2. Процедура
Процедура
Заглавие: Oulun kulttuurisäätiö sr, Lumipallo -musikaalin tapahtumatekniikka ja lavarakenteet
Описание: Oulun kulttuurisäätiö sr (jäljempänä myös "tilaaja") pyytää tarjoustanne Lumipallo -musikaalin tapahtumatekniikasta ja lavarakenteista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Oulun kulttuurisäätiö sr (jäljempänä Hankintayksikkö) kilpailuttaa tapahtumatekniikan palvelut laitteineen (vuokraus) Lumipallo-suurmusikaalin toteutusta varten. Musikaali esitetään Ouluhallissa ajalla 4.–19.12.2026, ja siihen liittyy ennakkoharjoitusperiodi Helsingissä sekä Oulussa. Näytöksiä on yhteensä 19 ja tapahtumapaikka on Ouluhalli, Ouluhallintie 20, 90130 Oulu. Hankinta sisältää kolme (3) osa-aluetta (jäljempänä "moduulia" tai "ryhmää"). Tarjoaja voi tarjota joko yhteen tai useampaan osa-alueeseen (moduuleihin 1-3). Jokainen osa-alue sisältää optioita, joita on tarjottava. Optiot eivät vaikuta tarjousten vertailuun. Tilaaja päättää erikseen, ottaako optioita käyttöön. Jokaisen moduulin tulee sisältää sen toteuttamiseen tarvittavat rakenteet, laitteet, tarvikkeet ja palvelut kokonaisuudessaan. 1) Äänitekniikka ja rakenteet (moduuli 1) (tarjous tulee jättää englanniksi) Tarjottava kokonaishinta palvelulle ja lisäksi hinta optioille 1-4. Vertailuperusteet kokonaishinta (ilman optioita) 50 p ja laatu 50 p Vertailuperusteet tarkemmin liitteessä: EN TENDERING_FORM_Liite 7a_SoundSystem.xlsx. 2) Valo- ja videotekniikka, ripustus, verhoilu ja rakenteet (moduuli 2) (tarjouksen voi jättää joko suomeksi tai englanniksi) Tarjottava kokonaishinta palvelulle ja lisäksi hinta optioille (1-8) Vertailuperusteet kokonaishinta (ilman optioita) 100 p Vertailuperusteet tarkemmin liitteessä: FIN_TARJOUSLOMAKE_Liite 7b_Lights_Video_Rigging_Drapes_Lumipallo-musikaali.xlsx Käytettävissä myös englanninkielinen lomake ja materiaalia. 3) Lavarakenteet (moduuli 3) (tarjouksen voi jättää joko suomeksi tai englanniksi) Tarjottava kokonaishinta palvelulle ja lisäksi hinta yhdelle (1) optiolle. Vertailuperusteet kokonaishinta (ilman optioita) 100 p Vertailuperusteet tarkemmin liitteessä: FIN_TARJOUSLOMAKE_Liite 7c_Stage.xlsx Käytettävissä myös englanninkielinen lomake ja materiaalia. Tekniset määrittelyt ja piirustukset löytyvät moduulin nimeä vastaavasta Dropbox-kansiosta: https://www.dropbox.com/scl/fo/ua7gyt731ye3u47eehkl4/AKam1IUqhEOoic0mFyri6LY?rlkey=czxyn1u2skn8w5zijwj9gkrf8&st=f4s4g3fl&dl=0
Вътрешен идентификатор: Monetra E20/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista. Rinnakkaistarjouksia ei hyväksytä, tarjoaja voi jättää vain yhden tarjouksen. Osana yhteenliittymää jätettyä tarjousta sekä yhtäaikaista tarjoajan itsenäistä tarjousta ei kuitenkaan lueta rinnakkaistarjouksiksi. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta.
