2. Процедура
Процедура
Заглавие: Trädgårdstjänster 2027-2030
Описание: Upphandlingen avser ramavtal för trädgårdstjänster inom AB Älvkarlebyhus fastighetsbestånd. Uppdraget omfattar löpande trädgårdsskötsel, planteringar, beskärning samt övriga mindre skötsel- och underhållsarbeten i utemiljö. Ramavtal kommer att tecknas för två geografiska delområden.
Вътрешен идентификатор: 2026/0002
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 77300000 Услуги по озеленяване
Допълнителна класификация (cpv): 77000000 Услуги, свързани със селското и горското стопанство, овощарството, аквакултурите и пчеларството
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: A - Centrum
Описание: Områdena 111, 114, 115, 119, 122, 126, 127, 128, 131, 132, 133, 142, 143, 146, 148, 155, 156, 157, 167, 199, 601, 701
Вътрешен идентификатор: A - Centrum
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: B - Norr och söder
Описание: Områdena 112, 116, 118, 120, 121, 123, 124, 129, 135, 136, 138, 140, 144, 150, 151, 152, 153
Вътрешен идентификатор: B - Norr och söder
2. Řízení
Řízení
Název: Trädgårdstjänster 2027-2030
Interní identifikátor: 2026/0002
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 77300000 Zahradnické služby
Další klasifikace (cpv): 77000000 Zemědělské, lesnické, zahradnické služby a služby v oblasti akvakultury a včelařství
5. Část
Část: LOT-0001
Název: A - Centrum
Interní identifikátor: A - Centrum
Část: LOT-0002
Název: B - Norr och söder
Interní identifikátor: B - Norr och söder
2. Procedure
Procedure
Titel: Trädgårdstjänster 2027-2030
Intern ID: 2026/0002
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77300000 Tjenesteydelser inden for havebrug
Supplerende klassifikation (cpv): 77000000 Tjenesteydelser i forbindelse med landbrug, skovbrug, havebrug, akvakultur og biavl
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: A - Centrum
Intern ID: A - Centrum
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: B - Norr och söder
Intern ID: B - Norr och söder
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Trädgårdstjänster 2027-2030
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2026/0002
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 77300000 Υπηρεσίες φυτοκομίας
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 77000000 Υπηρεσίες γεωργίας, δασοκομίας, φυτοκομίας, υδατοκαλλιέργειας και μελισσοκομίας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: A - Centrum
Εσωτερικό αναγνωριστικό: A - Centrum
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: B - Norr och söder
Εσωτερικό αναγνωριστικό: B - Norr och söder
Title: Trädgårdstjänster 2027-2030
Internal identifier: 2026/0002
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77300000 Horticultural services
Additional classification (cpv): 77000000 Agricultural, forestry, horticultural, aquacultural and apicultural services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: A - Centrum
Internal identifier: A - Centrum
Lot: LOT-0002
Title: B - Norr och söder
Internal identifier: B - Norr och söder
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Trädgårdstjänster 2027-2030
Identificador interno: 2026/0002
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 77300000 Servicios hortícolas
Clasificación adicional (cpv): 77000000 Servicios agrícolas, forestales, hortícolas, acuícolas y apícolas
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: A - Centrum
Identificador interno: A - Centrum
Lote: LOT-0002
Título: B - Norr och söder
Identificador interno: B - Norr och söder
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Trädgårdstjänster 2027-2030
Sisemine tunnus: 2026/0002
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 77300000 Aiandusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 77000000 Põllumajandus-, metsandus-, aiandus-, vesiviljelus- ja mesindusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: A - Centrum
Sisemine tunnus: A - Centrum
Osa: LOT-0002
Pealkiri: B - Norr och söder
Sisemine tunnus: B - Norr och söder
2. Procédure
Procédure
Titre: Trädgårdstjänster 2027-2030
Identifiant interne: 2026/0002
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 77300000 Services horticoles
Nomenclature complémentaire (cpv): 77000000 Services agricoles, sylvicoles, horticoles, d'aquaculture et d'apiculture
Titre: A - Centrum
Identifiant interne: A - Centrum
Titre: B - Norr och söder
Identifiant interne: B - Norr och söder
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Trädgårdstjänster 2027-2030
Belső azonosító: 2026/0002
