :nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii -impachetare 5g fiecare flacon 1 flacon
Вътрешен идентификатор91
Обособена позицияLOT-0092
ЗаглавиеHidroxid de sodiu
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza -puritate min 99% - carbonati max1.5%,clor max0.002%,sulfati max0.0008%,azot max0.0005% -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii impachetare 1Kg fiecare flacon 3 kg
Вътрешен идентификатор92
Обособена позицияLOT-0093
ЗаглавиеHidroxid de tetrametilamoniu(sol. 25% in apa) TMAH
ОписаниеSolutie 25% in apa -puritate(acidimetric): 24-26%, incolor -specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru sinteza -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat :nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii - impachetare 250ml fiecare flacon de sticla 1 flacon
Вътрешен идентификатор93
Обособена позицияLOT-0094
ЗаглавиеIzooctan
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza -puritate≥99.5, culoare <10 hazen, apa≤0.01%, rez la evap ≤0,001%, Aciditate0.003% -specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru analiza GC-MS -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii, -impachetare 1litru / flacon de sticla 3 litri
Вътрешен идентификатор94
Обособена позицияLOT-0095
ЗаглавиеSer (material) de referinta pentru droguri de abuz conc middle
Описание--Ser liofilizat produs pe baza de matrice umana concentratie medie - ser de control cu valori de referinta ptr. monitorizarea cu acuratete a drogurilor de abuz in ser ( amfetamina, metamfetamina, MDEA, MDMA, MDA, benzoilecgonina, cocaina, codeina, morfina, THC, 11-OH THC, THC-COOH ) -stabilitate minim 5 zile la 2-8ºC dupa reconstituire ; reconstituirea se face in apa distilata -perioada de valabilitate min. 2 ani in stare liofilizata - livrare cu min. 24 de luni inainte de data expirarii - certificatd e conformitate emis de producator - impachetare= 10 flacoane x 2,5 ml sol reconstituita(un pachet) 1 pachet
Вътрешен идентификатор95
Обособена позицияLOT-0096
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 0.5 g/l
Описание- concentratie de 0,5 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор96
Обособена позицияLOT-0097
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 0.8 g/l
Описание- concentratie de 0,8 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор97
Обособена позицияLOT-0098
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 1.00g/l
Описание- concentratie de 1.0 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор98
Обособена позицияLOT-0099
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 2.00g/l
Описание- concentratie de 2.0 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор99
Обособена позицияLOT-0100
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 3.00g/l
Описание- concentratie de 3.0 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор100
Обособена позицияLOT-0101
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 4.00g/l
Описание- concentratie de 4.0 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор101
Обособена позицияLOT-0102
ЗаглавиеSulfat de magneziu anhidru
ОписаниеReactiv chimic p.a. cu puritate puritate min 98% , - cloruri ≤0.001%, azot ≤0.004%, metale grele ≤0.001%, -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; Impachetare 1 kg/fl 3 kg
Вътрешен идентификатор102
Обособена позицияLOT-0103
ЗаглавиеTeste pentru depistarea urinei adulterate
ОписаниеKit pentru determinarea urinei adulterate anterior analizei drogurilor - minim 6 parametri; ex. :creatinina, ph, nitrit,glutaraldehida, oxidanti, etc -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare; -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; - cutie cu 25 de teste 1 cutie
Вътрешен идентификатор103
Обособена позицияLOT-0104
ЗаглавиеAcetat de amoniu
ОписаниеReactiv chimic p.a. - puritate min 97%, impuritati ≤0.005%, cloruri≤0.0005%, nitrat≤0.001%,sulfat≤0,001% -pH 6.7-7.3, pres.vap sub 0.001 hPa -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare; -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; -impachetare : 500g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор104
Обособена позицияLOT-0105
ЗаглавиеAlcool etilic 99,9%
Описаниеreactiv chimic pentru analiza de puritate ≥ 99,9%, - max 10 hazen, aciditate/alcalinitate max 30 ppm,aldehide ≤ 0.001 % ,reducatori ≤ 0.0002 % -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati; -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; -impachetare : 1l/flacon 1 litru
Вътрешен идентификатор105
Обособена позицияLOT-0106
ЗаглавиеBenzen
ОписаниеStandard analitic -puritate≥99,9 % , apa ≤0.03%, , corespunzator pentru analiza HPLC - calitate Merck, Sigma sau echivalent -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana; -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati; -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii - impachetare 5 ml/ flacon 1 flacon
Вътрешен идентификатор106
Обособена позицияLOT-0107
ЗаглавиеCafeina
ОписаниеReactiv pentru analiza -calitate Merck, Sigma sau echivalent -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; -impachetare 5g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор107
Обособена позицияLOT-0108
ЗаглавиеCianura de potasiu
ОписаниеReactiv pentru analiză -masa moleculara 65.12g/mol -Densitate 1.55g/cm3 la 20˚C -Solubilitate in apa 716g/l la 25˚C -Greutate volumetrica cca750g/m3 specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru sinteza -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat :nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii -impachetare 10g fiecare flacon 1 flacon
Вътрешен идентификатор108
Обособена позицияLOT-0109
ЗаглавиеDimetilsulfoxid (DMSO)
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza extrapur -puritate 99.9%, aciditate ≤0.001%,apa≤0.2% - calitate Merck, Sigma sau echivalent -specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru analiza -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana;-produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; -Impachetare 500 ml sau 1 L/ flacon sticla 1 litru
Вътрешен идентификатор109
Обособена позицияLOT-0110
ЗаглавиеFosfat monopotasic KH2PO4
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza puritate min 99,5% -Na-max0,02%, cloruri≤0.0005%, sulfat≤0.003%, azot≤0.001%,rez la calcinare ≤0.2% -PH-ul sol 5% in apa=4,2-4,5 -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii Impachetare-500 g sau 1 Kg 2 kg
Вътрешен идентификатор110
Обособена позицияLOT-0111
ЗаглавиеHidroxid de potasiu
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza, pelete -puritate min 85% - carbonati max1.00%,clor max0.005%,sulfati max0.0005%,azot max0.0005% -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii -impachetare 1Kg fiecare flacon 1 kg
Вътрешен идентификатор111
Обособена позицияLOT-0112
ЗаглавиеHistamina dihidroclorica
ОписаниеReactiv pulbere, puritate≥99% Carbon 31.9 - 33.3 %, Nitrogen 22.3 - 23.3 % - calitate Merck, Sigma sau echivalent -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; - impachetare 5g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор112
Обособена позицияLOT-0113
ЗаглавиеIodmetan
Описаниеreactiv chimic pentru analiza, puritate min 99,0 %,stabilizat cu argint, imp max 0,5% CH2I2 -densitate 2.28 g/mL at 25 °C(lit.) reactiv chimic folosit pentru GC-MS - calitate Merck, Sigma sau echivalent - specificatie de compatibilitate a compozitiei si puritatii pentru analiza GC/MS -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; -impachetare: flacon de sticla / 100ml 1 flacon
Вътрешен идентификатор113
Обособена позицияLOT-0114
Заглавие5metilfenil5fenil hidantoina (MPPH)
ОписаниеReactiv de puritate 98,5-99% - calitate Merck, Sigma sau echivalent -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; Impachetare 5g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор114
Обособена позицияLOT-0115
ЗаглавиеPeriodat de sodiu
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza chimica p.a. concentratie min 99% -cloruri max 0.01%, sulfat max 0.005% - certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii; Impachetare 50g/fl 1 flacon
Вътрешен идентификатор115
Обособена позицияLOT-0116
ЗаглавиеPiridina
ОписаниеReactiv chimic pentru analiza -puritate ≥99,5%, rez la evap ≤0.002%, apa≤0.1%, amoniu≤0.002%, piperidina ≤0.1%,cloruri ≤0.0005% -calitate Merck, Sigma sau echivalent - certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii - impachetare : flacon 500 ml 1 flacon
Вътрешен идентификатор116
Обособена позицияLOT-0117
ЗаглавиеSer (material) de referinta pentru droguri de abuz conc low
Описание-Ser liofilizat produs pe baza de matrice umana concentratie low - ser de control cu valori de referinta ptr. monitorizarea cu acuratete a drogurilor de abuz in ser ( amfetamina, metamfetamina, MDEA, MDMA, MDA, benzoilecgonina, cocaina, codeina, morfina, THC, 11-OH THC, THC-COOH ) -stabilitate minim 5 zile la 2-8ºC dupa reconstituire ; reconstituirea se face in apa distilata -perioada de valabilitate min. 2 ani in stare liofilizata - livrare cu min. 24 de luni inainte de data expirarii - certificatd e conformitate emis de producator - impachetare= 10 flacoane x 2,5 ml sol reconstituita(un pachet) 1 pachet
Вътрешен идентификатор117
Обособена позицияLOT-0118
ЗаглавиеKit de instalare LCMSMS pentru sange
ОписаниеKitul analitic trebuie să fie conceput specific pentru instalare si analiza drogurilor de abuz in sange prin spectrometrie de masa cuplată cu lichid cromatografie. Kitul să fie validat pentru diagnosticarea in vitro (IVD) în scop de screening al drogurilor de abuz dar și pentru confirmarea cantitativă a acestora. Kitul să fie validat pentru determinarea cantitativă a drogurilor de abuz pentru uz clinic și în medicina legală. Kitul să poată fi utilizat pentru determinarea următoarelor droguri de abuz: 6-MAM, 11-OH-THC, amfetamină, BEG, buprenorfină, cocaetilenă, cocaină, codeină, 9-THC, 9-THC-COOH, ecgonină metil ester, EDDP, fentanil, ketamină, MBDB, MDA, MDE, MDMA, metadonă, metamfetamină, morfină, norbuprenorfină. Kitul trebuie să permită analiza a 22 droguri de abuz și metaboliți. Kitul trebuie sa contina coloana si reactivii necesari instalarii metodei Kitul să conțină fază mobilă (M1 și M2) în volum de 2 x 500 mL pentru fiecare (M1 și M2) Kitul trebuie să conțină soluție pentru deproteinizarea probei de sânge (6 x 5 mL). Kitul trebuie să conțină soluție de standarde interne (1 x 300 uL). Kitul trebuie să conțină soluție de diluare (1 x 10 mL). Kitul trebuie să conțină calibrator multiparametric în sânge (6 x 3 x 1 mL). Kitul trebuie sa contina controale in trei concentratii-mic,mediu,mare Kitul trebuie să conțină 100 fiole din sticlă. Kitul trebuie să conțină 100 de capace pentru fiole din sticlă. Specificații pentru compatibilitatea kitului cu metoda de analiză Kitul să fie compatibil cu o metodă de detecție LC-MS/MS (cromatografie de lichide de înaltă performanță cuplată cu spectrometria de masă în tandem), cu sursă de ionizare tip electrospray (ESI). Kitul să permită analiza compușilor menționați în maximum 12 minute/probă. Specificații pentru pregătirea probelor: Extracția compușilor din sânge să se realizeze folosind fiole de reacție (tuburi microcentrifugă). Kitul trebuie să poată fi utilizat pentru a pregăti probele de sânge pentru analiza LC-MS/MS în maxim 3 etape: 1. Extracția drogurilor de abuz și a metaboliților 2. Centrifugare 3. Diluție Kitul trebuie să conțină standarde interne marcate izotopic de droguri de abuz și metaboliți. Kitul trebuie să conțină solvent pentru diluția probelor. Kitul trebuie fie suficient de sensibil pentru utilizarea a doar 100 µL probă de sânge. 2 buc
Вътрешен идентификатор118
Обособена позицияLOT-0119
ЗаглавиеKit de instalare LCMSMS pentru urina
ОписаниеKitul analitic trebuie să fie conceput specific pentru instalare si analiza drogurilor de abuz prin spectrometrie de masa cuplată cu lichid cromatografie. Kitul să fie validat pentru diagnosticarea in vitro (IVD) în scop de screening al drogurilor de abuz dar și pentru confirmarea cantitativă a acestora. Kitul să fie validat pentru determinarea cantitativă a drogurilor de abuz prin hidroliza enzimatică a probei de urină. Kitul să poată fi utilizat pentru determinarea următoarelor droguri de abuz: Amfetamine: amfetamină, BDB, butilonă, 2C-B, 2C-I, catinonă, MBDB, MDA, MDEA, MDMA, MDPV, mefedronă, metamfetamină, metaqualonă, metilonă, metilfenidat, PMA, acid ritalinic. Barbiturice: alobarbital, amobarbital, barbital, butalbital, hexobarbital, pentobarbital, fenobarbital, secbutarbital, secobarbital, tiopental. Benzodiazepine: alprazolam, 7-aminoclonazepam, 7-aminoflunitrazepam, 7-aminonitrazepam, bromazepam, brotizolam, clordiazepoxid, clobazam, clonazepam, demoxepam, desalchilflurazepam, desmetilflunitrazepam, diazepam, estazolam, flunitrazepam, flurazepam, lorazepam, lormetazepam, medazepam, midazolam, nitrazepam, norclobazam, nordiazepam, α-OH-alprazolam, 3-OH-bromazepam, α-OH-midazolam, α-OH-triazolam, oxazepam, prazepam, temazepam, triazolam. Booster: gabapentin, pregabalin, prometazină, quetiapină. Canabinoizi: THC-COOH.Cocaină: benzoilecgonină, cocaetilenă, cocaină, norcocaină. Altele: ketamină, LSD, mescalină, norketamină, O-H-LSD, PCP. Droguri Z: zaleplon, zolpidem, zopiclonă. Opiacee/Opioide: acetilcodeină, buprenorfină, codeină, dihidrocodeină, EDDP, fentanil, hidrocodonă, hidromorfonă, meconin, meperidină, metadonă, 6-monoacetilmorfină, morfină, naloxonă, naltrexonă, norbuprenorfină, norcodeină, norfentanyl, normeperidină, norpentadol, nortilidină, O-desmetiltramadol, oxicodonă, oximorfonă, papaverină, propoxifen, sufentanil, tapentadol, tebaină, tilidină, tramadol. Kitul trebuie să permită analiza a 108 droguri de abuz și metaboliți si sa permita efectuarea a minim 300 de teste. Kitul trebuie sa contina coloana si reactivii necesari instalarii metodei Kitul să conțină fază mobilă A (2 x 700 mL) și fază mobilă B (2 x 700 mL). Kitul trebuie să conțină calibrator multiparametric în sânge (6 x 3 x 1 mL). Kitul trebuie sa contina controale in trei concentratii-mic,mediu,mare Kitul trebuie să conțină soluție de spălare pentru injector (500 mL). Kitul trebuie să conțină reactiv de precipitare (40 mL). Kitul trebuie să conțină soluție pentru diluare (2 x 30 mL). Kitul trebuie să conțină standard intern (4 x 1 mL liofilizat) și soluție de reconstituire (5 mL). Kitul trebuie să conțină reactiv enzimatic (2 x 8 mL liofilizat) și tampon de hidroliză (20 mL). Specificații pentru compatibilitatea kitului cu metoda de analiză Kitul să fie compatibil cu o metodă de detecție LC-MS/MS (cromatografie de lichide de înaltă performanță cuplată cu spectrometria de masă în tandem), cu sursă de ionizare tip electrospray. Kitul să permită analiza compușilor menționați mai sus în maximum 12 minute/probă. Specificații pentru pregătirea probelor Extracția compușilor din urină să se realizeze folosind fiole de reacție. Kitul trebuie să conțină fiole de reacție necesare pentru extracția compușilor de interes. Kitul trebuie să poată fi utilizat pentru a pregăti probele de urină pentru analiza LC-MS/MS în maxim 4 etape: 1. Extracția drogurilor de abuz prin hidroliză enzimatică 2. Centrifugare 3. Transfer 4. Diluție Kitul trebuie să conțină standarde interne marcate izotopic de droguri de abuz, sub formă liofilizată, ce necesită reconstituirea ulterioară cu un solvent corespunzător disponibil în kit. Kitul trebuie să conțină solvent tampon pentru reconstituirea standardelor interne. Kitul trebuie să permită analiza directă a compușilor fără a fi necesară o etapă pentru derivatizare care poate îngreuna protocolul de extracție. Kitul trebuie fie suficient de sensibil pentru utilizarea a doar 50 µL probă de urină. 2 buc
Вътрешен идентификатор119
Обособена позицияLOT-0120
ЗаглавиеKit instalare benzodiazepine LCMSMS
