475973-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по инсталиране на софтуерни продукти – SERVICII INTEGRATE DE CARTOGRAFIERE, DIGITALIZARE ȘI IMPLEMENTARE SISTEM INFORMATIC DE GESTIUNE A CIMITIRELOR
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеSERVICII INTEGRATE DE CARTOGRAFIERE, DIGITALIZARE ȘI IMPLEMENTARE SISTEM INFORMATIC DE GESTIUNE A CIMITIRELOR
ОписаниеObiectul procedurii este achizitionarea de servicii integrate de cartografiere, digitalizare și implementare sistem informatic de gestiune a cimitirelor (Eternitatea, Sf. Lazăr, Ștefan cel Mare), asa cum sunt ele descrise in caietul de sarcini. Acestea sunt compuse din urmatoarele : COMPONENTA A: SERVICII DE CARTARE ȘI CULEGERE DATE (TEREN) 1. Metodologia Hibridă (Aer + Sol); 2. Colectarea Datelor Epigrafice (Inventar Nume Decedați); 3. Livrabile GIS; COMPONENTA B: SISTEMUL INFORMATIC ȘI INTEGRAREA CU ARHIVA 1. Modulul de administrare a cimitirelor; 2. Interoperabilitate (API) și Sincronizare; 3. Integrări cu alte sisteme; 4. Sistemul de Avertizare Vizuală (Semaforizare); 5. Motorul de Reconciliere (Matching Automat). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 12 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare . In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in a 8 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Вътрешен идентификатор20118
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 72263000 Услуги по инсталиране на софтуерни продукти
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеObiectul procedurii este achizitionarea de servicii integrate de cartografiere, digitalizare și implementare sistem informatic de gestiune a cimitirelor (Eternitatea, Sf. Lazăr, Ștefan cel Mare), asa cum sunt ele descrise in caietul de sarcini. Acestea sunt compuse din urmatoarele : COMPONENTA A: SERVICII DE CARTARE ȘI CULEGERE DATE (TEREN) 1. Metodologia Hibridă (Aer + Sol); 2. Colectarea Datelor Epigrafice (Inventar Nume Decedați); 3. Livrabile GIS; COMPONENTA B: SISTEMUL INFORMATIC ȘI INTEGRAREA CU ARHIVA 1. Modulul de administrare a cimitirelor; 2. Interoperabilitate (API) și Sincronizare; 3. Integrări cu alte sisteme; 4. Sistemul de Avertizare Vizuală (Semaforizare); 5. Motorul de Reconciliere (Matching Automat). conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a achizitiei este de maxim 3.000.000 lei fara TVA si de minim 1.475.000 lei fara TVA, astfel : 1. Dezvoltare platforma informatica, populare baza de date cu informatiile din teren, garantie, mentenanta si suport tehnic , 1 buc, valoare estimata 850.000 lei; 2. Servicii de ridicări topografice terestre și aeriene (UAV), realizare ortofotoplanuri, realizare planuri CAD (.dwg) Cimitir Eternitatea, Cantitate minima - 10.000 locuri veci, cantitate maxima - 27.000 locuri veci. Valoare minima = 250.000 lei fara TVA, Valoare maxima = 675.000 lei; 3. Servicii de ridicări topografice terestre și aeriene (UAV), realizare ortofotoplanuri, realizare planuri CAD (.dwg) Cimitir Sf. Lazăr, Cantitate minima - 10.000 locuri veci, cantitate maxima - 45.000 locuri veci. Valoare minima = 250.000 lei fara TVA, Valoare maxima = 1.125.000 lei; 4. Servicii de ridicări topografice terestre și aeriene (UAV), realizare ortofotoplanuri, realizare planuri CAD (.dwg) Cimitir Stefan cel Mare, cantitatea minima - 5.000 locuri veci, cantitate maxima - 14.000 locuri veci. Valoare minima = 125.000 lei fara TVA, Valoare maxima = 350.000 lei. Estimam ca cel mai mare contract subsecvent va avea valoarea de 1.200.000 lei, iar cel mai mic contract subsecvent va avea valoarea de 125.000 lei.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 71354000 Картографски услуги, 72267000 Услуги по поддържане и ремонт на софтуер
475973-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor20118
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 72263000 Implementace programového vybavení
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
Další klasifikace (cpv): 71354000 Tvorba map, 72267000 Údržba a opravy programového vybavení
475973-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID20118
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 72263000 Implementering af programmel
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 71354000 Kortfremstilling, 72267000 Programmelvedligeholdelses- og reparationstjenester
475973-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier20118
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 72263000 Software implementation services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 71354000 Map-making services, 72267000 Software maintenance and repair services
475973-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus20118
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 72263000 Tarkvara rakendusteenused
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 71354000 Kaardistusteenused, 72267000 Tarkvara hooldus- ja parandusteenused
475973-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach20118
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
475973-2026 - Verseny
Románia – Szoftvermegvalósítási szolgáltatások – SERVICII INTEGRATE DE CARTOGRAFIERE, DIGITALIZARE ȘI IMPLEMENTARE SISTEM INFORMATIC DE GESTIUNE A CIMITIRELOR
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító20118
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 72263000 Szoftvermegvalósítási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 71354000 Térképkészítési szolgáltatások, 72267000 Szoftver-karbantartási és -javítási szolgáltatások
475973-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno20118
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 72263000 Servizi di implementazione di software
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 71354000 Servizi di cartografia, 72267000 Servizi di manutenzione e riparazione di software
475973-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius20118
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 72263000 Programinės įrangos diegimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 71354000 Kartografavimo paslaugos, 72267000 Programinės įrangos priežiūros ir tvarkymo paslaugos
475973-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Servizzi ta' l-implimentazzjoni tas-software – SERVICII INTEGRATE DE CARTOGRAFIERE, DIGITALIZARE ȘI IMPLEMENTARE SISTEM INFORMATIC DE GESTIUNE A CIMITIRELOR
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern20118
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 72263000 Servizzi ta' l-implimentazzjoni tas-software
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 71354000 Servizzi tal-preparazzjoni tal-pjanti, 72267000 Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni ta' softwer
475973-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator20118
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 72263000 Usługi wdrażania oprogramowania
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71354000 Usługi sporządzania map, 72267000 Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
475973-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator20118
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 72263000 Storitve izvajanja programske opreme
5. Sklop
SklopLOT-0000
NaslovDefault lot
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 71354000 Kartografske storitve, 72267000 Storitve vzdrževanja in popravila programske opreme
475973-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare20118
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72263000 Programimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare1
Ytterligare klassificering (cpv): 71354000 Kartframställning, 72267000 Underhåll och reparation av programvara