471976-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Посреднически услуги по предоставяне на персонал, включително временна работна ръка – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеServiciul de asigurare personal – conducători auto
ОписаниеObiectul achiziției îl constituie prestarea serviciului de “asigurare personal – conducători auto”, necesar transportului personalului pentru îndeplinirea în bune condiții a activităților specifice a compartimentelor/direcțiilor din cadrul Primăriei municipiului Constanţa și o mai bună gestionare a utilizării autovehiculelor și a consumului de carburant necesar funcționării acestora. Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор0
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 79620000 Посреднически услуги по предоставяне на персонал, включително временна работна ръка
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеObiectul achiziției îl constituie prestarea serviciului de “asigurare personal – conducători auto”, necesar transportului personalului pentru îndeplinirea în bune condiții a activităților specifice a compartimentelor/direcțiilor din cadrul Primăriei municipiului Constanţa și o mai bună gestionare a utilizării autovehiculelor și a consumului de carburant necesar funcționării acestora. Valoare minima totala acord cadru = 1.909.158,18 Lei fara TVA Valoare maxima totala acord cadru = 4.772.895,46 Lei fara TVA Valoarea minima estimata contract subsecvent: 477.289,55 lei fara TVA Valoarea maxima estimata contract subsecvent: 1.193.223,86 Cantitatile minime si maxime sunt prevazute si detaliate in caietul de sarcini. Autoritatea contractantă necunoscând cantităţile exacte, apeleaza la încheierea unui acordul cadru, ce va fi urmat de semnarea de contracte subsecvente în funcție de necesitățile autorității contractante cu o frecvență a contractelor subsecvente de 1 (un) contract pe an ori intenționează să achiziționeze servicii care au făcut obiectul prezentului acord-cadru, cu respectarea condițiilor esențiale stabilite la încheierea acestuia..
Вътрешен идентификатор1
471976-2026 - Zadávání
Rumunsko – Zabezpečování personálu včetně personálu na dobu určitou – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor0
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 79620000 Zabezpečování personálu včetně personálu na dobu určitou
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
471976-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Personaleformidling, herunder midlertidigt ansatte – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID0
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79620000 Personaleformidling, herunder midlertidigt ansatte
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
471976-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung0
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte
5. Los
LosLOT-0000
Interne Kennung1
471976-2026 - Licitación
Rumanía – Servicios de suministro de personal, incluido personal temporal – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno0
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 79620000 Servicios de suministro de personal, incluido personal temporal
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
471976-2026 - Kilpailu
Romania – Henkilöstön hankintapalvelut tilapäistyöntekijät mukaan luettuna – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste0
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79620000 Henkilöstön hankintapalvelut tilapäistyöntekijät mukaan luettuna
5. Osa
OsaLOT-0000
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
471976-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – Supply services of personnel including temporary staff – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach0
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79620000 Supply services of personnel including temporary staff
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
471976-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Usluge pribavljanja osoblja uključujući osoblje za rad na određeno vrijeme – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka0
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79620000 Usluge pribavljanja osoblja uključujući osoblje za rad na određeno vrijeme
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
471976-2026 - Gara
Romania – Servizi di fornitura di personale, compreso personale temporaneo – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno0
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 79620000 Servizi di fornitura di personale, compreso personale temporaneo
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
471976-2026 - Konkursas
Rumunija – Aprūpinimo personalu, įskaitant laikinus darbuotojus, paslaugos – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius0
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79620000 Aprūpinimo personalu, įskaitant laikinus darbuotojus, paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
471976-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Usługi w zakresie pozyskiwania personelu, w tym pracowników sezonowych – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
Wewnętrzny identyfikator0
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79620000 Usługi w zakresie pozyskiwania personelu, w tym pracowników sezonowych
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
471976-2026 - Concurso
Roménia – Serviços de fornecimento de pessoal, inclusive temporário – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 79620000 Serviços de fornecimento de pessoal, inclusive temporário
471976-2026 - Procedură concurențială
România – Servicii de asigurare de personal, inclusiv personal angajat temporar – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern0
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 79620000 Servicii de asigurare de personal, inclusiv personal angajat temporar
5. Lot
LotLOT-0000
TitluDefault lot
Identificator intern1
471976-2026 - Súťaž
Rumunsko – Služby v oblasti zabezpečovania personálu, vrátane zabezpečovania pracovníkov na čas určitý – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
2. Postup
Postup
Interný identifikátor0
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79620000 Služby v oblasti zabezpečovania personálu, vrátane zabezpečovania pracovníkov na čas určitý
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
471976-2026 - Javni razpis
Romunija – Storitve zagotavljanja osebja vključno z začasnim osebjem – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator0
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79620000 Storitve zagotavljanja osebja vključno z začasnim osebjem
5. Sklop
SklopLOT-0000
Notranji identifikator1