ОписаниеKitul analitic trebuie să fie conceput specific pentru instalare si analiza benzodiazepinelor in ser prin spectrometrie de masa cuplată cu lichid cromatografie. Kitul să fie validat pentru diagnosticarea in vitro (IVD) a benzodiazepinelor din ser. Kitul să poată fi utilizat pentru determinarea a 18 benzodiazepine benzodiazepine: Bromazepam, Lorazepam, Clonazepam, Flunitrazepam, Chlordemethyldiazepam, Nordiazepam, Clobazam, Diazepam, Midazolam, Nitrazepam, Oxazepam, Flurazepam, Triazolam, Norclobazam, Zopiclone, Trazodone, Demoxepam, Chlordiazepoxide. Kitul trebuie sa contina coloana si reactivii necesari instalarii metodei. Kitul să conțină fază mobilă (M1 – 2 x 500 mL și M2 – 1 x 500 mL). Kitul trebuie să conțină soluție pentru deproteinizarea probei de ser care să conțină standarde interne (1 x 33 mL). Kitul trebuie să conțină calibrator multiparametric în ser (7 x 1 x 1 mL). Kitul trebuie sa contina controale in trei concentratii-mic,mediu,mare Kitul trebuie să conțină 100 fiole din sticlă. Kitul trebuie să conțină 100 de capace pentru fiole din sticlă. Specificații pentru compatibilitatea kitului cu metoda de analiză Kitul să fie compatibil cu o metodă de detecție LC-MS/MS (cromatografie de lichide de înaltă performanță cuplată cu spectrometria de masă în tandem), cu sursă de ionizare tip electrospray (ESI). Kitul să permită analiza compușilor menționați în maximum 7,5 minute/probă. Specificații pentru pregătirea probelor Kitul trebuie să poată fi utilizat pentru a pregăti probele de ser pentru analiza LC-MS/MS în maxim 3 etape: 1. Extracția benzodiazepinelor 2. Centrifugare 3. Injecție Kitul trebuie să conțină standarde interne marcate izotopic de benzodiazepine. Kitul trebuie fie suficient de sensibil pentru utilizarea a doar 100 µL probă de ser 1 buc
Вътрешен идентификатор120
Обособена позицияLOT-0121
ЗаглавиеKit instalare antidepresive LCMS MS
ОписаниеKitul analitic trebuie să fie conceput specific pentru instalare si analiza compușilor antidepresivi prin spectrometrie de masa cuplată cu lichid cromatografie. Kitul trebuie să fie compatibil cu sistemele de spectrometrie de masa conform manualului producătorului. Kitul să fie validat pentru diagnosticarea in vitro (IVD) a compușilor antidepresivi din ser sau plasmă. Kitul să poată fi utilizat pentru determinarea următorilor compuși antidepresivi: Doxepine, Nordoxepine, Nortriptyline, Amitriptyline, Escitalopram, Duloxetine Sertraline, Paroxetine, Imipramine, Clomipramine, Norclomipramine, Desipramine, Norfluoxetine, Desvenlafaxine, Venlafaxine, Fluoxetine, Fluvoxamine. Kitul trebuie să permită analiza a 17 compuși antidepresivi . Kitul trebuie sa contina coloana si reactivii necesari instalarii metodei Kitul să conțină fază mobilă (M1 – 1 x 500 mL și M2 – 2 x 500 mL). Kitul trebuie să conțină soluție pentru deproteinizarea probei de ser care să conțină standarde interne (1 x 30 mL). Kitul trebuie să conțină soluție de diluare (1 x 25 mL). Kitul trebuie să conțină calibrator multiparametric în plasmă (7 x 1 x 1 mL). Kitul trebuie sa contina controale in trei concentratii-mic,mediu,mare Kitul trebuie să conțină 100 fiole din sticlă. Kitul trebuie să conțină 100 de capace pentru fiole din sticlă. Specificații pentru compatibilitatea kitului cu metoda de analiză Kitul să fie compatibil cu o metodă de detecție LC-MS/MS (cromatografie de lichide de înaltă performanță cuplată cu spectrometria de masă în tandem), cu sursă de ionizare tip electrospray (ESI). Kitul să permită analiza compușilor menționați în maximum 7 minute/probă. Specificații pentru pregătirea probelor Kitul trebuie să poată fi utilizat pentru a pregăti probele de ser pentru analiza LC-MS/MS în maxim 3 etape: 1. Extracția compuși antidepresivi 2. Centrifugare 3. Diluare Kitul trebuie să conțină standarde interne marcate izotopic de compuși antidepresivi. Kitul trebuie fie suficient de sensibil pentru utilizarea a doar 100 µL probă 1 buc
Вътрешен идентификатор121
Обособена позицияLOT-0122
ЗаглавиеKit analitic antidepresive LCMS MS
ОписаниеKitul analitic trebuie să fie conceput specific pentru analiza compușilor antidepresivi prin spectrometrie de masa cuplată cu lichid cromatografie. Kitul trebuie să fie compatibil cu sistemele de spectrometrie de masa conform manualului producătorului. Kitul să fie validat pentru diagnosticarea in vitro (IVD) a compușilor antidepresivi din ser sau plasmă. Kitul să poată fi utilizat pentru determinarea următorilor compuși antidepresivi: Doxepine, Nordoxepine, Nortriptyline, Amitriptyline, Escitalopram, Duloxetine Sertraline, Paroxetine, Imipramine, Clomipramine, Norclomipramine, Desipramine, Norfluoxetine, Desvenlafaxine, Venlafaxine, Fluoxetine, Fluvoxamine. Kitul trebuie să permită analiza a 17 compuși antidepresivi. Kitul să conțină fază mobilă (M1 – 1 x 500 mL și M2 – 2 x 500 mL). Kitul trebuie să conțină soluție pentru deproteinizarea probei de ser care să conțină standarde interne (1 x 30 mL). Kitul trebuie să conțină soluție de diluare (1 x 25 mL). Kitul trebuie să conțină calibrator multiparametric în plasmă (7 x 1 x 1 mL). Kitul trebuie sa contina controale in trei concentratii-mic,mediu,mare Kitul trebuie să conțină 100 fiole din sticlă. Kitul trebuie să conțină 100 de capace pentru fiole din sticlă. Specificații pentru compatibilitatea kitului cu metoda de analiză Kitul să fie compatibil cu o metodă de detecție LC-MS/MS (cromatografie de lichide de înaltă performanță cuplată cu spectrometria de masă în tandem), cu sursă de ionizare tip electrospray (ESI). Kitul să permită analiza compușilor menționați în maximum 7 minute/probă. Specificații pentru pregătirea probelor Kitul trebuie să poată fi utilizat pentru a pregăti probele de ser pentru analiza LC-MS/MS în maxim 3 etape: 1. Extracția compuși antidepresivi 2. Centrifugare 3. Diluare Kitul trebuie să conțină standarde interne marcate izotopic de compuși antidepresivi. Kitul trebuie fie suficient de sensibil pentru utilizarea a doar 100 µL probă 1 buc
Вътрешен идентификатор122
Обособена позицияLOT-0123
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 0.1 g/l
Описание- concentratie de 0,1 g/l -impachetare (10 fiole X max 1,5 ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор123
Обособена позицияLOT-0124
ЗаглавиеStandard de alcool etilic in apa 5.00g/l
Описание- concentratie de 5,0 g/l -impachetare (10 fiole X max 1, 5ml) fiecare cutie -certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 30 fiole
Вътрешен идентификатор124
Обособена позицияLOT-0125
ЗаглавиеStandard mixt etanol+alcooli in sange 0.00 g/l
ОписаниеMix 4 analiti Concentratie alcool etlilic 0,00g/l, 2propanol 0mg/l, acetona 0mg/l, methanol 0mg/l - impachetare 1,2 sau 1,5 ml/fiola --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 20 fiole
Вътрешен идентификатор125
Обособена позицияLOT-0126
ЗаглавиеStandard mixt etanol+alcooli in sange 0.30 g/l
ОписаниеMix 4 analiti Concentratie alcool etlilic 0,30g/l, 2propanol 10mg/l, acetona 10mg/l, metanol 50mg/l - impachetare 1,2 sau 1,5 ml/fiola --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 10 fiole
Вътрешен идентификатор126
Обособена позицияLOT-0127
ЗаглавиеStandard mixt etanol+alcooli in sange 0.80 g/l
Описание-Mix 4 analiti Concentratie alcool etlilic 0.80g/l, 2propanol 50.0mg/l, acetona 50.0mg/l, metanol 200mg/l - impachetare 1,2 sau 1,5 ml/fiola --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 10 fiole
Вътрешен идентификатор127
Обособена позицияLOT-0128
ЗаглавиеStandard mixt etanol+alcooli in sange 2.00 g/l
Описание-Mix 4 analiti Concentratie alcool etlilic 2.00g/l, 2propanol 300mg/l, acetona 300mg/l, metanol 500mg/l - impachetare 1,2 sau 1,5 ml/fiola --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 10 fiole
Вътрешен идентификатор128
Обособена позицияLOT-0129
ЗаглавиеStandard mixt etanol+alcooli in sange 3.00 g/l
Описание-Mix 4 analiti Concentratie alcool etlilic 3.00g/l, 2propanol 500mg/l, acetona 500mg/l, metanol 750mg/l - impachetare 1,2 sau 1,5 ml/fiola --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 10 fiole
Вътрешен идентификатор129
Обособена позицияLOT-0130
ЗаглавиеStandard mixt etanol+alcooli in sange 4.00 g/l
Описание-Mix 4 analiti Concentratie alcool etlilic 4.00g/l, 2propanol 1000mg/l, acetona 1000mg/l, metanol 1000mg/l - impachetare 1,2 sau 1,5 ml/fiola --certificat de calitate si conformitate emis de producator tradus in limba romana -produsele se prezinta in mod obligatoriu in ambalajul original al producatorului, pe care trebuie specificat: nume producator, denumirea, cantitatea si lotul produsului, data expirarii, conditii de depozitare, conservanti adaugati, -livrarea produselor cu minim 18 luni inainte de data expirarii 10 fiole
Вътрешен идентификатор130
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 9461/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33696300 Kemiske reagenser
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Primær klassifikation (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
Delkontrakt: LOT-0003
Intern ID: 3
Delkontrakt: LOT-0004
Intern ID: 4
Delkontrakt: LOT-0005
Intern ID: 5
Delkontrakt: LOT-0006
Intern ID: 6
Delkontrakt: LOT-0007
Intern ID: 7
Delkontrakt: LOT-0008
Intern ID: 8
Delkontrakt: LOT-0009
Intern ID: 9
Delkontrakt: LOT-0010
Intern ID: 10
Delkontrakt: LOT-0011
Intern ID: 11
Delkontrakt: LOT-0012
Intern ID: 12
Delkontrakt: LOT-0013
Intern ID: 13
Delkontrakt: LOT-0014
Intern ID: 14
Delkontrakt: LOT-0015
Intern ID: 15
Delkontrakt: LOT-0016
Intern ID: 16
Delkontrakt: LOT-0017
Intern ID: 17
Delkontrakt: LOT-0018
Intern ID: 18
Primær klassifikation (cpv): 33696100 Reagensmidler til blodtypebestemmelse
Delkontrakt: LOT-0019
Intern ID: 19
Delkontrakt: LOT-0020
Intern ID: 20
Delkontrakt: LOT-0021
Intern ID: 21
Delkontrakt: LOT-0022
Intern ID: 22
Delkontrakt: LOT-0023
Titel: Kit ELISA AgHBs
Beskrivelse: - kit pentru determinarea antigenului de suprafaţă al virusului hepatitei B în serul sau plasma umană, prin tehnica analizei imunoenzimatice; - BioRad sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - faza solidă să fie acoperită cu anticorpi monoclonali; - conjugaţii să se bazeazeze pe utilizarea anticorpilor monoclonali de şoarece şi a anticorpilor policlonali de la capră anti-Ag HBs cuplați cu peroxidază; - să conțină: o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu anticorpi monoclonali anti-HBs; soluţie de spălare concentrată (20X) - 1 fl x 70 ml, ce necesită reconstituire – care să conțină soluție Tris NaCl pH 7,4 și conservant proclin 0,04%; control negativ – reprezentat de o soluție tampon Tris-HCI, ce conține Albumină Serică Bovină (BSA) și conservant proclin (0.1%) - 2 fl x 2,5 ml, gata de utilizare; control pozitiv (uman) – reprezentat de o soluţie tampon Tris HCl care conţine BSA și de AgHBs purificat de la subtipurile umane ad şi ay, și conservant proclin (0.1%) – 1 fl x 2,5 ml, gata de utilizare; conjugat diluent – reprezentat de o soluţie tampon Tris-HCl pH 7.4 ce conţine BSA, Tween20, imunoglobuline bovine şi imunoglobuline de şoarece, și reactiv de control al probelor, conservanţi: proclin (0,1%) și Ciprofloxacină (10 μg/ml) - 1 fl x 8 ml, ce necesită reconstituire; conjugat – reprezentat de anticorpi monoclonali de şoarece anti-HBs şi anticorpi policlonali de capră anti-HBs, cuplați cu peroxidază – liofilizat, 1 fl x 8 ml, ce necesită reconstituire; soluţie tampon substrat – reprezentată de o soluţie de acid citric şi acetat de sodiu pH 4,0 ce conține H2O2 (0,015%) şi DMSO (4%) - 1 fl x 60 ml, ce necesită reconstituire; cromogen - soluție TMB 11X - soluție ce conține 3.3’, 5.5’ tetrametilbenzidină (TMB) - 1fl x 5 ml ce necesită diluție; soluţie de stopare – reprezentată de o soluţie de acid sulfuric 1N % -1 fl x 28 ml, gata de utilizare; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit 2 kituri
Intern ID: 23
Delkontrakt: LOT-0024
Titel: Kit ELISA Ac anti-HCV
Beskrivelse: - kit de screening pentru anticorpi anti-HCV (virusul hepatitei C) în plasmă umană sau ser, prin utilizarea tehnicii imunoenzimatice; - BioRad sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze o fază solidă preparată cu antigene purificate: trei proteine recombinate - regiunile nestructurale (NS3 și NS4) și o peptidă din regiunea structurală (capsida) a virusului hepatitei C, precum și o fază lichidă (conjugat) ce contine anticorpi de șoarece anti-IgG uman cuplați cu peroxidază; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - să conțină: o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu antigene recombinante purificate - NS3, NS4și cu o peptidă capsidă HCV; soluţie de spălare concentrată (20X) - 1 fl x 70 ml, de reconstituit – care să conțină soluție NaCl trisaturată pH 7.4 și conservant proclin 0,04%; control negativ – reprezentat de o soluție tampon Tris-HCI, ce conține Albumină Serică Bovină (BSA) și conservant proclin (0.1%) - 1 fl x 1 ml, gata de utilizare; control pozitiv – reprezentat de ser uman ce conție anticorpi anti HCV, negativ pentru antigenul HBs și pentru anticorpii anti HIV-1 și anti HIV-2 diluați într-o soluție tampon Tris-HCI cu BSA, și inactivată fotochimic, conservant proclin (0.1%) - 1 fl x 1,5 ml, gata de utilizare; diluent pentru probe – reprezentat de tampon citrat de culoare violet, conservat - azidaă de sodiu (<0.1%), și cosmocil CQ (0.025%) - 1 fl x 15 ml, gata de utilizare; conjugat – reprezentat de anticorpi de șoarece anti- IgG umani/peroxidază, de culoare verde, conservat cu proclin (0.5 %) - 1 fl x 1,5 ml, gata de utilizare; substrat – reprezentat de acid citric și soluție de acetat de sodiu, pH 4.0, ce conține H2O2 (0.015%) și dimetilsulfoxid (DMSO) 4% -1 fl x 60 ml – ce necesită reconstituire; cromogen - soluție TMB (11X) - soluție ce conține 3.3’, 5.5’ tetrametilbenzidină (TMB) - 1fl x 5ml – ce necesită diluție; soluţie de stopare – reprezentată de o soluţie de acid sulfuric 1N % -1 fl x 28 ml, gata de utilizare; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 2 kituri
Intern ID: 24
Delkontrakt: LOT-0025
Titel: Kit ELISA Ac anti-HIV
Beskrivelse: - kit de testare pentru determinarea antigenului HIV p24 şi anticorpilor HIV-1 (grupurile M şi O) şi HIV-2 în ser/plasmă umană prin analiza imunoenzimatică; - BioRad sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich pentru depistarea antigenului HIV şi a diverşilor anticorpi asociaţi cu virusul HIV-1 şi/sau cu virusul HIV-2 în serul sau plasma umană; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - faza solidă să fie acoperită cu: • anticorpi monoclonali anti antigen p24 HIV-1; • antigene purificate - proteina recombinantă gp160; - conjugaţii să se bazeazeze pe utilizarea: • anticorpilor policlonali biotinilaţi la HIV Ag (conjugatul 1) • streptavidinei și antigenelor HIV - peroxidază conjugată (peptidele gp41 şi gp36 care imită epitopii glicoproteinelor de înveliş ale HIV-1 şi HIV-2 şi aceeaşi peptidă sintetică care imită un epitop total artificial specific grupului O HIV-1 utilizat pentru faza solidă) (conjugatul 2); - să conțină: o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu anticorpi monoclonali p24 HIV-1 (şoarece) şi antigeni HIV-1 şi HIV-2 purificaţi; soluţie de spălare concentrată (20X) 1 fl x 70 ml – care să conțină soluţie tampon Tris NaCl pH 7,4 și conservant proclin 0,04%; control negativ – reprezentat de plasmă umană neactivată de căldură, negativă pentru antigen HBs, antigen HIV, anticorpi anti-HIV-1, anti-HIV-2 şi anti-HCV, conservată cu azidaă de sodiu < 0,1% - 1 fl x 2,5 ml, gata de utilizare; control pozitiv Ac HIV - reprezentat de plasmă umană neactivată de căldură, pozitivă pentru anticorpi anti-HIV, negativă pentru antigen HBs şi anticorpi anti-HCV, în diluent sintetic, conservată cu proclin < 0,1% - 1 fl x 1ml, gata de utilizare; control pozitiv Ag HIV - antigen HIV-1 purificat neactivat cu un agent caotropic, în diluent sintetic, conservat cu proclin < 0,1 % - 1 fl x 1ml, gata de utilizare; conjugat 1 – reprezentat de anticorpi policlonali biotinilaţi la p24 HIV-1 (oaie) de culoare verde gălbui conservat cu proclin 0,5 % - 1 fl x 10ml, gata de utilizare; conjugat 2 – reprezentat de peroxidază liofilizată, streptavidină şi antigene HIV-1 şi HIV-2 purificate, conservat cu proclin < 0,1 % - 1 fl x 12,5 ml – ce necesită reconstituire; diluentul conjugatului 2 - reprezentat de o soluţie de lapte degresat, de culoare roşie conservat cu proclin 0,5 % - 1 fl x 12,5 ml – ce necesită reconstituire; soluţie tampon substrat – reprezentată de o soluţie de acid citric şi acetat de sodiu pH 4,0, ce conține H2O2 (0,015%) şi dimetilsulfoxid - DMSO (4%) -1 fl x 60 ml – ce necesită reconstituire; cromogen: soluţie TMB (11X) - soluţie care să conțină 3,3’, 5,5’ tetrametilbenzidină (TMB) -1 fl x 5 ml – ce necesită reconstituire; soluţie de stopare – reprezentată de o soluţie de acid sulfuric 1N % -1 fl x 28 ml, gata de utilizare; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 2 kituri
