2. Процедура
Процедура
Заглавие: Rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy a navazujících provozních ploch Letiště Leoše Janáčka
Описание: Předmětem stavby je rekonstrukce stávajících a výstavba nových provozních ploch a zařízení pro zvýšení bezpečnosti leteckého provozu na letišti Leoše Janáčka Ostrava.
Вътрешен идентификатор: Rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy a navazujících provozních ploch Letiště Leoše Janáčka
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45235000 Строителни и монтажни работи на самолетни писти, писти за излитане и кацане, стоянки за самолети
Допълнителна класификация (cpv): 45235100 Строителни и монтажни работи на летища, 45235110 Строителни работи на самолетни писти, 45235111 Строителни работи по полагане на настилка на авиационни площадки, 45235300 Строителни работи на писти за рулиране, 45235311 Строителни работи по полагане на пътна настилка на писти за рулиране, 45235320 Строителни работи на стоянки за самолети, 45316000 Монтажни работи на осветителни и сигнализационни системи за пътища, летища и други, 45230000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на проводи и на пътища, релсови пътища и самолетни писти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Допълнителна класификация (cpv): 45235110 Строителни работи на самолетни писти, 45235100 Строителни и монтажни работи на летища, 45235111 Строителни работи по полагане на настилка на авиационни площадки, 45235300 Строителни работи на писти за рулиране, 45235311 Строителни работи по полагане на пътна настилка на писти за рулиране, 45235320 Строителни работи на стоянки за самолети, 45316000 Монтажни работи на осветителни и сигнализационни системи за пътища, летища и други, 45230000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на проводи и на пътища, релсови пътища и самолетни писти
Варианти:
Описание на опциите: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, vyhrazuje změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku, přičemž jejich podmínky, rozsah, obsah, způsob určení dopadu do ceny a případně i doby plnění jsou jednoznačně a podrobně vymezeny v příloze č. 1 této zadávací dokumentace - závazném návrhu smlouvy o dílo. Tato příloha tvoří nedílnou součást zadávací dokumentace a dodavatel je povinen její obsah plně respektovat. Podáním nabídky dodavatel bere na vědomí a akceptuje, že zadavatel je oprávněn tyto vyhrazené změny za podmínek stanovených v návrhu smlouvy uplatnit, aniž by tím byla měněna celková povaha veřejné zakázky.
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45235000 Stavební úpravy přistávacích ploch, rozjezdových drah a manévrovacích ploch
Další klasifikace (cpv): 45235100 Stavební úpravy letišť, 45235110 Stavební úpravy přistávacích ploch, 45235111 Stavební práce při zpevňování přistávacích ploch, 45235300 Stavební úpravy manévrovacích ploch pro letadla, 45235311 Stavební práce při zpevňování pojezdových drah, 45235320 Stavební úpravy odbavovacích ploch, 45316000 Instalace a montáž osvětlovacích a signalizačních systémů, 45230000 Stavební práce pro potrubní, telekomunikační a elektrické vedení, pro dálnice, silnice, přistávací plochy a železnice; zarovnávání ploch
5. Část
Část: LOT-0001
Další klasifikace (cpv): 45235110 Stavební úpravy přistávacích ploch, 45235100 Stavební úpravy letišť, 45235111 Stavební práce při zpevňování přistávacích ploch, 45235300 Stavební úpravy manévrovacích ploch pro letadla, 45235311 Stavební práce při zpevňování pojezdových drah, 45235320 Stavební úpravy odbavovacích ploch, 45316000 Instalace a montáž osvětlovacích a signalizačních systémů, 45230000 Stavební práce pro potrubní, telekomunikační a elektrické vedení, pro dálnice, silnice, přistávací plochy a železnice; zarovnávání ploch
Možnosti:
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45235000 Bauarbeiten für Flugplätze, Start- und Landebahnen und Rollfelder
