2. Процедура
Процедура
Заглавие: CONTRACT LUCRĂRI REPARAŢII CURENTE TRANSA 7
Описание: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, fațadă, construcții exterioare și interioare, instalație paratonieră și instalații interioare de încălzire, electrice, sanitare și hidranți la pavilioanele B, L, N, O și K din cazarma 398 Iași - UM 01110 Iași pentru lotul 1. Lucrări de reparații curente la: construcții interioare, înlocuire tâmplărie interioară, instalații electrice, instalații incălzire, instalații sanitare și canalizare la pavilionul C din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc – UM 02480 Câmpulung Moldovenesc pentru lotul 2. NOTA 1: Modificarea contractului de achiziţie publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face în condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare. Modificarea contractului în cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decât în cazurile şi condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, se realizează prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispoziţiile legii. NOTA 2: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire este de maxim 17 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. NOTA 3: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţilor suplimentare în a 11–a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, ţinând cont şi de prevederile Notificării ANAP cu privire la modalitatea de punere în aplicare a dispoziţiilor art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016. Orice solicitare de clarificare transmisă după data menţionată la nota 2, va pune autoritatea contractantă în imposibilitatea de a oferi un răspuns în termenul menţionat la nota 3 şi drept urmare solicitarea se va considera TARDIVĂ.
Вътрешен идентификатор: 14593609_2026_PAAPD1579280
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45410000 Работи по полагане на мазилка
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, fațadă, construcții exterioare și interioare, instalație paratonieră și instalații interioare de încălzire, electrice, sanitare și hidranți la pavilioanele B, L, N, O și K din cazarma 398 Iași - UM 01110 Iași.
Описание: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, fațadă, construcții exterioare și interioare, instalație paratonieră și instalații interioare de încălzire, electrice, sanitare și hidranți la pavilioanele B, L, N, O și K din cazarma 398 Iași - UM 01110 Iași.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 44482200 Пожарни кранове, 45231111 Работи по демонтаж и подмяна на преносни и разпределителни тръбопроводи, 45232141 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на разпределителна отоплителна мрежа, 45261210 Работи по изпълнение на покривни покрития, 45311100 Работи по изтегляне на кабели за електрически инсталации, 45332400 Работи по инсталиране на санитарна керамика, 45421130 Монтажни работи на врати и прозорци
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Lucrări de reparații curente la: construcții interioare, înlocuire tâmplărie interioară, instalații electrice, instalații incălzire, instalații sanitare și canalizare la pavilionul C din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc – UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Описание: Lucrări de reparații curente la: construcții interioare, înlocuire tâmplărie interioară, instalații electrice, instalații incălzire, instalații sanitare și canalizare la pavilionul C din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc – UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Вътрешен идентификатор: 2
Допълнителна класификация (cpv): 45231111 Работи по демонтаж и подмяна на преносни и разпределителни тръбопроводи, 45232141 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на разпределителна отоплителна мрежа, 45311100 Работи по изтегляне на кабели за електрически инсталации, 45332400 Работи по инсталиране на санитарна керамика, 45421130 Монтажни работи на врати и прозорци
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 14593609_2026_PAAPD1579280
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45410000 Omítací práce
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 44482200 Požární hydranty, 45231111 Vyzvedávání a překládání potrubí, 45232141 Vytápění, 45261210 Pokládka střešních krytin, 45311100 Instalace a montáž elektrických rozvodů, 45332400 Instalace a montáž sanitárního zařízení, 45421130 Instalace dveří a oken
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: 2
Další klasifikace (cpv): 45231111 Vyzvedávání a překládání potrubí, 45232141 Vytápění, 45311100 Instalace a montáž elektrických rozvodů, 45332400 Instalace a montáž sanitárního zařízení, 45421130 Instalace dveří a oken
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 14593609_2026_PAAPD1579280
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45410000 Pudsearbejde
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 44482200 Brandhaner, 45231111 Optagning og forlægning af rørledninger, 45232141 Varmecentral, 45261210 Tagdækning, 45311100 Installation af el-ledninger, 45332400 Arbejde i forbindelse med installation af sanitetsudstyr, 45421130 Isætning af døre og vinduer
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
Supplerende klassifikation (cpv): 45231111 Optagning og forlægning af rørledninger, 45232141 Varmecentral, 45311100 Installation af el-ledninger, 45332400 Arbejde i forbindelse med installation af sanitetsudstyr, 45421130 Isætning af døre og vinduer