Intern ID: 25
Delkontrakt: LOT-0026
Titel: Kit ELISA Presepsină umană
Beskrivelse: - kit pentru determinarea cantitativă a presepsinei umane în ser, plasmă , omogenat tisular LCR și alte fluide biologice, prin tehnica analizei imunoenzimatice, ELK Biotechnology sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich cantitativ; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice; - sensibilitate: 0.058 ng/mL; - interval de detecție: 0.16-10 ng/mL; - să conțină: o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri preacoperite cu anticorpi anti-presepsină umană; standard liofilizat – 4 fl; anticorp biotinilat (100X) – 1fl x 120 µl; Streptavidină-HRP (100X) – 1fl x 120 µl; tampon diluent standard/ probă – 1fl x 20 ml; diluent pentru anticorpul biotinilat – 1fl x 12 ml; diluent pentru HRP – 1fl x 12 ml; soluţie de spălare (25X) – 1fl x 20 ml; soluție substrat TMB – 1fl x 10 ml; soluței stopare reacție – 1fl x 6 ml; folie pentru acoperire – 2 buc. - produsul se livrează cu certificat de calitate si conformitate emis de producător tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 1 kit
Intern ID: 26
Delkontrakt: LOT-0027
Titel: Kit HLA ABC
Beskrivelse: - compus din : 1. HLA ABC FluoGene - Kit destinat genotipării locilor HLA*A, HLA*B si HLA*C ai sistemului HLA cls I; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - placuţele PCR să conţină mixuri prealiqotate şi liofilizate ce permit amplificarea markerilor specifici; - fiecare oligoamestec să conţină primeri stabili la -20°C timp de 22 luni, controale interne şi oligonucleotide marcate fluorescent, astfel: cu fluorocromul 1 – HLA specific probe, cu fluorocromul 2 – A HGH controlul şi fluorocromul 3 – HLA specific probe in cazul unei reactii multiplex; - nr. de tuburi cu fluomix: 10; - nr. de folii termice: 10; - tuburile de reacţie cu fluomix să conţină dNTPs, PCR buffer si Taq Polimerase: un tub/tipizare; - compatibilitate tehnică cu sistemul FluoVista şi cu kit-urile de extracţie Ready DNA isolation spin kit; - kit-urile vor fi livrate împreună cu soft-ul de interpretare; - autoriztie de la producător pentru livrarea produselor, certificat ISO, CE al producătorului, certificat de calitate/lot, certificat ISO al importatorului; - metoda de lucru validată in România; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, data expirării, condiţii de stocare; - distribuitorul este obligat să asigure livrare kit-urilor în maxim 72 de ore de la ambalarea acestora, în zapadă carbonică, pentru a se asigura condiţiile specifice precizate de producător, nefiind permisă decongelarea în timpul transportului; se vor prezenta documente ce probează perioada de timp de la ambalare până la livrare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană, condiţii de stocare -20 °C, să prezinte menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; - 10 tipizări/cutie(96 reactii PCR/tipizare) - 2 cutii/kit 2. Ready DNA isolation spin kit - kit pentru izolarea ADN din diferite tipuri de ţesuturi, produse biologice şi sânge; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - protocol unic pentru diferite tipuri de probe; - capacitate de legare: 20 µg; - modul de operare: prin centrufugare; - soluţia de eluţie: TRIS HCl Buffer – pH 8,5-9 - volumul de eluţie : 100-200µl; - volumul probei: sânge – până la 200 µl; culturi de celule - max. 106 celule; ţesuturi - max 15 mg; - kit-ul include: Buffer1 (guanidină HCl) – 40 ml, Buffer2 -50 ml, BufferX – 44 ml, Tris –Buffer – 88 ml, Protează pudră – 4,04 ml, RNase A pudră – 2,2 ml, Spin Mini Columns – 200 pc., Tuburi 2 ml – 200 pc., - stocare la temperatura camerei; - stabilitate 12 luni; - compatibilitate tehnică cu kit-urile HLA FluoGene ; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba romana; - 50 izolări/cutie; 1 cutie/kit. 2 kituri
Intern ID: 27
Delkontrakt: LOT-0028
Beskrivelse: - compus din : 1. RBC-FluoGene D-Screen - kit destinat genotipării factorului D al sistemului Rhesus; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - realizează detecţia exonilor RHD 3, 5 şi 10 într-o singură reacţie prin tehnica PCR bazată pe metoda Taqman modificată; - placuţele PCR trebuie să conţină mixuri prealiqotate şi liofilizate ce permit amplificarea markerilor specifici; - fiecare oligoamestec să conţină primeri stabili la -20°C timp de 22 luni, controale interne şi oligonucleotide marcate fluorescent, astfel: exonul 10 sa fie detectat de culoarea 1, in timp ce exonii 3 si 5 să fie detectaţi împreună de culoarea 2; controlul intern HGH marcat cu culoarea nr.3; - nr. de tuburi cu fluomix: 4; - nr. de folii termice: 4; - tuburile de reacţie cu fluomix să conţină dNTPs, PCR buffer si Taq Polimerase: un tub/tipizare; - compatibilitate tehnică cu sistemul FluoVista şi cu kit-urile de extracţie Ready DNA isolation spin kit; - kit-urile vor fi livrate împreună cu soft-ul de interpretare; - autorizţie de la producător pentru livrarea produselor, certificat ISO, CE al producătorului, certificat de calitate/lot, certificat ISO al importatorului; - distribuitorul este obligat să asigure livrare kit-urilor în maxim 72 de ore de la ambalarea acestora, în zapadă carbonică, pentru a se asigura condiţiile specifice precizate de producător, nefiind permisă decongelarea în timpul transportului; se vor prezenta documente ce probează perioada de timp de la ambalare până la livrare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original în limba engleză şi traducere în limba romană, condiţii de stocare -20 °C, să prezinte menţiunea numai pentru diagnostic in vitro; - 48 tipizari/cutie; - 2 cutii/kit; 2. Ready DNA isolation spin kit - kit pentru izolarea ADN din diferite tipuri de ţesuturi, produse biologice şi sânge; - INNO TRAIN sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - protocol unic pentru diferite tipuri de probe; - capacitate de legare: 20 µg; - modul de operare: prin centrufugare; - soluţia de eluţie: TRIS HCl Buffer – pH 8,5-9 - volumul de eluţie : 100-200µl; - volumul probei: sânge – până la 200 µl; culturi de celule - max. 106 celule; ţesuturi - max 15 mg; - kit-ul include: Buffer1 (guanidină HCl) – 40 ml, Buffer2 -50 ml, BufferX – 44 ml, Tris –Buffer – 88 ml, Protează pudră – 4,04 ml, RNase A pudră – 2,2 ml, Spin Mini Columns – 200 pc., Tuburi 2 ml – 200 pc., - stocare la temperatura camerei; - stabilitate 12 luni; - compatibilitate tehnică cu kit-urile HLA FluoGene ; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea produsului, lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare, numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; - prospect original in limba engleza şi traducere in limba romana; - 50 izolări/cutie; 1 cutie/kit. 1 kit
Intern ID: 28
Delkontrakt: LOT-0029
Intern ID: 29
Delkontrakt: LOT-0030
Intern ID: 30
Delkontrakt: LOT-0031
Intern ID: 31
Delkontrakt: LOT-0032
Intern ID: 32
Delkontrakt: LOT-0033
Titel: Kit pretestare rapidă sânge uman
Intern ID: 33
Delkontrakt: LOT-0034
Titel: Formol
Intern ID: 34
Delkontrakt: LOT-0035
Titel: Benzidina
Intern ID: 35
Delkontrakt: LOT-0036
Beskrivelse: - kit pentru determinarea cantitativă a mioglobinei umane în ser și plasmă, prin tehnica analizei imunoenzimatice, Monobind sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica sandwich cantitativ, metoda colorimetrică; - sensibilitate: 0,178 ng/ml; - interval de detecție: 0 - 400 ng/ml; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice în următoarele concentrații: hemoglobină sub 4.0 mg/ml, lipemie sub 25 mg/ml și bilirubină sub 2.5 mg/ml; - să conțină: o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite cu streptavidină; standarde liofilizate – 6 fl x 2 ml, cu concentrații de 0, 10, 25, 50, 150 și 400 ng/ml; reactiv enzimatic anti-mioglobină – anticorp IgG monoclonal de șoarece anti-mioglobină, marcat cu biotină – 1fl x 13 ml; soluţie de spălare concentrată – 1fl x 20 ml; substrat A - soluție substrat ce conține TMB – 1fl x 7 ml; substrat B - soluție substrat ce conține H2O2 – 1fl x 7 ml; soluție stopare reacție - soluție HCL 1N – 1fl x 8 ml; - citirea reacției să se facă la 450 nm cu referință la 620 nm; - să prezinte mențiunea pentru diagnostic in vitro; - produsul se livrează cu certificat de calitate si conformitate emis de producător tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea, şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 1 kit
Intern ID: 36
Delkontrakt: LOT-0037
Beskrivelse: - kit pentru determinarea cantitativă a cTnI umane în ser și plasmă prin tehnica analizei imunoenzimatice, Monobind sau echivalent, strict conform caietului de sarcini; - să utilizeze tehnica inhibiţei competitive, metoda colorimetrică; - sensibilitate: 0,063 - 0,075 ng/ml; - interval de detecție: 0 – 20 ng/ml; - să conțină: o microplacă gata de utilizare, cu 12 benzi a 8 godeuri acoperite anticorpi anti - cTnI uman; standard liofilizat – 6 fl x 1 ml cu următoarele concentrații: 0, 0,4, 1,25, 2,5, 7,5, 20 ng/ml; enzimă cTnI stabilizată - anticorpi IgG monoclonali de șoarece marcați enzimatic – 1fl x 13 ml; soluţie de spălare concentrată – 1fl x 20 ml; soluție substrat A - TMB – 1fl x 7 ml; soluție substrat B - peroxidază – 1fl x 7 ml; soluței stopare reacție - HCL 1N – 1fl x 8 ml; - citirea reacției să se facă la 450 nm cu referință la 620 nm; - să prezinte mențiunea pentru diagnostic in vitro; - să nu interfere cu probele hemolizate, icterice sau lipemice în următoarele concentrații: hemoglobină sub 4.0 mg/ml, lipemie sub 25 mg/ml și bilirubină sub 2.5 mg/ml; - produsul se livrează cu certificat de calitate și conformitate emis de producător, tradus în limba română; - produsul se prezintă în mod obligatoriu în ambalajul original al producătorului, pe care trebuie specificat: numele producătorului, denumirea, cantitatea şi lotul produsului, data expirării, condiţii de stocare; - să prezinte mențiunea: numai pentru diagnostic in vitro; - termen de valabilitate minim un an de la data livrării; ambalare: kit. 1 kit
Intern ID: 37
Delkontrakt: LOT-0038
Intern ID: 38
Delkontrakt: LOT-0039
Intern ID: 39
Delkontrakt: LOT-0040
Intern ID: 40
Delkontrakt: LOT-0041
Intern ID: 41
Delkontrakt: LOT-0042
Intern ID: 42
Delkontrakt: LOT-0043
Intern ID: 43
Delkontrakt: LOT-0044
Titel: Kit Bielshowsky
Intern ID: 44
Delkontrakt: LOT-0045
Titel: Kit Gram
Intern ID: 45
Delkontrakt: LOT-0046
Titel: Kit Grocott
Intern ID: 46
Delkontrakt: LOT-0047
Intern ID: 47
Delkontrakt: LOT-0048
Titel: Kit rosu de congo
Intern ID: 48
Delkontrakt: LOT-0049
Titel: Carbonat de litiu
Intern ID: 49
Delkontrakt: LOT-0050
Intern ID: 50
Delkontrakt: LOT-0051
Titel: Kit Weigert Van Gieson
Intern ID: 51
Delkontrakt: LOT-0052
Titel: Kit Ziehl Neelsen
Intern ID: 52
Delkontrakt: LOT-0053
Titel: Kit Luxol Fast blue
Intern ID: 53
Delkontrakt: LOT-0054
Intern ID: 54
Delkontrakt: LOT-0055
Titel: Eosina Y pulbere
Intern ID: 55
Delkontrakt: LOT-0056
Titel: Phloxine B
Intern ID: 56
Delkontrakt: LOT-0057
Intern ID: 57
Delkontrakt: LOT-0058
Titel: CALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Intern ID: 58
Delkontrakt: LOT-0059
Intern ID: 59
Delkontrakt: LOT-0060
Titel: GLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Intern ID: 60
Delkontrakt: LOT-0061
Titel: MAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Intern ID: 61
Delkontrakt: LOT-0062
Intern ID: 62
Delkontrakt: LOT-0063
Titel: UREE (ERBA Lachema – XL 200)
Intern ID: 63
Delkontrakt: LOT-0064
Titel: GAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Intern ID: 64
Delkontrakt: LOT-0065
Titel: ERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Intern ID: 65
Delkontrakt: LOT-0066
Titel: INFLUENZA A + B
Intern ID: 66
Delkontrakt: LOT-0067
Titel: COVID – 19 Ag
Intern ID: 67
Delkontrakt: LOT-0068
Intern ID: 68
Delkontrakt: LOT-0069
Titel: CYTOKERATIN 7
Intern ID: 69
Delkontrakt: LOT-0070
Titel: Glycophorin A
Intern ID: 70
Delkontrakt: LOT-0071
Titel: CD68
Intern ID: 71
Delkontrakt: LOT-0072
Titel: THYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Intern ID: 72
Delkontrakt: LOT-0073
Titel: NAPSIN A
Intern ID: 73
Delkontrakt: LOT-0074
Titel: TBS BUFFER 10X
Intern ID: 74
Delkontrakt: LOT-0075
Titel: CDX-2
Intern ID: 75
Delkontrakt: LOT-0076
Titel: MYELOPEROXIDASE
Intern ID: 76
Delkontrakt: LOT-0077
Titel: GATA-3
Intern ID: 77
Delkontrakt: LOT-0078
Titel: WILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Intern ID: 78
Delkontrakt: LOT-0079
Titel: EDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Intern ID: 79
Delkontrakt: LOT-0080
Titel: DILUENT ANTICORPI
Intern ID: 80
Delkontrakt: LOT-0081
Titel: Acetat de sodiu anh
Intern ID: 81
Delkontrakt: LOT-0082
Titel: Acid clorhidric 0,1 N
Intern ID: 82
Delkontrakt: LOT-0083
Titel: Borohidrura de sodiu
Intern ID: 83
Delkontrakt: LOT-0084
Titel: Buffer ph 2
Intern ID: 84
Delkontrakt: LOT-0085
Titel: Buffer ph 4
Intern ID: 85
Delkontrakt: LOT-0086
Titel: Buffer ph 7
Intern ID: 86
Delkontrakt: LOT-0087
Titel: Buffer ph 10
Intern ID: 87
Delkontrakt: LOT-0088
Titel: Clorbutan
Intern ID: 88
Delkontrakt: LOT-0089
Titel: Difenilamina
Intern ID: 89
Delkontrakt: LOT-0090
Titel: Fosfat disodic dodecahidrat
Intern ID: 90
Delkontrakt: LOT-0091
Titel: Hexacianoferat III de potasiu
Intern ID: 91
Delkontrakt: LOT-0092
Titel: Hidroxid de sodiu
Intern ID: 92
Delkontrakt: LOT-0093
Intern ID: 93
Delkontrakt: LOT-0094
Titel: Izooctan
Intern ID: 94
Delkontrakt: LOT-0095
Intern ID: 95
Delkontrakt: LOT-0096
Intern ID: 96
Delkontrakt: LOT-0097
Intern ID: 97
Delkontrakt: LOT-0098
Intern ID: 98
Delkontrakt: LOT-0099
Intern ID: 99
Delkontrakt: LOT-0100
Intern ID: 100
Delkontrakt: LOT-0101
Intern ID: 101
Delkontrakt: LOT-0102
Titel: Sulfat de magneziu anhidru
Intern ID: 102
Delkontrakt: LOT-0103
Intern ID: 103
Delkontrakt: LOT-0104
Titel: Acetat de amoniu
Intern ID: 104
Delkontrakt: LOT-0105
Titel: Alcool etilic 99,9%
Intern ID: 105
Delkontrakt: LOT-0106
Titel: Benzen
Intern ID: 106
Delkontrakt: LOT-0107
Titel: Cafeina
Intern ID: 107
Delkontrakt: LOT-0108
Titel: Cianura de potasiu
Intern ID: 108
Delkontrakt: LOT-0109
Titel: Dimetilsulfoxid (DMSO)
Intern ID: 109
Delkontrakt: LOT-0110
Titel: Fosfat monopotasic KH2PO4
Intern ID: 110
Delkontrakt: LOT-0111
Titel: Hidroxid de potasiu
Intern ID: 111
Delkontrakt: LOT-0112
Titel: Histamina dihidroclorica
Intern ID: 112
Delkontrakt: LOT-0113
Titel: Iodmetan
Intern ID: 113
Delkontrakt: LOT-0114
Intern ID: 114
Delkontrakt: LOT-0115
Titel: Periodat de sodiu
Intern ID: 115
Delkontrakt: LOT-0116
Titel: Piridina
Intern ID: 116
Delkontrakt: LOT-0117
Intern ID: 117
Delkontrakt: LOT-0118
Intern ID: 118
Delkontrakt: LOT-0119
Intern ID: 119
Delkontrakt: LOT-0120
Intern ID: 120
Delkontrakt: LOT-0121
Intern ID: 121
Delkontrakt: LOT-0122
Intern ID: 122
Delkontrakt: LOT-0123
Intern ID: 123
Delkontrakt: LOT-0124
Intern ID: 124
Delkontrakt: LOT-0125
Intern ID: 125
Delkontrakt: LOT-0126
Intern ID: 126
Delkontrakt: LOT-0127
Intern ID: 127
Delkontrakt: LOT-0128
Intern ID: 128
Delkontrakt: LOT-0129
Intern ID: 129
Delkontrakt: LOT-0130
Intern ID: 130
464281-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier9461/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696300 Chemical reagents
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
LotLOT-0006
Internal identifier6
LotLOT-0007
Internal identifier7
LotLOT-0008
Internal identifier8
LotLOT-0009
Internal identifier9
LotLOT-0010
Internal identifier10
LotLOT-0011
Internal identifier11
LotLOT-0012
Internal identifier12
LotLOT-0013
Internal identifier13
LotLOT-0014
Internal identifier14
LotLOT-0015
Internal identifier15
LotLOT-0016
Internal identifier16
LotLOT-0017
Internal identifier17
LotLOT-0018
Internal identifier18
Main classification (cpv): 33696100 Blood-grouping reagents
LotLOT-0019
Internal identifier19
LotLOT-0020
Internal identifier20
LotLOT-0021
Internal identifier21
LotLOT-0022
Internal identifier22
LotLOT-0023
TitleKit ELISA AgHBs
Internal identifier23
LotLOT-0024
TitleKit ELISA Ac anti-HCV
Internal identifier24
