464339-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по превозване на отпадъци – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеDELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
ОписаниеObiectul prezentei proceduri îl reprezintă atribuirea unui contract de concesiune de servicii pentru delegarea gestiunii activităților componente ale Serviciului de Salubrizare privind tratarea mecano-biologică și eliminarea prin depozitare a deșeurilor municipale, în județul Mureș. Activitățile principale ale Contractului sunt: (i) Tratarea mecano-biologică a deșeurilor reziduale; (ii) Transportul deșeurilor stabilizate biologic și al deșeurilor reziduale care nu mai pot fi valorificate la DDN Sânpaul; (iii) Transportul deșeurilor reziduale valorificabile energetic la instalațiile de valorificare energetică; (iv) Eliminarea prin depozitare a deșeurilor reziduale, a deșeurilor stradale, a deșeurilor de pământ și pietre provenite de pe căile publice, a reziduurilor rezultate de la SSCT Cristești, TMB Sânpaul și STZ-uri, precum și a deșeurilor care nu pot fi valorificate provenite din activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a locuințelor la Depozitul de Deșeuri Nepericuloase de la Sânpaul. Activitățiile secundare (conexe) ale Contractului sunt: (i) Realizarea proiectului tehnic de execuție pentru construirea Celulei nr. 2 pe amplasamentul DDN Sânpaul; (ii) Realizarea documentației de avizare a lucrărilor de intervenții, inclusiv studii specifice necesare pentru retehnologizarea STMB Sânpaul; (iii) Realizarea proiectului tehnic de execuție pentru retehnologizarea STMB Sânpaul; (iv) Obținerea tuturor avizelor/acordurilor/autorizațiilor necesare pentru autorizarea lucrărilor de construcții și montaj pentru cele două infrastructuri: DDN și STMB; (v) Execuția lucrărilor de construire a Celulei nr. 2 pe amplasamentul DDN Sânpaul; (vi) Furnizarea utilajelor și echipamentelor industriale necesare conform Listelor de investiții (Anexa 3 și Anexa 5 la Caietul de sarcini) inclusiv montajul acestora pe amplasament; (vii) Asistență tehnică din partea echipei/echipelor de proiectare pe tot parcursul realizării investițiilor la cele două infrastructuri; (viii) Închiderea Celulei nr. 1 la epuizarea capacității de depozitare conform Proiectului tehnic de închidere pus la dispoziție în Anexa 6 la Caietul de sarcini; (ix) Închiderea Celulei nr. 2 la epuizarea capacității de depozitare conform Proiectului tehnic de închidere pus la dispoziție de Consiliul Județean Mureș la atingerea capacității de depozitare de 75% în celula nr. 2. Notă: a) termenul până la care operatorii economici pot transmite solicitările de clarificări/informațiile suplimentare cum s-a menționat la Secțiunea I.3 este de 25 zile înanite de data limită de depunere a ofertelor b) termenul limită de răspuns al Autorității Contractante la solicitările de clarificări primite în termenul menționat mai sus este de 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор1/24219033/2025
Вид процедураОткрита
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 90513000 Услуги по превозване на отпадъци
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеObiectul prezentei proceduri îl reprezintă atribuirea unui contract de concesiune de servicii pentru delegarea gestiunii activităților componente ale Serviciului de Salubrizare privind tratarea mecano-biologică și eliminarea prin depozitare a deșeurilor municipale, în județul Mureș.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 42000000 Машини за промишлена употреба, 45222110 Строителни работи по общо изграждане на депа за отпадъци, 71322000 Инженерни услуги по проектиране и конструиране на строителни съоръжения, 90500000 Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци, 90512000 Услуги по събиране на хартия
464339-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Affaldsbehandling og bortskaffelse af ufarligt affald – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID1/24219033/2025
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90513000 Affaldsbehandling og bortskaffelse af ufarligt affald
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 45222110 Bygge-anlægsarbejde: affaldsdeponi, 71322000 Fagmæssig projektering af ingeniørarbejder, 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald, 90512000 Transport af affald
464339-2026 - Competition
Romania – Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
Internal identifier1/24219033/2025
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 42000000 Industrial machinery, 45222110 Waste disposal site construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 90500000 Refuse and waste related services, 90512000 Refuse transport services
464339-2026 - Hange
Rumeenia – Tavajäätmete käitlus- ja kõrvaldusteenused – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus1/24219033/2025
Menetluse liikAvatud
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90513000 Tavajäätmete käitlus- ja kõrvaldusteenused
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 42000000 Tööstusmasinad, 45222110 Prügilate ehitustööd, 71322000 Tsiviilehitustööde tehnilise projekteerimise teenused, 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused, 90512000 Jäätmeveoteenused
464339-2026 - Verseny
Románia – Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító1/24219033/2025
Az eljárás típusaNyitott
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 42000000 Ipari gépek, 45222110 Hulladéklerakó építése, 71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások, 90500000 Hulladékkal és szeméttel kapcsolatos szolgáltatások, 90512000 Hulladékszállítási szolgáltatások
464339-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Servizzi ta' trattament u r-rimi ta' żibel u skart mhux perikoluż – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern1/24219033/2025
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90513000 Servizzi ta' trattament u r-rimi ta' żibel u skart mhux perikoluż
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 42000000 Makkinarju industriali, 45222110 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' siti għar-rimi ta' l-iskart, 71322000 Servizzi ta' l-inġinerija tad-disinn tax-xogħlijiet ta' kostruzzjoni u l-inġinerija ċivili, 90500000 Servizzi marbuta maż-żibel u l-iskart, 90512000 Servizzi ta' trasport ta' l-iskart
464339-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator1/24219033/2025
Rodzaj proceduryOtwarta
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 42000000 Maszyny przemysłowe, 45222110 Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów, 71322000 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 90500000 Usługi związane z odpadami, 90512000 Usługi transportu odpadów
464339-2026 - Procedură concurențială
România – Servicii de tratare şi eliminare de deşeuri menajere şi deşeuri nepericuloase – DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚILOR COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PRIVIND TRATAREA MECANO-BIOLOGICĂ ȘI ELIMINAREA PRIN DEPOZITARE A DEȘEURILOR MUNICIPALE, ÎN JUDEȚUL MUREȘ
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern1/24219033/2025
Tip de procedurăDeschisă
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 90513000 Servicii de tratare şi eliminare de deşeuri menajere şi deşeuri nepericuloase
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 42000000 Echipamente industriale, 45222110 Lucrări de construcţii de rampe de deşeuri, 71322000 Servicii de proiectare tehnică pentru construcţia de lucrări publice, 90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile, 90512000 Servicii de transport de deşeuri menajere