464392-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Строителни работи по оформяне на зелени площи – Reabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei , execuție lucrări
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеReabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei , execuție lucrări
ОписаниеMunicipiul Galați dorește atribuirea contractului de executie lucrări pentru proiectul „Reabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei“. Valoarea estimată a contractului este de 51.917.262,22 lei fără TVA Etapa Biodiversitate: 27.271.159,88 lei fără TVA din care: Cap.1.2. – Amenajarea terenului = 222.648,41 lei fără TVA; Cap.2.2. – Rețele și branșamente tehnico-edilitare : 113.413,69 lei fără TVA; Cap.4. Cheltuieli pentru investiția de baza = 26.660.205,50 lei fără TVA (4.1 Construcții și instalații – 26.059.968,46 lei fără TVA; 4.3.Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 462,18 lei fără TVA; 4.5 Dotări – 599.774,76 lei fără TVA); Cap.5. Organizare de șantier = 274.892,38 lei fără TVA (Cap.5.1.1 – Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier = 274.892,38 lei fără TVA). Etapa Regenerare urbană: 24.646.102,34 lei fără TVA din care: Cap.1.2. – Amenajarea terenului = 485.048,27 lei fără TVA; Cap.2.2. – Rețele și branșamente tehnico-edilitare : 113.413,69 lei fără TVA; Cap.4. Cheltuieli pentru investiția de baza = 23.950.263,73 lei fără TVA (4.1 Construcții și instalații – 13.575.471,35 lei fără TVA; 4.3.Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 58.965,36 lei fără TVA; 4.5 Dotări – 10.315.827,02 lei fără TVA); Cap.5. Organizare de șantier = 97.376,65 lei fără TVA (Cap.5.1.1 – Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier = 97.376,65 lei fără TVA). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 30 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru primul termen; - 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru al doilea termen. In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in doua termene, după cum urmează: - primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Вътрешен идентификатор3814810202679
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45112710 Строителни работи по оформяне на зелени площи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеReabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei - execuție lucrări
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 45232400 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на канализационни колектори, 45233161 Строителни работи по изграждане на тротоари и пешеходни пътеки, 45330000 Строителни и монтажни работи на тръбопроводни инсталации
464392-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Práce
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor3814810202679
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45112710 Krajinné úpravy zelených ploch
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
Další klasifikace (cpv): 45232400 Stavební práce na výstavbě kanalizace, 45233161 Výstavba stezek pro pěší, 45330000 Instalatérské a sanitární práce
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 3814810202679
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45112710 Landskabsarkitektarbejde i forbindelse med grønne områder
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 45232400 Anlæg af kloakker, 45233161 Anlægsarbejde: fortove, 45330000 Blikkenslagerarbejde
464392-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen – Reabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei , execuție lucrări
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung3814810202679
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45233161 Bau von Fußwegen, 45330000 Installateurarbeiten
464392-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για χώρους πρασίνου – Reabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei , execuție lucrări
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό3814810202679
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45112710 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για χώρους πρασίνου
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45232400 Έργα κατασκευής αποχετεύσεων, 45233161 Κατασκευαστικές εργασίες για διόδους προσπέλασης, 45330000 Υδραυλικές εργασίες
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 3814810202679
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45112710 Travaux d'aménagement paysager d'espaces verts
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 45232400 Travaux de construction d'égouts, 45233161 Travaux de construction de chemins piétonniers, 45330000 Travaux de plomberie
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 3814810202679
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45112710 Landscaping work for green areas
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
Aicmiú breise (cpv): 45232400 Sewer construction work, 45233161 Footpath construction work, 45330000 Plumbing and sanitary works
464392-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Építési beruházás
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító3814810202679
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÉpítési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45112710 Tereprendezési munkák zöldterületen
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 45232400 Szennyvízcsatorna építése, 45233161 Gyalogút építése, 45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 3814810202679
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45112710 Lavori di architettura paesaggistica per aree verdi
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45232400 Lavori di costruzione di condotte fognarie, 45233161 Lavori di costruzione di marciapiedi, 45330000 Lavori di idraulica
464392-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators3814810202679
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45112710 Zaļo zonu ainavas veidošana
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 45232400 Kanalizācijas ierīkošanas būvdarbi, 45233161 Gājēju celiņa būvdarbi, 45330000 Sanitārtehnikas darbi
464392-2026 - Mededinging
Roemenië – Landschappelijk ontwerp voor groenzones – Reabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei , execuție lucrări
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Werken
Interne identificatiecode3814810202679
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45112710 Landschappelijk ontwerp voor groenzones
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 45232400 Bouwwerkzaamheden voor riool, 45233161 Aanleggen van trottoirs, 45330000 Loodgieterswerk
464392-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych – Reabilitare și refuncționalizare teren degradat Valea Țiglinei , execuție lucrări
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Roboty budowlane
Wewnętrzny identyfikator3814810202679
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45112710 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych, 45233161 Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych, 45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 3814810202679
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45112710 Lucrări de arhitectură peisagistică a spaţiilor verzi
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 45232400 Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale, 45233161 Lucrări de construcţii de trotuare, 45330000 Lucrări de instalaţii de apă
464392-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
2. Postup
Postup
Interný identifikátor3814810202679
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45112710 Terénne úpravy trávnatých oblastí
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45232400 Stavebné práce na stavbe kanalizácie, 45233161 Stavebné práce na stavbe chodníkov, 45330000 Kanalizačné a sanitárne práce
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 3814810202679
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45112710 Krajinsko oblikovanje za zelene površine
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Naslov: Default lot
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45232400 Gradbena dela na kanalizaciji, 45233161 Gradbena dela na pešpoti, 45330000 Vodovodna, plinska in sanitarna inštalacijska dela