LotLOT-0025
TitleKit ELISA Ac anti-HIV
Internal identifier25
LotLOT-0026
TitleKit ELISA Presepsină umană
Internal identifier26
LotLOT-0027
TitleKit HLA ABC
Internal identifier27
LotLOT-0028
Internal identifier28
LotLOT-0029
Internal identifier29
LotLOT-0030
Internal identifier30
LotLOT-0031
Internal identifier31
LotLOT-0032
Internal identifier32
LotLOT-0033
TitleKit pretestare rapidă sânge uman
Internal identifier33
LotLOT-0034
TitleFormol
Internal identifier34
LotLOT-0035
TitleBenzidina
Internal identifier35
LotLOT-0036
Internal identifier36
LotLOT-0037
Internal identifier37
LotLOT-0038
Internal identifier38
LotLOT-0039
Internal identifier39
LotLOT-0040
Internal identifier40
LotLOT-0041
Internal identifier41
LotLOT-0042
Internal identifier42
LotLOT-0043
Internal identifier43
LotLOT-0044
TitleKit Bielshowsky
Internal identifier44
LotLOT-0045
TitleKit Gram
Internal identifier45
LotLOT-0046
TitleKit Grocott
Internal identifier46
LotLOT-0047
Internal identifier47
LotLOT-0048
TitleKit rosu de congo
Internal identifier48
LotLOT-0049
TitleCarbonat de litiu
Internal identifier49
LotLOT-0050
Internal identifier50
LotLOT-0051
TitleKit Weigert Van Gieson
Internal identifier51
LotLOT-0052
TitleKit Ziehl Neelsen
Internal identifier52
LotLOT-0053
TitleKit Luxol Fast blue
Internal identifier53
LotLOT-0054
TitleClorura ferica hexahidratata pura
Internal identifier54
LotLOT-0055
TitleEosina Y pulbere
Internal identifier55
LotLOT-0056
TitlePhloxine B
Internal identifier56
LotLOT-0057
Internal identifier57
LotLOT-0058
TitleCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Internal identifier58
LotLOT-0059
TitleCREATININA (ERBA Lachema – XL 200)
Internal identifier59
LotLOT-0060
TitleGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Internal identifier60
LotLOT-0061
TitleMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Internal identifier61
LotLOT-0062
Internal identifier62
LotLOT-0063
TitleUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Internal identifier63
LotLOT-0064
TitleGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Internal identifier64
LotLOT-0065
TitleERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Internal identifier65
LotLOT-0066
TitleINFLUENZA A + B
Internal identifier66
LotLOT-0067
TitleCOVID – 19 Ag
Internal identifier67
LotLOT-0068
Internal identifier68
LotLOT-0069
TitleCYTOKERATIN 7
Internal identifier69
LotLOT-0070
TitleGlycophorin A
Internal identifier70
LotLOT-0071
TitleCD68
Internal identifier71
LotLOT-0072
TitleTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Internal identifier72
LotLOT-0073
TitleNAPSIN A
Internal identifier73
LotLOT-0074
TitleTBS BUFFER 10X
Internal identifier74
LotLOT-0075
TitleCDX-2
Internal identifier75
LotLOT-0076
TitleMYELOPEROXIDASE
Internal identifier76
LotLOT-0077
TitleGATA-3
Internal identifier77
LotLOT-0078
TitleWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Internal identifier78
LotLOT-0079
TitleEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Internal identifier79
LotLOT-0080
TitleDILUENT ANTICORPI
Internal identifier80
LotLOT-0081
TitleAcetat de sodiu anh
Internal identifier81
LotLOT-0082
TitleAcid clorhidric 0,1 N
Internal identifier82
LotLOT-0083
TitleBorohidrura de sodiu
Internal identifier83
LotLOT-0084
TitleBuffer ph 2
Internal identifier84
LotLOT-0085
TitleBuffer ph 4
Internal identifier85
LotLOT-0086
TitleBuffer ph 7
Internal identifier86
LotLOT-0087
TitleBuffer ph 10
Internal identifier87
LotLOT-0088
TitleClorbutan
Internal identifier88
LotLOT-0089
TitleDifenilamina
Internal identifier89
LotLOT-0090
TitleFosfat disodic dodecahidrat
Internal identifier90
LotLOT-0091
TitleHexacianoferat III de potasiu
Internal identifier91
LotLOT-0092
TitleHidroxid de sodiu
Internal identifier92
LotLOT-0093
Internal identifier93
LotLOT-0094
TitleIzooctan
Internal identifier94
LotLOT-0095
Internal identifier95
LotLOT-0096
Internal identifier96
LotLOT-0097
Internal identifier97
LotLOT-0098
Internal identifier98
LotLOT-0099
Internal identifier99
LotLOT-0100
Internal identifier100
LotLOT-0101
Internal identifier101
LotLOT-0102
TitleSulfat de magneziu anhidru
Internal identifier102
LotLOT-0103
Internal identifier103
LotLOT-0104
TitleAcetat de amoniu
Internal identifier104
LotLOT-0105
TitleAlcool etilic 99,9%
Internal identifier105
LotLOT-0106
TitleBenzen
Internal identifier106
LotLOT-0107
TitleCafeina
Internal identifier107
LotLOT-0108
TitleCianura de potasiu
Internal identifier108
LotLOT-0109
TitleDimetilsulfoxid (DMSO)
Internal identifier109
LotLOT-0110
TitleFosfat monopotasic KH2PO4
Internal identifier110
LotLOT-0111
TitleHidroxid de potasiu
Internal identifier111
LotLOT-0112
TitleHistamina dihidroclorica
Internal identifier112
LotLOT-0113
TitleIodmetan
Internal identifier113
LotLOT-0114
Internal identifier114
LotLOT-0115
TitlePeriodat de sodiu
Internal identifier115
LotLOT-0116
TitlePiridina
Internal identifier116
LotLOT-0117
Internal identifier117
LotLOT-0118
Internal identifier118
LotLOT-0119
Internal identifier119
LotLOT-0120
Internal identifier120
LotLOT-0121
Internal identifier121
LotLOT-0122
TitleKit analitic antidepresive LCMS MS
Internal identifier122
LotLOT-0123
Internal identifier123
LotLOT-0124
Internal identifier124
LotLOT-0125
Internal identifier125
LotLOT-0126
Internal identifier126
LotLOT-0127
Internal identifier127
LotLOT-0128
Internal identifier128
LotLOT-0129
Internal identifier129
LotLOT-0130
Internal identifier130
464281-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno9461/2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 33696300 Reactivos químicos
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Clasificación principal (cpv): 33696500 Reactivos de laboratorio
LoteLOT-0002
Identificador interno2
LoteLOT-0003
Identificador interno3
LoteLOT-0004
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
LoteLOT-0006
Identificador interno6
LoteLOT-0007
Identificador interno7
LoteLOT-0008
Identificador interno8
LoteLOT-0009
Identificador interno9
LoteLOT-0010
Identificador interno10
LoteLOT-0011
Identificador interno11
LoteLOT-0012
Identificador interno12
LoteLOT-0013
Identificador interno13
LoteLOT-0014
Identificador interno14
LoteLOT-0015
Identificador interno15
LoteLOT-0016
Identificador interno16
LoteLOT-0017
Identificador interno17
LoteLOT-0018
Identificador interno18
Clasificación principal (cpv): 33696100 Reactivos para determinación del grupo sanguíneo
LoteLOT-0019
Identificador interno19
LoteLOT-0020
Identificador interno20
LoteLOT-0021
Identificador interno21
LoteLOT-0022
Identificador interno22
LoteLOT-0023
TítuloKit ELISA AgHBs
Identificador interno23
LoteLOT-0024
TítuloKit ELISA Ac anti-HCV
Identificador interno24
LoteLOT-0025
TítuloKit ELISA Ac anti-HIV
Identificador interno25
LoteLOT-0026
TítuloKit ELISA Presepsină umană
Identificador interno26
LoteLOT-0027
TítuloKit HLA ABC
Identificador interno27
LoteLOT-0028
Identificador interno28
LoteLOT-0029
Identificador interno29
LoteLOT-0030
Identificador interno30
LoteLOT-0031
Identificador interno31
LoteLOT-0032
Identificador interno32
LoteLOT-0033
TítuloKit pretestare rapidă sânge uman
Identificador interno33
LoteLOT-0034
TítuloFormol
Identificador interno34
LoteLOT-0035
TítuloBenzidina
Identificador interno35
LoteLOT-0036
Identificador interno36
LoteLOT-0037
Identificador interno37
LoteLOT-0038
Identificador interno38
LoteLOT-0039
Identificador interno39
LoteLOT-0040
Identificador interno40
LoteLOT-0041
Identificador interno41
LoteLOT-0042
Identificador interno42
LoteLOT-0043
Identificador interno43
LoteLOT-0044
TítuloKit Bielshowsky
Identificador interno44
LoteLOT-0045
TítuloKit Gram
Identificador interno45
LoteLOT-0046
TítuloKit Grocott
Identificador interno46
LoteLOT-0047
Identificador interno47
LoteLOT-0048
TítuloKit rosu de congo
Identificador interno48
LoteLOT-0049
TítuloCarbonat de litiu
Identificador interno49
LoteLOT-0050
Identificador interno50
LoteLOT-0051
TítuloKit Weigert Van Gieson
Identificador interno51
LoteLOT-0052
TítuloKit Ziehl Neelsen
Identificador interno52
LoteLOT-0053
TítuloKit Luxol Fast blue
Identificador interno53
LoteLOT-0054
TítuloClorura ferica hexahidratata pura
Identificador interno54
LoteLOT-0055
TítuloEosina Y pulbere
Identificador interno55
LoteLOT-0056
TítuloPhloxine B
Identificador interno56
LoteLOT-0057
Identificador interno57
LoteLOT-0058
TítuloCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Identificador interno58
LoteLOT-0059
Identificador interno59
LoteLOT-0060
TítuloGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Identificador interno60
LoteLOT-0061
TítuloMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Identificador interno61
LoteLOT-0062
Identificador interno62
LoteLOT-0063
TítuloUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Identificador interno63
LoteLOT-0064
TítuloGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Identificador interno64
LoteLOT-0065
TítuloERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Identificador interno65
LoteLOT-0066
TítuloINFLUENZA A + B
Identificador interno66
LoteLOT-0067
TítuloCOVID – 19 Ag
Identificador interno67
LoteLOT-0068
Identificador interno68
LoteLOT-0069
TítuloCYTOKERATIN 7
Identificador interno69
LoteLOT-0070
TítuloGlycophorin A
Identificador interno70
LoteLOT-0071
TítuloCD68
Identificador interno71
LoteLOT-0072
TítuloTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Identificador interno72
LoteLOT-0073
TítuloNAPSIN A
Identificador interno73
LoteLOT-0074
TítuloTBS BUFFER 10X
Identificador interno74
LoteLOT-0075
TítuloCDX-2
Identificador interno75
LoteLOT-0076
TítuloMYELOPEROXIDASE
Identificador interno76
LoteLOT-0077
TítuloGATA-3
Identificador interno77
LoteLOT-0078
TítuloWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Identificador interno78
LoteLOT-0079
TítuloEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Identificador interno79
LoteLOT-0080
TítuloDILUENT ANTICORPI
Identificador interno80
LoteLOT-0081
TítuloAcetat de sodiu anh
Identificador interno81
LoteLOT-0082
TítuloAcid clorhidric 0,1 N
Identificador interno82
LoteLOT-0083
TítuloBorohidrura de sodiu
Identificador interno83
LoteLOT-0084
TítuloBuffer ph 2
Identificador interno84
LoteLOT-0085
TítuloBuffer ph 4
Identificador interno85
LoteLOT-0086
TítuloBuffer ph 7
Identificador interno86
LoteLOT-0087
TítuloBuffer ph 10
Identificador interno87
LoteLOT-0088
TítuloClorbutan
Identificador interno88
LoteLOT-0089
TítuloDifenilamina
Identificador interno89
LoteLOT-0090
TítuloFosfat disodic dodecahidrat
Identificador interno90
LoteLOT-0091
TítuloHexacianoferat III de potasiu
Identificador interno91
LoteLOT-0092
TítuloHidroxid de sodiu
Identificador interno92
LoteLOT-0093
Identificador interno93
LoteLOT-0094
TítuloIzooctan
Identificador interno94
LoteLOT-0095
Identificador interno95
LoteLOT-0096
Identificador interno96
LoteLOT-0097
Identificador interno97
LoteLOT-0098
Identificador interno98
LoteLOT-0099
Identificador interno99
LoteLOT-0100
Identificador interno100
LoteLOT-0101
Identificador interno101
LoteLOT-0102
TítuloSulfat de magneziu anhidru
Identificador interno102
LoteLOT-0103
Identificador interno103
LoteLOT-0104
TítuloAcetat de amoniu
Identificador interno104
LoteLOT-0105
TítuloAlcool etilic 99,9%
Identificador interno105
LoteLOT-0106
TítuloBenzen
Identificador interno106
LoteLOT-0107
TítuloCafeina
Identificador interno107
LoteLOT-0108
TítuloCianura de potasiu
Identificador interno108
LoteLOT-0109
TítuloDimetilsulfoxid (DMSO)
Identificador interno109
LoteLOT-0110
TítuloFosfat monopotasic KH2PO4
Identificador interno110
LoteLOT-0111
TítuloHidroxid de potasiu
Identificador interno111
LoteLOT-0112
TítuloHistamina dihidroclorica
Identificador interno112
LoteLOT-0113
TítuloIodmetan
Identificador interno113
LoteLOT-0114
Identificador interno114
LoteLOT-0115
TítuloPeriodat de sodiu
Identificador interno115
LoteLOT-0116
TítuloPiridina
Identificador interno116
LoteLOT-0117
Identificador interno117
LoteLOT-0118
Identificador interno118
LoteLOT-0119
Identificador interno119
LoteLOT-0120
Identificador interno120
LoteLOT-0121
Identificador interno121
LoteLOT-0122
Identificador interno122
LoteLOT-0123
Identificador interno123
LoteLOT-0124
Identificador interno124
LoteLOT-0125
Identificador interno125
LoteLOT-0126
Identificador interno126
LoteLOT-0127
Identificador interno127
LoteLOT-0128
Identificador interno128
LoteLOT-0129
Identificador interno129
LoteLOT-0130
Identificador interno130
464281-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste9461/2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33696300 Kemialliset reagenssit
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunniste1
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33696500 Laboratorioreagenssit
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
OsaLOT-0003
Sisäinen tunniste3
OsaLOT-0004
Sisäinen tunniste4
OsaLOT-0005
Sisäinen tunniste5
OsaLOT-0006
Sisäinen tunniste6
OsaLOT-0007
Sisäinen tunniste7
OsaLOT-0008
Sisäinen tunniste8
OsaLOT-0009
Sisäinen tunniste9
OsaLOT-0010
Sisäinen tunniste10
OsaLOT-0011
Sisäinen tunniste11
OsaLOT-0012
Sisäinen tunniste12
OsaLOT-0013
Sisäinen tunniste13
OsaLOT-0014
Sisäinen tunniste14
OsaLOT-0015
Sisäinen tunniste15
OsaLOT-0016
Sisäinen tunniste16
OsaLOT-0017
Sisäinen tunniste17
OsaLOT-0018
Sisäinen tunniste18
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33696100 Veriryhmäreagenssit
OsaLOT-0019
Sisäinen tunniste19
OsaLOT-0020
Sisäinen tunniste20
OsaLOT-0021
Sisäinen tunniste21
OsaLOT-0022
Sisäinen tunniste22
OsaLOT-0023
Ilmoituksen nimiKit ELISA AgHBs
Sisäinen tunniste23
OsaLOT-0024
Ilmoituksen nimiKit ELISA Ac anti-HCV
Sisäinen tunniste24
OsaLOT-0025
Ilmoituksen nimiKit ELISA Ac anti-HIV
Sisäinen tunniste25
OsaLOT-0026
Ilmoituksen nimiKit ELISA Presepsină umană
Sisäinen tunniste26
OsaLOT-0027
Ilmoituksen nimiKit HLA ABC
Sisäinen tunniste27
OsaLOT-0028
Sisäinen tunniste28
OsaLOT-0029
Sisäinen tunniste29
OsaLOT-0030
Sisäinen tunniste30
OsaLOT-0031
Sisäinen tunniste31
OsaLOT-0032
Sisäinen tunniste32
OsaLOT-0033
Sisäinen tunniste33
OsaLOT-0034
Ilmoituksen nimiFormol
Sisäinen tunniste34
OsaLOT-0035
Ilmoituksen nimiBenzidina
Sisäinen tunniste35
OsaLOT-0036
Sisäinen tunniste36
OsaLOT-0037
Sisäinen tunniste37
OsaLOT-0038
Sisäinen tunniste38
OsaLOT-0039
Sisäinen tunniste39
OsaLOT-0040
Sisäinen tunniste40
OsaLOT-0041
Sisäinen tunniste41
OsaLOT-0042
Sisäinen tunniste42
OsaLOT-0043
Sisäinen tunniste43
OsaLOT-0044
Ilmoituksen nimiKit Bielshowsky
Sisäinen tunniste44
OsaLOT-0045
Ilmoituksen nimiKit Gram
Sisäinen tunniste45
OsaLOT-0046
Ilmoituksen nimiKit Grocott
Sisäinen tunniste46
OsaLOT-0047
Sisäinen tunniste47
OsaLOT-0048
Ilmoituksen nimiKit rosu de congo
Sisäinen tunniste48
OsaLOT-0049
Ilmoituksen nimiCarbonat de litiu
Sisäinen tunniste49
OsaLOT-0050
Sisäinen tunniste50
OsaLOT-0051
Ilmoituksen nimiKit Weigert Van Gieson
Sisäinen tunniste51
OsaLOT-0052
Ilmoituksen nimiKit Ziehl Neelsen
Sisäinen tunniste52
OsaLOT-0053
Ilmoituksen nimiKit Luxol Fast blue
Sisäinen tunniste53
OsaLOT-0054
Sisäinen tunniste54
OsaLOT-0055
Ilmoituksen nimiEosina Y pulbere
Sisäinen tunniste55
OsaLOT-0056
Ilmoituksen nimiPhloxine B
Sisäinen tunniste56
OsaLOT-0057
Sisäinen tunniste57
OsaLOT-0058
Ilmoituksen nimiCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Sisäinen tunniste58
OsaLOT-0059
Sisäinen tunniste59
OsaLOT-0060
Ilmoituksen nimiGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Sisäinen tunniste60
OsaLOT-0061
Sisäinen tunniste61
OsaLOT-0062
Sisäinen tunniste62
OsaLOT-0063
Ilmoituksen nimiUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Sisäinen tunniste63
OsaLOT-0064
Sisäinen tunniste64
OsaLOT-0065
Ilmoituksen nimiERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Sisäinen tunniste65
OsaLOT-0066
Ilmoituksen nimiINFLUENZA A + B
Sisäinen tunniste66
OsaLOT-0067
Ilmoituksen nimiCOVID – 19 Ag
Sisäinen tunniste67
OsaLOT-0068
Sisäinen tunniste68
OsaLOT-0069
Ilmoituksen nimiCYTOKERATIN 7
Sisäinen tunniste69
OsaLOT-0070
Ilmoituksen nimiGlycophorin A
Sisäinen tunniste70
OsaLOT-0071
Ilmoituksen nimiCD68
Sisäinen tunniste71
OsaLOT-0072
Ilmoituksen nimiTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Sisäinen tunniste72
OsaLOT-0073
Ilmoituksen nimiNAPSIN A
Sisäinen tunniste73
OsaLOT-0074
Ilmoituksen nimiTBS BUFFER 10X
