2. Процедура
Процедура
Заглавие: Achizitionarea echipamentelor, licentelor, lucrarilor de Instalare, configurare și punere în funcțiune, securitate cibernetica a platformei integrate în cadrul proiectului „IMPLEMENTAREA PLATFORMEI INTEGRATE DE SERVICII PUBLICE DIGITALE ȘI BIBLIOTECĂ DIGITALĂ”
Описание: Achizitionarea echipamentelor, licentelor, lucrarilor de Instalare, configurare și punere în funcțiune, securitate cibernetica a platformei integrate în cadrul proiectului „IMPLEMENTAREA PLATFORMEI INTEGRATE DE SERVICII PUBLICE DIGITALE ȘI BIBLIOTECĂ DIGITALĂ”: Produse software și hardware solicitate: Securitate cibernetică – Firewall 1 buc Infrastructura micro-data center (Server) 1 buc Sistem de stocare 1 buc UPS 2 buc Switch 1 buc Router 1 buc Rack 27U 2 buc Unitate Backup 1 buc Produse software: Platforma de Servicii Publice Digitale - 1 buc Platforma de Arhiva digitala - 1 buc Biblioteca digitala - 1 buc Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificari/informatii suplimentare: A. In conformitate cu prevederile art.160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare in legătură cu documentația de atribuire este de 19 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor; B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari intr-o singura zi si anume a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, printr-un răspuns consolidat, în măsura în care solicitările de clarificari sunt transmise în termenul precizat.
Вътрешен идентификатор: 5001953/2026/2
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 48000000 Софтуерни пакети и информационни системи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: „Achizitionarea echipamentelor, licentelor, lucrarilor de Instalare, configurare și punere în funcțiune, securitate cibernetica a platformei integrate” în cadrul proiectului „IMPLEMENTAREA PLATFORMEI INTEGRATE DE SERVICII PUBLICE DIGITALE ȘI BIBLIOTECĂ DIGITALĂ”
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 30200000 Компютърно оборудване и принадлежности, 72211000 Услуги по програмиране на системен софтуер и потребителски софтуерни средства
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 5001953/2026/2
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 48000000 Balíky programů a informační systémy
5. Část
Část: LOT-0000
Název: Default lot
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 30200000 Počítače, 72211000 Programování systémového a uživatelského programového vybavení
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5001953/2026/2
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30200000 Εξοπλισμός ηλεκτρονικών υπολογιστών και προμήθειες, 72211000 Υπηρεσίες προγραμματισμού λογισμικών συστήματος και χρήστη
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 5001953/2026/2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 72211000 Programming services of systems and user software
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 5001953/2026/2
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
5. Osa
Osa: LOT-0000
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet, 72211000 Varus- ja käyttäjäohjelmiston ohjelmointipalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 5001953/2026/2
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 30200000 Matériel et fournitures informatiques, 72211000 Services de programmation de systèmes et de logiciels utilitaires
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 5001953/2026/2
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 48000000 Programski paketi i informacijski sustavi
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30200000 Računarska oprema i potrepštine, 72211000 Usluge programiranja sustava i korisničke podrške
469206-2026 - Verseny
Románia – Szoftvercsomag és információs rendszerek – Achizitionarea echipamentelor, licentelor, lucrarilor de Instalare, configurare și punere în funcțiune, securitate cibernetica a platformei integrate în cadrul proiectului „IMPLEMENTAREA PLATFORMEI INTEGRATE DE SERVICII PUBLICE DIGITALE ȘI BIBLIOTECĂ DIGITALĂ”
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító5001953/2026/2
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 48000000 Szoftvercsomag és információs rendszerek
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 30200000 Számítógépek és tartozékaik, 72211000 Rendszer- és felhasználói szoftverek programozási szolgáltatásai
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 5001953/2026/2
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 48000000 Pacchetti software e sistemi di informazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30200000 Apparecchiature informatiche e forniture, 72211000 Servizi di programmazione di software di sistemi e di utente
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 5001953/2026/2
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48000000 Programinės įrangos paketai ir informacinės sistemos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 30200000 Kompiuterinė įranga ir reikmenys, 72211000 Programavimo paslaugos, susijusios su sistemomis ir vartotojo programine įranga
Interne identificatiecode: 5001953/2026/2
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 48000000 Software en informatiesystemen
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 30200000 Computeruitrusting en -benodigdheden, 72211000 Programmering van systeem- en gebruikerssoftware
Wewnętrzny identyfikator: 5001953/2026/2
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30200000 Urządzenia komputerowe, 72211000 Usługi programowania oprogramowania systemowego i dla użytkownika
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 5001953/2026/2
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 48000000 Pacotes de software e sistemas de informação
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
Classificação adicional (cpv): 30200000 Equipamento e material informático, 72211000 Serviços de programação de sistemas e de software para o utilizador
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 5001953/2026/2
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 48000000 Pachete software şi sisteme informatice
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 30200000 Echipament şi accesorii pentru computer, 72211000 Servicii de programare de sisteme informatice şi software utilitare
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 5001953/2026/2
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 48000000 Softvérové balíky a informačné systémy
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30200000 Počítačové zariadenia a spotrebný materiál, 72211000 Programovanie systémového a používateľského softvéru
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 5001953/2026/2
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48000000 Programski paketi in informacijski sistemi
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30200000 Računalniška oprema in pribor, 72211000 Storitve programiranja sistemske in uporabniške programske opreme