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45235100 Bauarbeiten für Flughäfen, 45235110 Bauarbeiten für Flugplätze, 45235111 Flugplatzflächen-Befestigungsarbeiten, 45235300 Bauarbeiten für Flugzeug-Rollfelder, 45235311 Rollbahn-Befestigungsarbeiten, 45235320 Bauarbeiten für Flugzeugabstellflächen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45235110 Bauarbeiten für Flugplätze, 45235100 Bauarbeiten für Flughäfen, 45235111 Flugplatzflächen-Befestigungsarbeiten, 45235300 Bauarbeiten für Flugzeug-Rollfelder, 45235311 Rollbahn-Befestigungsarbeiten, 45235320 Bauarbeiten für Flugzeugabstellflächen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
Optionen:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45235000 Γενικές κατασκευαστικές εργασίες για αεροδρόμια, διαδρόμους προσγείωσης-απογείωσης και επιφάνειες ελιγμών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45235100 Κατασκευαστικές εργασίες για αερολιμένες, 45235110 Κατασκευαστικές εργασίες για αεροδρόμια, 45235111 Κατασκευαστικές εργασίες για επίστρωση επιφάνειας αεροδρομίου, 45235300 Κατασκευαστικές εργασίες χώρων ελιγμού αεροσκαφών, 45235311 Κατασκευαστικές εργασίες για επίστρωση διαδρόμων τροχοδρόμησης αεροσκαφών, 45235320 Κατασκευαστικές εργασίες για χώρους στάθμευσης και φόρτωσης αεροσκαφών, 45316000 Εργασίες εγκατάστασης συστημάτων φωτισμού και σηματοδότησης, 45230000 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς μεγάλων αποστάσεων, καλώδια επικοινωνιών και μεταφοράς ενέργειας, αυτοκινητόδρομους, οδούς, αεροδρόμια και σιδηρόδρομους· εργασίες διάστρωσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45235110 Κατασκευαστικές εργασίες για αεροδρόμια, 45235100 Κατασκευαστικές εργασίες για αερολιμένες, 45235111 Κατασκευαστικές εργασίες για επίστρωση επιφάνειας αεροδρομίου, 45235300 Κατασκευαστικές εργασίες χώρων ελιγμού αεροσκαφών, 45235311 Κατασκευαστικές εργασίες για επίστρωση διαδρόμων τροχοδρόμησης αεροσκαφών, 45235320 Κατασκευαστικές εργασίες για χώρους στάθμευσης και φόρτωσης αεροσκαφών, 45316000 Εργασίες εγκατάστασης συστημάτων φωτισμού και σηματοδότησης, 45230000 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς μεγάλων αποστάσεων, καλώδια επικοινωνιών και μεταφοράς ενέργειας, αυτοκινητόδρομους, οδούς, αεροδρόμια και σιδηρόδρομους· εργασίες διάστρωσης
Επιλογές:
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45235000 Construction work for airfields, runways and manoeuvring surfaces
Additional classification (cpv): 45235100 Construction work for airports, 45235110 Construction work for airfields, 45235111 Airfield pavement construction work, 45235300 Construction work for aircraft-manoeuvring surfaces, 45235311 Taxiway pavement construction work, 45235320 Construction work for aircraft aprons, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45235110 Construction work for airfields, 45235100 Construction work for airports, 45235111 Airfield pavement construction work, 45235300 Construction work for aircraft-manoeuvring surfaces, 45235311 Taxiway pavement construction work, 45235320 Construction work for aircraft aprons, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork
Options:
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45235000 Trabajos de construcción de aeródromos, pistas de despegue y aterrizaje y superficies de maniobra
Clasificación adicional (cpv): 45235100 Trabajos de construcción de aeropuertos, 45235110 Trabajos de construcción de aeródromos, 45235111 Trabajos de construcción de pavimentos de aeródromos, 45235300 Trabajos de construcción de superficies de maniobra de aeronaves, 45235311 Trabajos de construcción de pavimentos de pistas de rodaje, 45235320 Trabajos de construcción de zonas de estacionamiento de aeronaves, 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización, 45230000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, de autopistas, carreteras, aeródromos y vías férreas; trabajos de explanación
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 45235110 Trabajos de construcción de aeródromos, 45235100 Trabajos de construcción de aeropuertos, 45235111 Trabajos de construcción de pavimentos de aeródromos, 45235300 Trabajos de construcción de superficies de maniobra de aeronaves, 45235311 Trabajos de construcción de pavimentos de pistas de rodaje, 45235320 Trabajos de construcción de zonas de estacionamiento de aeronaves, 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización, 45230000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, de autopistas, carreteras, aeródromos y vías férreas; trabajos de explanación