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 14593609_2026_PAAPD1579280
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45410000 Putzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44482200 Feuerlöschhydranten, 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45232141 Heizanlage, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45232141 Heizanlage, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Internal identifier: 14593609_2026_PAAPD1579280
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45410000 Plastering work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 44482200 Fire hydrants, 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45232141 Heating works, 45261210 Roof-covering work, 45311100 Electrical wiring work, 45332400 Sanitary fixture installation work, 45421130 Installation of doors and windows
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45232141 Heating works, 45311100 Electrical wiring work, 45332400 Sanitary fixture installation work, 45421130 Installation of doors and windows
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45410000 Krohvimistööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 44482200 Tuletõrjehüdrandid, 45231111 Torujuhtmete tõstmine ja vahetamine, 45232141 Küttesüsteemide tööd, 45261210 Katusekatmistööd, 45311100 Elektrijuhtmete paigaldustööd, 45332400 Sanitaarseadmete paigaldustööd, 45421130 Uste ja akende paigaldamine
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
Täiendav liigitus (cpv): 45231111 Torujuhtmete tõstmine ja vahetamine, 45232141 Küttesüsteemide tööd, 45311100 Elektrijuhtmete paigaldustööd, 45332400 Sanitaarseadmete paigaldustööd, 45421130 Uste ja akende paigaldamine
470952-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45410000 Rappaustyöt
OsaLOT-0001
Sisäinen tunniste1
Lisäluokitus (cpv): 44482200 Palopostit, 45231111 Putkijohdon nosto- ja uudelleenasennustyöt, 45232141 Lämmitysjärjestelmän rakennustyöt, 45261210 Katteen asentaminen, 45311100 Sähköjohtotyöt, 45332400 Saniteettikalusteiden asennustyöt, 45421130 Ovien ja ikkunoiden asennustyöt
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
Lisäluokitus (cpv): 45231111 Putkijohdon nosto- ja uudelleenasennustyöt, 45232141 Lämmitysjärjestelmän rakennustyöt, 45311100 Sähköjohtotyöt, 45332400 Saniteettikalusteiden asennustyöt, 45421130 Ovien ja ikkunoiden asennustyöt
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 14593609_2026_PAAPD1579280
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45410000 Travaux de plâtrerie
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 44482200 Bouches d'incendie, 45231111 Travaux de démontage et de remplacement de pipelines, 45232141 Installations de chauffage, 45261210 Travaux de couverture, 45311100 Travaux de câblage électrique, 45332400 Travaux d'installation d'appareils sanitaires, 45421130 Poses de portes et de fenêtres
Identifiant interne: 2
Nomenclature complémentaire (cpv): 45231111 Travaux de démontage et de remplacement de pipelines, 45232141 Installations de chauffage, 45311100 Travaux de câblage électrique, 45332400 Travaux d'installation d'appareils sanitaires, 45421130 Poses de portes et de fenêtres
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 14593609_2026_PAAPD1579280
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 1
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 2
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 14593609_2026_PAAPD1579280
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45410000 Žbukanje
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 44482200 Vatrogasni hidranti, 45231111 Demontaža i zamjena cijevi, 45232141 Postrojenje za grijanje, 45261210 Krovopokrivački radovi, 45311100 Radovi električnog ožičenja, 45332400 Radovi instaliranja sanitarne opreme, 45421130 Ugradnja vrata i prozora
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231111 Demontaža i zamjena cijevi, 45232141 Postrojenje za grijanje, 45311100 Radovi električnog ožičenja, 45332400 Radovi instaliranja sanitarne opreme, 45421130 Ugradnja vrata i prozora
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 14593609_2026_PAAPD1579280
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45410000 Lavori di intonacatura
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 44482200 Bocche per idranti, 45231111 Smontaggio e sostituzione di condutture, 45232141 Centrale termica, 45261210 Lavori di copertura di tetti, 45311100 Lavori di cablaggio elettrico, 45332400 Lavori di installazione di apparecchiature idrosanitarie, 45421130 Installazione di porte e finestre
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: 2
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45231111 Smontaggio e sostituzione di condutture, 45232141 Centrale termica, 45311100 Lavori di cablaggio elettrico, 45332400 Lavori di installazione di apparecchiature idrosanitarie, 45421130 Installazione di porte e finestre
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 14593609_2026_PAAPD1579280
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45410000 Tinkavimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 44482200 Gaisro gesinimo hidrantai, 45231111 Vamzdžių kėlimas ir keitimas, 45232141 Šildymo darbai, 45261210 Stogo dengimo darbai, 45311100 Elektros laidų tiesimo darbai, 45332400 Sanitarinės įrangos montavimo darbai, 45421130 Durų ir langų įstatymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45231111 Vamzdžių kėlimas ir keitimas, 45232141 Šildymo darbai, 45311100 Elektros laidų tiesimo darbai, 45332400 Sanitarinės įrangos montavimo darbai, 45421130 Durų ir langų įstatymo darbai
