2. Процедура
Процедура
Заглавие: Työnhaku- ja Uravalmennus Raaseporin työllisyysalueella
Описание: Hankinnan kohteena ovat työnhaku- ja uravalmennuspalvelut Raaseporin työllisyysalueella. Palvelu on tarkoitettu Raaseporin työllisyysalueen työikäisille työnhakija-asiakkaille, jotka tarvitsevat tukea työnhakuun, urasuunnitteluun tai koulutukseen hakeutumiseen. Asiakkaat voivat tarvita tietoa työ- ja koulutusvaihtoehdoista sekä tukea oman osaamisen kartoittamiseen. Palvelun kohderyhmä on ensisijaisesti työttömät asiakkaat, sekä lisäksi lomautetut ja ei-työttömät asiakkaat (kuten 0-tuntisopimuksella olevat ja osa-aikatyössä olevat, päätoimiset opiskelijat sekä yrittäjät.) Asiakas voi olla kokonaan vailla ammatillista koulutusta tai alanvaihtoa harkitseva. Asiakkaalla voi olla terveydellisiä vaikeuksia tai muita työllistymiseen vaikuttavia hidasteita, mutta työkykyä on oltava vähintään työkokeiluun tai osa-aikatyöhön. Asiakkaalla tulee olla riittävä kielitaito ja tietotekniset perustaidot työhönvalmennukseen osallistumiseksi palvelun kielillä (suomi, ruotsi ja englanti) ilman tulkkia. Asiakkaalla on mahdollisuus viittomakielen tulkkaukseen palvelun kielillä. Viittomakielen tulkkauksen järjestämisestä vastaa palveluntuottaja. Kohdennukset Palveluntuottajalla tulee olla valmius tuottaa kohdennettuja ryhmiä seuraaville ryhmille palvelukuvauksessa mainituilla kielillä: alle 30-vuotiaille työnhakija-asiakkaille pitkäaikaistyöttömille +50-vuotiaille korkeakoulutetuille Katso lisätietoja liitteestä 1.
Вътрешен идентификатор: 620247
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 79611000 Услуги по търсене на работа
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 620247
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79611000 Vyhledávání zaměstnání
5. Část
Část: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 620247
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79611000 Arbeitsvermittlungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 620247
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79611000 Παροχή υπηρεσιών για την ανεύρεση εργασίας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 620247
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79611000 Job search services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 620247
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79611000 Services de recherche d'emplois
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 620247
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 620247
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79611000 Usluge pronalaženja radnih mjesta
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 620247
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79611000 Munkaerő-közvetítői szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 620247
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79611000 Darbo paieškos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 620247
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79611000 Servizzi tat-tfittix għax-xogħol
5. Lott
Lott: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 620247
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79611000 Serviços de procura de emprego
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 620247
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79611000 Vyhľadávanie pracovných príležitostí
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 620247
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79611000 Storitve posredovanja delovnih mest
5. Sklop
Sklop: LOT-0000