464331-2026 - Състезателна процедура
Полша – Строителни и монтажни работи – Wybór Wykonawcy robót budowanych dla zadania pn.: „Budowa nowego wjazdu na teren zastrzeżony Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. wraz z infrastrukturą towarzyszącą”
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеWybór Wykonawcy robót budowanych dla zadania pn.: „Budowa nowego wjazdu na teren zastrzeżony Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. wraz z infrastrukturą towarzyszącą”
ОписаниеPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zdania inwestycyjnego w ramach projektu nr FENX.04.03-IP.02-0010/24 pn.: Budowa nowego wjazdu na teren zastrzeżony Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. wraz z infrastrukturą towarzyszącą, współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania FENX.04.03 Infrastruktura lotnicza w TEN-T Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Budowę budynku służby ochrony lotniska (wartownia), Budowę śluzy kontroli pojazdów ciężarowych, Budowę wiaty zadaszenia nad śluzą kontroli pojazdów, Budowę budynku składowania i kontroli towarów (magazyn), Budowę dróg dojazdowych, miejsc postojowych, chodników, pasów oczekiwania, stref postojowych, placów manewrowych dla samochodów ciężarowych, pojazdów specjalnych obsługi, wózków widłowych, ciągników z przyczepami płytowymi cargo, innych pojazdów lotniska, Budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z włączeniem do wewnętrznej sieci zakładowej Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Budowę przyłączy: wodociągowego dla celów bytowych i p.poż., kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazowego, teletechnicznego i elektrycznego z wewnętrznych sieci zakładowych Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Budowę i przebudowa ogrodzenia lotniskowego, Przebudowę infrastruktury podziemnej oraz nadziemnej kolidującej z planowaną inwestycją, w tym przeniesienie kolidujących paneli fotowoltaicznych wraz z całą infrastrukturą im przynależną w nową lokalizację, Wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych wewnętrznych, Wykonanie instalacji teletechnicznych, teleinformatycznych, w tym serwerowni i instalacji bezpieczeństwa wewnętrznych, Niezbędne wyposażenie meblowe oraz urządzenia: bezpieczeństwa, techniczne i teleinformatyczne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania obiektów. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Вътрешен идентификаторDZZ.261.15.26
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедурата1. Zmawiający informuje, iż przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem art. 139 Pzp, tzn., że Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu tzw. procedura odwrócona. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 12 grudnia 2025 roku, wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Pzp. 3. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Na podstawie art. 91 ust. 2 Pzp Zamawiający wskazuje, że powodem niedokonania podziału Zamówienia na części, jest specyfikacja realizacji robót. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację inwestycji infrastrukturalnej na terenie lotniska, w ramach jednego, funkcjonalnie i technologicznie powiązanego przedsięwzięcia. Poszczególne elementy zakresu, w tym budowa budynków, infrastruktury i układu komunikacyjnego, sieci i przyłączy, instalacji wewnętrznych, infrastruktury bezpieczeństwa oraz przebudowa istniejących elementów pozostają ze sobą w ścisłej zależności technicznej, organizacyjnej i użytkowej. Tworzą one jeden spójny system obsługi ruchu towarowego i kontroli bezpieczeństwa na terenie lotniska, który musi być zaprojektowany i wykonany w sposób jednolity oraz skoordynowany. Podział zamówienia na części prowadziłby do istotnych ryzyk realizacyjnych, w