See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Servicii de curățenie si intretinere la sediul AGENȚIEI NAȚIONALE PENTRU MEDIU ȘI ARII PROTEJATE si la sediile direcțiilor județene pentru perioada 2026-2030
Описание: Agentia Natională Pentru Mediu și Arii Protejate este instituţie publică cu personalitate juridică din cadrul Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor care îşi exercită atribuţiile la nivel central, şi prin cele 40 direcții județene de mediu. În cadrul acestei proceduri, ANMAP îndeplinește rolul de autoritate contractantă, respectiv deține calitatea de Promitent-Achizitor în cadrul Acordului – cadru ce rezultă din această procedură. Pentru scopul prezentei secțiuni a Documentației de Atribuire, orice activitate descrisă într-un anumit capitol din Caietul de sarcini și nespecificată explicit în alt capitol, trebuie interpretată ca fiind menționată în toate capitolele unde ofertantul consideră că trebuie menționată pentru asigurarea îndeplinirii obiectului Acordului – cadru și al Contractelor subsecvente. Serviciile ce fac obiectul prezentului caiet de sarcini sunt necesare pentru menținerea în condiții optime a spațiilor utilizate de personal, colaboratori și beneficiarii serviciilor din domeniul protecției mediului, precum și pentru asigurarea continuității activităților instituției, fără perturbări sau riscuri de natură sanitară, funcțională și operațională. În consecință autoritatea contractantă optează pentru împărțirea pe 8 loturi delimitate geografic, după cum urmează: Lot 1 Regiunea Nord – Est – prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcția Județeană de Mediu Bacău, Botoșani, Iași, Neamț, Suceava, Vaslui; Lot 2 Regiunea Sud-Est: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcția Județeană de Mediu Brăila, Buzău, Constanța, Galați, Tulcea, Vrancea Lot 3 Regiunea Sud- Muntenia - prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Argeș, Călărași, Giurgiu, Ialomița, Prahova, Teleorman; Lot 4 Regiunea Sud - Vest: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea; Lot 5 Regiunea Vest : Regiunea Vest - prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Arad, Caraș Severin, Hunedoara, Timiș; Lot 6 Regiunea Nord-Vest: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Bihor, Bistrița – Năsăud, Cluj, Maramureș, Sălaj, Satu – Mare. Lot 7 Regiunea Centru: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Alba, Brașov, Harghita, Mureș, Sibiu Lot 8 Municipiul Bucuresti: prestarea serviciilor de curățenie pentru Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate (sediul central), Direcția Județeană de Mediu București și Direcția Județeană de Mediu Ilfov Numarul de zile pana cand se pot solicita clarificari aferente documentatiei de atribuire - 18 inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile cand autoritatea contractanta va raspunde tuturor clarificarilor - 11 zile inainte de data limita de depunre a ofertelor
Вътрешен идентификатор: 130072026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90910000 Услуги по почистване на сгради, промишлени инсталации и превозни средства
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Lot 1 Regiunea Nord – Est – prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcția Județeană de Mediu Bacău, Botoșani, Iași, Neamț, Suceava, Vaslui;
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru Regiunea Nord – Est – prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcția Județeană de Mediu Bacău, Botoșani, Iași, Neamț, Suceava, Vaslui; În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 436.800,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 109.200,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 36.400,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 9.100,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 36.400,00 mp cantități maxime 436.800,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 90919200 Услуги по почистване на канцеларии
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Lot 2 Regiunea Sud-Est: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcția Județeană de Mediu Brăila, Buzău, Constanța, Galați, Tulcea, Vrancea
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru Regiunea Sud-Est: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcția Județeană de Mediu Brăila, Buzău, Constanța, Galați, Tulcea, Vrancea În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 290.400,00 lei fără TVA. (suprafată maximă contract subsecvent 72.600,00 mp) Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 24.200,00 lei. (suprafată minimă contract subsecvent 6.050,00 mp) Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 24.200,00 mp cantități maxime 290.400,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Lot 3 Regiunea Sud- Muntenia - prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Argeș, Călărași, Giurgiu, Ialomița, Prahova, Teleorman;
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru RRegiunea Sud- Muntenia - prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Argeș, Călărași, Giurgiu, Ialomița, Prahova, Teleorman; În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 256.800,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 64.200,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 21.400,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 5.350,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 21.400,00 mp cantități maxime 256.800,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Lot 4 Regiunea Sud - Vest: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru Regiunea Sud - Vest: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 268.800,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 67.200,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 22.400,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 5.600,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 22.400,00 mp cantități maxime 268.800,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 4
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Lot 5 Regiunea Vest - prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Arad, Caraș Severin, Hunedoara, Timiș
