2. Процедура
Процедура
Заглавие: 26023 Päiväkoti Helmen irtokalusteiden hankinta
Описание: Päiväkoti Helmen irtokalusteiden hankinta käänteisenä kilpailutuksena. Päiväkoti Helmi (ent. Hyllykallion päiväkoti) sijaitsee Seinäjoen Hyllykalliolla os. Opintie 5 ja 8, 60510 Hyllykallio. Päiväkodin uudistilat valmistuvat alustavan aikataulun mukaisesti huhtikuussa 2027. Vanhasta talosta peruskorjataan vuonna 2007 valmistunut osa, joka valmistuu päiväkotikäyttöön huhtikuussa 2028. Tässä tarjouskilpailussa pyydetään tarjouksia ensimmäisessä vaiheessa valmistuvan tilan kalustamisesta. Toisen vaiheen tilat suunnitellaan yhteistyössä ensimmäisen vaiheen kilpailutuksen voittajan kanssa. Ensimmäisen osan kalustamiseen on varattu 250 000 € (2027). Ensimmäisessä vaiheessa kalustetaan ruokala, joka on yhteinen Hyllykallion koulun kanssa. Koulun budjetti ruokalan kalustamiseen on 24 500 €. Yhteensä ensimmäisen osan kalustamiseen on 274 500 €. Toisen osan kalustamiseen on 100 000 € (2028). Määräraha varmistetaan valtuuston talousarviokäsittelyn yhteydessä marraskuussa. Tarjoukset arvioidaan ainoastaan laadun perusteella. Tarjoukset arvioidaan kokonaisuutena ja arviot perustellaan sanallisesti.
Вътрешен идентификатор: SJK/901/02.08.00.00/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: VALINTAPERUSTEET Tarjouspyynnön ehdot täyttävistä tarjouksista valitaan pisteytyksen mukaisesti suurimman pistemäärän saanut tarjous.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 39000000 Обзавеждане (включително офис обзавеждане), мебелировка, електродомакински уреди (с изключение на осветителни тела) и продукти за почистване
Допълнителна класификация (cpv): 39161000 Мебелировка за детски градини
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: SJK/901/02.08.00.00/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 39000000 Nábytek (včetně kancelářského), zařízení interiéru, domácí spotřebiče (mimo osvětlení) a čisticí prostředky
Další klasifikace (cpv): 39161000 Nábytek pro mateřské školy
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: SJK/901/02.08.00.00/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 39000000 Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
Supplerende klassifikation (cpv): 39161000 Børnehavemøbler
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: SJK/901/02.08.00.00/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39000000 Έπιπλα (όπου περιλαμβάνονται έπιπλα γραφείου), επιπλώσεις, οικιακές συσκευές (εκτός από συσκευές φωτισμού) και προϊόντα καθαρισμού
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 39161000 Έπιπλα παιδικού σταθμού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Internal identifier: SJK/901/02.08.00.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
Additional classification (cpv): 39161000 Kindergarten furniture
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: SJK/901/02.08.00.00/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 39000000 Mobiliario (incluido el de oficina), complementos de mobiliario, aparatos electrodomésticos (excluida la iluminación) y productos de limpieza
Clasificación adicional (cpv): 39161000 Mobiliario de jardín de infancia
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: SJK/901/02.08.00.00/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 39000000 Huonekalut (myös toimistokalusteet), sisustustavarat, kodinkoneet ja laitteet (valaistusta lukuun ottamatta) ja puhdistustuotteet
Lisäluokitus (cpv): 39161000 Lastentarhojen kalusteet
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: SJK/901/02.08.00.00/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: SJK/901/02.08.00.00/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 39000000 Namještaj (uključujući uredski namještaj), unutarnja oprema, kućanske naprave (osim rasvjete) i sredstva za čišćenje
Dodatna klasifikacija (cpv): 39161000 Namještaj za dječje vrtiće
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 39000000 Bútorok (beleértve irodai bútorok), lakberendezési cikkek, háztartási berendezések (kivéve világítás) és tisztítótermékek
További osztályozás (cpv): 39161000 Óvodai bútor
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 39000000 Mobili (incluso mobili da ufficio), arredamento, apparecchi elettrodomestici (escluso illuminazione) e prodotti per pulizie
Classificazione aggiuntiva (cpv): 39161000 Arredo per scuole d'infanzia
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: SJK/901/02.08.00.00/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 39000000 Mēbeles (arī biroja mēbeles), mēbelējums, mājsaimniecības ierīces (izņemot apgaismojumu) un tīrīšanas produkti
Papildu klasifikācija (cpv): 39161000 Bērnudārzu mēbeles
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: SJK/901/02.08.00.00/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 39000000 Għamara (inkluża għamara ta' l-uffiċċju), aċċessorji, apparat domestiku (minbarra dwal) u prodotti tat-tindif
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 39161000 Għamara ta' l-iskola tan-nuna
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: SJK/901/02.08.00.00/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 39000000 Meubelen (m.i.v. kantoormeubelen), inrichtingsartikelen, huishoudelijke apparaten (uitgez. verlichting) en schoonmaakproducten
Aanvullende classificatie (cpv): 39161000 Meubilair voor kleuterschool
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: SJK/901/02.08.00.00/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39000000 Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39161000 Meble przedszkolne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 39000000 Mobiliário (incl. de escritório), acessórios, aparelhos domésticos (excl. iluminação) e produtos de limpeza
Classificação adicional (cpv): 39161000 Mobiliário para jardins infantis
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 39000000 Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat
Clasificare suplimentară (cpv): 39161000 Mobilier pentru grădiniţe
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39000000 Pohištvo (vključno s pisarniškim pohištvom), notranja oprema, gospodinjske naprave (razen svetil) in čistilna sredstva
Dodatna klasifikacija (cpv): 39161000 Pohištvo za vrtce
5. Sklop
Sklop: LOT-0000