szczególności w zakresie koordynacji robót prowadzonych przez różnych Wykonawców w tej samej przestrzeni operacyjnej. Dotyczy to zwłaszcza robót prowadzonych równolegle w zakresie infrastruktury podziemnej, drogowej, kubaturowej oraz instalacyjnej, które wymagają ścisłej synchronizacji technologicznej i czasowej. Rozdzielenie tych zakresów skutkowałoby znaczącym zwiększeniem ryzyka kolizji robót, opóźnień oraz trudności w ustaleniu odpowiedzialności za ewentualne wady lub niezgodności. Szczególne znaczenie ma również fakt, że inwestycja realizowana jest na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego, na terenie czynnego portu lotniczego, w tym w strefie zastrzeżonej oraz operacyjnej. Realizacja robót w takim środowisku wymaga zapewnienia ciągłości funkcjonowania lotniska oraz zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego. Wprowadzenie wielu Wykonawców zwiększałoby ryzyko organizacyjne i operacyjne, utrudniając zarządzanie dostępem do stref chronionych, koordynację prac oraz egzekwowanie procedur bezpieczeństwa. Powierzenie realizacji całego zakresu prac jednemu Wykonawcy pozwala Zamawiającemu także na lepsze zarządzanie harmonogramem oraz minimalizację ryzyka przestojów, co jest kluczowe dla utrzymania operacyjności lotniska. Zamawiający w tym miejscu podkreśla nadto, iż niniejsze zamówienie jest następstwem dokonanego podziału prowadzonej inwestycji, a zakresy I etapu zostały ustalone w oparciu o zakres technologiczny i operacyjny prowadzonych robót w związku z powyższym przedmiotowe zamówienie nie wymaga dalszego podziału na części. 4. Celem zapoznania się z zakresem robót, ich lokalizacją Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej. Wizja lokalna nie jest obowiązkowa, służy jedynie zapoznaniu się z terenem objętym przedmiotem zamówienia.
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи
Допълнителна класификация (cpv): 45223000 Строителни и монтажни работи по изграждане на строителни конструкции, 45300000 Строителни и монтажни работи на инсталации, 45330000 Строителни и монтажни работи на тръбопроводни инсталации, 45310000 Строителни и монтажни работи на електрически инсталации, 45331000 Строителни и монтажни работи на отоплителни, вентилационни и климатични тръбопроводни инсталации, 38341600 Монитори за наблюдение на лъчения, 38580000 Уреди, които използват лъчение и са предназначени за немедицинска употреба, 42961100 Система за контрол на достъп, 45314000 Строителни и монтажни работи на инсталации за далекосъобщения, 45333000 Строителни и монтажни работи на газови инсталации, 45233120 Строителни и монтажни работи на пътища, 45233222 Строителни работи по полагане на пътна настилка от павета и асфалтова настилка
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: DZZ.261.15.26
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
Další klasifikace (cpv): 45223000 Výstavba stavebních konstrukcí, 45300000 Stavební montážní práce, 45330000 Instalatérské a sanitární práce, 45310000 Elektroinstalační práce, 45331000 Instalace a montáž topení, větrání a klimatizace, 38341600 Monitory radiace, 38580000 Zařízení založená na užití radiace, pro jiné než lékařské účely, 42961100 Přístupové řídící systémy, 45314000 Instalace a montáž telekomunikačního zařízení, 45333000 Instalace a montáž plynového zařízení, 45233120 Výstavba silnic, 45233222 Dláždění a asfaltování
5. Část
Část: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: DZZ.261.15.26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 38341600 Strahlenmonitoren, 38580000 Nichtmedizinische Röntgenausrüstung, 42961100 Zugangskontrollsystem, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: DZZ.261.15.26