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 77300000 Kertészeti szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 77000000 Mezőgazdasági, erdészeti, kertészeti, méhészeti és akvakultúrával kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: A - Centrum
Belső azonosító: A - Centrum
Rész: LOT-0002
Cím: B - Norr och söder
Belső azonosító: B - Norr och söder
2. Procedura
Procedura
Titolo: Trädgårdstjänster 2027-2030
Identificativo interno: 2026/0002
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 77300000 Servizi di orticoltura
Classificazione aggiuntiva (cpv): 77000000 Servizi connessi all'agricoltura, alla silvicoltura, all'orticoltura, all'acquacoltura e all'apicoltura
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: A - Centrum
Identificativo interno: A - Centrum
Lotto: LOT-0002
Titolo: B - Norr och söder
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Trädgårdstjänster 2027-2030
Vidaus identifikatorius: 2026/0002
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 77300000 Sodininkystės paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 77000000 Žemės ūkio, miškininkystės, sodininkystės, akvakultūros ir bitininkystės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: A - Centrum
Vidaus identifikatorius: A - Centrum
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: B - Norr och söder
Vidaus identifikatorius: B - Norr och söder
Nosaukums: Trädgårdstjänster 2027-2030
Iekšējais identifikators: 2026/0002
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 77300000 Dārzkopības pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 77000000 Lauksaimniecības, mežsaimniecības, dārzkopības, akvakultūras un biškopības pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: A - Centrum
Iekšējais identifikators: A - Centrum
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: B - Norr och söder
Iekšējais identifikators: B - Norr och söder
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Trädgårdstjänster 2027-2030
Identifikatur intern: 2026/0002
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77300000 Servizzi ta' l-ortikultura
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 77000000 Servizzi agrikoli, forestali, ta' l-ortikoltura, ta' l-akkwakultura u ta' l-apikultura
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: A - Centrum
Identifikatur intern: A - Centrum
Lott: LOT-0002
Titlu: B - Norr och söder
Identifikatur intern: B - Norr och söder
Interne identificatiecode: 2026/0002
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 77300000 Tuinbouwdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 77000000 Diensten voor land-, bos- en tuinbouw, aquicultuur en imkerij
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: A - Centrum
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: B - Norr och söder
Tytuł: Trädgårdstjänster 2027-2030
Wewnętrzny identyfikator: 2026/0002
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77300000 Usługi ogrodnicze
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 77000000 Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: A - Centrum
Wewnętrzny identyfikator: A - Centrum
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: B - Norr och söder
Wewnętrzny identyfikator: B - Norr och söder
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 77300000 Serviços relacionados com horticultura
Classificação adicional (cpv): 77000000 Serviços de agricultura, silvicultura, horticultura, aquicultura e apicultura
2. Postup
Postup
Názov: Trädgårdstjänster 2027-2030
Interný identifikátor: 2026/0002
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 77300000 Záhradnícke služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 77000000 Poľnohospodárske, lesnícke, záhradnícke služby a služby v oblasti akvakultúry a včelárstva
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: A - Centrum
Interný identifikátor: A - Centrum
Časť: LOT-0002
Názov: B - Norr och söder
2. Postopek
Postopek
Naslov: Trädgårdstjänster 2027-2030
Notranji identifikator: 2026/0002
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 77300000 Vrtnarske storitve
Dodatna klasifikacija (cpv): 77000000 Storitve na področju kmetijstva, gozdarstva, hortikulture, akvakulture in čebelarstva
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: A - Centrum
Notranji identifikator: A - Centrum
Sklop: LOT-0002
Naslov: B - Norr och söder
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026/0002
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: A - Centrum
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: B - Norr och söder