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Допълнителен характер на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 79952000 Услуги, свързани с организирането на събития
Допълнителна класификация (cpv): 31518600 Насочваеми прожектори, 32333000 Устройства за видеозапис или видеовъзпроизвеждане, 32340000 Микрофони и високоговорители, 45422000 Дърводелски работи, 45450000 Други довършителни строителни работи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Valo- ja videotekniikka, ripustus, verhoilu ja rakenteet
Описание: Valo- ja videotekniikan vuokra-aika (moduuli 2) 22.11. - 21.12.2026, kuitenkin niin, että pystytys tapahtuu vaiheittain tarjouspyynnön liitteillä kuvattujen Load in #1 ja Load in #2 -vaiheiden mukaisesti. Ennakko-ohjelmointi on määritelty tarjouslomakkeella ja Palveluhankinnankuvauksella. Tapahtumatuotannolle tyypilliseen tapaan tarkat pystytysaikataulut suunnitellaan projektin edetessä, joten lopulliset kaluston vuokra-ajat voivat poiketa näissä asiakirjoissa esitetyistä ajoista, mutta ei kuitenkaan merkittävästi. Palvelunkuvaus, tekniset määrittelyt ja piirustukset löytyvät moduulin nimeä vastaavasta Dropbox-kansiosta: https://www.dropbox.com/scl/fo/ua7gyt731ye3u47eehkl4/AKam1IUqhEOoic0mFyri6LY?rlkey=czxyn1u2skn8w5zijwj9gkrf8&st=f4s4g3fl&dl=0
Вътрешен идентификатор: 2-0
Допълнителна класификация (cpv): 31518600 Насочваеми прожектори
Варианти:
Описание на опциите: Valotekniikka sisältää kaksi (2) optiota, joita ei huomioida tarjousten vertailussa: 1. Optio: Tilavalaisu lavan takatilat 2. Optio: Tilavalaisu ravintolan tilat Tarjoaja voi valita, haluaako tarjota optioita, optioita ei huomioida tarjoustenvertailussa. Tilaaja voi halutessaan ottaa käyttöön option/optiot, mikäli voittanut tarjous on niitä tarjonnut.
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Äänitekniikka ja rakenteet
Описание: Äänitekniikan vuokra-aika (moduuli 1) 22.11. - 21.12.2026, kuitenkin niin, että pystytys tapahtuu vaiheittain tarjouspyynnön liitteillä kuvattujen Load in #1 ja Load in #2 -vaiheiden mukaisesti. - osa kalustosta/henkilökunnasta tarvitaan myös harjoitusperiodille Helsingissä alkaen 19.10.2026. Tapahtumatuotannolle tyypilliseen tapaan tarkat pystytysaikataulut suunnitellaan projektin edetessä, joten lopulliset kaluston vuokra-ajat voivat poiketa näissä asiakirjoissa esitetyistä ajoista, mutta ei kuitenkaan merkittävästi. Palvelunkuvaus, tekniset määrittelyt ja piirustukset löytyvät moduulin nimeä vastaavasta Dropbox-kansiosta: https://www.dropbox.com/scl/fo/ua7gyt731ye3u47eehkl4/AKam1IUqhEOoic0mFyri6LY?rlkey=czxyn1u2skn8w5zijwj9gkrf8&st=f4s4g3fl&dl=0
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 32333000 Устройства за видеозапис или видеовъзпроизвеждане, 32340000 Микрофони и високоговорители
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Lavarakenteet
Описание: Lavarakenteiden vuokra-aika (moduuli 2) 22.11. - 21.12.2026, kuitenkin niin, että pystytys tapahtuu vaiheittain tarjouspyynnön liitteillä kuvattujen Load in #1 ja Load in #2 -vaiheiden mukaisesti. Tapahtumatuotannolle tyypilliseen tapaan tarkat pystytysaikataulut suunnitellaan projektin edetessä, joten lopulliset kaluston vuokra-ajat voivat poiketa näissä asiakirjoissa esitetyistä ajoista, mutta ei kuitenkaan merkittävästi. Palvelunkuvaus, tekniset määrittelyt ja piirustukset löytyvät moduulin nimeä vastaavasta Dropbox-kansiosta: https://www.dropbox.com/scl/fo/ua7gyt731ye3u47eehkl4/AKam1IUqhEOoic0mFyri6LY?rlkey=czxyn1u2skn8w5zijwj9gkrf8&st=f4s4g3fl&dl=0
Вътрешен идентификатор: 3-2
Допълнителна класификация (cpv): 45422000 Дърводелски работи, 45450000 Други довършителни строителни работи
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: Monetra E20/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Další charakteristika zakázky: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 79952000 Organizování akcí
Další klasifikace (cpv): 31518600 Světlomety, 32333000 Přístroje pro nahrávání a reprodukci obrazu, 32340000 Mikrofony a reproduktory, 45422000 Tesařské práce, 45450000 Ostatní dokončovací stavební činnosti
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 2-0
Další klasifikace (cpv): 31518600 Světlomety
Možnosti:
Část: LOT-0002
Název: Äänitekniikka ja rakenteet
