2. Процедура
Процедура
Заглавие: Całodobowa obsługa instalacji gazów medycznych 2026-2030
Описание: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na całodobowej obsłudze instalacji gazów medycznych, dokonywaniu konserwacji i przeglądów technicznych instalacji gazów medycznych wraz z elementami, wszystkich urządzeń wykazanych w pkt 2 zgodnie z zaleceniami producentów oraz usuwaniu awarii źródeł zasilania urządzeń i instalacji gazów medycznych w budynkach i na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 73A we Wrocławiu oraz ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem, w szczególności z normą PN-EN ISO 7396 – 1 określającą wymagania dotyczące systemów rurociągowych do gazów medycznych. 2.Szczegółowy zakres czynności związanych ze świadczeniem usługi całodobowej obsługi instalacji gazów medycznych określa Załącznik nr 8 – OPZ.
Вътрешен идентификатор: Szp-241/FZ-058/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: Zamawiający skraca termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje całodobową obsługę instalacji gazów medycznych, których nieprzerwane funkcjonowanie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Obowiązująca umowa wygasa z dniem 31 lipca 2026 r., a zachowanie ciągłości świadczenia usług od dnia rozpoczęcia obowiązywania nowej umowy jest niezbędne. Wcześniejsze wszczęcie postępowania było obiektywnie utrudnione z uwagi na konieczność przygotowania i przeprowadzenia licznych postępowań o udzielenie zamówień publicznych realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), których zakończenie było wymagane do końca czerwca 2026 r. Postępowania te wymagały zaangażowania zasobów organizacyjnych Zamawiającego oraz zachowania terminów wynikających z harmonogramów projektów współfinansowanych ze środków KPO. Skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości realizacji przedmiotowej usługi i zawarcia umowy przed wygaśnięciem obecnie obowiązującej umowy. Jednocześnie skrócenie terminu nie ograniczy uczciwej konkurencji, gdyż przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, umożliwiający wykonawcom przygotowanie ofert.
Основни характеристики на процедурата: nd
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 50000000 Услуги по ремонт и поддръжка
Допълнителна класификация (cpv): 50400000 Услуги по ремонт и поддържане на медицинско оборудване и прецизни апарати, 50531300 Услуги по ремонт и поддържане на компресори
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Zadanie - Całodobowa obsługa instalacji gazów medycznych
Основна класификация (cpv): 50421000 Услуги по ремонт и поддържане на медицинско оборудване
2. Procedure
Procedure
Intern ID: Szp-241/FZ-058/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: ja
Hovedpunkterne i proceduren: nd
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester
Supplerende klassifikation (cpv): 50400000 Reparation og vedligeholdelse af medicinsk udstyr og præcisionsudstyr, 50531300 Reparation og vedligeholdelse af kompressorer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Primær klassifikation (cpv): 50421000 Reparation og vedligeholdelse af medicinsk udstyr
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: Szp-241/FZ-058/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Principales características del procedimiento: nd
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 50000000 Servicios de reparación y mantenimiento
Clasificación adicional (cpv): 50400000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipo médico y de precisión, 50531300 Servicios de reparación y mantenimiento de compresores
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación principal (cpv): 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: Szp-241/FZ-058/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: jah
Menetluskorra kirjeldus: nd
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 50000000 Remondi- ja hooldusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 50400000 Meditsiini- ja täppisseadmete remondi- ja hooldusteenused, 50531300 Kompressorite remondi- ja hooldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Peamine liigitus (cpv): 50421000 Meditsiiniseadmete remondi- ja hooldusteenused
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: Szp-241/FZ-058/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: kyllä
Menettelyn tärkeimmät piirteet: nd
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 50000000 Korjaus- ja huoltopalvelut
Lisäluokitus (cpv): 50400000 Lääketieteellisten laitteiden ja tarkkuuslaitteiden korjaus ja huolto, 50531300 Kompressorien korjaus ja huolto
Pääasiallinen luokitus (cpv): 50421000 Lääketieteellisten laitteiden korjaus ja huolto
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: Szp-241/FZ-058/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: tá
Príomhghnéithe an nóis imeachta: nd
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
Aicmiú breise (cpv): 50400000 Repair and maintenance services of medical and precision equipment, 50531300 Repair and maintenance services of compressors
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Príomhaicmiú (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: Szp-241/FZ-058/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: da
Glavna obilježja postupka: nd
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 50000000 Usluge popravaka i održavanja
Dodatna klasifikacija (cpv): 50400000 Usluge popravaka i održavanja medicinske i precizne opreme, 50531300 Usluge popravaka i održavanja kompresora
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Glavna klasifikacija (cpv): 50421000 Usluge popravaka i održavanja medicinske opreme
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Caratteristiche principali della procedura: nd
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 50000000 Servizi di riparazione e manutenzione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50400000 Servizi di riparazione e manutenzione di attrezzature mediche e di precisione, 50531300 Servizi di riparazione e manutenzione di compressori
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione principale (cpv): 50421000 Servizi di riparazione e manutenzione di attrezzature mediche
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: Szp-241/FZ-058/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Pagrindiniai procedūros ypatumai: nd
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 50000000 Remonto ir priežiūros paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50400000 Medicinos ir precizinės įrangos remonto ir priežiūros paslaugos, 50531300 Kompresorių remonto ir priežiūros paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 50421000 Medicinos įrangos remonto ir priežiūros paslaugos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Principais características do processo: nd
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 50000000 Serviços de reparação e manutenção
Classificação adicional (cpv): 50400000 Serviços de reparação e manutenção de equipamento médico e de precisão, 50531300 Serviços de reparação e manutenção de compressores
Classificação principal (cpv): 50421000 Serviços de reparação e manutenção de equipamento médico
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: Szp-241/FZ-058/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Principalele caracteristici ale procedurii: nd
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 50000000 Servicii de reparare şi întreţinere
Clasificare suplimentară (cpv): 50400000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie, 50531300 Servicii de reparare şi de întreţinere a compresoarelor
5. Lot
Lot: LOT-0001
Clasificarea principală (cpv): 50421000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: Szp-241/FZ-058/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Hlavné prvky postupu: nd
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 50000000 Opravárske a údržbárske služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 50400000 Opravy a údržba lekárskych a presných zariadení, 50531300 Opravy a údržba kompresorov
5. Časť
Časť: LOT-0001
Hlavná klasifikácia (cpv): 50421000 Opravy a údržba lekárskych zariadení
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: Szp-241/FZ-058/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Glavne značilnosti postopka: nd
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 50000000 Storitve popravila in vzdrževanja
Dodatna klasifikacija (cpv): 50400000 Storitve popravila in vzdrževanja medicinske in precizne opreme, 50531300 Storitve popravila in vzdrževanja kompresorjev
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 50421000 Storitve popravila in vzdrževanja medicinske opreme
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Szp-241/FZ-058/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Förfarandets viktigaste kännetecken: nd
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning