Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 85148000 Услуги, свързани с медицински анализи
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Timiş (RO424)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: Sediul autorității contractante – Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Louis Țurcanu” Timișoara, str. Dr. Iosif Nemoianu nr. 2, Timișoara, județul Timiș, precum și laboratorul prestatorului declarat câștigător, pentru prelucrarea probelor și eliberarea rezultatelor.
Стойност
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Beschreibung: Servicii de analize medicale, cod CPV 85148000-8 – Servicii de analize medicale, conform cerințelor prevăzute în caietul de sarcini și în anexa la caietul de sarcini. Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru cu un singur operator economic, fără reluarea competiției, pentru o perioadă de 24 de luni. Serviciile vor fi prestate în baza contractelor subsecvente încheiate pe durata de valabilitate a acordului-cadru, de regulă trimestrial, respectiv o dată la 3 luni, sau ori de câte ori necesitatea obiectivă a autorității contractante impune achiziționarea serviciilor, în limita cantităților și valorilor minime/maxime prevăzute în documentația de atribuire. Prestarea serviciilor va include preluarea, transportul și prelucrarea probelor, efectuarea analizelor medicale solicitate, precum și transmiterea rezultatelor către secțiile/medicii solicitanți, în condițiile și termenele stabilite prin caietul de sarcini. Termenul limita de solicitare clarificari este de 15 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4548538_2026_PAAPD1627436
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85148000 Medizinische Analysedienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția are ca obiect prestarea de servicii de analize medicale, cod CPV 85148000-8 – Servicii de analize medicale, necesare desfășurării activității medicale a Spitalului Clinic de Urgență pentru Copii „Louis Țurcanu” Timișoara. Serviciile constau în preluarea, transportul și prelucrarea probelor biologice, efectuarea analizelor medicale solicitate și transmiterea rezultatelor către secțiile/medicii solicitanți, în condițiile și termenele prevăzute în caietul de sarcini. Prestatorul va asigura transportul probelor de la secțiile spitalului la laboratorul desemnat câștigător, zilnic, iar pentru cazurile de urgență preluarea probelor se va face în maximum 2 ore de la apelul telefonic. Rezultatele analizelor se vor transmite pe suport hârtie, prin fax sau în format electronic, către secțiile ori medicii care solicită aceasta. Cantitățile minime și maxime estimate pentru acordul-cadru, precum și cantitățile minime și maxime estimate pentru contractele subsecvente sunt prevăzute în caietul de sarcini și în anexa la caietul de sarcini. Acordul-cadru se va încheia cu un singur operator economic, fără reluarea competiției, pentru o perioadă de 24 de luni. Contractele subsecvente se vor atribui, de regulă, trimestrial, respectiv o dată la 3 luni, sau ori de câte ori necesitatea obiectivă a autorității contractante impune achiziționarea serviciilor, în limita cantităților și valorilor prevăzute în documentația de atribuire.
Interne Kennung: 1
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4548538_2026_PAAPD1627436
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 85148000 Υπηρεσίες ιατρικών αναλύσεων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 85148000 Meditsiinilise analüüsi teenused
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Timiş (RO424)
Riik: Rumeenia
Maksumus
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Aitheantóir inmheánach: 4548538_2026_PAAPD1627436
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 85148000 Medical analysis services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
464498-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Usluge medicinskih analiza – SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
NaslovSERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Interna identifikacijska oznaka4548538_2026_PAAPD1627436
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 85148000 Usluge medicinskih analiza
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Vidaus identifikatorius: 4548538_2026_PAAPD1627436
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 85148000 Medicininės analizės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
Nosaukums: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Iekšējais identifikators: 4548538_2026_PAAPD1627436
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 85148000 Medicīniskās analīzes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Identifikatur intern: 4548538_2026_PAAPD1627436
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 85148000 Servizzi ta' analiżi medika
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: 4548538_2026_PAAPD1627436
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85148000 Medische analysediensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
2. Procedura
Procedura
Tytuł: SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Wewnętrzny identyfikator: 4548538_2026_PAAPD1627436
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 85148000 Usługi analizy medycznej
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
464498-2026 - Concurso
Roménia – Serviços de análises clínicas – SERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
TítuloSERVICII DE ANALIZE MEDICALE
Identificador interno4548538_2026_PAAPD1627436
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 85148000 Serviços de análises clínicas
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 85148000 Servicii de analize medicale
5. Lot
Lot: LOT-0000
Identificator intern: 1
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 85148000 Storitve medicinskih analiz
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Timiş (RO424)
Država: Romunija
Vrednost
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 4548538_2026_PAAPD1627436
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85148000 Medicinsk analys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1