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 32333000 Přístroje pro nahrávání a reprodukci obrazu, 32340000 Mikrofony a reproduktory
Část: LOT-0003
Název: Lavarakenteet
Interní identifikátor: 3-2
Další klasifikace (cpv): 45422000 Tesařské práce, 45450000 Ostatní dokončovací stavební činnosti
2. Procedure
Procedure
Intern ID: Monetra E20/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Supplerende kontrakttype: Varer
Primær klassifikation (cpv): 79952000 Tjenesteydelser i forbindelse med arrangementer
Supplerende klassifikation (cpv): 31518600 Projektører, 32333000 Videooptagere eller -gengivere, 32340000 Mikrofoner og højttalere, 45422000 Tømrer- og snedkerarbejde, 45450000 Øvrige arbejder i forbindelse med færdiggørelse af bygninger
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 2-0
Supplerende klassifikation (cpv): 31518600 Projektører
Valgmuligheder:
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Äänitekniikka ja rakenteet
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 32333000 Videooptagere eller -gengivere, 32340000 Mikrofoner og højttalere
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Lavarakenteet
Intern ID: 3-2
Supplerende klassifikation (cpv): 45422000 Tømrer- og snedkerarbejde, 45450000 Øvrige arbejder i forbindelse med færdiggørelse af bygninger
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Monetra E20/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79952000 Υπηρεσίες εκδηλώσεων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 31518600 Προβολείς φωτισμού, 32333000 Συσκευές εγγραφής ή αναπαραγωγής εικόνας, 32340000 Μικρόφωνα και μεγάφωνα, 45422000 Εργασίες χονδροξυλουργικής και λεπτοξυλουργικής, 45450000 Άλλες εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2-0
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 31518600 Προβολείς φωτισμού
Επιλογές:
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Äänitekniikka ja rakenteet
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 32333000 Συσκευές εγγραφής ή αναπαραγωγής εικόνας, 32340000 Μικρόφωνα και μεγάφωνα
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Lavarakenteet
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3-2
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45422000 Εργασίες χονδροξυλουργικής και λεπτοξυλουργικής, 45450000 Άλλες εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
Internal identifier: Monetra E20/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 79952000 Event services
Additional classification (cpv): 31518600 Searchlights, 32333000 Video recording or reproducing apparatus, 32340000 Microphones and loudspeakers, 45422000 Carpentry installation work, 45450000 Other building completion work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 2-0
Additional classification (cpv): 31518600 Searchlights
Options:
Lot: LOT-0002
Title: Äänitekniikka ja rakenteet
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 32333000 Video recording or reproducing apparatus, 32340000 Microphones and loudspeakers
Lot: LOT-0003
Title: Lavarakenteet
Internal identifier: 3-2
Additional classification (cpv): 45422000 Carpentry installation work, 45450000 Other building completion work
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: Monetra E20/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Lepingu täiendav olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 79952000 Ürituste korraldamisega seotud teenused
Täiendav liigitus (cpv): 31518600 Helgiheitjad, 32333000 Videosalvestus- või -taasesitusaparatuur, 32340000 Mikrofonid ja valjuhääldid, 45422000 Puusepatoodete paigaldustööd, 45450000 Muud ehitusviimistlustööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 2-0
Täiendav liigitus (cpv): 31518600 Helgiheitjad
Täiendavad hankevõimalused:
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Äänitekniikka ja rakenteet
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 32333000 Videosalvestus- või -taasesitusaparatuur, 32340000 Mikrofonid ja valjuhääldid
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Lavarakenteet
Sisemine tunnus: 3-2
Täiendav liigitus (cpv): 45422000 Puusepatoodete paigaldustööd, 45450000 Muud ehitusviimistlustööd
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: Monetra E20/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Täydentävä hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79952000 Tapahtumapalvelut
