2. Процедура
Процедура
Заглавие: Zielona Chojna - rozwój zieleni na terenie miasta i gminy Chojna
Описание: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenów zieleni na obszarze miasta i gminy Chojna wraz z wykonaniem nasadzeń drzew, krzewów, bylin, założeniem trawników i łąk kwietnych, wykonanie elementów niebiesko-zielonej infrastruktury oraz świadczeniem 60-miesięcznej pielęgnacji kontraktowej wykonanych nasadzeń i urządzeń, zgodnie z dokumentacją zamówienia.
Вътрешен идентификатор: DIR.271.8.2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 77310000 Услуги по създаване и поддържане на зелени площи
Допълнителна класификация (cpv): 45111291 Работи по подготовка на строителния участък, 45112710 Строителни работи по оформяне на зелени площи, 03452000 Дървета, 03451300 Храсти, 77211500 Услуги по окастряне на дървета
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenów zieleni na terenie miasta i gminy Chojna, obejmujące w szczególności wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i bylin, zakładanie trawników i łąk kwietnych, wykonanie elementów niebiesko-zielonej infrastruktury oraz pielęgnację wykonanych nasadzeń zgodnie z dokumentacją zamówienia.
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: DIR.271.8.2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 77310000 Služby vysazování a údržby zelených ploch
Další klasifikace (cpv): 45111291 Technická příprava staveb, 45112710 Krajinné úpravy zelených ploch, 03452000 Stromy, 03451300 Keře, 77211500 Péče o lesní porost
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Intern ID: DIR.271.8.2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77310000 Tilplantning og vedligeholdelse af grønne områder
Supplerende klassifikation (cpv): 45111291 Byggemodning, 45112710 Landskabsarkitektarbejde i forbindelse med grønne områder, 03452000 Træer, 03451300 Buske, 77211500 Pleje af træer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: DIR.271.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 03452000 Bäume, 03451300 Sträucher, 77211500 Baumpflege
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: DIR.271.8.2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 77310000 Φύτευση και συντήρηση χώρων πρασίνου
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45111291 Εργασίες αξιοποίησης περιοχής, 45112710 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για χώρους πρασίνου, 03452000 Δένδρα, 03451300 Θάμνοι, 77211500 Υπηρεσίες φροντίδας δένδρων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Internal identifier: DIR.271.8.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Additional classification (cpv): 45111291 Site-development work, 45112710 Landscaping work for green areas, 03452000 Trees, 03451300 Shrubs, 77211500 Tree-maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: DIR.271.8.2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 77310000 Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes
Clasificación adicional (cpv): 45111291 Trabajos de ordenación del terreno, 45112710 Trabajos de paisajismo en zonas verdes, 03452000 Árboles, 03451300 Arbustos, 77211500 Servicios de mantenimiento de árboles
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: DIR.271.8.2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 77310000 Haljasalade istutus- ja hooldusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 45111291 Ehitusplatsi arendustööd, 45112710 Haljasalade maastikukujundustööd, 03452000 Puud, 03451300 Põõsastaimed, 77211500 Puuhooldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: DIR.271.8.2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 77310000 Viheralueiden istutus- ja hoitopalvelut
Lisäluokitus (cpv): 45111291 Rakennustyömaan jatkovalmistelut, 45112710 Viheralueiden maisemarakennustyöt, 03452000 Puut, 03451300 Pensaat, 77211500 Puiden hoitopalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: DIR.271.8.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 77310000 Réalisation et entretien d'espaces verts
Nomenclature complémentaire (cpv): 45111291 Travaux d'aménagement du terrain, 45112710 Travaux d'aménagement paysager d'espaces verts, 03452000 Arbres, 03451300 Arbustes, 77211500 Services d'élagage
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: DIR.271.8.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: DIR.271.8.2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 77310000 Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 45111291 Terepkialakítási munka, 45112710 Tereprendezési munkák zöldterületen, 03452000 Fák, 03451300 Bokrok, cserjék, 77211500 Faápolási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: DIR.271.8.2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 77310000 Servizi di piantagione e manutenzione di zone verdi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45111291 Lavori di sviluppo di siti, 45112710 Lavori di architettura paesaggistica per aree verdi, 03452000 Alberi, 03451300 Arbusti, 77211500 Servizi di manutenzione alberi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: DIR.271.8.2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 77310000 Zaļo platību apzaļumošanas un kopšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 45111291 Būvlaukuma labiekārtošanas darbi, 45112710 Zaļo zonu ainavas veidošana, 03452000 Koki, 03451300 Krūmi, 77211500 Audzes uzturēšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: DIR.271.8.2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77310000 Servizzi tat-tħawwil u l-manutenzjoni ta' oqsma ħodor
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45111291 Xogħol ta’ l-iżvilupp tas-sit, 45112710 Xogħol ta’ l-irranġar tal-pajsaġġ għal żoni ħodor, 03452000 Siġar, 03451300 Xerbutelli, 77211500 Servizzi tal-manutenzjoni tas-siġar
5. Lott
Lott: LOT-0001
Interne identificatiecode: DIR.271.8.2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 77310000 Beplanten en onderhouden van groengebieden
Aanvullende classificatie (cpv): 45111291 Inrichten van de bouwplaats, 45112710 Landschappelijk ontwerp voor groenzones, 03452000 Bomen, 03451300 Heesters, 77211500 Onderhouden van bomen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: DIR.271.8.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 77310000 Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi
Clasificare suplimentară (cpv): 45111291 Lucrări de amenajare a terenului, 45112710 Lucrări de arhitectură peisagistică a spaţiilor verzi, 03452000 Arbori, 03451300 Arbuşti, 77211500 Servicii de elagaj
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: DIR.271.8.2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 77310000 Storitve sajenja in vzdrževanja zelenih površin
Dodatna klasifikacija (cpv): 45111291 Komunalno opremljanje stavbnih zemljišč, 45112710 Krajinsko oblikovanje za zelene površine, 03452000 Drevje, 03451300 Grmičevje, 77211500 Storitve vzdrževanja dreves
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: DIR.271.8.2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 45111291 Tomtindelning, 45112710 Utformning av grönområden, 03452000 Träd, 03451300 Buskar, 77211500 Trädvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001