Opciones:
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45235000 Lennuväljade, stardi- ja maandumisradade ja manööverpindade ehitustöö
Täiendav liigitus (cpv): 45235100 Lennujaamade ehitustöö, 45235110 Lennuväljade ehitustöö, 45235111 Lennuväljade sillutamisega seotud ehitustööd, 45235300 Lennukite manööverpindade ehitustööd, 45235311 Ruleerimisradade sillutamisega seotud ehitustööd, 45235320 Perroonide ehitustööd, 45316000 Valgustus- ja signalisatsioonisüsteemide paigaldamine, 45230000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide, maanteede, teede, lennuväljade ja raudteede ehitustööd; pinnakattetööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 45235110 Lennuväljade ehitustöö, 45235100 Lennujaamade ehitustöö, 45235111 Lennuväljade sillutamisega seotud ehitustööd, 45235300 Lennukite manööverpindade ehitustööd, 45235311 Ruleerimisradade sillutamisega seotud ehitustööd, 45235320 Perroonide ehitustööd, 45316000 Valgustus- ja signalisatsioonisüsteemide paigaldamine, 45230000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide, maanteede, teede, lennuväljade ja raudteede ehitustööd; pinnakattetööd
Täiendavad hankevõimalused:
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45235000 Lentokenttien, kiitoratojen ja liikennealueiden rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45235100 Lentoasemien rakennustyöt, 45235110 Lentokenttien rakennustyöt, 45235111 Lentokenttäalueen päällystykseen liittyvät rakennustyöt, 45235300 Lentokoneiden liikennealueiden rakennustyöt, 45235311 Lentokentän yhdysteiden päällystämiseen liittyvät rakennustyöt, 45235320 Lentokenttien asematasojen rakennustyöt, 45316000 Valaistus- ja merkinantojärjestelmien asennustyöt, 45230000 Putkijohtojen, tietoliikenne- ja voimalinjojen, teiden, lentokenttien ja rautateiden rakentamistyöt; maanpinnoitus
Lisäluokitus (cpv): 45235110 Lentokenttien rakennustyöt, 45235100 Lentoasemien rakennustyöt, 45235111 Lentokenttäalueen päällystykseen liittyvät rakennustyöt, 45235300 Lentokoneiden liikennealueiden rakennustyöt, 45235311 Lentokentän yhdysteiden päällystämiseen liittyvät rakennustyöt, 45235320 Lentokenttien asematasojen rakennustyöt, 45316000 Valaistus- ja merkinantojärjestelmien asennustyöt, 45230000 Putkijohtojen, tietoliikenne- ja voimalinjojen, teiden, lentokenttien ja rautateiden rakentamistyöt; maanpinnoitus
Optiot:
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45235000 Travaux de construction de terrains d'aviation, de pistes d'envol et d'atterrissage et d'aires de manœuvre
Nomenclature complémentaire (cpv): 45235100 Travaux de construction d'aéroports, 45235110 Travaux de construction de terrains d'aviation, 45235111 Travaux de revêtement de terrains d'aviation, 45235300 Travaux de construction d'aires de manœuvre pour avions, 45235311 Travaux de revêtement de pistes de roulement, 45235320 Travaux de construction d'aires de stationnement pour avions, 45316000 Travaux d'installation de systèmes d'illumination et de signalisation, 45230000 Travaux de construction de pipelines, de lignes de communication et d'énergie, d'autoroutes, de routes, d'aérodromes et de voies ferrées; travaux de nivelage
Nomenclature complémentaire (cpv): 45235110 Travaux de construction de terrains d'aviation, 45235100 Travaux de construction d'aéroports, 45235111 Travaux de revêtement de terrains d'aviation, 45235300 Travaux de construction d'aires de manœuvre pour avions, 45235311 Travaux de revêtement de pistes de roulement, 45235320 Travaux de construction d'aires de stationnement pour avions, 45316000 Travaux d'installation de systèmes d'illumination et de signalisation, 45230000 Travaux de construction de pipelines, de lignes de communication et d'énergie, d'autoroutes, de routes, d'aérodromes et de voies ferrées; travaux de nivelage
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45235000 Građevinski radovi na uzletištima, uzletno-sletnim stazama i manevarskim površinama