Sisäinen tunniste74
OsaLOT-0075
Ilmoituksen nimiCDX-2
Sisäinen tunniste75
OsaLOT-0076
Ilmoituksen nimiMYELOPEROXIDASE
Sisäinen tunniste76
OsaLOT-0077
Ilmoituksen nimiGATA-3
Sisäinen tunniste77
OsaLOT-0078
Ilmoituksen nimiWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Sisäinen tunniste78
OsaLOT-0079
Ilmoituksen nimiEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Sisäinen tunniste79
OsaLOT-0080
Ilmoituksen nimiDILUENT ANTICORPI
Sisäinen tunniste80
OsaLOT-0081
Ilmoituksen nimiAcetat de sodiu anh
Sisäinen tunniste81
OsaLOT-0082
Ilmoituksen nimiAcid clorhidric 0,1 N
Sisäinen tunniste82
OsaLOT-0083
Ilmoituksen nimiBorohidrura de sodiu
Sisäinen tunniste83
OsaLOT-0084
Ilmoituksen nimiBuffer ph 2
Sisäinen tunniste84
OsaLOT-0085
Ilmoituksen nimiBuffer ph 4
Sisäinen tunniste85
OsaLOT-0086
Ilmoituksen nimiBuffer ph 7
Sisäinen tunniste86
OsaLOT-0087
Ilmoituksen nimiBuffer ph 10
Sisäinen tunniste87
OsaLOT-0088
Ilmoituksen nimiClorbutan
Sisäinen tunniste88
OsaLOT-0089
Ilmoituksen nimiDifenilamina
Sisäinen tunniste89
OsaLOT-0090
Ilmoituksen nimiFosfat disodic dodecahidrat
Sisäinen tunniste90
OsaLOT-0091
Ilmoituksen nimiHexacianoferat III de potasiu
Sisäinen tunniste91
OsaLOT-0092
Ilmoituksen nimiHidroxid de sodiu
Sisäinen tunniste92
OsaLOT-0093
Sisäinen tunniste93
OsaLOT-0094
Ilmoituksen nimiIzooctan
Sisäinen tunniste94
OsaLOT-0095
Sisäinen tunniste95
OsaLOT-0096
Sisäinen tunniste96
OsaLOT-0097
Sisäinen tunniste97
OsaLOT-0098
Sisäinen tunniste98
OsaLOT-0099
Sisäinen tunniste99
OsaLOT-0100
Sisäinen tunniste100
OsaLOT-0101
Sisäinen tunniste101
OsaLOT-0102
Ilmoituksen nimiSulfat de magneziu anhidru
Sisäinen tunniste102
OsaLOT-0103
Sisäinen tunniste103
OsaLOT-0104
Ilmoituksen nimiAcetat de amoniu
Sisäinen tunniste104
OsaLOT-0105
Ilmoituksen nimiAlcool etilic 99,9%
Sisäinen tunniste105
OsaLOT-0106
Ilmoituksen nimiBenzen
Sisäinen tunniste106
OsaLOT-0107
Ilmoituksen nimiCafeina
Sisäinen tunniste107
OsaLOT-0108
Ilmoituksen nimiCianura de potasiu
Sisäinen tunniste108
OsaLOT-0109
Ilmoituksen nimiDimetilsulfoxid (DMSO)
Sisäinen tunniste109
OsaLOT-0110
Ilmoituksen nimiFosfat monopotasic KH2PO4
Sisäinen tunniste110
OsaLOT-0111
Ilmoituksen nimiHidroxid de potasiu
Sisäinen tunniste111
OsaLOT-0112
Ilmoituksen nimiHistamina dihidroclorica
Sisäinen tunniste112
OsaLOT-0113
Ilmoituksen nimiIodmetan
Sisäinen tunniste113
OsaLOT-0114
Sisäinen tunniste114
OsaLOT-0115
Ilmoituksen nimiPeriodat de sodiu
Sisäinen tunniste115
OsaLOT-0116
Ilmoituksen nimiPiridina
Sisäinen tunniste116
OsaLOT-0117
Sisäinen tunniste117
OsaLOT-0118
Sisäinen tunniste118
OsaLOT-0119
Sisäinen tunniste119
OsaLOT-0120
Sisäinen tunniste120
OsaLOT-0121
Sisäinen tunniste121
OsaLOT-0122
Sisäinen tunniste122
OsaLOT-0123
Sisäinen tunniste123
OsaLOT-0124
Sisäinen tunniste124
OsaLOT-0125
Sisäinen tunniste125
OsaLOT-0126
Sisäinen tunniste126
OsaLOT-0127
Sisäinen tunniste127
OsaLOT-0128
Sisäinen tunniste128
OsaLOT-0129
Sisäinen tunniste129
OsaLOT-0130
Sisäinen tunniste130
464281-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach9461/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach3
LuchtógLOT-0004
Aitheantóir inmheánach4
LuchtógLOT-0005
Aitheantóir inmheánach5
LuchtógLOT-0006
Aitheantóir inmheánach6
LuchtógLOT-0007
Aitheantóir inmheánach7
LuchtógLOT-0008
Aitheantóir inmheánach8
LuchtógLOT-0009
Aitheantóir inmheánach9
LuchtógLOT-0010
Aitheantóir inmheánach10
LuchtógLOT-0011
Aitheantóir inmheánach11
LuchtógLOT-0012
Aitheantóir inmheánach12
LuchtógLOT-0013
Aitheantóir inmheánach13
LuchtógLOT-0014
Aitheantóir inmheánach14
LuchtógLOT-0015
Aitheantóir inmheánach15
LuchtógLOT-0016
Aitheantóir inmheánach16
LuchtógLOT-0017
Aitheantóir inmheánach17
LuchtógLOT-0018
Aitheantóir inmheánach18
LuchtógLOT-0019
Aitheantóir inmheánach19
LuchtógLOT-0020
Aitheantóir inmheánach20
LuchtógLOT-0021
Aitheantóir inmheánach21
LuchtógLOT-0022
Aitheantóir inmheánach22
LuchtógLOT-0023
TeidealKit ELISA AgHBs
Aitheantóir inmheánach23
LuchtógLOT-0024
TeidealKit ELISA Ac anti-HCV
Aitheantóir inmheánach24
LuchtógLOT-0025
TeidealKit ELISA Ac anti-HIV
Aitheantóir inmheánach25
LuchtógLOT-0026
TeidealKit ELISA Presepsină umană
Aitheantóir inmheánach26
LuchtógLOT-0027
TeidealKit HLA ABC
Aitheantóir inmheánach27
LuchtógLOT-0028
Aitheantóir inmheánach28
LuchtógLOT-0029
Aitheantóir inmheánach29
LuchtógLOT-0030
Aitheantóir inmheánach30
LuchtógLOT-0031
Aitheantóir inmheánach31
LuchtógLOT-0032
Aitheantóir inmheánach32
LuchtógLOT-0033
TeidealKit pretestare rapidă sânge uman
Aitheantóir inmheánach33
LuchtógLOT-0034
TeidealFormol
Aitheantóir inmheánach34
LuchtógLOT-0035
TeidealBenzidina
Aitheantóir inmheánach35
LuchtógLOT-0036
Aitheantóir inmheánach36
LuchtógLOT-0037
Aitheantóir inmheánach37
LuchtógLOT-0038
Aitheantóir inmheánach38
LuchtógLOT-0039
Aitheantóir inmheánach39
LuchtógLOT-0040
Aitheantóir inmheánach40
LuchtógLOT-0041
Aitheantóir inmheánach41
LuchtógLOT-0042
Aitheantóir inmheánach42
LuchtógLOT-0043
Aitheantóir inmheánach43
LuchtógLOT-0044
TeidealKit Bielshowsky
Aitheantóir inmheánach44
LuchtógLOT-0045
TeidealKit Gram
Aitheantóir inmheánach45
LuchtógLOT-0046
TeidealKit Grocott
Aitheantóir inmheánach46
LuchtógLOT-0047
Aitheantóir inmheánach47
LuchtógLOT-0048
TeidealKit rosu de congo
Aitheantóir inmheánach48
LuchtógLOT-0049
TeidealCarbonat de litiu
Aitheantóir inmheánach49
LuchtógLOT-0050
Aitheantóir inmheánach50
LuchtógLOT-0051
TeidealKit Weigert Van Gieson
Aitheantóir inmheánach51
LuchtógLOT-0052
TeidealKit Ziehl Neelsen
Aitheantóir inmheánach52
LuchtógLOT-0053
TeidealKit Luxol Fast blue
Aitheantóir inmheánach53
LuchtógLOT-0054
Aitheantóir inmheánach54
LuchtógLOT-0055
TeidealEosina Y pulbere
Aitheantóir inmheánach55
LuchtógLOT-0056
TeidealPhloxine B
Aitheantóir inmheánach56
LuchtógLOT-0057
Aitheantóir inmheánach57
LuchtógLOT-0058
TeidealCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Aitheantóir inmheánach58
LuchtógLOT-0059
Aitheantóir inmheánach59
LuchtógLOT-0060
TeidealGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Aitheantóir inmheánach60
LuchtógLOT-0061
TeidealMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Aitheantóir inmheánach61
LuchtógLOT-0062
Aitheantóir inmheánach62
LuchtógLOT-0063
TeidealUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Aitheantóir inmheánach63
LuchtógLOT-0064
TeidealGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Aitheantóir inmheánach64
LuchtógLOT-0065
TeidealERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Aitheantóir inmheánach65
LuchtógLOT-0066
TeidealINFLUENZA A + B
Aitheantóir inmheánach66
LuchtógLOT-0067
TeidealCOVID – 19 Ag
Aitheantóir inmheánach67
LuchtógLOT-0068
Aitheantóir inmheánach68
LuchtógLOT-0069
TeidealCYTOKERATIN 7
Aitheantóir inmheánach69
LuchtógLOT-0070
TeidealGlycophorin A
Aitheantóir inmheánach70
LuchtógLOT-0071
TeidealCD68
Aitheantóir inmheánach71
LuchtógLOT-0072
TeidealTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Aitheantóir inmheánach72
LuchtógLOT-0073
TeidealNAPSIN A
Aitheantóir inmheánach73
LuchtógLOT-0074
TeidealTBS BUFFER 10X
Aitheantóir inmheánach74
LuchtógLOT-0075
TeidealCDX-2
Aitheantóir inmheánach75
LuchtógLOT-0076
TeidealMYELOPEROXIDASE
Aitheantóir inmheánach76
LuchtógLOT-0077
TeidealGATA-3
Aitheantóir inmheánach77
LuchtógLOT-0078
TeidealWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Aitheantóir inmheánach78
LuchtógLOT-0079
TeidealEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Aitheantóir inmheánach79
LuchtógLOT-0080
TeidealDILUENT ANTICORPI
Aitheantóir inmheánach80
LuchtógLOT-0081
TeidealAcetat de sodiu anh
Aitheantóir inmheánach81
LuchtógLOT-0082
TeidealAcid clorhidric 0,1 N
Aitheantóir inmheánach82
LuchtógLOT-0083
TeidealBorohidrura de sodiu
Aitheantóir inmheánach83
LuchtógLOT-0084
TeidealBuffer ph 2
Aitheantóir inmheánach84
LuchtógLOT-0085
TeidealBuffer ph 4
Aitheantóir inmheánach85
LuchtógLOT-0086
TeidealBuffer ph 7
Aitheantóir inmheánach86
LuchtógLOT-0087
TeidealBuffer ph 10
Aitheantóir inmheánach87
LuchtógLOT-0088
TeidealClorbutan
Aitheantóir inmheánach88
LuchtógLOT-0089
TeidealDifenilamina
Aitheantóir inmheánach89
LuchtógLOT-0090
TeidealFosfat disodic dodecahidrat
Aitheantóir inmheánach90
LuchtógLOT-0091
TeidealHexacianoferat III de potasiu
Aitheantóir inmheánach91
LuchtógLOT-0092
TeidealHidroxid de sodiu
Aitheantóir inmheánach92
LuchtógLOT-0093
Aitheantóir inmheánach93
LuchtógLOT-0094
TeidealIzooctan
Aitheantóir inmheánach94
LuchtógLOT-0095
Aitheantóir inmheánach95
LuchtógLOT-0096
Aitheantóir inmheánach96
LuchtógLOT-0097
Aitheantóir inmheánach97
LuchtógLOT-0098
Aitheantóir inmheánach98
LuchtógLOT-0099
Aitheantóir inmheánach99
LuchtógLOT-0100
Aitheantóir inmheánach100
LuchtógLOT-0101
Aitheantóir inmheánach101
LuchtógLOT-0102
TeidealSulfat de magneziu anhidru
Aitheantóir inmheánach102
LuchtógLOT-0103
Aitheantóir inmheánach103
LuchtógLOT-0104
TeidealAcetat de amoniu
Aitheantóir inmheánach104
LuchtógLOT-0105
TeidealAlcool etilic 99,9%
Aitheantóir inmheánach105
LuchtógLOT-0106
TeidealBenzen
Aitheantóir inmheánach106
LuchtógLOT-0107
TeidealCafeina
Aitheantóir inmheánach107
LuchtógLOT-0108
TeidealCianura de potasiu
Aitheantóir inmheánach108
LuchtógLOT-0109
TeidealDimetilsulfoxid (DMSO)
Aitheantóir inmheánach109
LuchtógLOT-0110
TeidealFosfat monopotasic KH2PO4
Aitheantóir inmheánach110
LuchtógLOT-0111
TeidealHidroxid de potasiu
Aitheantóir inmheánach111
LuchtógLOT-0112
TeidealHistamina dihidroclorica
Aitheantóir inmheánach112
LuchtógLOT-0113
TeidealIodmetan
Aitheantóir inmheánach113
LuchtógLOT-0114
Aitheantóir inmheánach114
LuchtógLOT-0115
TeidealPeriodat de sodiu
Aitheantóir inmheánach115
LuchtógLOT-0116
TeidealPiridina
Aitheantóir inmheánach116
LuchtógLOT-0117
Aitheantóir inmheánach117
LuchtógLOT-0118
Aitheantóir inmheánach118
LuchtógLOT-0119
Aitheantóir inmheánach119
LuchtógLOT-0120
Aitheantóir inmheánach120
LuchtógLOT-0121
Aitheantóir inmheánach121
LuchtógLOT-0122
Aitheantóir inmheánach122
LuchtógLOT-0123
Aitheantóir inmheánach123
LuchtógLOT-0124
Aitheantóir inmheánach124
LuchtógLOT-0125
Aitheantóir inmheánach125
LuchtógLOT-0126
Aitheantóir inmheánach126
LuchtógLOT-0127
Aitheantóir inmheánach127
LuchtógLOT-0128
Aitheantóir inmheánach128
LuchtógLOT-0129
Aitheantóir inmheánach129
LuchtógLOT-0130
Aitheantóir inmheánach130
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 9461/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33696300 Cheminiai reagentai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33696500 Laboratoriniai reagentai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 3
Pirkimo dalis: LOT-0004
Vidaus identifikatorius: 4
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: 5
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: 6
Pirkimo dalis: LOT-0007
Vidaus identifikatorius: 7
Pirkimo dalis: LOT-0008
Vidaus identifikatorius: 8
Pirkimo dalis: LOT-0009
Vidaus identifikatorius: 9
Pirkimo dalis: LOT-0010
Vidaus identifikatorius: 10
Pirkimo dalis: LOT-0011
Vidaus identifikatorius: 11
Pirkimo dalis: LOT-0012
Vidaus identifikatorius: 12
Pirkimo dalis: LOT-0013
Vidaus identifikatorius: 13
Pirkimo dalis: LOT-0014
Vidaus identifikatorius: 14
Pirkimo dalis: LOT-0015
Vidaus identifikatorius: 15
Pirkimo dalis: LOT-0016
Vidaus identifikatorius: 16
Pirkimo dalis: LOT-0017
Vidaus identifikatorius: 17
Pirkimo dalis: LOT-0018
Vidaus identifikatorius: 18
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33696100 Kraujo grupei nustatyti skirti reagentai
Pirkimo dalis: LOT-0019
Vidaus identifikatorius: 19
Pirkimo dalis: LOT-0020
Vidaus identifikatorius: 20
Pirkimo dalis: LOT-0021
Vidaus identifikatorius: 21
Pirkimo dalis: LOT-0022
Vidaus identifikatorius: 22
Pirkimo dalis: LOT-0023
Pavadinimas: Kit ELISA AgHBs
Vidaus identifikatorius: 23
Pirkimo dalis: LOT-0024
Pavadinimas: Kit ELISA Ac anti-HCV
Vidaus identifikatorius: 24
Pirkimo dalis: LOT-0025
Pavadinimas: Kit ELISA Ac anti-HIV
Vidaus identifikatorius: 25
Pirkimo dalis: LOT-0026
Pavadinimas: Kit ELISA Presepsină umană
Vidaus identifikatorius: 26
Pirkimo dalis: LOT-0027
Pavadinimas: Kit HLA ABC
Vidaus identifikatorius: 27
Pirkimo dalis: LOT-0028
Vidaus identifikatorius: 28
Pirkimo dalis: LOT-0029
Vidaus identifikatorius: 29
Pirkimo dalis: LOT-0030
Vidaus identifikatorius: 30
Pirkimo dalis: LOT-0031
Vidaus identifikatorius: 31
Pirkimo dalis: LOT-0032
Vidaus identifikatorius: 32
Pirkimo dalis: LOT-0033
Vidaus identifikatorius: 33
Pirkimo dalis: LOT-0034
Pavadinimas: Formol
Vidaus identifikatorius: 34
Pirkimo dalis: LOT-0035
Pavadinimas: Benzidina
Vidaus identifikatorius: 35
Pirkimo dalis: LOT-0036
Vidaus identifikatorius: 36
Pirkimo dalis: LOT-0037
Vidaus identifikatorius: 37
Pirkimo dalis: LOT-0038
Vidaus identifikatorius: 38
Pirkimo dalis: LOT-0039
Vidaus identifikatorius: 39
Pirkimo dalis: LOT-0040
Vidaus identifikatorius: 40
Pirkimo dalis: LOT-0041
Vidaus identifikatorius: 41
Pirkimo dalis: LOT-0042
Vidaus identifikatorius: 42
Pirkimo dalis: LOT-0043
Vidaus identifikatorius: 43
Pirkimo dalis: LOT-0044
Pavadinimas: Kit Bielshowsky
Vidaus identifikatorius: 44
Pirkimo dalis: LOT-0045
Pavadinimas: Kit Gram
Vidaus identifikatorius: 45
Pirkimo dalis: LOT-0046
Pavadinimas: Kit Grocott
Vidaus identifikatorius: 46
Pirkimo dalis: LOT-0047
Vidaus identifikatorius: 47
Pirkimo dalis: LOT-0048
Pavadinimas: Kit rosu de congo
Vidaus identifikatorius: 48
Pirkimo dalis: LOT-0049
Pavadinimas: Carbonat de litiu
Vidaus identifikatorius: 49
Pirkimo dalis: LOT-0050
Vidaus identifikatorius: 50
Pirkimo dalis: LOT-0051
Pavadinimas: Kit Weigert Van Gieson
Vidaus identifikatorius: 51
Pirkimo dalis: LOT-0052
Pavadinimas: Kit Ziehl Neelsen
Vidaus identifikatorius: 52
Pirkimo dalis: LOT-0053
Pavadinimas: Kit Luxol Fast blue
Vidaus identifikatorius: 53
Pirkimo dalis: LOT-0054
Vidaus identifikatorius: 54
Pirkimo dalis: LOT-0055
Pavadinimas: Eosina Y pulbere
Vidaus identifikatorius: 55
Pirkimo dalis: LOT-0056
Pavadinimas: Phloxine B
Vidaus identifikatorius: 56
Pirkimo dalis: LOT-0057
Vidaus identifikatorius: 57
Pirkimo dalis: LOT-0058
Vidaus identifikatorius: 58
Pirkimo dalis: LOT-0059
Vidaus identifikatorius: 59
Pirkimo dalis: LOT-0060
Vidaus identifikatorius: 60
Pirkimo dalis: LOT-0061
Vidaus identifikatorius: 61
Pirkimo dalis: LOT-0062
Vidaus identifikatorius: 62
Pirkimo dalis: LOT-0063
Vidaus identifikatorius: 63
Pirkimo dalis: LOT-0064
Vidaus identifikatorius: 64
Pirkimo dalis: LOT-0065
Vidaus identifikatorius: 65
Pirkimo dalis: LOT-0066
Pavadinimas: INFLUENZA A + B
Vidaus identifikatorius: 66
Pirkimo dalis: LOT-0067
Pavadinimas: COVID – 19 Ag
Vidaus identifikatorius: 67
Pirkimo dalis: LOT-0068
Vidaus identifikatorius: 68
Pirkimo dalis: LOT-0069
Pavadinimas: CYTOKERATIN 7
Vidaus identifikatorius: 69
Pirkimo dalis: LOT-0070
Pavadinimas: Glycophorin A
Vidaus identifikatorius: 70
Pirkimo dalis: LOT-0071
Pavadinimas: CD68
Vidaus identifikatorius: 71
Pirkimo dalis: LOT-0072
Vidaus identifikatorius: 72
Pirkimo dalis: LOT-0073
Pavadinimas: NAPSIN A
Vidaus identifikatorius: 73
Pirkimo dalis: LOT-0074
Pavadinimas: TBS BUFFER 10X
Vidaus identifikatorius: 74
Pirkimo dalis: LOT-0075
Pavadinimas: CDX-2
Vidaus identifikatorius: 75
Pirkimo dalis: LOT-0076
Pavadinimas: MYELOPEROXIDASE
Vidaus identifikatorius: 76
Pirkimo dalis: LOT-0077
Pavadinimas: GATA-3
Vidaus identifikatorius: 77
Pirkimo dalis: LOT-0078
Pavadinimas: WILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Vidaus identifikatorius: 78
Pirkimo dalis: LOT-0079
Pavadinimas: EDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Vidaus identifikatorius: 79
Pirkimo dalis: LOT-0080
Pavadinimas: DILUENT ANTICORPI
Vidaus identifikatorius: 80
Pirkimo dalis: LOT-0081
Pavadinimas: Acetat de sodiu anh
Vidaus identifikatorius: 81
Pirkimo dalis: LOT-0082
Pavadinimas: Acid clorhidric 0,1 N
Vidaus identifikatorius: 82
Pirkimo dalis: LOT-0083
Pavadinimas: Borohidrura de sodiu
Vidaus identifikatorius: 83
Pirkimo dalis: LOT-0084
Pavadinimas: Buffer ph 2
Vidaus identifikatorius: 84
Pirkimo dalis: LOT-0085
Pavadinimas: Buffer ph 4
Vidaus identifikatorius: 85
Pirkimo dalis: LOT-0086
Pavadinimas: Buffer ph 7
Vidaus identifikatorius: 86
Pirkimo dalis: LOT-0087
Pavadinimas: Buffer ph 10
Vidaus identifikatorius: 87
Pirkimo dalis: LOT-0088
Pavadinimas: Clorbutan
Vidaus identifikatorius: 88
Pirkimo dalis: LOT-0089
Pavadinimas: Difenilamina
Vidaus identifikatorius: 89
Pirkimo dalis: LOT-0090
