464563-2026 - Състезателна процедура
Дaния – Услуги по почистване на прозорци – Vinduespolering
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеVinduespolering
ОписаниеUdbuddet omhandler vinduespolering af Odense Kommunes bygninger. Odense Kommune har valgt at opdele udbuddet i delaftaler: Delaftale 1: Omfatter vinduespolering af administrationsbygninger. Delaftale 2: Omfatter vinduespolering af børnehaver, vuggestuer og legestuer i øst. Delaftale 3: Omfatter vinduespolering af plejecentre og botilbud. Delaftale 4: Omfatter vinduespolering af skoler. Delaftale 5: Omfatter vinduespolering af børnehaver, vuggestuer og legestuer i vest. Delaftale 6: Omfatter vinduespolering af øvrige bygninger, herunder svømmehaller, biblioteker og fritidstilbud.
Вътрешен идентификатор101139
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens §§ 56 og 57, hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. pkt. 8, og opfylder eventuelle krav, kan afgive tilbud.
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 90911300 Услуги по почистване на прозорци
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеDelaftale 1: Administrationsbygninger
ОписаниеDelaftale 1 omfatter vinduespolering af administrationsbygninger i Odense Kommune.
Вътрешен идентификатор742971
Допълнителна класификация (cpv): 90911300 Услуги по почистване на прозорци
Варианти
Описание на опциитеKontrakten kan forlænges 2 gange i op til 12 måneder ad gangen.
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеDelaftale 2: børnehaver, vuggestuer og legestuer i øst
ОписаниеDelaftale 2 omfatter vinduespolering af børnehaver, vuggestuer og legestuer i øst i Odense Kommune.
Вътрешен идентификатор742972
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеDelaftale 3: Plejecentre og botilbud
ОписаниеDelaftale 3 omfatter vinduespolering af plejecentre og botilbud i Odense Kommune.
Вътрешен идентификатор751657
Обособена позицияLOT-0004
ЗаглавиеDelaftale 4: Skoler
ОписаниеDelaftale 4 omfatter vinduespolering af skoler i Odense Kommune.
Вътрешен идентификатор751662
Обособена позицияLOT-0005
ЗаглавиеDelaftale 5: Børnehaver, vuggestuer og legestuer i Vest
ОписаниеDelaftale 5 omfatter vinduespolering af børnehaver, vuggestuer og legestuer i vest i Odense Kommune.
Вътрешен идентификатор751663
Обособена позицияLOT-0006
ЗаглавиеDelaftale 6: Øvrige
ОписаниеDelaftale 6 omfatter vinduespolering af øvrige bygninger i Odense Kommune, herunder svømmehaller, biblioteker og fritidstilbud.
Вътрешен идентификатор751664
464563-2026 - Zadávání
Dánsko – Čištění oken – Vinduespolering
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevVinduespolering
Interní identifikátor101139
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 90911300 Čištění oken
5. Část
ČástLOT-0001
Interní identifikátor742971
Další klasifikace (cpv): 90911300 Čištění oken
Možnosti
ČástLOT-0002
Interní identifikátor742972
ČástLOT-0003
Interní identifikátor751657
ČástLOT-0004
NázevDelaftale 4: Skoler
Interní identifikátor751662
ČástLOT-0005
Interní identifikátor751663
ČástLOT-0006
NázevDelaftale 6: Øvrige
Interní identifikátor751664
464563-2026 - Konkurrencevilkår
Danmark – Vinduespudsning – Vinduespolering
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelVinduespolering
Intern ID101139
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90911300 Vinduespudsning
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern ID742971
Supplerende klassifikation (cpv): 90911300 Vinduespudsning
Valgmuligheder
DelkontraktLOT-0002
Intern ID742972
DelkontraktLOT-0003
Intern ID751657
DelkontraktLOT-0004
TitelDelaftale 4: Skoler
Intern ID751662
DelkontraktLOT-0005
Intern ID751663
DelkontraktLOT-0006
TitelDelaftale 6: Øvrige
Intern ID751664
464563-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Fensterreinigung – Vinduespolering
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung101139
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung742971
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
Optionen
LosLOT-0002
Interne Kennung742972
LosLOT-0003
Interne Kennung751657
LosLOT-0004
Interne Kennung751662
LosLOT-0005
Interne Kennung751663
LosLOT-0006
Interne Kennung751664
464563-2026 - Competition
Denmark – Window-cleaning services – Vinduespolering
Contract or concession notice – standard regime
Services
TitleVinduespolering
Internal identifier101139
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90911300 Window-cleaning services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier742971
Additional classification (cpv): 90911300 Window-cleaning services
Options
LotLOT-0002
Internal identifier742972
LotLOT-0003
Internal identifier751657
LotLOT-0004
TitleDelaftale 4: Skoler
Internal identifier751662
LotLOT-0005
Internal identifier751663
LotLOT-0006
TitleDelaftale 6: Øvrige
Internal identifier751664
464563-2026 - Licitación
Dinamarca – Servicios de limpieza de ventanas – Vinduespolering
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloVinduespolering
Identificador interno101139
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90911300 Servicios de limpieza de ventanas
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno742971
Clasificación adicional (cpv): 90911300 Servicios de limpieza de ventanas
Opciones
LoteLOT-0002
Identificador interno742972
LoteLOT-0003
Identificador interno751657
LoteLOT-0004
TítuloDelaftale 4: Skoler
Identificador interno751662
LoteLOT-0005
Identificador interno751663
LoteLOT-0006
TítuloDelaftale 6: Øvrige
Identificador interno751664
464563-2026 - Hange
Taani – Aknapuhastusteenus – Vinduespolering
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriVinduespolering
Sisemine tunnus101139
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90911300 Aknapuhastusteenus
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus742971
Täiendav liigitus (cpv): 90911300 Aknapuhastusteenus
Täiendavad hankevõimalused
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus742972
OsaLOT-0003
Sisemine tunnus751657
OsaLOT-0004
PealkiriDelaftale 4: Skoler
Sisemine tunnus751662
OsaLOT-0005
Sisemine tunnus751663
OsaLOT-0006
PealkiriDelaftale 6: Øvrige
Sisemine tunnus751664
464563-2026 - Kilpailu
Tanska – Ikkunanpesupalvelut – Vinduespolering
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiVinduespolering
Sisäinen tunniste101139
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90911300 Ikkunanpesupalvelut
Sisäinen tunniste742971
Lisäluokitus (cpv): 90911300 Ikkunanpesupalvelut
Optiot
Sisäinen tunniste742972
Sisäinen tunniste751657
Ilmoituksen nimiDelaftale 4: Skoler
Sisäinen tunniste751662
Sisäinen tunniste751663
Ilmoituksen nimiDelaftale 6: Øvrige
Sisäinen tunniste751664
464563-2026 - Mise en concurrence
Danemark – Services de nettoyage de vitres – Vinduespolering
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
2. Procédure
Procédure
TitreVinduespolering
Identifiant interne101139
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédureUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens §§ 56 og 57, hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. pkt. 8, og opfylder eventuelle krav, kan afgive tilbud.
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 90911300 Services de nettoyage de vitres
Identifiant interne742971
Nomenclature complémentaire (cpv): 90911300 Services de nettoyage de vitres
Identifiant interne742972
Identifiant interne751657
TitreDelaftale 4: Skoler
Identifiant interne751662
Identifiant interne751663
TitreDelaftale 6: Øvrige
Identifiant interne751664
464563-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealVinduespolering
Aitheantóir inmheánach101139
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach742971
Roghanna
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach742972
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach751657
LuchtógLOT-0004
TeidealDelaftale 4: Skoler
Aitheantóir inmheánach751662
LuchtógLOT-0005
Aitheantóir inmheánach751663
LuchtógLOT-0006
TeidealDelaftale 6: Øvrige
Aitheantóir inmheánach751664
464563-2026 - Verseny
Dánia – Ablaktisztítási szolgáltatások – Vinduespolering
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
CímVinduespolering
Belső azonosító101139
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90911300 Ablaktisztítási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító742971
További osztályozás (cpv): 90911300 Ablaktisztítási szolgáltatások
Opciók
RészLOT-0002
Belső azonosító742972
RészLOT-0003
CímDelaftale 3: Plejecentre og botilbud
Belső azonosító751657
RészLOT-0004
CímDelaftale 4: Skoler
Belső azonosító751662
RészLOT-0005
Belső azonosító751663
RészLOT-0006
CímDelaftale 6: Øvrige
Belső azonosító751664
464563-2026 - Gara
Danimarca – Servizi di pulizia finestre – Vinduespolering
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
TitoloVinduespolering
Identificativo interno101139
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 90911300 Servizi di pulizia finestre
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno742971
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90911300 Servizi di pulizia finestre
Opzioni
LottoLOT-0002
Identificativo interno742972
LottoLOT-0003
Identificativo interno751657
LottoLOT-0004
TitoloDelaftale 4: Skoler
Identificativo interno751662
LottoLOT-0005
Identificativo interno751663
LottoLOT-0006
TitoloDelaftale 6: Øvrige
Identificativo interno751664
464563-2026 - Konkurss
Dānija – Logu tīrīšanas pakalpojumi – Vinduespolering
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsVinduespolering
Iekšējais identifikators101139
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90911300 Logu tīrīšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators742971
Papildu klasifikācija (cpv): 90911300 Logu tīrīšanas pakalpojumi
Iespējas
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators742972
DaļaLOT-0003
Iekšējais identifikators751657
DaļaLOT-0004
NosaukumsDelaftale 4: Skoler
Iekšējais identifikators751662
DaļaLOT-0005
Iekšējais identifikators751663
DaļaLOT-0006
NosaukumsDelaftale 6: Øvrige
Iekšējais identifikators751664
464563-2026 - Kompetizzjoni
Id-Danimarka – Servizzi tat-tindif tat-twieqi – Vinduespolering
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
TitluVinduespolering
Identifikatur intern101139
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90911300 Servizzi tat-tindif tat-twieqi
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern742971
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90911300 Servizzi tat-tindif tat-twieqi
Għażliet
LottLOT-0002
Identifikatur intern742972
LottLOT-0003
Identifikatur intern751657
LottLOT-0004
TitluDelaftale 4: Skoler
Identifikatur intern751662
LottLOT-0005
Identifikatur intern751663
LottLOT-0006
TitluDelaftale 6: Øvrige
Identifikatur intern751664
464563-2026 - Mededinging
Denemarken – Wassen van ramen – Vinduespolering
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode101139
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90911300 Wassen van ramen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode742971
Aanvullende classificatie (cpv): 90911300 Wassen van ramen
Opties
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode742972
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode751657
PerceelLOT-0004
Interne identificatiecode751662
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode751663
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode751664
464563-2026 - Procedura konkurencyjna
Dania – Usługi czyszczenia okien – Vinduespolering
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
TytułVinduespolering
Wewnętrzny identyfikator101139
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90911300 Usługi czyszczenia okien
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator742971
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90911300 Usługi czyszczenia okien
Opcje
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator742972
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator751657
Część zamówieniaLOT-0004
TytułDelaftale 4: Skoler
Wewnętrzny identyfikator751662
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator751663
Część zamówieniaLOT-0006
TytułDelaftale 6: Øvrige
Wewnętrzny identyfikator751664
464563-2026 - Concurso
Dinamarca – Serviços de limpeza de janelas – Vinduespolering
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 90911300 Serviços de limpeza de janelas
Classificação adicional (cpv): 90911300 Serviços de limpeza de janelas
Opções
464563-2026 - Procedură concurențială
Danemarca – Servicii de curăţare a ferestrelor – Vinduespolering
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern101139
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 90911300 Servicii de curăţare a ferestrelor
Identificator intern742971
Clasificare suplimentară (cpv): 90911300 Servicii de curăţare a ferestrelor
Opțiuni
Identificator intern742972
Identificator intern751657
Identificator intern751662
Identificator intern751663
Identificator intern751664
464563-2026 - Javni razpis
Danska – Storitve čiščenja oken – Vinduespolering
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
NaslovVinduespolering
Notranji identifikator101139
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90911300 Storitve čiščenja oken
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator742971
Dodatna klasifikacija (cpv): 90911300 Storitve čiščenja oken
SklopLOT-0002
Notranji identifikator742972
SklopLOT-0003
Notranji identifikator751657
SklopLOT-0004
NaslovDelaftale 4: Skoler
Notranji identifikator751662
SklopLOT-0005
Notranji identifikator751663
SklopLOT-0006
NaslovDelaftale 6: Øvrige
Notranji identifikator751664