Dodatna klasifikacija (cpv): 45235100 Građevinski radovi na zračnim lukama, 45235110 Građevinski radovi na uzletištu, 45235111 Građevinski radovi na kolničkoj konstrukciji na uzletištima, 45235300 Građevinski radovi na manevarskim površinama za letjelice, 45235311 Građevinski radovi na kolničkoj konstrukciji rulne staze, 45235320 Građevinski radovi na stajanki za letjelice, 45316000 Radovi na instalaciji rasvjetnih i signalnih sustava, 45230000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, autoputovima, cestama, uzletištima i željezničkim prugama; radovi na niveliranju
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 45235110 Građevinski radovi na uzletištu, 45235100 Građevinski radovi na zračnim lukama, 45235111 Građevinski radovi na kolničkoj konstrukciji na uzletištima, 45235300 Građevinski radovi na manevarskim površinama za letjelice, 45235311 Građevinski radovi na kolničkoj konstrukciji rulne staze, 45235320 Građevinski radovi na stajanki za letjelice, 45316000 Radovi na instalaciji rasvjetnih i signalnih sustava, 45230000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, autoputovima, cestama, uzletištima i željezničkim prugama; radovi na niveliranju
Opcije:
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45235000 Aerodromų, kilimo ir tūpimo takų bei manevravimo zonos statybos darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45235100 Oro uostų statybos darbai, 45235110 Aerodromų statybos darbai, 45235111 Aerodromų dangos klojimo darbai, 45235300 Orlaivių manevravimo zonos dangos klojimo darbai, 45235311 Lėktuvų važiuojamųjų zonų už kilimo ir tūpimo takų dangos klojimo darbai, 45235320 Aikštelių prie orlaivių terminalų ir angarų statybos darbai, 45316000 Apšvietimo ir signalizacijos sistemų montavimo darbai, 45230000 Vamzdynų, ryšių ir elektros energijos tiekimo linijų, greitkelių, kelių, aerodromų ir geležinkelių statybos darbai; paviršių lyginimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45235110 Aerodromų statybos darbai, 45235100 Oro uostų statybos darbai, 45235111 Aerodromų dangos klojimo darbai, 45235300 Orlaivių manevravimo zonos dangos klojimo darbai, 45235311 Lėktuvų važiuojamųjų zonų už kilimo ir tūpimo takų dangos klojimo darbai, 45235320 Aikštelių prie orlaivių terminalų ir angarų statybos darbai, 45316000 Apšvietimo ir signalizacijos sistemų montavimo darbai, 45230000 Vamzdynų, ryšių ir elektros energijos tiekimo linijų, greitkelių, kelių, aerodromų ir geležinkelių statybos darbai; paviršių lyginimo darbai
Pasirinkimo galimybės:
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45235000 Lidlauku, skrejceļu un manevrēšanas laukumu būvniecība
Papildu klasifikācija (cpv): 45235100 Lidostu būvniecība, 45235110 Lidlauku būvniecība, 45235111 Lidlauka seguma būvniecība, 45235300 Lidaparātu manevrēšanas laukumu būvniecība, 45235311 Lidmašīnu piebraucamā ceļa seguma būvniecība, 45235320 Lidlauku betonēto laukumu izbūve, 45316000 Apgaismes un signalizācijas ierīču ierīkošanas darbi, 45230000 Cauruļvadu, komunikāciju un elektropadeves līniju, lielceļu, ceļu, lidlauku un dzelzceļa līniju būvdarbi; lēzenas konstrukcijas
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 45235110 Lidlauku būvniecība, 45235100 Lidostu būvniecība, 45235111 Lidlauka seguma būvniecība, 45235300 Lidaparātu manevrēšanas laukumu būvniecība, 45235311 Lidmašīnu piebraucamā ceļa seguma būvniecība, 45235320 Lidlauku betonēto laukumu izbūve, 45316000 Apgaismes un signalizācijas ierīču ierīkošanas darbi, 45230000 Cauruļvadu, komunikāciju un elektropadeves līniju, lielceļu, ceļu, lidlauku un dzelzceļa līniju būvdarbi; lēzenas konstrukcijas
Iespējas:
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45235000 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-ajruporti, r-runways u l-uċuħ ta’ l-immanuvrar
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45235100 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-ajruporti, 45235110 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-mitjar, 45235111 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' karreġġjata għall-mitjar ta' l-ajruplani, 45235300 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-uċuħ ta’ l-immanuvrar ta’ l-ajruplani, 45235311 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' karreġjata għall-istazzjon tat-taksi, 45235320 Xogħol tal-kostruzzjoni għal fejn jieqfu l-ajruplani, 45316000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni tas-sistemi ta’ l-illuminazzjoni u tas-senjalar, 45230000 Xogħol tal-kostruzzjoni għal-linji tal-pajpijiet, linji tal-komunikazzjoni u ta’ l-enerġija, għall-toroq ewlenija, toroq, ajruporti, ferroviji, xogħol fiċ-ċatt