Vidaus identifikatorius: 90
Pirkimo dalis: LOT-0091
Vidaus identifikatorius: 91
Pirkimo dalis: LOT-0092
Pavadinimas: Hidroxid de sodiu
Vidaus identifikatorius: 92
Pirkimo dalis: LOT-0093
Vidaus identifikatorius: 93
Pirkimo dalis: LOT-0094
Pavadinimas: Izooctan
Vidaus identifikatorius: 94
Pirkimo dalis: LOT-0095
Vidaus identifikatorius: 95
Pirkimo dalis: LOT-0096
Vidaus identifikatorius: 96
Pirkimo dalis: LOT-0097
Vidaus identifikatorius: 97
Pirkimo dalis: LOT-0098
Vidaus identifikatorius: 98
Pirkimo dalis: LOT-0099
Vidaus identifikatorius: 99
Pirkimo dalis: LOT-0100
Vidaus identifikatorius: 100
Pirkimo dalis: LOT-0101
Vidaus identifikatorius: 101
Pirkimo dalis: LOT-0102
Pavadinimas: Sulfat de magneziu anhidru
Vidaus identifikatorius: 102
Pirkimo dalis: LOT-0103
Vidaus identifikatorius: 103
Pirkimo dalis: LOT-0104
Pavadinimas: Acetat de amoniu
Vidaus identifikatorius: 104
Pirkimo dalis: LOT-0105
Pavadinimas: Alcool etilic 99,9%
Vidaus identifikatorius: 105
Pirkimo dalis: LOT-0106
Pavadinimas: Benzen
Vidaus identifikatorius: 106
Pirkimo dalis: LOT-0107
Pavadinimas: Cafeina
Vidaus identifikatorius: 107
Pirkimo dalis: LOT-0108
Pavadinimas: Cianura de potasiu
Vidaus identifikatorius: 108
Pirkimo dalis: LOT-0109
Pavadinimas: Dimetilsulfoxid (DMSO)
Vidaus identifikatorius: 109
Pirkimo dalis: LOT-0110
Pavadinimas: Fosfat monopotasic KH2PO4
Vidaus identifikatorius: 110
Pirkimo dalis: LOT-0111
Pavadinimas: Hidroxid de potasiu
Vidaus identifikatorius: 111
Pirkimo dalis: LOT-0112
Pavadinimas: Histamina dihidroclorica
Vidaus identifikatorius: 112
Pirkimo dalis: LOT-0113
Pavadinimas: Iodmetan
Vidaus identifikatorius: 113
Pirkimo dalis: LOT-0114
Vidaus identifikatorius: 114
Pirkimo dalis: LOT-0115
Pavadinimas: Periodat de sodiu
Vidaus identifikatorius: 115
Pirkimo dalis: LOT-0116
Pavadinimas: Piridina
Vidaus identifikatorius: 116
Pirkimo dalis: LOT-0117
Vidaus identifikatorius: 117
Pirkimo dalis: LOT-0118
Vidaus identifikatorius: 118
Pirkimo dalis: LOT-0119
Vidaus identifikatorius: 119
Pirkimo dalis: LOT-0120
Vidaus identifikatorius: 120
Pirkimo dalis: LOT-0121
Vidaus identifikatorius: 121
Pirkimo dalis: LOT-0122
Vidaus identifikatorius: 122
Pirkimo dalis: LOT-0123
Vidaus identifikatorius: 123
Pirkimo dalis: LOT-0124
Vidaus identifikatorius: 124
Pirkimo dalis: LOT-0125
Vidaus identifikatorius: 125
Pirkimo dalis: LOT-0126
Vidaus identifikatorius: 126
Pirkimo dalis: LOT-0127
Vidaus identifikatorius: 127
Pirkimo dalis: LOT-0128
Vidaus identifikatorius: 128
Pirkimo dalis: LOT-0129
Vidaus identifikatorius: 129
Pirkimo dalis: LOT-0130
Vidaus identifikatorius: 130
Iekšējais identifikators: 9461/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33696300 Ķīmiskie reaģenti
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1
Galvenā klasifikācija (cpv): 33696500 Laboratorijas reaģenti
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 3
Daļa: LOT-0004
Iekšējais identifikators: 4
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 5
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: 6
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 7
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 8
Daļa: LOT-0009
Iekšējais identifikators: 9
Daļa: LOT-0010
Iekšējais identifikators: 10
Daļa: LOT-0011
Iekšējais identifikators: 11
Daļa: LOT-0012
Iekšējais identifikators: 12
Daļa: LOT-0013
Iekšējais identifikators: 13
Daļa: LOT-0014
Iekšējais identifikators: 14
Daļa: LOT-0015
Iekšējais identifikators: 15
Daļa: LOT-0016
Iekšējais identifikators: 16
Daļa: LOT-0017
Iekšējais identifikators: 17
Daļa: LOT-0018
Iekšējais identifikators: 18
Galvenā klasifikācija (cpv): 33696100 Reaģenti asins grupas noteikšanai
Daļa: LOT-0019
Iekšējais identifikators: 19
Daļa: LOT-0020
Iekšējais identifikators: 20
Daļa: LOT-0021
Iekšējais identifikators: 21
Daļa: LOT-0022
Iekšējais identifikators: 22
Daļa: LOT-0023
Nosaukums: Kit ELISA AgHBs
Iekšējais identifikators: 23
Daļa: LOT-0024
Nosaukums: Kit ELISA Ac anti-HCV
Iekšējais identifikators: 24
Daļa: LOT-0025
Nosaukums: Kit ELISA Ac anti-HIV
Iekšējais identifikators: 25
Daļa: LOT-0026
Nosaukums: Kit ELISA Presepsină umană
Iekšējais identifikators: 26
Daļa: LOT-0027
Nosaukums: Kit HLA ABC
Iekšējais identifikators: 27
Daļa: LOT-0028
Iekšējais identifikators: 28
Daļa: LOT-0029
Iekšējais identifikators: 29
Daļa: LOT-0030
Iekšējais identifikators: 30
Daļa: LOT-0031
Iekšējais identifikators: 31
Daļa: LOT-0032
Iekšējais identifikators: 32
Daļa: LOT-0033
Iekšējais identifikators: 33
Daļa: LOT-0034
Nosaukums: Formol
Iekšējais identifikators: 34
Daļa: LOT-0035
Nosaukums: Benzidina
Iekšējais identifikators: 35
Daļa: LOT-0036
Iekšējais identifikators: 36
Daļa: LOT-0037
Iekšējais identifikators: 37
Daļa: LOT-0038
Iekšējais identifikators: 38
Daļa: LOT-0039
Iekšējais identifikators: 39
Daļa: LOT-0040
Iekšējais identifikators: 40
Daļa: LOT-0041
Iekšējais identifikators: 41
Daļa: LOT-0042
Iekšējais identifikators: 42
Daļa: LOT-0043
Iekšējais identifikators: 43
Daļa: LOT-0044
Nosaukums: Kit Bielshowsky
Iekšējais identifikators: 44
Daļa: LOT-0045
Nosaukums: Kit Gram
Iekšējais identifikators: 45
Daļa: LOT-0046
Nosaukums: Kit Grocott
Iekšējais identifikators: 46
Daļa: LOT-0047
Iekšējais identifikators: 47
Daļa: LOT-0048
Nosaukums: Kit rosu de congo
Iekšējais identifikators: 48
Daļa: LOT-0049
Nosaukums: Carbonat de litiu
Iekšējais identifikators: 49
Daļa: LOT-0050
Iekšējais identifikators: 50
Daļa: LOT-0051
Nosaukums: Kit Weigert Van Gieson
Iekšējais identifikators: 51
Daļa: LOT-0052
Nosaukums: Kit Ziehl Neelsen
Iekšējais identifikators: 52
Daļa: LOT-0053
Nosaukums: Kit Luxol Fast blue
Iekšējais identifikators: 53
Daļa: LOT-0054
Iekšējais identifikators: 54
Daļa: LOT-0055
Nosaukums: Eosina Y pulbere
Iekšējais identifikators: 55
Daļa: LOT-0056
Nosaukums: Phloxine B
Iekšējais identifikators: 56
Daļa: LOT-0057
Iekšējais identifikators: 57
Daļa: LOT-0058
Iekšējais identifikators: 58
Daļa: LOT-0059
Iekšējais identifikators: 59
Daļa: LOT-0060
Iekšējais identifikators: 60
Daļa: LOT-0061
Iekšējais identifikators: 61
Daļa: LOT-0062
Iekšējais identifikators: 62
Daļa: LOT-0063
Nosaukums: UREE (ERBA Lachema – XL 200)
Iekšējais identifikators: 63
Daļa: LOT-0064
Iekšējais identifikators: 64
Daļa: LOT-0065
Iekšējais identifikators: 65
Daļa: LOT-0066
Nosaukums: INFLUENZA A + B
Iekšējais identifikators: 66
Daļa: LOT-0067
Nosaukums: COVID – 19 Ag
Iekšējais identifikators: 67
Daļa: LOT-0068
Iekšējais identifikators: 68
Daļa: LOT-0069
Nosaukums: CYTOKERATIN 7
Iekšējais identifikators: 69
Daļa: LOT-0070
Nosaukums: Glycophorin A
Iekšējais identifikators: 70
Daļa: LOT-0071
Nosaukums: CD68
Iekšējais identifikators: 71
Daļa: LOT-0072
Iekšējais identifikators: 72
Daļa: LOT-0073
Nosaukums: NAPSIN A
Iekšējais identifikators: 73
Daļa: LOT-0074
Nosaukums: TBS BUFFER 10X
Iekšējais identifikators: 74
Daļa: LOT-0075
Nosaukums: CDX-2
Iekšējais identifikators: 75
Daļa: LOT-0076
Nosaukums: MYELOPEROXIDASE
Iekšējais identifikators: 76
Daļa: LOT-0077
Nosaukums: GATA-3
Iekšējais identifikators: 77
Daļa: LOT-0078
Nosaukums: WILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Iekšējais identifikators: 78
Daļa: LOT-0079
Nosaukums: EDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Iekšējais identifikators: 79
Daļa: LOT-0080
Nosaukums: DILUENT ANTICORPI
Iekšējais identifikators: 80
Daļa: LOT-0081
Nosaukums: Acetat de sodiu anh
Iekšējais identifikators: 81
Daļa: LOT-0082
Nosaukums: Acid clorhidric 0,1 N
Iekšējais identifikators: 82
Daļa: LOT-0083
Nosaukums: Borohidrura de sodiu
Iekšējais identifikators: 83
Daļa: LOT-0084
Nosaukums: Buffer ph 2
Iekšējais identifikators: 84
Daļa: LOT-0085
Nosaukums: Buffer ph 4
Iekšējais identifikators: 85
Daļa: LOT-0086
Nosaukums: Buffer ph 7
Iekšējais identifikators: 86
Daļa: LOT-0087
Nosaukums: Buffer ph 10
Iekšējais identifikators: 87
Daļa: LOT-0088
Nosaukums: Clorbutan
Iekšējais identifikators: 88
Daļa: LOT-0089
Nosaukums: Difenilamina
Iekšējais identifikators: 89
Daļa: LOT-0090
Nosaukums: Fosfat disodic dodecahidrat
Iekšējais identifikators: 90
Daļa: LOT-0091
Iekšējais identifikators: 91
Daļa: LOT-0092
Nosaukums: Hidroxid de sodiu
Iekšējais identifikators: 92
Daļa: LOT-0093
Iekšējais identifikators: 93
Daļa: LOT-0094
Nosaukums: Izooctan
Iekšējais identifikators: 94
Daļa: LOT-0095
Iekšējais identifikators: 95
Daļa: LOT-0096
Iekšējais identifikators: 96
Daļa: LOT-0097
Iekšējais identifikators: 97
Daļa: LOT-0098
Iekšējais identifikators: 98
Daļa: LOT-0099
Iekšējais identifikators: 99
Daļa: LOT-0100
Iekšējais identifikators: 100
Daļa: LOT-0101
Iekšējais identifikators: 101
Daļa: LOT-0102
Nosaukums: Sulfat de magneziu anhidru
Iekšējais identifikators: 102
Daļa: LOT-0103
Iekšējais identifikators: 103
Daļa: LOT-0104
Nosaukums: Acetat de amoniu
Iekšējais identifikators: 104
Daļa: LOT-0105
Nosaukums: Alcool etilic 99,9%
Iekšējais identifikators: 105
Daļa: LOT-0106
Nosaukums: Benzen
Iekšējais identifikators: 106
Daļa: LOT-0107
Nosaukums: Cafeina
Iekšējais identifikators: 107
Daļa: LOT-0108
Nosaukums: Cianura de potasiu
Iekšējais identifikators: 108
Daļa: LOT-0109
Nosaukums: Dimetilsulfoxid (DMSO)
Iekšējais identifikators: 109
Daļa: LOT-0110
Nosaukums: Fosfat monopotasic KH2PO4
Iekšējais identifikators: 110
Daļa: LOT-0111
Nosaukums: Hidroxid de potasiu
Iekšējais identifikators: 111
Daļa: LOT-0112
Nosaukums: Histamina dihidroclorica
Iekšējais identifikators: 112
Daļa: LOT-0113
Nosaukums: Iodmetan
Iekšējais identifikators: 113
Daļa: LOT-0114
Iekšējais identifikators: 114
Daļa: LOT-0115
Nosaukums: Periodat de sodiu
Iekšējais identifikators: 115
Daļa: LOT-0116
Nosaukums: Piridina
Iekšējais identifikators: 116
Daļa: LOT-0117
Iekšējais identifikators: 117
Daļa: LOT-0118
Iekšējais identifikators: 118
Daļa: LOT-0119
Iekšējais identifikators: 119
Daļa: LOT-0120
Iekšējais identifikators: 120
Daļa: LOT-0121
Iekšējais identifikators: 121
Daļa: LOT-0122
Iekšējais identifikators: 122
Daļa: LOT-0123
Iekšējais identifikators: 123
Daļa: LOT-0124
Iekšējais identifikators: 124
Daļa: LOT-0125
Iekšējais identifikators: 125
Daļa: LOT-0126
Iekšējais identifikators: 126
Daļa: LOT-0127
Iekšējais identifikators: 127
Daļa: LOT-0128
Iekšējais identifikators: 128
Daļa: LOT-0129
Iekšējais identifikators: 129
Daļa: LOT-0130
Iekšējais identifikators: 130
464281-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern9461/2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33696300 Reaġenti kimiċi
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33696500 Reaġenti tal-laboratorju
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
Identifikatur intern3
LottLOT-0004
Identifikatur intern4
LottLOT-0005
Identifikatur intern5
LottLOT-0006
Identifikatur intern6
LottLOT-0007
Identifikatur intern7
LottLOT-0008
Identifikatur intern8
LottLOT-0009
Identifikatur intern9
LottLOT-0010
Identifikatur intern10
LottLOT-0011
Identifikatur intern11
LottLOT-0012
Identifikatur intern12
LottLOT-0013
Identifikatur intern13
LottLOT-0014
Identifikatur intern14
LottLOT-0015
Identifikatur intern15
LottLOT-0016
Identifikatur intern16
LottLOT-0017
Identifikatur intern17
LottLOT-0018
Identifikatur intern18
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33696100 Reaġenti ta' l-aggruppar tad-demm
LottLOT-0019
Identifikatur intern19
LottLOT-0020
Identifikatur intern20
LottLOT-0021
Identifikatur intern21
LottLOT-0022
Identifikatur intern22
LottLOT-0023
TitluKit ELISA AgHBs
Identifikatur intern23
LottLOT-0024
TitluKit ELISA Ac anti-HCV
Identifikatur intern24
LottLOT-0025
TitluKit ELISA Ac anti-HIV
Identifikatur intern25
LottLOT-0026
TitluKit ELISA Presepsină umană
Identifikatur intern26
LottLOT-0027
TitluKit HLA ABC
Identifikatur intern27
LottLOT-0028
Identifikatur intern28
LottLOT-0029
Identifikatur intern29
LottLOT-0030
Identifikatur intern30
LottLOT-0031
Identifikatur intern31
LottLOT-0032
Identifikatur intern32
LottLOT-0033
TitluKit pretestare rapidă sânge uman
Identifikatur intern33
LottLOT-0034
TitluFormol
Identifikatur intern34
LottLOT-0035
TitluBenzidina
Identifikatur intern35
LottLOT-0036
Identifikatur intern36
LottLOT-0037
Identifikatur intern37
LottLOT-0038
Identifikatur intern38
LottLOT-0039
Identifikatur intern39
LottLOT-0040
Identifikatur intern40
LottLOT-0041
Identifikatur intern41
LottLOT-0042
Identifikatur intern42
LottLOT-0043
Identifikatur intern43
LottLOT-0044
TitluKit Bielshowsky
Identifikatur intern44
LottLOT-0045
TitluKit Gram
Identifikatur intern45
LottLOT-0046
TitluKit Grocott
Identifikatur intern46
LottLOT-0047
Identifikatur intern47
LottLOT-0048
TitluKit rosu de congo
Identifikatur intern48
LottLOT-0049
TitluCarbonat de litiu
Identifikatur intern49
LottLOT-0050
Identifikatur intern50
LottLOT-0051
TitluKit Weigert Van Gieson
Identifikatur intern51
LottLOT-0052
TitluKit Ziehl Neelsen
Identifikatur intern52
LottLOT-0053
TitluKit Luxol Fast blue
Identifikatur intern53
LottLOT-0054
TitluClorura ferica hexahidratata pura
Identifikatur intern54
LottLOT-0055
TitluEosina Y pulbere
Identifikatur intern55
LottLOT-0056
TitluPhloxine B
Identifikatur intern56
LottLOT-0057
Identifikatur intern57
LottLOT-0058
TitluCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Identifikatur intern58
LottLOT-0059
TitluCREATININA (ERBA Lachema – XL 200)
Identifikatur intern59
LottLOT-0060
TitluGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Identifikatur intern60
LottLOT-0061
TitluMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Identifikatur intern61
LottLOT-0062
Identifikatur intern62
LottLOT-0063
TitluUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Identifikatur intern63
LottLOT-0064
TitluGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Identifikatur intern64
LottLOT-0065
TitluERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Identifikatur intern65
LottLOT-0066
TitluINFLUENZA A + B
Identifikatur intern66
LottLOT-0067
TitluCOVID – 19 Ag
Identifikatur intern67
LottLOT-0068
Identifikatur intern68
LottLOT-0069
TitluCYTOKERATIN 7
Identifikatur intern69
LottLOT-0070
TitluGlycophorin A
Identifikatur intern70
LottLOT-0071
TitluCD68
Identifikatur intern71
LottLOT-0072
TitluTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Identifikatur intern72
LottLOT-0073
TitluNAPSIN A
Identifikatur intern73
LottLOT-0074
TitluTBS BUFFER 10X
Identifikatur intern74
LottLOT-0075
TitluCDX-2
Identifikatur intern75
LottLOT-0076
TitluMYELOPEROXIDASE
Identifikatur intern76
LottLOT-0077
TitluGATA-3
Identifikatur intern77
LottLOT-0078
TitluWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Identifikatur intern78
LottLOT-0079
TitluEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Identifikatur intern79
LottLOT-0080
TitluDILUENT ANTICORPI
Identifikatur intern80
LottLOT-0081
TitluAcetat de sodiu anh
Identifikatur intern81
LottLOT-0082
TitluAcid clorhidric 0,1 N
Identifikatur intern82
LottLOT-0083
TitluBorohidrura de sodiu
Identifikatur intern83
LottLOT-0084
TitluBuffer ph 2
Identifikatur intern84
LottLOT-0085
TitluBuffer ph 4
Identifikatur intern85
LottLOT-0086
TitluBuffer ph 7
Identifikatur intern86
LottLOT-0087
TitluBuffer ph 10
Identifikatur intern87
LottLOT-0088
TitluClorbutan
Identifikatur intern88
LottLOT-0089
TitluDifenilamina
Identifikatur intern89
LottLOT-0090
TitluFosfat disodic dodecahidrat
Identifikatur intern90
LottLOT-0091
TitluHexacianoferat III de potasiu
Identifikatur intern91
LottLOT-0092
TitluHidroxid de sodiu
Identifikatur intern92
LottLOT-0093
Identifikatur intern93
LottLOT-0094
TitluIzooctan
Identifikatur intern94
LottLOT-0095
Identifikatur intern95
LottLOT-0096
Identifikatur intern96
LottLOT-0097
Identifikatur intern97
LottLOT-0098
Identifikatur intern98
LottLOT-0099
Identifikatur intern99
LottLOT-0100
Identifikatur intern100
LottLOT-0101
Identifikatur intern101
LottLOT-0102
TitluSulfat de magneziu anhidru
Identifikatur intern102
LottLOT-0103
Identifikatur intern103
LottLOT-0104
TitluAcetat de amoniu
Identifikatur intern104
LottLOT-0105
TitluAlcool etilic 99,9%
Identifikatur intern105
LottLOT-0106
TitluBenzen
Identifikatur intern106
LottLOT-0107
TitluCafeina
Identifikatur intern107
LottLOT-0108
TitluCianura de potasiu
Identifikatur intern108
LottLOT-0109
TitluDimetilsulfoxid (DMSO)
Identifikatur intern109
LottLOT-0110
TitluFosfat monopotasic KH2PO4
Identifikatur intern110
LottLOT-0111
TitluHidroxid de potasiu