Lisäluokitus (cpv): 31518600 Valonheittimet, 32333000 Videonauhurit ja kuvantoistolaitteet, 32340000 Mikrofonit ja kaiuttimet, 45422000 Kirvesmiehen- ja puusepäntyöt, 45450000 Muut rakennusten lopputyöt
Sisäinen tunniste: 2-0
Lisäluokitus (cpv): 31518600 Valonheittimet
Optiot:
Ilmoituksen nimi: Äänitekniikka ja rakenteet
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 32333000 Videonauhurit ja kuvantoistolaitteet, 32340000 Mikrofonit ja kaiuttimet
Ilmoituksen nimi: Lavarakenteet
Sisäinen tunniste: 3-2
Lisäluokitus (cpv): 45422000 Kirvesmiehen- ja puusepäntyöt, 45450000 Muut rakennusten lopputyöt
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: Monetra E20/2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista. Rinnakkaistarjouksia ei hyväksytä, tarjoaja voi jättää vain yhden tarjouksen. Osana yhteenliittymää jätettyä tarjousta sekä yhtäaikaista tarjoajan itsenäistä tarjousta ei kuitenkaan lueta rinnakkaistarjouksiksi. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta.
Objet
Nature principale du marché: Services
Nature complémentaire du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 79952000 Services d'organisation d'événements
Nomenclature complémentaire (cpv): 31518600 Projecteurs orientables, 32333000 Appareils d'enregistrement ou de reproduction vidéo, 32340000 Micros et haut-parleurs, 45422000 Travaux de charpenterie, 45450000 Autres travaux de parachèvement de bâtiment
Identifiant interne: 2-0
Nomenclature complémentaire (cpv): 31518600 Projecteurs orientables
Titre: Äänitekniikka ja rakenteet
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 32333000 Appareils d'enregistrement ou de reproduction vidéo, 32340000 Micros et haut-parleurs
Titre: Lavarakenteet
Identifiant interne: 3-2
Nomenclature complémentaire (cpv): 45422000 Travaux de charpenterie, 45450000 Autres travaux de parachèvement de bâtiment
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: Monetra E20/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Cineál breise an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 2-0
Aicmiú breise (cpv): 31518600 Searchlights
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Äänitekniikka ja rakenteet
Aitheantóir inmheánach: 1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Lavarakenteet
Aitheantóir inmheánach: 3-2
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: Monetra E20/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Dodatna priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 79952000 Usluge organiziranja događanja
Dodatna klasifikacija (cpv): 31518600 Reflektori za traženje, 32333000 Aparati za videosnimanje ili reprodukciju, 32340000 Mikrofoni i zvučnici, 45422000 Tesarski radovi, 45450000 Ostali završni građevinski radovi
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 2-0
Dodatna klasifikacija (cpv): 31518600 Reflektori za traženje
Opcije:
Grupa: LOT-0002
Naslov: Äänitekniikka ja rakenteet
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 32333000 Aparati za videosnimanje ili reprodukciju, 32340000 Mikrofoni i zvučnici
Grupa: LOT-0003
Naslov: Lavarakenteet
Interna identifikacijska oznaka: 3-2
Dodatna klasifikacija (cpv): 45422000 Tesarski radovi, 45450000 Ostali završni građevinski radovi
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: Monetra E20/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
A szerződés kiegészítő jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 79952000 Rendezvényszervezési szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 31518600 Keresőlámpák, 32333000 Videofelvevő és -visszajátszó berendezések, 32340000 Mikrofonok és hangszórók, 45422000 Ácsipari szerelési munka, 45450000 Egyéb épületbefejezési munka
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 2-0
További osztályozás (cpv): 31518600 Keresőlámpák
Opciók:
Rész: LOT-0002
Cím: Äänitekniikka ja rakenteet
Belső azonosító: 1
További osztályozás (cpv): 32333000 Videofelvevő és -visszajátszó berendezések, 32340000 Mikrofonok és hangszórók
Rész: LOT-0003
Cím: Lavarakenteet
Belső azonosító: 3-2
További osztályozás (cpv): 45422000 Ácsipari szerelési munka, 45450000 Egyéb épületbefejezési munka
