469845-2026 - Състезателна процедура
Финлaндия – Изкопни и земни работи – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеKirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
ОписаниеHankinnan kohteena Kirikallion teollisuusalueella sijaitsevan Kirikalliontien kunnostus. Rakennustyöhön kuuluvat myös tien rakennekerrosten kunnostaminen. Hankintaan ei sisälly asfalttipäällysteet.
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45112000 Изкопни и земни работи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
Вътрешен идентификатор2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Διαγωνισμός
Φινλανδία – Εργασίες εκσκαφών και μετακίνησης γαιών – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45112000 Εργασίες εκσκαφών και μετακίνησης γαιών
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
Εσωτερικό αναγνωριστικό2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Licitación
Finlandia – Trabajos de excavación y movimiento de tierras – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45112000 Trabajos de excavación y movimiento de tierras
5. Lote
LoteLOT-0000
Identificador interno2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45112000 Kaeve- ja pinnase eemaldamistööd
5. Osa
OsaLOT-0000
Sisemine tunnus2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45112000 Kaivu- ja maansiirtotyöt
Sisäinen tunniste2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Iomaíocht
An Fhionlainn – Excavating and earthmoving work – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45112000 Excavating and earthmoving work
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
Aitheantóir inmheánach2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Gara
Finlandia – Lavori di scavo e movimento terra – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Lavori
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45112000 Lavori di scavo e movimento terra
5. Lotto
LottoLOT-0000
469845-2026 - Konkurss
Somija – Rakšanas un zemes pārvietošanas darbi – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45112000 Rakšanas un zemes pārvietošanas darbi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
Iekšējais identifikators2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Kompetizzjoni
Il-Finlandja – Xogħol ta’ l-eskavazzjoni u t-twarrib tal-materjal – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Xogħlijiet
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattXogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45112000 Xogħol ta’ l-eskavazzjoni u t-twarrib tal-materjal
5. Lott
LottLOT-0000
Identifikatur intern2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Werken
2. Procedure
Procedure
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45112000 Graafwerkzaamheden en grondverzet
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45112000 Escavação e movimento de terras
469845-2026 - Procedură concurențială
Finlanda – Lucrări de excavare şi de terasament – Kirikalliontien saneeraus - Teollisuustien rakennushanke (infra)
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45112000 Lucrări de excavare şi de terasament
5. Lot
LotLOT-0000
469845-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Práce
2. Postup
Postup
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45112000 Výkopové zemné práce a presun zemín
5. Časť
ČasťLOT-0000
Interný identifikátor2026-051236-LOT-0001
469845-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare2026-051236-LOT-0001