Identifikatur intern111
LottLOT-0112
TitluHistamina dihidroclorica
Identifikatur intern112
LottLOT-0113
TitluIodmetan
Identifikatur intern113
LottLOT-0114
Identifikatur intern114
LottLOT-0115
TitluPeriodat de sodiu
Identifikatur intern115
LottLOT-0116
TitluPiridina
Identifikatur intern116
LottLOT-0117
Identifikatur intern117
LottLOT-0118
Identifikatur intern118
LottLOT-0119
Identifikatur intern119
LottLOT-0120
Identifikatur intern120
LottLOT-0121
Identifikatur intern121
LottLOT-0122
TitluKit analitic antidepresive LCMS MS
Identifikatur intern122
LottLOT-0123
Identifikatur intern123
LottLOT-0124
Identifikatur intern124
LottLOT-0125
Identifikatur intern125
LottLOT-0126
Identifikatur intern126
LottLOT-0127
Identifikatur intern127
LottLOT-0128
Identifikatur intern128
LottLOT-0129
Identifikatur intern129
LottLOT-0130
Identifikatur intern130
464281-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode9461/2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33696300 Chemische reagentia
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
Belangrijkste classificatie (cpv): 33696500 Laboratoriumreagentia
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode3
PerceelLOT-0004
Interne identificatiecode4
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode5
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode6
PerceelLOT-0007
Interne identificatiecode7
PerceelLOT-0008
Interne identificatiecode8
PerceelLOT-0009
Interne identificatiecode9
PerceelLOT-0010
Interne identificatiecode10
PerceelLOT-0011
Interne identificatiecode11
PerceelLOT-0012
Interne identificatiecode12
PerceelLOT-0013
Interne identificatiecode13
PerceelLOT-0014
Interne identificatiecode14
PerceelLOT-0015
Interne identificatiecode15
PerceelLOT-0016
Interne identificatiecode16
PerceelLOT-0017
Interne identificatiecode17
PerceelLOT-0018
Interne identificatiecode18
Belangrijkste classificatie (cpv): 33696100 Reagentia voor het bepalen van bloedgroep
PerceelLOT-0019
Interne identificatiecode19
PerceelLOT-0020
Interne identificatiecode20
PerceelLOT-0021
Interne identificatiecode21
PerceelLOT-0022
Interne identificatiecode22
PerceelLOT-0023
TitelKit ELISA AgHBs
Interne identificatiecode23
PerceelLOT-0024
TitelKit ELISA Ac anti-HCV
Interne identificatiecode24
PerceelLOT-0025
TitelKit ELISA Ac anti-HIV
Interne identificatiecode25
PerceelLOT-0026
TitelKit ELISA Presepsină umană
Interne identificatiecode26
PerceelLOT-0027
TitelKit HLA ABC
Interne identificatiecode27
PerceelLOT-0028
Interne identificatiecode28
PerceelLOT-0029
Interne identificatiecode29
PerceelLOT-0030
Interne identificatiecode30
PerceelLOT-0031
Interne identificatiecode31
PerceelLOT-0032
Interne identificatiecode32
PerceelLOT-0033
TitelKit pretestare rapidă sânge uman
Interne identificatiecode33
PerceelLOT-0034
TitelFormol
Interne identificatiecode34
PerceelLOT-0035
TitelBenzidina
Interne identificatiecode35
PerceelLOT-0036
Interne identificatiecode36
PerceelLOT-0037
Interne identificatiecode37
PerceelLOT-0038
Interne identificatiecode38
PerceelLOT-0039
Interne identificatiecode39
PerceelLOT-0040
Interne identificatiecode40
PerceelLOT-0041
Interne identificatiecode41
PerceelLOT-0042
Interne identificatiecode42
PerceelLOT-0043
Interne identificatiecode43
PerceelLOT-0044
TitelKit Bielshowsky
Interne identificatiecode44
PerceelLOT-0045
TitelKit Gram
Interne identificatiecode45
PerceelLOT-0046
TitelKit Grocott
Interne identificatiecode46
PerceelLOT-0047
Interne identificatiecode47
PerceelLOT-0048
TitelKit rosu de congo
Interne identificatiecode48
PerceelLOT-0049
TitelCarbonat de litiu
Interne identificatiecode49
PerceelLOT-0050
Interne identificatiecode50
PerceelLOT-0051
TitelKit Weigert Van Gieson
Interne identificatiecode51
PerceelLOT-0052
TitelKit Ziehl Neelsen
Interne identificatiecode52
PerceelLOT-0053
TitelKit Luxol Fast blue
Interne identificatiecode53
PerceelLOT-0054
TitelClorura ferica hexahidratata pura
Interne identificatiecode54
PerceelLOT-0055
TitelEosina Y pulbere
Interne identificatiecode55
PerceelLOT-0056
TitelPhloxine B
Interne identificatiecode56
PerceelLOT-0057
Interne identificatiecode57
PerceelLOT-0058
TitelCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Interne identificatiecode58
PerceelLOT-0059
TitelCREATININA (ERBA Lachema – XL 200)
Interne identificatiecode59
PerceelLOT-0060
TitelGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Interne identificatiecode60
PerceelLOT-0061
TitelMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Interne identificatiecode61
PerceelLOT-0062
Interne identificatiecode62
PerceelLOT-0063
TitelUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Interne identificatiecode63
PerceelLOT-0064
TitelGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Interne identificatiecode64
PerceelLOT-0065
TitelERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Interne identificatiecode65
PerceelLOT-0066
TitelINFLUENZA A + B
Interne identificatiecode66
PerceelLOT-0067
TitelCOVID – 19 Ag
Interne identificatiecode67
PerceelLOT-0068
Interne identificatiecode68
PerceelLOT-0069
TitelCYTOKERATIN 7
Interne identificatiecode69
PerceelLOT-0070
TitelGlycophorin A
Interne identificatiecode70
PerceelLOT-0071
TitelCD68
Interne identificatiecode71
PerceelLOT-0072
TitelTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Interne identificatiecode72
PerceelLOT-0073
TitelNAPSIN A
Interne identificatiecode73
PerceelLOT-0074
TitelTBS BUFFER 10X
Interne identificatiecode74
PerceelLOT-0075
TitelCDX-2
Interne identificatiecode75
PerceelLOT-0076
TitelMYELOPEROXIDASE
Interne identificatiecode76
PerceelLOT-0077
TitelGATA-3
Interne identificatiecode77
PerceelLOT-0078
TitelWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Interne identificatiecode78
PerceelLOT-0079
TitelEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Interne identificatiecode79
PerceelLOT-0080
TitelDILUENT ANTICORPI
Interne identificatiecode80
PerceelLOT-0081
TitelAcetat de sodiu anh
Interne identificatiecode81
PerceelLOT-0082
TitelAcid clorhidric 0,1 N
Interne identificatiecode82
PerceelLOT-0083
TitelBorohidrura de sodiu
Interne identificatiecode83
PerceelLOT-0084
TitelBuffer ph 2
Interne identificatiecode84
PerceelLOT-0085
TitelBuffer ph 4
Interne identificatiecode85
PerceelLOT-0086
TitelBuffer ph 7
Interne identificatiecode86
PerceelLOT-0087
TitelBuffer ph 10
Interne identificatiecode87
PerceelLOT-0088
TitelClorbutan
Interne identificatiecode88
PerceelLOT-0089
TitelDifenilamina
Interne identificatiecode89
PerceelLOT-0090
TitelFosfat disodic dodecahidrat
Interne identificatiecode90
PerceelLOT-0091
TitelHexacianoferat III de potasiu
Interne identificatiecode91
PerceelLOT-0092
TitelHidroxid de sodiu
Interne identificatiecode92
PerceelLOT-0093
Interne identificatiecode93
PerceelLOT-0094
TitelIzooctan
Interne identificatiecode94
PerceelLOT-0095
Interne identificatiecode95
PerceelLOT-0096
Interne identificatiecode96
PerceelLOT-0097
Interne identificatiecode97
PerceelLOT-0098
Interne identificatiecode98
PerceelLOT-0099
Interne identificatiecode99
PerceelLOT-0100
Interne identificatiecode100
PerceelLOT-0101
Interne identificatiecode101
PerceelLOT-0102
TitelSulfat de magneziu anhidru
Interne identificatiecode102
PerceelLOT-0103
Interne identificatiecode103
PerceelLOT-0104
TitelAcetat de amoniu
Interne identificatiecode104
PerceelLOT-0105
TitelAlcool etilic 99,9%
Interne identificatiecode105
PerceelLOT-0106
TitelBenzen
Interne identificatiecode106
PerceelLOT-0107
TitelCafeina
Interne identificatiecode107
PerceelLOT-0108
TitelCianura de potasiu
Interne identificatiecode108
PerceelLOT-0109
TitelDimetilsulfoxid (DMSO)
Interne identificatiecode109
PerceelLOT-0110
TitelFosfat monopotasic KH2PO4
Interne identificatiecode110
PerceelLOT-0111
TitelHidroxid de potasiu
Interne identificatiecode111
PerceelLOT-0112
TitelHistamina dihidroclorica
Interne identificatiecode112
PerceelLOT-0113
TitelIodmetan
Interne identificatiecode113
PerceelLOT-0114
Interne identificatiecode114
PerceelLOT-0115
TitelPeriodat de sodiu
Interne identificatiecode115
PerceelLOT-0116
TitelPiridina
Interne identificatiecode116
PerceelLOT-0117
Interne identificatiecode117
PerceelLOT-0118
Interne identificatiecode118
PerceelLOT-0119
Interne identificatiecode119
PerceelLOT-0120
Interne identificatiecode120
PerceelLOT-0121
Interne identificatiecode121
PerceelLOT-0122
TitelKit analitic antidepresive LCMS MS
Interne identificatiecode122
PerceelLOT-0123
Interne identificatiecode123
PerceelLOT-0124
Interne identificatiecode124
PerceelLOT-0125
Interne identificatiecode125
PerceelLOT-0126
Interne identificatiecode126
PerceelLOT-0127
Interne identificatiecode127
PerceelLOT-0128
Interne identificatiecode128
PerceelLOT-0129
Interne identificatiecode129
PerceelLOT-0130
Interne identificatiecode130
464281-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator9461/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33696300 Odczynniki chemiczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Główna klasyfikacja (cpv): 33696500 Odczynniki laboratoryjne
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
Wewnętrzny identyfikator4
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator5
Część zamówieniaLOT-0006
Wewnętrzny identyfikator6
Część zamówieniaLOT-0007
Wewnętrzny identyfikator7
Część zamówieniaLOT-0008
Wewnętrzny identyfikator8
Część zamówieniaLOT-0009
Wewnętrzny identyfikator9
Część zamówieniaLOT-0010
Wewnętrzny identyfikator10
Część zamówieniaLOT-0011
Wewnętrzny identyfikator11
Część zamówieniaLOT-0012
Wewnętrzny identyfikator12
Część zamówieniaLOT-0013
Wewnętrzny identyfikator13
Część zamówieniaLOT-0014
Wewnętrzny identyfikator14
Część zamówieniaLOT-0015
Wewnętrzny identyfikator15
Część zamówieniaLOT-0016
Wewnętrzny identyfikator16
Część zamówieniaLOT-0017
Wewnętrzny identyfikator17
Część zamówieniaLOT-0018
Wewnętrzny identyfikator18
Główna klasyfikacja (cpv): 33696100 Odczynniki do klasyfikacji grupy krwi
Część zamówieniaLOT-0019
Wewnętrzny identyfikator19
Część zamówieniaLOT-0020
Wewnętrzny identyfikator20
Część zamówieniaLOT-0021
Wewnętrzny identyfikator21
Część zamówieniaLOT-0022
Wewnętrzny identyfikator22
Część zamówieniaLOT-0023
TytułKit ELISA AgHBs
Wewnętrzny identyfikator23
Część zamówieniaLOT-0024
TytułKit ELISA Ac anti-HCV
Wewnętrzny identyfikator24
Część zamówieniaLOT-0025
TytułKit ELISA Ac anti-HIV
Wewnętrzny identyfikator25
Część zamówieniaLOT-0026
TytułKit ELISA Presepsină umană
Wewnętrzny identyfikator26
Część zamówieniaLOT-0027
TytułKit HLA ABC
Wewnętrzny identyfikator27
Część zamówieniaLOT-0028
Wewnętrzny identyfikator28
Część zamówieniaLOT-0029
Wewnętrzny identyfikator29
Część zamówieniaLOT-0030
Wewnętrzny identyfikator30
Część zamówieniaLOT-0031
Wewnętrzny identyfikator31
Część zamówieniaLOT-0032
Wewnętrzny identyfikator32
Część zamówieniaLOT-0033
TytułKit pretestare rapidă sânge uman
Wewnętrzny identyfikator33
Część zamówieniaLOT-0034
TytułFormol
Wewnętrzny identyfikator34
Część zamówieniaLOT-0035
TytułBenzidina
Wewnętrzny identyfikator35
Część zamówieniaLOT-0036
Wewnętrzny identyfikator36
Część zamówieniaLOT-0037
Wewnętrzny identyfikator37
Część zamówieniaLOT-0038
Wewnętrzny identyfikator38
Część zamówieniaLOT-0039
Wewnętrzny identyfikator39
Część zamówieniaLOT-0040
Wewnętrzny identyfikator40
Część zamówieniaLOT-0041
Wewnętrzny identyfikator41
Część zamówieniaLOT-0042
Wewnętrzny identyfikator42
Część zamówieniaLOT-0043
Wewnętrzny identyfikator43
Część zamówieniaLOT-0044
TytułKit Bielshowsky
Wewnętrzny identyfikator44
Część zamówieniaLOT-0045
TytułKit Gram
Wewnętrzny identyfikator45
Część zamówieniaLOT-0046
TytułKit Grocott
Wewnętrzny identyfikator46
Część zamówieniaLOT-0047
Wewnętrzny identyfikator47
Część zamówieniaLOT-0048
TytułKit rosu de congo
Wewnętrzny identyfikator48
Część zamówieniaLOT-0049
TytułCarbonat de litiu
Wewnętrzny identyfikator49
Część zamówieniaLOT-0050
Wewnętrzny identyfikator50
Część zamówieniaLOT-0051
TytułKit Weigert Van Gieson
Wewnętrzny identyfikator51
Część zamówieniaLOT-0052
TytułKit Ziehl Neelsen
Wewnętrzny identyfikator52
Część zamówieniaLOT-0053
TytułKit Luxol Fast blue
Wewnętrzny identyfikator53
Część zamówieniaLOT-0054
TytułClorura ferica hexahidratata pura
Wewnętrzny identyfikator54
Część zamówieniaLOT-0055
TytułEosina Y pulbere
Wewnętrzny identyfikator55
Część zamówieniaLOT-0056
TytułPhloxine B
Wewnętrzny identyfikator56
Część zamówieniaLOT-0057
Wewnętrzny identyfikator57
Część zamówieniaLOT-0058
TytułCALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Wewnętrzny identyfikator58
Część zamówieniaLOT-0059
TytułCREATININA (ERBA Lachema – XL 200)
Wewnętrzny identyfikator59
Część zamówieniaLOT-0060
TytułGLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Wewnętrzny identyfikator60
Część zamówieniaLOT-0061
TytułMAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Wewnętrzny identyfikator61
Część zamówieniaLOT-0062
Wewnętrzny identyfikator62
Część zamówieniaLOT-0063
TytułUREE (ERBA Lachema – XL 200)
Wewnętrzny identyfikator63
Część zamówieniaLOT-0064
TytułGAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Wewnętrzny identyfikator64
Część zamówieniaLOT-0065
TytułERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Wewnętrzny identyfikator65
Część zamówieniaLOT-0066
TytułINFLUENZA A + B
Wewnętrzny identyfikator66
Część zamówieniaLOT-0067
TytułCOVID – 19 Ag
Wewnętrzny identyfikator67
Część zamówieniaLOT-0068
Wewnętrzny identyfikator68
Część zamówieniaLOT-0069
TytułCYTOKERATIN 7
Wewnętrzny identyfikator69
Część zamówieniaLOT-0070
TytułGlycophorin A
Wewnętrzny identyfikator70
Część zamówieniaLOT-0071
TytułCD68
Wewnętrzny identyfikator71
Część zamówieniaLOT-0072
TytułTHYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Wewnętrzny identyfikator72
Część zamówieniaLOT-0073
TytułNAPSIN A
Wewnętrzny identyfikator73
Część zamówieniaLOT-0074
TytułTBS BUFFER 10X
Wewnętrzny identyfikator74
Część zamówieniaLOT-0075
TytułCDX-2
Wewnętrzny identyfikator75
Część zamówieniaLOT-0076
TytułMYELOPEROXIDASE
Wewnętrzny identyfikator76
Część zamówieniaLOT-0077
TytułGATA-3
Wewnętrzny identyfikator77
Część zamówieniaLOT-0078
TytułWILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Wewnętrzny identyfikator78
Część zamówieniaLOT-0079
TytułEDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Wewnętrzny identyfikator79
Część zamówieniaLOT-0080
TytułDILUENT ANTICORPI
Wewnętrzny identyfikator80
Część zamówieniaLOT-0081
TytułAcetat de sodiu anh
Wewnętrzny identyfikator81
Część zamówieniaLOT-0082
TytułAcid clorhidric 0,1 N
Wewnętrzny identyfikator82
Część zamówieniaLOT-0083
TytułBorohidrura de sodiu
Wewnętrzny identyfikator83
Część zamówieniaLOT-0084
TytułBuffer ph 2
Wewnętrzny identyfikator84
Część zamówieniaLOT-0085
TytułBuffer ph 4
Wewnętrzny identyfikator85
Część zamówieniaLOT-0086
TytułBuffer ph 7
Wewnętrzny identyfikator86
Część zamówieniaLOT-0087
TytułBuffer ph 10
Wewnętrzny identyfikator87
Część zamówieniaLOT-0088
TytułClorbutan
Wewnętrzny identyfikator88
Część zamówieniaLOT-0089
TytułDifenilamina
Wewnętrzny identyfikator89
Część zamówieniaLOT-0090
TytułFosfat disodic dodecahidrat
Wewnętrzny identyfikator90
Część zamówieniaLOT-0091
TytułHexacianoferat III de potasiu
Wewnętrzny identyfikator91
Część zamówieniaLOT-0092
TytułHidroxid de sodiu
Wewnętrzny identyfikator92
Część zamówieniaLOT-0093
Wewnętrzny identyfikator93
Część zamówieniaLOT-0094
TytułIzooctan
Wewnętrzny identyfikator94
Część zamówieniaLOT-0095
Wewnętrzny identyfikator95
Część zamówieniaLOT-0096
Wewnętrzny identyfikator96
Część zamówieniaLOT-0097
Wewnętrzny identyfikator97
Część zamówieniaLOT-0098
Wewnętrzny identyfikator98
Część zamówieniaLOT-0099
Wewnętrzny identyfikator99
Część zamówieniaLOT-0100
Wewnętrzny identyfikator100
Część zamówieniaLOT-0101
Wewnętrzny identyfikator101
Część zamówieniaLOT-0102
TytułSulfat de magneziu anhidru
Wewnętrzny identyfikator102
Część zamówieniaLOT-0103
Wewnętrzny identyfikator103
Część zamówieniaLOT-0104
TytułAcetat de amoniu
Wewnętrzny identyfikator104
Część zamówieniaLOT-0105
TytułAlcool etilic 99,9%
Wewnętrzny identyfikator105
Część zamówieniaLOT-0106
TytułBenzen
Wewnętrzny identyfikator106
Część zamówieniaLOT-0107
TytułCafeina
Wewnętrzny identyfikator107
Część zamówieniaLOT-0108
TytułCianura de potasiu
Wewnętrzny identyfikator108
Część zamówieniaLOT-0109