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45223000 Κατασκευαστικές εργασίες για δομικές κατασκευές, 45300000 Εργασίες κτιριακών εγκαταστάσεων, 45330000 Υδραυλικές εργασίες, 45310000 Εργασίες ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, 45331000 Εργασίες εγκαταστάσεων θέρμανσης, αερισμού και κλιματισμού, 38341600 Συσκευές παρακολούθησης της ακτινοβολίας, 38580000 Μη ιατρικός εξοπλισμός βασισμένος στη χρήση ακτινοβολίας, 42961100 Σύστημα ελέγχου εισόδου, 45314000 Εγκατάσταση τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού, 45333000 Εργασίες τοποθέτησης εξαρτημάτων εγκαταστάσεων αερίου, 45233120 Έργα οδοποιίας, 45233222 Κατασκευαστικές εργασίες για έργα οδοστρωσίας και ασφαλτόστρωσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: DZZ.261.15.26
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: 1. Zmawiający informuje, iż przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem art. 139 Pzp, tzn., że Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu tzw. procedura odwrócona. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 12 grudnia 2025 roku, wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Pzp. 3. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Na podstawie art. 91 ust. 2 Pzp Zamawiający wskazuje, że powodem niedokonania podziału Zamówienia na części, jest specyfikacja realizacji robót. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację inwestycji infrastrukturalnej na terenie lotniska, w ramach jednego, funkcjonalnie i technologicznie powiązanego przedsięwzięcia. Poszczególne elementy zakresu, w tym budowa budynków, infrastruktury i układu komunikacyjnego, sieci i przyłączy, instalacji wewnętrznych, infrastruktury bezpieczeństwa oraz przebudowa istniejących elementów pozostają ze sobą w ścisłej zależności technicznej, organizacyjnej i użytkowej. Tworzą one jeden spójny system obsługi ruchu towarowego i kontroli bezpieczeństwa na terenie lotniska, który musi być zaprojektowany i wykonany w sposób jednolity oraz skoordynowany. Podział zamówienia na części prowadziłby do istotnych ryzyk realizacyjnych, w szczególności w zakresie koordynacji robót prowadzonych przez różnych Wykonawców w tej samej przestrzeni operacyjnej. Dotyczy to zwłaszcza robót prowadzonych równolegle w zakresie infrastruktury podziemnej, drogowej, kubaturowej oraz instalacyjnej, które wymagają ścisłej synchronizacji technologicznej i czasowej. Rozdzielenie tych zakresów skutkowałoby znaczącym zwiększeniem ryzyka kolizji robót, opóźnień oraz trudności w ustaleniu odpowiedzialności za ewentualne wady lub niezgodności. Szczególne znaczenie ma również fakt, że inwestycja realizowana jest na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego, na terenie czynnego portu lotniczego, w tym w strefie zastrzeżonej oraz operacyjnej. Realizacja robót w takim środowisku wymaga zapewnienia ciągłości funkcjonowania lotniska oraz zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego. Wprowadzenie wielu Wykonawców zwiększałoby ryzyko organizacyjne i operacyjne, utrudniając zarządzanie dostępem do stref chronionych, koordynację prac oraz egzekwowanie procedur bezpieczeństwa. Powierzenie realizacji całego zakresu prac jednemu Wykonawcy pozwala Zamawiającemu także na lepsze zarządzanie harmonogramem oraz minimalizację ryzyka przestojów, co jest kluczowe dla utrzymania operacyjności lotniska. Zamawiający w tym miejscu podkreśla nadto, iż niniejsze zamówienie jest następstwem dokonanego podziału prowadzonej inwestycji, a zakresy I etapu zostały ustalone w oparciu o zakres technologiczny i operacyjny prowadzonych robót w związku z powyższym przedmiotowe zamówienie nie wymaga dalszego podziału na części. 4. Celem zapoznania się z zakresem robót, ich lokalizacją Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej. Wizja lokalna nie jest obowiązkowa, służy jedynie zapoznaniu się z terenem objętym przedmiotem zamówienia.
