475914-2026 - Състезателна процедура
Полша – Застрахователни услуги – Ubezpieczenia komunikacyjne i środowiskowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania – Łódź Sp. z o.o.
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеUbezpieczenia komunikacyjne i środowiskowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania – Łódź Sp. z o.o.
ОписаниеPrzedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenia komunikacyjne i środowiskowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania – Łódź Sp. z o.o. . Zamówienie dzieli się na dwie poniższe części: 1.1. CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; C. ubezpieczenie autocasco; D. ubezpieczenie assistance. 1.2. CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenie środowiskowe: A. ubezpieczenie odpowiedzialności za szkody w środowisku.
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 66510000 Застрахователни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеCZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne
ОписаниеCZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne obejmuje: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; C. ubezpieczenie autocasco; D. ubezpieczenie assistance.
Варианти
Описание на опциите1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji A i B ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A 2.1.1. W CZĘŚCI I zamówienia: Przedmiotem Opcji A może być zwiększenie sum ubezpieczenia pojazdów dotychczas ubezpieczonych lub ubezpieczenia nowych pojazdów nabytych po dacie zawarcia tej Umowy lub rozszerzenia ochrony dla poszczególnych pojazdów o ryzyka objęte przedmiotem zamówienia opisane w zakresie: A. ubezpieczenie obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenia autocasco; C. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów; D. ubezpieczenia assistance maksymalnie do wysokości 10% zamówienia podstawowego. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji A zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (dla CZĘŚCI I – załącznik nr 1A do SWZ). 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ I – załącznik 1A do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia, zmian wykorzystania pojazdów w działalności. 3.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12 miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеCZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia środowiskowe
ОписаниеCZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenie środowiskowe: A. ubezpieczenie odpowiedzialności za szkody w środowisku.
Описание на опциите1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji B ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (dla CZĘŚCI II – załącznik nr 1B do SWZ). 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (Z, formularz oferty – CZĘŚĆ II – załącznik 1B do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12 miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
475914-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 66510000 Pojištění
5. Část
ČástLOT-0001
Možnosti
ČástLOT-0002
475914-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
LotLOT-0001
Options
LotLOT-0002
475914-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 66510000 Servicios de seguros
5. Lote
LoteLOT-0001
Opciones
LoteLOT-0002
475914-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
LuchtógLOT-0002
475914-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 66510000 Servizzi ta' assigurazzjoni
5. Lott
LottLOT-0001
Għażliet
LottLOT-0002
475914-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66510000 Usługi ubezpieczeniowe
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Opcje
Część zamówieniaLOT-0002
475914-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 66510000 Servicii de asigurare
Opțiuni
475914-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 66510000 Zavarovalniške storitve
5. Sklop
SklopLOT-0001
SklopLOT-0002