Iekšējais identifikators: 14593609_2026_PAAPD1579280
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45410000 Apmešanas darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 44482200 Ugunsdzēsības krāni, 45231111 Cauruļvadu pacelšana un nomaiņa, 45232141 Apkures iekārtas, 45261210 Jumta seguma uzklāšana, 45311100 Elektrības vadu ievilkšana, 45332400 Sanitārtehnisko ierīču uzstādīšanas darbi, 45421130 Durvju un logu ielikšana
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
Papildu klasifikācija (cpv): 45231111 Cauruļvadu pacelšana un nomaiņa, 45232141 Apkures iekārtas, 45311100 Elektrības vadu ievilkšana, 45332400 Sanitārtehnisko ierīču uzstādīšanas darbi, 45421130 Durvju un logu ielikšana
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 14593609_2026_PAAPD1579280
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45410000 Xogħol tat-tikħil
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 44482200 Idranti tat-tifi tan-nar, 45231111 L-erfiegħ u t-tqegħid mill-ġdid tal-linji tal-pajpijiet, 45232141 Xogħlijiet tas-sħana, 45261210 Xogħol ta’ l-għatta tal-bjut, 45311100 Xogħol tat-tqegħid tal-wires elettriċi, 45332400 Xogħol ta’ stallazzjoni ta’ tagħmir sanitarju, 45421130 Stallazzjoni ta' bibien u twieqi
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: 2
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45231111 L-erfiegħ u t-tqegħid mill-ġdid tal-linji tal-pajpijiet, 45232141 Xogħlijiet tas-sħana, 45311100 Xogħol tat-tqegħid tal-wires elettriċi, 45332400 Xogħol ta’ stallazzjoni ta’ tagħmir sanitarju, 45421130 Stallazzjoni ta' bibien u twieqi
Interne identificatiecode: 14593609_2026_PAAPD1579280
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45410000 Pleisterwerk
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 44482200 Brandkranen, 45231111 Opheffen en herleggen van pijpleiding, 45232141 Aanleg van verwarming, 45261210 Dakdekkerswerkzaamheden, 45311100 Aanbrengen van elektrische bedrading, 45332400 Installeren van sanitair, 45421130 Plaatsen van deuren en ramen
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Aanvullende classificatie (cpv): 45231111 Opheffen en herleggen van pijpleiding, 45232141 Aanleg van verwarming, 45311100 Aanbrengen van elektrische bedrading, 45332400 Installeren van sanitair, 45421130 Plaatsen van deuren en ramen
470952-2026 - Procedură concurențială
România – Lucrări de tencuire – CONTRACT LUCRĂRI REPARAŢII CURENTE TRANSA 7
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator intern14593609_2026_PAAPD1579280
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45410000 Lucrări de tencuire
LotLOT-0001
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 44482200 Hidranţi de incendiu, 45231111 Lucrări de demontare şi de înlocuire a conductelor, 45232141 Instalaţii de încălzire, 45261210 Lucrări la învelitoarea acoperişului, 45311100 Lucrări de cablare electrică, 45332400 Lucrări de instalare de echipamente sanitare, 45421130 Instalare de uşi şi ferestre
LotLOT-0002
Identificator intern2
Clasificare suplimentară (cpv): 45231111 Lucrări de demontare şi de înlocuire a conductelor, 45232141 Instalaţii de încălzire, 45311100 Lucrări de cablare electrică, 45332400 Lucrări de instalare de echipamente sanitare, 45421130 Instalare de uşi şi ferestre
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45410000 Omietkarské práce
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 44482200 Požiarne hydranty, 45231111 Dvíhanie a prekládka potrubných vedení, 45232141 Vykurovacie práce, 45261210 Pokrývačské práce, 45311100 Elektroinštalačné práce v obytných budovách, 45332400 Inštalovanie pevného sanitárneho príslušenstva, 45421130 Montáž dverí a okien
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45231111 Dvíhanie a prekládka potrubných vedení, 45232141 Vykurovacie práce, 45311100 Elektroinštalačné práce v obytných budovách, 45332400 Inštalovanie pevného sanitárneho príslušenstva, 45421130 Montáž dverí a okien
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45410000 Fasadarska in štukaterska dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 44482200 Protipožarni hidranti, 45231111 Dviganje in zamenjava cevovodov, 45232141 Ogrevalni objekti, 45261210 Krovska dela, 45311100 Inštalacija električnih napeljav, 45332400 Inštalacija sanitarne opreme, 45421130 Vgradnja vrat in oken
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231111 Dviganje in zamenjava cevovodov, 45232141 Ogrevalni objekti, 45311100 Inštalacija električnih napeljav, 45332400 Inštalacija sanitarne opreme, 45421130 Vgradnja vrat in oken
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45410000 Stuckarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 44482200 Brandposter, 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45232141 Värmecentral, 45261210 Takläggningsarbete, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45421130 Montering av dörrar och fönster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 2
Ytterligare klassificering (cpv): 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45232141 Värmecentral, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45421130 Montering av dörrar och fönster