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45235110 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-mitjar, 45235100 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-ajruporti, 45235111 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' karreġġjata għall-mitjar ta' l-ajruplani, 45235300 Xogħol tal-kostruzzjoni għall-uċuħ ta’ l-immanuvrar ta’ l-ajruplani, 45235311 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' karreġjata għall-istazzjon tat-taksi, 45235320 Xogħol tal-kostruzzjoni għal fejn jieqfu l-ajruplani, 45316000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni tas-sistemi ta’ l-illuminazzjoni u tas-senjalar, 45230000 Xogħol tal-kostruzzjoni għal-linji tal-pajpijiet, linji tal-komunikazzjoni u ta’ l-enerġija, għall-toroq ewlenija, toroq, ajruporti, ferroviji, xogħol fiċ-ċatt
Għażliet:
471761-2026 - Mededinging
Tsjechië – Bouwwerkzaamheden voor luchthavens, start- en landingsbanen en manoeuvreerplatforms – Rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy a navazujících provozních ploch Letiště Leoše Janáčka
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Werken
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45235000 Bouwwerkzaamheden voor luchthavens, start- en landingsbanen en manoeuvreerplatforms
Aanvullende classificatie (cpv): 45235100 Bouwwerkzaamheden voor luchthavens, 45235110 Bouwwerkzaamheden voor vliegvelden, 45235111 Aanleggen van wegdek op luchthaven, 45235300 Bouwwerkzaamheden voor manoeuvreerplatforms voor vliegtuigen, 45235311 Aanleggen van wegdek voor luchthaventaxibaan, 45235320 Bouwwerkzaamheden voor parkeerplatforms voor vliegtuigen, 45316000 Installeren van verlichting en signaleringssystemen, 45230000 Aanleggen van pijpleidingen, communicatielijnen en stroomleidingen, autowegen, wegen, vliegvelden en spoorlijnen; verhardingen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 45235110 Bouwwerkzaamheden voor vliegvelden, 45235100 Bouwwerkzaamheden voor luchthavens, 45235111 Aanleggen van wegdek op luchthaven, 45235300 Bouwwerkzaamheden voor manoeuvreerplatforms voor vliegtuigen, 45235311 Aanleggen van wegdek voor luchthaventaxibaan, 45235320 Bouwwerkzaamheden voor parkeerplatforms voor vliegtuigen, 45316000 Installeren van verlichting en signaleringssystemen, 45230000 Aanleggen van pijpleidingen, communicatielijnen en stroomleidingen, autowegen, wegen, vliegvelden en spoorlijnen; verhardingen
Opties
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45235000 Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45235100 Roboty budowlane w zakresie budowy lotnisk, 45235110 Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych, 45235111 Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk, 45235300 Roboty w zakresie budowy lotniskowych pasów manewrowych, 45235311 Roboty budowlane w zakresie nawierzchni dróg do kołowania, 45235320 Roboty budowlane w zakresie budowy doków lotniczych, 45316000 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych, 45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45235110 Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych, 45235100 Roboty budowlane w zakresie budowy lotnisk, 45235111 Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk, 45235300 Roboty w zakresie budowy lotniskowych pasów manewrowych, 45235311 Roboty budowlane w zakresie nawierzchni dróg do kołowania, 45235320 Roboty budowlane w zakresie budowy doków lotniczych, 45316000 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych, 45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
Opcje:
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45235000 Construção de aeródromos, pistas de aeroportos e áreas de manobra
Classificação adicional (cpv): 45235100 Construção de aeroportos, 45235110 Construção de aeródromos, 45235111 Obras de pavimentação de aeródromos, 45235300 Construção de áreas de manobra para aeronaves, 45235311 Obras de pavimentação de pista de circulação, 45235320 Construção de plataformas para estacionamento de aeronaves, 45316000 Instalação de sistemas de iluminação e de sinalização, 45230000 Construção de condutas de longa distância, de linhas para comunicação e transporte de energia, vias rápidas, estradas, aeródromos e vias férreas; nivelamento do terreno