TytułDimetilsulfoxid (DMSO)
Wewnętrzny identyfikator109
Część zamówieniaLOT-0110
TytułFosfat monopotasic KH2PO4
Wewnętrzny identyfikator110
Część zamówieniaLOT-0111
TytułHidroxid de potasiu
Wewnętrzny identyfikator111
Część zamówieniaLOT-0112
TytułHistamina dihidroclorica
Wewnętrzny identyfikator112
Część zamówieniaLOT-0113
TytułIodmetan
Wewnętrzny identyfikator113
Część zamówieniaLOT-0114
Wewnętrzny identyfikator114
Część zamówieniaLOT-0115
TytułPeriodat de sodiu
Wewnętrzny identyfikator115
Część zamówieniaLOT-0116
TytułPiridina
Wewnętrzny identyfikator116
Część zamówieniaLOT-0117
Wewnętrzny identyfikator117
Część zamówieniaLOT-0118
Wewnętrzny identyfikator118
Część zamówieniaLOT-0119
Wewnętrzny identyfikator119
Część zamówieniaLOT-0120
Wewnętrzny identyfikator120
Część zamówieniaLOT-0121
Wewnętrzny identyfikator121
Część zamówieniaLOT-0122
TytułKit analitic antidepresive LCMS MS
Wewnętrzny identyfikator122
Część zamówieniaLOT-0123
Wewnętrzny identyfikator123
Część zamówieniaLOT-0124
Wewnętrzny identyfikator124
Część zamówieniaLOT-0125
Wewnętrzny identyfikator125
Część zamówieniaLOT-0126
Wewnętrzny identyfikator126
Część zamówieniaLOT-0127
Wewnętrzny identyfikator127
Część zamówieniaLOT-0128
Wewnętrzny identyfikator128
Część zamówieniaLOT-0129
Wewnętrzny identyfikator129
Część zamówieniaLOT-0130
Wewnętrzny identyfikator130
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 9461/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33696300 Chemické činidlá
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 1
Hlavná klasifikácia (cpv): 33696500 Laboratórne činidlá
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Časť: LOT-0003
Interný identifikátor: 3
Časť: LOT-0004
Interný identifikátor: 4
Časť: LOT-0005
Interný identifikátor: 5
Časť: LOT-0006
Interný identifikátor: 6
Časť: LOT-0007
Interný identifikátor: 7
Časť: LOT-0008
Interný identifikátor: 8
Časť: LOT-0009
Interný identifikátor: 9
Časť: LOT-0010
Interný identifikátor: 10
Časť: LOT-0011
Interný identifikátor: 11
Časť: LOT-0012
Interný identifikátor: 12
Časť: LOT-0013
Interný identifikátor: 13
Časť: LOT-0014
Interný identifikátor: 14
Časť: LOT-0015
Interný identifikátor: 15
Časť: LOT-0016
Interný identifikátor: 16
Časť: LOT-0017
Interný identifikátor: 17
Časť: LOT-0018
Interný identifikátor: 18
Hlavná klasifikácia (cpv): 33696100 Činidlá na zisťovanie krvnej skupiny
Časť: LOT-0019
Interný identifikátor: 19
Časť: LOT-0020
Interný identifikátor: 20
Časť: LOT-0021
Interný identifikátor: 21
Časť: LOT-0022
Interný identifikátor: 22
Časť: LOT-0023
Názov: Kit ELISA AgHBs
Interný identifikátor: 23
Časť: LOT-0024
Názov: Kit ELISA Ac anti-HCV
Interný identifikátor: 24
Časť: LOT-0025
Názov: Kit ELISA Ac anti-HIV
Interný identifikátor: 25
Časť: LOT-0026
Názov: Kit ELISA Presepsină umană
Interný identifikátor: 26
Časť: LOT-0027
Názov: Kit HLA ABC
Interný identifikátor: 27
Časť: LOT-0028
Interný identifikátor: 28
Časť: LOT-0029
Interný identifikátor: 29
Časť: LOT-0030
Interný identifikátor: 30
Časť: LOT-0031
Interný identifikátor: 31
Časť: LOT-0032
Interný identifikátor: 32
Časť: LOT-0033
Názov: Kit pretestare rapidă sânge uman
Interný identifikátor: 33
Časť: LOT-0034
Názov: Formol
Interný identifikátor: 34
Časť: LOT-0035
Názov: Benzidina
Interný identifikátor: 35
Časť: LOT-0036
Interný identifikátor: 36
Časť: LOT-0037
Interný identifikátor: 37
Časť: LOT-0038
Interný identifikátor: 38
Časť: LOT-0039
Interný identifikátor: 39
Časť: LOT-0040
Interný identifikátor: 40
Časť: LOT-0041
Interný identifikátor: 41
Časť: LOT-0042
Interný identifikátor: 42
Časť: LOT-0043
Interný identifikátor: 43
Časť: LOT-0044
Názov: Kit Bielshowsky
Interný identifikátor: 44
Časť: LOT-0045
Názov: Kit Gram
Interný identifikátor: 45
Časť: LOT-0046
Názov: Kit Grocott
Interný identifikátor: 46
Časť: LOT-0047
Interný identifikátor: 47
Časť: LOT-0048
Názov: Kit rosu de congo
Interný identifikátor: 48
Časť: LOT-0049
Názov: Carbonat de litiu
Interný identifikátor: 49
Časť: LOT-0050
Interný identifikátor: 50
Časť: LOT-0051
Názov: Kit Weigert Van Gieson
Interný identifikátor: 51
Časť: LOT-0052
Názov: Kit Ziehl Neelsen
Interný identifikátor: 52
Časť: LOT-0053
Názov: Kit Luxol Fast blue
Interný identifikátor: 53
Časť: LOT-0054
Interný identifikátor: 54
Časť: LOT-0055
Názov: Eosina Y pulbere
Interný identifikátor: 55
Časť: LOT-0056
Názov: Phloxine B
Interný identifikátor: 56
Časť: LOT-0057
Interný identifikátor: 57
Časť: LOT-0058
Názov: CALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Interný identifikátor: 58
Časť: LOT-0059
Interný identifikátor: 59
Časť: LOT-0060
Názov: GLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Interný identifikátor: 60
Časť: LOT-0061
Názov: MAGNEZIU (ERBA Lachema – XL 200)
Interný identifikátor: 61
Časť: LOT-0062
Interný identifikátor: 62
Časť: LOT-0063
Názov: UREE (ERBA Lachema – XL 200)
Interný identifikátor: 63
Časť: LOT-0064
Názov: GAMMA GT (ERBA Lachema – XL 200)
Interný identifikátor: 64
Časť: LOT-0065
Názov: ERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Interný identifikátor: 65
Časť: LOT-0066
Názov: INFLUENZA A + B
Interný identifikátor: 66
Časť: LOT-0067
Názov: COVID – 19 Ag
Interný identifikátor: 67
Časť: LOT-0068
Interný identifikátor: 68
Časť: LOT-0069
Názov: CYTOKERATIN 7
Interný identifikátor: 69
Časť: LOT-0070
Názov: Glycophorin A
Interný identifikátor: 70
Časť: LOT-0071
Názov: CD68
Interný identifikátor: 71
Časť: LOT-0072
Názov: THYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Interný identifikátor: 72
Časť: LOT-0073
Názov: NAPSIN A
Interný identifikátor: 73
Časť: LOT-0074
Názov: TBS BUFFER 10X
Interný identifikátor: 74
Časť: LOT-0075
Názov: CDX-2
Interný identifikátor: 75
Časť: LOT-0076
Názov: MYELOPEROXIDASE
Interný identifikátor: 76
Časť: LOT-0077
Názov: GATA-3
Interný identifikátor: 77
Časť: LOT-0078
Názov: WILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Interný identifikátor: 78
Časť: LOT-0079
Názov: EDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Interný identifikátor: 79
Časť: LOT-0080
Názov: DILUENT ANTICORPI
Interný identifikátor: 80
Časť: LOT-0081
Názov: Acetat de sodiu anh
Interný identifikátor: 81
Časť: LOT-0082
Názov: Acid clorhidric 0,1 N
Interný identifikátor: 82
Časť: LOT-0083
Názov: Borohidrura de sodiu
Interný identifikátor: 83
Časť: LOT-0084
Názov: Buffer ph 2
Interný identifikátor: 84
Časť: LOT-0085
Názov: Buffer ph 4
Interný identifikátor: 85
Časť: LOT-0086
Názov: Buffer ph 7
Interný identifikátor: 86
Časť: LOT-0087
Názov: Buffer ph 10
Interný identifikátor: 87
Časť: LOT-0088
Názov: Clorbutan
Interný identifikátor: 88
Časť: LOT-0089
Názov: Difenilamina
Interný identifikátor: 89
Časť: LOT-0090
Názov: Fosfat disodic dodecahidrat
Interný identifikátor: 90
Časť: LOT-0091
Názov: Hexacianoferat III de potasiu
Interný identifikátor: 91
Časť: LOT-0092
Názov: Hidroxid de sodiu
Interný identifikátor: 92
Časť: LOT-0093
Interný identifikátor: 93
Časť: LOT-0094
Názov: Izooctan
Interný identifikátor: 94
Časť: LOT-0095
Interný identifikátor: 95
Časť: LOT-0096
Interný identifikátor: 96
Časť: LOT-0097
Interný identifikátor: 97
Časť: LOT-0098
Interný identifikátor: 98
Časť: LOT-0099
Interný identifikátor: 99
Časť: LOT-0100
Interný identifikátor: 100
Časť: LOT-0101
Interný identifikátor: 101
Časť: LOT-0102
Názov: Sulfat de magneziu anhidru
Interný identifikátor: 102
Časť: LOT-0103
Interný identifikátor: 103
Časť: LOT-0104
Názov: Acetat de amoniu
Interný identifikátor: 104
Časť: LOT-0105
Názov: Alcool etilic 99,9%
Interný identifikátor: 105
Časť: LOT-0106
Názov: Benzen
Interný identifikátor: 106
Časť: LOT-0107
Názov: Cafeina
Interný identifikátor: 107
Časť: LOT-0108
Názov: Cianura de potasiu
Interný identifikátor: 108
Časť: LOT-0109
Názov: Dimetilsulfoxid (DMSO)
Interný identifikátor: 109
Časť: LOT-0110
Názov: Fosfat monopotasic KH2PO4
Interný identifikátor: 110
Časť: LOT-0111
Názov: Hidroxid de potasiu
Interný identifikátor: 111
Časť: LOT-0112
Názov: Histamina dihidroclorica
Interný identifikátor: 112
Časť: LOT-0113
Názov: Iodmetan
Interný identifikátor: 113
Časť: LOT-0114
Interný identifikátor: 114
Časť: LOT-0115
Názov: Periodat de sodiu
Interný identifikátor: 115
Časť: LOT-0116
Názov: Piridina
Interný identifikátor: 116
Časť: LOT-0117
Interný identifikátor: 117
Časť: LOT-0118
Interný identifikátor: 118
Časť: LOT-0119
Interný identifikátor: 119
Časť: LOT-0120
Interný identifikátor: 120
Časť: LOT-0121
Interný identifikátor: 121
Časť: LOT-0122
Interný identifikátor: 122
Časť: LOT-0123
Interný identifikátor: 123
Časť: LOT-0124
Interný identifikátor: 124
Časť: LOT-0125
Interný identifikátor: 125
Časť: LOT-0126
Interný identifikátor: 126
Časť: LOT-0127
Interný identifikátor: 127
Časť: LOT-0128
Interný identifikátor: 128
Časť: LOT-0129
Interný identifikátor: 129
Časť: LOT-0130
Interný identifikátor: 130
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 9461/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33696300 Kemični reagenti
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33696500 Laboratorijski reagenti
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 3
Sklop: LOT-0004
Notranji identifikator: 4
Sklop: LOT-0005
Notranji identifikator: 5
Sklop: LOT-0006
Notranji identifikator: 6
Sklop: LOT-0007
Notranji identifikator: 7
Sklop: LOT-0008
Notranji identifikator: 8
Sklop: LOT-0009
Notranji identifikator: 9
Sklop: LOT-0010
Notranji identifikator: 10
Sklop: LOT-0011
Notranji identifikator: 11
Sklop: LOT-0012
Notranji identifikator: 12
Sklop: LOT-0013
Notranji identifikator: 13
Sklop: LOT-0014
Notranji identifikator: 14
Sklop: LOT-0015
Notranji identifikator: 15
Sklop: LOT-0016
Notranji identifikator: 16
Sklop: LOT-0017
Notranji identifikator: 17
Sklop: LOT-0018
Notranji identifikator: 18
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33696100 Reagenti za določanje krvnih skupin
Sklop: LOT-0019
Notranji identifikator: 19
Sklop: LOT-0020
Notranji identifikator: 20
Sklop: LOT-0021
Notranji identifikator: 21
Sklop: LOT-0022
Notranji identifikator: 22
Sklop: LOT-0023
Naslov: Kit ELISA AgHBs
Notranji identifikator: 23
Sklop: LOT-0024
Naslov: Kit ELISA Ac anti-HCV
Notranji identifikator: 24
Sklop: LOT-0025
Naslov: Kit ELISA Ac anti-HIV
Notranji identifikator: 25
Sklop: LOT-0026
Naslov: Kit ELISA Presepsină umană
Notranji identifikator: 26
Sklop: LOT-0027
Naslov: Kit HLA ABC
Notranji identifikator: 27
Sklop: LOT-0028
Notranji identifikator: 28
Sklop: LOT-0029
Notranji identifikator: 29
Sklop: LOT-0030
Notranji identifikator: 30
Sklop: LOT-0031
Notranji identifikator: 31
Sklop: LOT-0032
Notranji identifikator: 32
Sklop: LOT-0033
Notranji identifikator: 33
Sklop: LOT-0034
Naslov: Formol
Notranji identifikator: 34
Sklop: LOT-0035
Naslov: Benzidina
Notranji identifikator: 35
Sklop: LOT-0036
Notranji identifikator: 36
Sklop: LOT-0037
Notranji identifikator: 37
Sklop: LOT-0038
Notranji identifikator: 38
Sklop: LOT-0039
Notranji identifikator: 39
Sklop: LOT-0040
Notranji identifikator: 40
Sklop: LOT-0041
Notranji identifikator: 41
Sklop: LOT-0042
Notranji identifikator: 42
Sklop: LOT-0043
Notranji identifikator: 43
Sklop: LOT-0044
Naslov: Kit Bielshowsky
Notranji identifikator: 44
Sklop: LOT-0045
Naslov: Kit Gram
Notranji identifikator: 45
Sklop: LOT-0046
Naslov: Kit Grocott
Notranji identifikator: 46
Sklop: LOT-0047
Notranji identifikator: 47
Sklop: LOT-0048
Naslov: Kit rosu de congo
Notranji identifikator: 48
Sklop: LOT-0049
Naslov: Carbonat de litiu
Notranji identifikator: 49
Sklop: LOT-0050
Notranji identifikator: 50
Sklop: LOT-0051
Naslov: Kit Weigert Van Gieson
Notranji identifikator: 51
Sklop: LOT-0052
Naslov: Kit Ziehl Neelsen
Notranji identifikator: 52
Sklop: LOT-0053
Naslov: Kit Luxol Fast blue
Notranji identifikator: 53
Sklop: LOT-0054
Notranji identifikator: 54
Sklop: LOT-0055
Naslov: Eosina Y pulbere
Notranji identifikator: 55
Sklop: LOT-0056
Naslov: Phloxine B
Notranji identifikator: 56
Sklop: LOT-0057
Notranji identifikator: 57
Sklop: LOT-0058
Naslov: CALCIU (ERBA Lachema – XL 200)
Notranji identifikator: 58
Sklop: LOT-0059
Notranji identifikator: 59
Sklop: LOT-0060
Naslov: GLUCOZA (ERBA Lachema – XL 200)
Notranji identifikator: 60
Sklop: LOT-0061
Notranji identifikator: 61
Sklop: LOT-0062
Notranji identifikator: 62
Sklop: LOT-0063
Naslov: UREE (ERBA Lachema – XL 200)
Notranji identifikator: 63
Sklop: LOT-0064
Notranji identifikator: 64
Sklop: LOT-0065
Naslov: ERBA CLEAN I ( ERBA Lachema )
Notranji identifikator: 65
Sklop: LOT-0066
Naslov: INFLUENZA A + B
Notranji identifikator: 66
Sklop: LOT-0067
Naslov: COVID – 19 Ag
Notranji identifikator: 67
Sklop: LOT-0068
Notranji identifikator: 68
Sklop: LOT-0069
Naslov: CYTOKERATIN 7
Notranji identifikator: 69
Sklop: LOT-0070
Naslov: Glycophorin A
Notranji identifikator: 70
Sklop: LOT-0071
Naslov: CD68
Notranji identifikator: 71
Sklop: LOT-0072
Naslov: THYROID TRANSCRIPTION FACTOR 1
Notranji identifikator: 72
Sklop: LOT-0073
Naslov: NAPSIN A
Notranji identifikator: 73
Sklop: LOT-0074
Naslov: TBS BUFFER 10X
Notranji identifikator: 74
Sklop: LOT-0075
Naslov: CDX-2
Notranji identifikator: 75
Sklop: LOT-0076
Naslov: MYELOPEROXIDASE
Notranji identifikator: 76
Sklop: LOT-0077
Naslov: GATA-3
Notranji identifikator: 77
Sklop: LOT-0078
Naslov: WILMS TUMOR PROTEIN(WT-1)
Notranji identifikator: 78
Sklop: LOT-0079
Naslov: EDTA RETRIEVAL BUFFER pH-8
Notranji identifikator: 79
Sklop: LOT-0080
Naslov: DILUENT ANTICORPI
Notranji identifikator: 80
Sklop: LOT-0081
Naslov: Acetat de sodiu anh
Notranji identifikator: 81
Sklop: LOT-0082
Naslov: Acid clorhidric 0,1 N
Notranji identifikator: 82
Sklop: LOT-0083
Naslov: Borohidrura de sodiu
Notranji identifikator: 83
Sklop: LOT-0084
Naslov: Buffer ph 2
Notranji identifikator: 84
Sklop: LOT-0085
Naslov: Buffer ph 4
Notranji identifikator: 85
Sklop: LOT-0086
Naslov: Buffer ph 7
Notranji identifikator: 86
Sklop: LOT-0087
Naslov: Buffer ph 10
Notranji identifikator: 87
Sklop: LOT-0088
Naslov: Clorbutan
Notranji identifikator: 88
Sklop: LOT-0089
Naslov: Difenilamina
Notranji identifikator: 89
Sklop: LOT-0090
Naslov: Fosfat disodic dodecahidrat
Notranji identifikator: 90
Sklop: LOT-0091
Naslov: Hexacianoferat III de potasiu
Notranji identifikator: 91
Sklop: LOT-0092
Naslov: Hidroxid de sodiu
Notranji identifikator: 92
Sklop: LOT-0093
Notranji identifikator: 93
Sklop: LOT-0094
Naslov: Izooctan
Notranji identifikator: 94
Sklop: LOT-0095
Notranji identifikator: 95
Sklop: LOT-0096
Notranji identifikator: 96
Sklop: LOT-0097
Notranji identifikator: 97
Sklop: LOT-0098
Notranji identifikator: 98
Sklop: LOT-0099
Notranji identifikator: 99
Sklop: LOT-0100
Notranji identifikator: 100
Sklop: LOT-0101
Notranji identifikator: 101
Sklop: LOT-0102
Naslov: Sulfat de magneziu anhidru
Notranji identifikator: 102
Sklop: LOT-0103
Notranji identifikator: 103
Sklop: LOT-0104
Naslov: Acetat de amoniu
Notranji identifikator: 104
Sklop: LOT-0105
Naslov: Alcool etilic 99,9%
Notranji identifikator: 105
Sklop: LOT-0106
Naslov: Benzen
Notranji identifikator: 106
Sklop: LOT-0107
Naslov: Cafeina
Notranji identifikator: 107
Sklop: LOT-0108
Naslov: Cianura de potasiu
Notranji identifikator: 108
Sklop: LOT-0109
Naslov: Dimetilsulfoxid (DMSO)
Notranji identifikator: 109
Sklop: LOT-0110
Naslov: Fosfat monopotasic KH2PO4
Notranji identifikator: 110
Sklop: LOT-0111
Naslov: Hidroxid de potasiu
Notranji identifikator: 111
Sklop: LOT-0112
Naslov: Histamina dihidroclorica
Notranji identifikator: 112
Sklop: LOT-0113
Naslov: Iodmetan
Notranji identifikator: 113
Sklop: LOT-0114
Notranji identifikator: 114
Sklop: LOT-0115
Naslov: Periodat de sodiu
Notranji identifikator: 115
Sklop: LOT-0116
Naslov: Piridina
Notranji identifikator: 116
Sklop: LOT-0117
Notranji identifikator: 117
Sklop: LOT-0118
Notranji identifikator: 118
Sklop: LOT-0119
Notranji identifikator: 119
Sklop: LOT-0120
Notranji identifikator: 120
Sklop: LOT-0121
Notranji identifikator: 121
Sklop: LOT-0122
Notranji identifikator: 122
Sklop: LOT-0123
Notranji identifikator: 123
Sklop: LOT-0124
Notranji identifikator: 124
Sklop: LOT-0125
Notranji identifikator: 125
Sklop: LOT-0126
Notranji identifikator: 126
Sklop: LOT-0127
Notranji identifikator: 127
Sklop: LOT-0128
Notranji identifikator: 128
Sklop: LOT-0129
Notranji identifikator: 129
Sklop: LOT-0130
Notranji identifikator: 130