2. Процедура
Процедура
Заглавие: Kyläkyyti Porvoon alueelle 2026 -2027
Описание: Hankinnan kohteena on Porvoon alueella liikennöitävä Kyläkyyti palvelu/kutsuliikennepalvelu ajalla 2.11.2026 - 3.11.2027. Kyläkyyti liikennöi Porvoossa liitteenä olevien karttakuvien mukaisilla alueilla alla kerrottuina ajankohtina siten, että yhdensuuntaisten matkojen suora pituus on maksimissaan noin 25 km. Kyläkyyti-autoja tullaan käyttämään myös perinteisessä linja-liikenteessä. Kyyti tilataan ja maksetaan mobiililaitteiseen ladattavalla Matkahuollon Matkat- sovelluksella tai soittamalla tilauskeskukseen. Kyydin tilaaja määrittelee noutopaikan ja määränpään, ja matka pyritään yhdistää muiden samaan suuntaan kulkevien kyyteihin. Keskusta-alueella on käytössä pysäkit, joihin asiakas ohjataan. Kyläkyydin käteismyyntituotot tilitetään tilaajalle kuukausittain. Liikennöitsijä sitoutuu käyttämään tilaajan määrittelemää sovellusta matkojen tilaamiseen ja maksamiseen sekä navigoimiseen. Voit tutustua tarkemmin kyläkyyti-palvelun nettisivuilta: https://www.porvoo.fi/asuminen-ymparisto/kadut-ja-liikenne/porvoon-bussi/kylakyyti/ Palvelun tuottamiseen liittyviä asioita: Tarvittava kalusto on suuremman auton osalta 1 +16 ja maksimissaan 1 +20 ja pienempi on vähintään 1 +8. Ajoneuvojen ikä ensirekisteröinnistä lukien saa olla enintään kymmenen (10) vuotta laskettuna sopimuksen aloituspäivämäärästä. Tarjoaja voi tarjota kahdenlaista kalustoa: joko A. 3 +1 suurempaa autoa arkisin ja yksi (1) lauantaisin (+varakalusto) istumapaikkojen määrä vähintään 1 + 16 (mutta enintään 1 + 20) eli yhteensä 3 autoa (+ varakalusto) tai B. 1 +1 suuremman auton istumapaikkojen määrä vähintään 1 + 16 sekä 3 +1 pikkubussia arkisin ja yksi (1) lauantaisin (+varakalusto) istumapaikkojen määrä vähintään 1 + 8 eli yhteensä 4 autoa (+ varakalusto). Ajopäivät: Auto 1 maanantaista lauantaihin Auto 2 ja Auto 3 (auto 4) vain arkisin. Maksutavat: Käteinen, lähimaksu, mobiilimaksu (Matkahuolto Matkat-sovellus) Toimintaliikenne autoilla: Auto 1 Osallistuu linjaliikenteeseen (1E) sekä kutsuliikenteeseen arkisin klo 7.10 - 20.40 ja lauantaisin kutsuliikennettä klo 10 - 14.00. Auto 2 Operoi kutsuliikennettä arkisin klo 8.00 - 21.30. Auto 3 ja 4 Operoivat kutsuliikennettä arkisin klo 8.00 - 17.45 Tarkemmat tiedot Autokierrot-liitteessä. Aikataulu voi vielä muuttua. Ajot alkavat ja päättyvät Porvoon linja-autoasemalle. Autot päivystävät torin alueella silloin kun eivät ole ajossa.
Вътрешен идентификатор: 1747/02.08.00/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 60112000 Услуги на обществения пътен транспорт
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 1747/02.08.00/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 60112000 Služby veřejné silniční dopravy
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 1747/02.08.00/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 60112000 Offentlig vejtransport
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 1747/02.08.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000
Internal identifier: 1747/02.08.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 1747/02.08.00/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 60112000 Maantee ühistransporditeenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 1747/02.08.00/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 1747/02.08.00/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 60112000 Usluge javnog cestovnog prijevoza
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 1747/02.08.00/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 60112000 Közúti tömegközlekedési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 1747/02.08.00/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 60112000 Viešojo kelių transporto paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 1747/02.08.00/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 60112000 Sabiedriskie autotransporta pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1747/02.08.00/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 60112000 Openbaarvervoersdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 1747/02.08.00/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60112000 Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 1747/02.08.00/2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 60112000 Serviços de transporte público rodoviário
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 1747/02.08.00/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 60112000 Servicii de transport rutier public
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 60112000 Služby verejnej cestnej dopravy
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 60112000 Storitve javnega cestnega prevoza
5. Sklop
Sklop: LOT-0000