Classificação adicional (cpv): 45235110 Construção de aeródromos, 45235100 Construção de aeroportos, 45235111 Obras de pavimentação de aeródromos, 45235300 Construção de áreas de manobra para aeronaves, 45235311 Obras de pavimentação de pista de circulação, 45235320 Construção de plataformas para estacionamento de aeronaves, 45316000 Instalação de sistemas de iluminação e de sinalização, 45230000 Construção de condutas de longa distância, de linhas para comunicação e transporte de energia, vias rápidas, estradas, aeródromos e vias férreas; nivelamento do terreno
Opções:
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45235000 Stavebné práce na stavbe letísk, vzletových a pristávacích dráh a prevádzkových plôch
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45235100 Stavebné práce na stavbe veľkých letísk, 45235110 Stavebné práce na stavbe malých letísk, 45235111 Stavebné práce na spevňovaní povrchových plôch malých letísk, 45235300 Stavebné práce na stavbe prevádzkových plôch letísk, 45235311 Stavebné práce na spevňovaní rolovacích dráh, 45235320 Výstavba parkovacích plôch pre lietadlá, 45316000 Inštalovanie osvetľovacích a signalizačných systémov, 45230000 Stavebné práce na stavbe diaľkových potrubných vedení, komunikačných a energetických vedení, na diaľnicach, cestách, letiskách a železniciach; práce na stavbe plôch
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45235110 Stavebné práce na stavbe malých letísk, 45235100 Stavebné práce na stavbe veľkých letísk, 45235111 Stavebné práce na spevňovaní povrchových plôch malých letísk, 45235300 Stavebné práce na stavbe prevádzkových plôch letísk, 45235311 Stavebné práce na spevňovaní rolovacích dráh, 45235320 Výstavba parkovacích plôch pre lietadlá, 45316000 Inštalovanie osvetľovacích a signalizačných systémov, 45230000 Stavebné práce na stavbe diaľkových potrubných vedení, komunikačných a energetických vedení, na diaľnicach, cestách, letiskách a železniciach; práce na stavbe plôch
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45235000 Gradbena dela na letališčih, vzletno-pristajalnih stezah in površinah za manevriranje letal
Dodatna klasifikacija (cpv): 45235100 Gradbena dela na velikih letališčih, 45235110 Gradbena dela na letališčih, 45235111 Gradbena dela pri tlakovanju letališč, 45235300 Gradbena dela na površinah za manevriranje letal, 45235311 Gradbena dela pri tlakovanju voznih stez, 45235320 Gradbena dela na letaliških ploščadih, 45316000 Inštalacija sistemov za razsvetljavo in signalizacijo, 45230000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, na daljinskih cestah, cestah, letališčih in železnicah; planiranje
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 45235110 Gradbena dela na letališčih, 45235100 Gradbena dela na velikih letališčih, 45235111 Gradbena dela pri tlakovanju letališč, 45235300 Gradbena dela na površinah za manevriranje letal, 45235311 Gradbena dela pri tlakovanju voznih stez, 45235320 Gradbena dela na letaliških ploščadih, 45316000 Inštalacija sistemov za razsvetljavo in signalizacijo, 45230000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, na daljinskih cestah, cestah, letališčih in železnicah; planiranje
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
Ytterligare klassificering (cpv): 45235100 Anläggningsarbeten för flygplatser, 45235110 Anläggningsarbeten för flygfält, 45235111 Anläggningsarbeten för överbyggnad på flygfält, 45235300 Anläggningsarbeten för flygmanöverområden, 45235311 Anläggningsarbeten för överbyggnad på förbindelsebana, 45235320 Anläggningsarbete för hangarplattor, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 45235110 Anläggningsarbeten för flygfält, 45235100 Anläggningsarbeten för flygplatser, 45235111 Anläggningsarbeten för överbyggnad på flygfält, 45235300 Anläggningsarbeten för flygmanöverområden, 45235311 Anläggningsarbeten för överbyggnad på förbindelsebana, 45235320 Anläggningsarbete för hangarplattor, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Optioner: