464427-2026 - Състезателна процедура
Дaния – Услуги по устни преводи – Tolkeydelser
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеTolkeydelser
ОписаниеUdbuddet vedrører indkøb af fremmedsprogstolkning på alle sprog til borgere, der efter gældende lovgivning har ret til tolkning ved mødet med myndighedspersoner hos Ordregiver. Udbuddet vedrører indkøb af følgende tolkeydelser: •Fremmødetolkning •Fjerntolkning •Video tolkning •Telefonisk tolkning •SMS-tolkning •Skriftlige oversættelser Udbuddet omfatter ikke døvetolkning, tegnsprogstolkning, translatørydelser samt AI-baseret tolkning.
Вътрешен идентификатор579632
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 79540000 Услуги по устни преводи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
464427-2026 - Zadávání
Dánsko – Tlumočnické služby – Tolkeydelser
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevTolkeydelser
Interní identifikátor579632
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 79540000 Tlumočnické služby
5. Část
ČástLOT-0000
464427-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dolmetscherdienste – Tolkeydelser
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTolkeydelser
Interne Kennung579632
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
5. Los
LosLOT-0000
464427-2026 - Διαγωνισμός
Δανία – Υπηρεσίες διερμηνείας – Tolkeydelser
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςTolkeydelser
Εσωτερικό αναγνωριστικό579632
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79540000 Υπηρεσίες διερμηνείας
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
464427-2026 - Licitación
Dinamarca – Servicios de interpretación – Tolkeydelser
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloTolkeydelser
Identificador interno579632
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 79540000 Servicios de interpretación
5. Lote
LoteLOT-0000
464427-2026 - Hange
Taani – Suulise tõlke teenused – Tolkeydelser
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriTolkeydelser
Sisemine tunnus579632
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 79540000 Suulise tõlke teenused
5. Osa
OsaLOT-0000
464427-2026 - Mise en concurrence
Danemark – Services d'interprétation – Tolkeydelser
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
TitreTolkeydelser
Identifiant interne579632
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 79540000 Services d'interprétation
5. Lot
LotLOT-0000
464427-2026 - Iomaíocht
An Danmhairg – Interpretation services – Tolkeydelser
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealTolkeydelser
Aitheantóir inmheánach579632
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79540000 Interpretation services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
464427-2026 - Nadmetanje
Danska – Usluge usmenog prevođenja – Tolkeydelser
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
NaslovTolkeydelser
Interna identifikacijska oznaka579632
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79540000 Usluge usmenog prevođenja
5. Grupa
GrupaLOT-0000
464427-2026 - Verseny
Dánia – Tolmácsolási szolgáltatások – Tolkeydelser
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
CímTolkeydelser
Belső azonosító579632
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79540000 Tolmácsolási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0000
464427-2026 - Konkursas
Danija – Vertimo žodžiu paslaugos – Tolkeydelser
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasTolkeydelser
Vidaus identifikatorius579632
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79540000 Vertimo žodžiu paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
464427-2026 - Mededinging
Denemarken – Tolkdiensten – Tolkeydelser
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode579632
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79540000 Tolkdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0000
464427-2026 - Procedura konkurencyjna
Dania – Usługi w zakresie tłumaczeń ustnych – Tolkeydelser
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
TytułTolkeydelser
Wewnętrzny identyfikator579632
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79540000 Usługi w zakresie tłumaczeń ustnych
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
464427-2026 - Concurso
Dinamarca – Serviços de interpretação – Tolkeydelser
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 79540000 Serviços de interpretação
464427-2026 - Procedură concurențială
Danemarca – Servicii de interpretariat – Tolkeydelser
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
TitluTolkeydelser
Identificator intern579632
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 79540000 Servicii de interpretariat
464427-2026 - Súťaž
Dánsko – Tlmočnícke služby – Tolkeydelser
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
NázovTolkeydelser
Interný identifikátor579632
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79540000 Tlmočnícke služby
5. Časť
ČasťLOT-0000
464427-2026 - Javni razpis
Danska – Storitve tolmačenja – Tolkeydelser
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator579632
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79540000 Storitve tolmačenja
5. Sklop
SklopLOT-0000
464427-2026 - Konkurrensutsättning
Danmark – Tolktjänster – Tolkeydelser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare579632
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000