471896-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Медицинско оборудване – Dotare ambulatoriu cu echipamente medicale în cadrul proiectului „Extindere și dotare ambulatoriu, Spital Municipal Mangalia”, Cod SMIS: 323083
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеDotare ambulatoriu cu echipamente medicale în cadrul proiectului „Extindere și dotare ambulatoriu, Spital Municipal Mangalia”, Cod SMIS: 323083
ОписаниеAchiziția produselor este necesară pentru dotarea unei unități sanitare publice care desfășoară activități medicale de tip ambulatoriu, extinsa si dotata. In urma implementarii proiectului, UAT Municipiul Mangalia va pune la dispozitia populatiei o unitate sanitara publica de tip ambulatoriu dotata corespunzator care va avea ca scop: - Asigurarea accesului sporit la servicii preventive si de terapie de prima linie a persoanelor sarace si celor din zonele cu acces redus, prin extinderea ambulatoriului Spitalului Municipal Mangalia cu un corp nou de cladire care sa asigure functionalitatile necesare, conform exigentelor si cerintelor standardelor actuale de confort, igiena si functionalitate ale centrelor medicale moderne. - Imbunatatirea procesului de asigurare a serviciilor de sanatate prin dotarea cabinetelelor si spatiilor conexe, cu echipamente medicale de ultima generatie, necesare unei bune desfasurari a activitatii ambulatoriului. - Respectarea principiilor egalitatii de sanse, nediscriminarii, dezvoltarii durabile si asigurarea conditiilor necesare pentru persoanele cu dizabilitati si nu numai, respectarea conditiilor de diagnosticarea incipienta si tratarea cu succes a unor afectiuni mai putin grave, ducând la scaderea ponderii persoanelor cu nevoi medicale neacoperite. Proiectul este aprobat în cadrul Fond UE: Fondul European de Dezvoltare Regională -RSO4.5_Asigurarea accesului egal la asistență medicală și asigurarea rezilienței sistemelor de sănătate, inclusiv în ceea ce privește asistența medicală primară, precum și promovarea tranziției de la îngrijirea instituționalizată către îngrijirea în familie sau în comunitate (FEDR), Cod SMIS: 323083 . a) Număr zile pana la care se pot solicita clarificari: 9 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. b) Autoritatea contractantă va răspunde la orice solicitare de clarificări sau informaţii privind documentaţia de atribuire, cu cel puțin 6 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, în măsura in care solicitările sunt transmise in termenul precizat la cap. I.3. de 9 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP www.e-licitatie.ro
Вътрешен идентификаторPAAPD_2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33100000 Медицинско оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеLot 4 – Dotări echipamente medicale dermatologie: Dermatoscop buc.1; Criocauter buc.1; Camera foto buc.1; Videodermatoscop digital (computerizat) buc.1; Dermatoscopie Digitala fotofinder buc.1.
Вътрешен идентификатор1
471896-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátorPAAPD_2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33100000 Zdravotnické přístroje
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
471896-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungPAAPD_2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
471896-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόPAAPD_2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33100000 Ιατρικές συσκευές
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
471896-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierPAAPD_2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
471896-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant internePAAPD_2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 33100000 Équipements médicaux
TitreDefault lot
Identifiant interne1
471896-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachPAAPD_2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
471896-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaPAAPD_2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
471896-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoPAAPD_2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33100000 Apparecchiature mediche
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
471896-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusPAAPD_2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
471896-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikatorsPAAPD_2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33100000 Medicīniskās ierīces
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
471896-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internPAAPD_2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
471896-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecodePAAPD_2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode1
471896-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikatorPAAPD_2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
471896-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator internPAAPD_2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33100000 Echipamente medicale
Identificator intern1