477069-2026 - Състезателна процедура
Финлaндия – ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка – Digitaalinen työympäristö
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги - Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеDigitaalinen työympäristö
ОписаниеHankinnan kohteena on HASOn digitaalinen työympäristö. Kokonaisuus sisältää käyttäjien tarvitsemat työasemat ja työpistevarusteet, puhelimet, neuvotteluhuoneiden AV-laitteet sekä toimiston lähiverkon hankinnan ja näihin liittyvät käyttöönotto-, hallinta-, tuki-, ylläpito- ja elinkaaripalvelut. Hankintaan sisältyy myös Microsoft 365 lisenssit, nykyisen ympäristön haltuunotto, hallinta-, ylläpito-, tukipalvelu sekä käyttäjähallintaan, tietoturvaan ja palvelun jatkuvaan kehittämiseen liittyviä tehtäviä. Hankittavan kokonaisuuden tarkempi kuvaus liitteessä Hankinnan kohde.
Вътрешен идентификатор621446
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускорявада
Обосновка на ускорената процедураHankinnassa on järjestetty markkinakartoitus sekä avoin kilpailutus, johon saatiin yksin tarjouspyynnön soveltuvuusvaatimusten vastainen tarjous. Hankintayksikkö tarvitsee palvelun 1.9. lukien, joten tavanomaisen tarjousajan noudattaminen ei ole mahdollista.
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Допълнителен характер на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 72000000 ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка
Допълнителна класификация (cpv): 48000000 Софтуерни пакети и информационни системи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
477069-2026 - Konkurrencevilkår
Finland – It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support – Digitaalinen työympäristö
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser - Varer
2. Procedure
Procedure
TitelDigitaalinen työympäristö
Intern ID621446
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedureja
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Supplerende kontrakttypeVarer
Primær klassifikation (cpv): 72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
Supplerende klassifikation (cpv): 48000000 Programpakker og informationssystemer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
477069-2026 - Wettbewerb
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Digitaalinen työympäristö
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung621446
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0000
477069-2026 - Διαγωνισμός
Φινλανδία – Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη – Digitaalinen työympäristö
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες - Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςDigitaalinen työympäristö
Εσωτερικό αναγνωριστικό621446
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
477069-2026 - Hange
Soome – IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused – Digitaalinen työympäristö
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused - Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriDigitaalinen työympäristö
Sisemine tunnus621446
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusjah
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Lepingu täiendav olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused
Täiendav liigitus (cpv): 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid
5. Osa
OsaLOT-0000
477069-2026 - Kilpailu
Suomi – Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki – Digitaalinen työympäristö
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut - Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiDigitaalinen työympäristö
Sisäinen tunniste621446
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäkyllä
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Täydentävä hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
Lisäluokitus (cpv): 48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
477069-2026 - Mise en concurrence
Finlande – Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui – Digitaalinen työympäristö
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services - Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreDigitaalinen työympäristö
Identifiant interne621446
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréeoui
Objet
Nature principale du marchéServices
Nature complémentaire du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
Nomenclature complémentaire (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information
5. Lot
LotLOT-0000
477069-2026 - Iomaíocht
An Fhionlainn – IT services: consulting, software development, Internet and support – Digitaalinen työympäristö
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí - Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealDigitaalinen työympäristö
Aitheantóir inmheánach621446
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Cineál breise an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Aicmiú breise (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
477069-2026 - Nadmetanje
Finska – Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška – Digitaalinen työympäristö
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge - Roba
2. Postupak
Postupak
NaslovDigitaalinen työympäristö
Interna identifikacijska oznaka621446
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanda
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Dodatna priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 72000000 Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
Dodatna klasifikacija (cpv): 48000000 Programski paketi i informacijski sustavi
5. Grupa
GrupaLOT-0000
477069-2026 - Konkursas
Suomija – IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos – Digitaalinen työympäristö
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos - Prekės
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasDigitaalinen työympäristö
Vidaus identifikatorius621446
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintataip
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Kiti sutarties objektaiPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 48000000 Programinės įrangos paketai ir informacinės sistemos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
477069-2026 - Konkurss
Somija – IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts – Digitaalinen työympäristö
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi - Piegādes
NosaukumsDigitaalinen työympäristö
Iekšējais identifikators621446
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Līguma papildveidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 72000000 IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts
Papildu klasifikācija (cpv): 48000000 Programmatūras pakotne un informācijas sistēmas
5. Daļa
DaļaLOT-0000
477069-2026 - Kompetizzjoni
Il-Finlandja – Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ – Digitaalinen työympäristö
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi - Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
TitluDigitaalinen työympäristö
Identifikatur intern621446
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċellerataiva
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Natura addizzjonali tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 48000000 Pakketti tas-softwer u sistemi ta' informazzjoni
5. Lott
LottLOT-0000
477069-2026 - Procedură concurențială
Finlanda – Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă – Digitaalinen työympäristö
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii - Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern621446
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratăda
Scop
Natura contractuluiServicii
Natura suplimentară a contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
Clasificare suplimentară (cpv): 48000000 Pachete software şi sisteme informatice