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: Monetra E20/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Kiti sutarties objektai: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79952000 Su renginiais susijusios paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 31518600 Prožektoriai, 32333000 Vaizdo įrašymo ar atkūrimo aparatai, 32340000 Mikrofonai ir garsiakalbiai, 45422000 Dailidžių montuojamieji darbai, 45450000 Kiti pastatų užbaigimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 2-0
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 31518600 Prožektoriai
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Äänitekniikka ja rakenteet
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 32333000 Vaizdo įrašymo ar atkūrimo aparatai, 32340000 Mikrofonai ir garsiakalbiai
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Lavarakenteet
Vidaus identifikatorius: 3-2
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45422000 Dailidžių montuojamieji darbai, 45450000 Kiti pastatų užbaigimo darbai
Iekšējais identifikators: Monetra E20/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Līguma papildveids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 79952000 Pasākumu organizēšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 31518600 Starmeši, 32333000 Video ierakstīšanas un reproducēšanas aparatūra, 32340000 Mikrofoni un skaļruņi, 45422000 Namdaru izstrādājumu uzstādīšana, 45450000 Citi ēku celtniecības pabeigšanas darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 2-0
Papildu klasifikācija (cpv): 31518600 Starmeši
Iespējas:
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Äänitekniikka ja rakenteet
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 32333000 Video ierakstīšanas un reproducēšanas aparatūra, 32340000 Mikrofoni un skaļruņi
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Lavarakenteet
Iekšējais identifikators: 3-2
Papildu klasifikācija (cpv): 45422000 Namdaru izstrādājumu uzstādīšana, 45450000 Citi ēku celtniecības pabeigšanas darbi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: Monetra E20/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Natura addizzjonali tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79952000 Servizzi ta' avvenimenti
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 31518600 Searchlights, 32333000 Apparat tar-reġistrazzjoni u r-riproduzzjoni tal-video, 32340000 Mikrofoni u loudspeakers, 45422000 Xogħol ta’ stallazzjonijiet tal-mastrudaxxa, 45450000 Xogħol ieħor tal-finalizzar ta’ bini
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 2-0
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 31518600 Searchlights
Għażliet:
Lott: LOT-0002
Titlu: Äänitekniikka ja rakenteet
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 32333000 Apparat tar-reġistrazzjoni u r-riproduzzjoni tal-video, 32340000 Mikrofoni u loudspeakers
Lott: LOT-0003
Titlu: Lavarakenteet
Identifikatur intern: 3-2
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45422000 Xogħol ta’ stallazzjonijiet tal-mastrudaxxa, 45450000 Xogħol ieħor tal-finalizzar ta’ bini
Interne identificatiecode: Monetra E20/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Aanvullende aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 79952000 Diensten voor het organiseren van evenementen
Aanvullende classificatie (cpv): 31518600 Zoeklichten, 32333000 Video-opname- of -weergaveapparatuur, 32340000 Microfoons en luidsprekers, 45422000 Timmer- en schrijnwerk, 45450000 Overige werkzaamheden in verband met de afwerking van gebouwen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 2-0
Aanvullende classificatie (cpv): 31518600 Zoeklichten
Opties:
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 32333000 Video-opname- of -weergaveapparatuur, 32340000 Microfoons en luidsprekers
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3-2
Aanvullende classificatie (cpv): 45422000 Timmer- en schrijnwerk, 45450000 Overige werkzaamheden in verband met de afwerking van gebouwen
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: Monetra E20/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 79952000 Usługi w zakresie organizacji imprez
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31518600 Szperacze, 32333000 Aparatura do nagrywania lub powielania obrazu wideo, 32340000 Mikrofony i głośniki, 45422000 Roboty ciesielskie, 45450000 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 2-0
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31518600 Szperacze
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Äänitekniikka ja rakenteet
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 32333000 Aparatura do nagrywania lub powielania obrazu wideo, 32340000 Mikrofony i głośniki
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Lavarakenteet
Wewnętrzny identyfikator: 3-2
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45422000 Roboty ciesielskie, 45450000 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: Monetra E20/2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Natureza adicional do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 79952000 Serviços de eventos
Classificação adicional (cpv): 31518600 Projectores de luz, 32333000 Aparelhos para gravação ou reprodução de vídeo, 32340000 Microfones e altifalantes, 45422000 Instalação de artigos de carpintaria, 45450000 Outras obras de acabamento de edifícios
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 2-0
Classificação adicional (cpv): 31518600 Projectores de luz
Opções:
Lote: LOT-0002
Título: Äänitekniikka ja rakenteet
Identificador interno: 1
Classificação adicional (cpv): 32333000 Aparelhos para gravação ou reprodução de vídeo, 32340000 Microfones e altifalantes
Lote: LOT-0003
Título: Lavarakenteet
Identificador interno: 3-2
Classificação adicional (cpv): 45422000 Instalação de artigos de carpintaria, 45450000 Outras obras de acabamento de edifícios
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: Monetra E20/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Natura suplimentară a contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 79952000 Servicii pentru evenimente
Clasificare suplimentară (cpv): 31518600 Proiectoare orientabile, 32333000 Aparate de înregistrare sau de redare video, 32340000 Microfoane şi difuzoare, 45422000 Lucrări de dulgherie, 45450000 Alte lucrări de finisare a construcţiilor
Identificator intern: 2-0
Clasificare suplimentară (cpv): 31518600 Proiectoare orientabile
Opțiuni:
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 32333000 Aparate de înregistrare sau de redare video, 32340000 Microfoane şi difuzoare
Identificator intern: 3-2
Clasificare suplimentară (cpv): 45422000 Lucrări de dulgherie, 45450000 Alte lucrări de finisare a construcţiilor
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: Monetra E20/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Doplňujúci druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 79952000 Služby na organizovanie podujatí
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 31518600 Úzkouhlé svetlomety (hľadáčiky), 32333000 Prístroj na videozáznam alebo reprodukciu, 32340000 Mikrofóny a reproduktory, 45422000 Tesárske montážne práce, 45450000 Iné práce na kompletizácii a dokončievaní budov
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 2-0
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 31518600 Úzkouhlé svetlomety (hľadáčiky)
Časť: LOT-0002
Názov: Äänitekniikka ja rakenteet
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 32333000 Prístroj na videozáznam alebo reprodukciu, 32340000 Mikrofóny a reproduktory
Časť: LOT-0003
Názov: Lavarakenteet
Interný identifikátor: 3-2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45422000 Tesárske montážne práce, 45450000 Iné práce na kompletizácii a dokončievaní budov
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: Monetra E20/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Dodatna vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79952000 Storitve, povezane z dogodki
Dodatna klasifikacija (cpv): 31518600 Žarometi, 32333000 Aparati za snemanje ali reprodukcijo slike, 32340000 Mikrofoni in zvočniki, 45422000 Tesarska dela, 45450000 Druga zaključna gradbena dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 2-0
Dodatna klasifikacija (cpv): 31518600 Žarometi
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 32333000 Aparati za snemanje ali reprodukcijo slike, 32340000 Mikrofoni in zvočniki
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 3-2
Dodatna klasifikacija (cpv): 45422000 Tesarska dela, 45450000 Druga zaključna gradbena dela