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru egiunea Vest - prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Arad, Caraș Severin, Hunedoara, Timiș În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 244.800,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 61.200,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 20.400,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 5.100,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 20.400,00 mp cantități maxime 244.800,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 5
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Lot 6 Regiunea Nord-Vest: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Bihor, Bistrița – Năsăud, Cluj, Maramureș, Sălaj, Satu – Mare
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru Regiunea Nord-Vest: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Bihor, Bistrița – Năsăud, Cluj, Maramureș, Sălaj, Satu – Mare În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 278.400,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 69.600,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 23.200,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 5.800,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 23.200,00 mp cantități maxime 278.400,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 6
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Lot 7 Regiunea Centru: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Alba, Brașov, Harghita, Mureș, Sibiu
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru Regiunea Centru: prestarea serviciilor de curățenie pentru Direcțiile Județene de Mediu Alba, Brașov, Harghita, Mureș, Sibiu În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 314.400,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 78.600,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 26.200,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 6.550,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 26.200,00 mp cantități maxime 314.400,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 7
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Lot 8 Municipiul Bucuresti: prestarea serviciilor de curățenie pentru Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate (sediul central), Direcția Județeană de Mediu București și Direcția Județeană de Mediu Ilfov
Описание: Achiziționare servicii curățenie pentru Municipiul Bucuresti: prestarea serviciilor de curățenie pentru Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate (sediul central), Direcția Județeană de Mediu București și Direcția Județeană de Mediu Ilfov În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 189.600,00 lei fără TVA (suprafată maximă contract subsecvent 47.400,00 mp). Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent (fără TVA): 15.800,00 lei (suprafată minimă contract subsecvent 3.950,00 mp). Estimări ale cantităților minime și maxime (suprafata mp) care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 15.800,00 mp cantități maxime 189.600,00 mp.
Вътрешен идентификатор: 8
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 130072026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 90919200 Office cleaning services
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
469330-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno130072026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90910000 Servicios de limpieza
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 90919200 Servicios de limpieza de oficinas
LoteLOT-0002
Identificador interno2
LoteLOT-0003
Identificador interno3
LoteLOT-0004
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
LoteLOT-0006
Identificador interno6
LoteLOT-0007
Identificador interno7
LoteLOT-0008
Identificador interno8
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 130072026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90910000 Valymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90919200 Biurų valymo paslaugos
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 3
Pirkimo dalis: LOT-0004
Vidaus identifikatorius: 4
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: 5
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: 6
Pirkimo dalis: LOT-0007
Vidaus identifikatorius: 7
Pirkimo dalis: LOT-0008
Vidaus identifikatorius: 8
469330-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators130072026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90910000 Uzkopšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 90919200 Biroju uzkopšanas pakalpojumi
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
Iekšējais identifikators3
DaļaLOT-0004
Iekšējais identifikators4
DaļaLOT-0005
Iekšējais identifikators5
DaļaLOT-0006
Iekšējais identifikators6
DaļaLOT-0007
Iekšējais identifikators7
DaļaLOT-0008
Iekšējais identifikators8
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 130072026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90910000 Servizzi tat-tindif
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90919200 Servizzi tat-tindif ta' l-uffiċini
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: 2
Lott: LOT-0003
Identifikatur intern: 3
Lott: LOT-0004
Identifikatur intern: 4
Lott: LOT-0005
Identifikatur intern: 5
Lott: LOT-0006
Identifikatur intern: 6
Lott: LOT-0007
Identifikatur intern: 7
Lott: LOT-0008
Identifikatur intern: 8
469330-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode130072026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90910000 Reinigingsdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 90919200 Schoonmaken van kantoren
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode3
PerceelLOT-0004
Interne identificatiecode4
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode5
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode6
PerceelLOT-0007
Interne identificatiecode7
PerceelLOT-0008
Interne identificatiecode8
469330-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator130072026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90910000 Usługi sprzątania
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90919200 Usługi sprzątania biur
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
Wewnętrzny identyfikator4
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator5
Część zamówieniaLOT-0006
Wewnętrzny identyfikator6
Część zamówieniaLOT-0007
Wewnętrzny identyfikator7
Część zamówieniaLOT-0008
Wewnętrzny identyfikator8
469330-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 90910000 Serviços de limpeza
Classificação adicional (cpv): 90919200 Serviços de limpeza de escritórios