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45000000 Travaux de construction
Nomenclature complémentaire (cpv): 45223000 Travaux de construction d'ouvrages, 45300000 Travaux d'équipement du bâtiment, 45330000 Travaux de plomberie, 45310000 Travaux d'équipement électrique, 45331000 Travaux d'installation de matériel de chauffage, de ventilation et de climatisation, 38341600 Moniteurs de rayonnement, 38580000 Appareils utilisant les rayonnements et destinés à des usages autres que médicaux, 42961100 Système de contrôle des accès, 45314000 Installation de matériel de télécommunications, 45333000 Travaux d'installation du gaz, 45233120 Travaux de construction de routes, 45233222 Travaux de pavage et de resurfaçage de chaussées
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: DZZ.261.15.26
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45223000 Lavori di costruzione di strutture edili, 45300000 Lavori di installazione di impianti in edifici, 45330000 Lavori di idraulica, 45310000 Lavori di installazione di cablaggi, 45331000 Lavori di installazione di impianti di riscaldamento, ventilazione e climatizzazione, 38341600 Segnalatori di radioattività, 38580000 Apparecchi radiologici per uso non medico, 42961100 Sistemi di controllo di accesso, 45314000 Installazione di dispositivi di telecomunicazione, 45333000 Lavori di installazione di raccorderia gas, 45233120 Lavori di costruzione di strade, 45233222 Lavori di lastricatura e asfaltatura
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
464331-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Xogħlijiet
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internDZZ.261.15.26
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattXogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45223000 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' strutturi, 45300000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni fil-bini, 45330000 Xogħlijiet tal-kanen u katusi sanitarji, 45310000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ l-elettriku, 45331000 Xogħol ta’ stallazzjoni tas-sħana, ventilazzjoni u ta’ l-arja kkondizzjonata, 38341600 Monitoraġġ tar-radjazzjoni, 38580000 Apparat mhux mediku ibbażat fuq l-użu tar-radjazzjoni, 42961100 Sistemi tal-kontroll ta' l-aċċess, 45314000 Stallazzjoni ta’ apparat tat-telekommunikazzjoni, 45333000 Xogħol ta’ stallazzjoni ta’ tagħmir tal-gass, 45233120 Xogħlijiet tal-kostruzzjoni tat-toroq, 45233222 Xogħol ta' pavimentar u asfaltar
5. Lott
LottLOT-0001
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: DZZ.261.15.26
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Clasificare suplimentară (cpv): 45223000 Lucrări de construcţii de structuri, 45300000 Lucrări de instalaţii pentru clădiri, 45330000 Lucrări de instalaţii de apă, 45310000 Lucrări de instalaţii electrice, 45331000 Lucrări de instalare de echipamente de încălzire, de ventilare şi de aer condiţionat, 38341600 Monitoare de radiaţii, 38580000 Echipamente radiologice, altele decât cele medicale, 42961100 Sisteme de control al accesului, 45314000 Instalare de echipament de telecomunicaţii, 45333000 Lucrări de instalare de gaz, 45233120 Lucrări de construcţii de drumuri, 45233222 Lucrări de pavare şi de asfaltare
464331-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Práce
2. Postup
Postup
Interný identifikátorDZZ.261.15.26
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45223000 Stavebné práce na stavebných konštrukciách, 45300000 Stavebno-inštalačné práce, 45330000 Kanalizačné a sanitárne práce, 45310000 Elektroinštalačné práce, 45331000 Inštalovanie kúrenia, ventilácie a klimatizácie, 38341600 Detektory žiarenia, 38580000 Nelekárske zariadenia založené na využití rôzneho druhu žiarenia, 42961100 Systémy riadenia prístupu, 45314000 Inštalovanie telekomunikačných zariadení, 45333000 Inštalovanie plynovej prípojky s príslušenstvom, 45233120 Stavebné práce na výstavbe ciest, 45233222 Dláždiace práce
5. Časť
ČasťLOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: DZZ.261.15.26
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45000000 Gradbena dela
Dodatna klasifikacija (cpv): 45223000 Gradbena dela na konstrukcijah, 45300000 Inštalacijska dela pri gradnjah, 45330000 Vodovodna, plinska in sanitarna inštalacijska dela, 45310000 Elektroinštalacijska dela, 45331000 Inštalacija ogrevalnih, prezračevalnih in klimatskih naprav, 38341600 Monitorji sevanja, 38580000 Nemedicinska oprema, ki temelji na uporabi sevanja, 42961100 Sistem za kontrolo dostopa, 45314000 Inštalacija telekomunikacijske opreme, 45333000 Inštalacija plinske opreme, 45233120 Gradbena dela na cestah, 45233222 Tlakovanje in asfaltiranje
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: DZZ.261.15.26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 38341600 Strålningsmonitorer, 38580000 Icke-medicinsk utrustning som för sin funktion är beroende av strålning, 42961100 Passerkontrollsystem, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45333000 Gasinstallationer, 45233120 Vägbygge, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001