2. Процедура
Процедура
Заглавие: Nákup prístrojového vybavenia na monitorovanie vonkajšieho ovzdušia a zabezpečenie metrologických kontrol plynových analyzátorov
Описание: Predmetom zákazky je dodanie a integrácia jedného funkčného technologického celku zloženého z nových tovarov a ich inštalácie, ide o analyzátory na monitoring znečisťujúcich látok vonkajšieho ovzdušia, kalibračné a podporné zariadenia, komunikačné rozhrania, prenos dát a integráciu do centrálneho zberného a databázového systému v Národnej monitorovacej sieti kvality ovzdušia (ďalej len „NMSKO“), s rozšírením systému o vybavenie na meranie nových znečisťujúcich látok ako NH3, prachové častice PM1, častice Black Carbon, ultra jemné častice vyplývajúcich z požiadaviek implementácie novej smernice: SMERNICA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2024/2881 z 23. októbra 2024 o kvalite okolitého ovzdušia a čistejšom ovzduší v Európe a súčasne požiadaviek STN EN ISO/IEC 17025 a Vyhlášky č. 250/2023 Z. z. Predmet zákazky bol stanovený na základe vykonanej revízie monitoringu znečisťujúcich látok v NMSKO Európskou environmentálnou agentúrou (ďalej len „EEA“) a implementácie novej požiadavky smernice na zabezpečenie plnenia požiadavky monitorovania znečisťujúcich látok, prenosu a spracovania nameraných údajov. Predmet zákazky bude technologický celok integrovať do akreditovaného systému kvality monitorovania znečisťujúcich látok vonkajšieho ovzdušia v rámci NMSKO referenčnými a alternatívnymi metódami, zabezpečovať činnosti pre skvalitnenie prevádzky NMSKO, výkon metrologických kontrol a skúšok, odbery pre analýzy vzoriek vonkajšieho ovzdušia a atmosférických zrážok, kalibráciu analyzátorov NMSKO, výkon kontrol systémov kvality monitorovacích staníc, výkon porovnávacích meraní monitorovacích staníc NMSKO, požadovanú výťažnosť nameraných údajov, informovanosť širokej verejnosti o úrovni znečistenia ovzdušia v zmysle požiadaviek Zákona č. 146/2023 Z. z. zo 17. februára 2023 o ochrane ovzdušia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zároveň namerané výsledky sú podkladom pre plnenie povinností súvisiacich so smogovým výstražným systémom podľa požiadaviek platnej legislatívy rešpektujúc v plnom rozsahu zavedený systém akreditovaných meraní v NMSKO v súlade s požiadavkami normy STN EN ISO/IEC 17025 vrátane zavedeného systému kvality a požiadaviek normy STN/EN 17255 zameranej na požiadavky zberného systému, ďalej požiadaviek Smernice Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2024/2881 z 23. októbra 2024 o kvalite okolitého ovzdušia a čistejšom ovzduší v Európe transponovanej do Zákona č. 146/2023 Z. z. zo 17. februára 2023 o ochrane ovzdušia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Vyhlášky č. 250/2023 Z. z. Smernica Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2024/2881 z 23. októbra 2024 o kvalite okolitého ovzdušia a čistejšom ovzduší v Európe v Prílohe IV definuje jednotlivé referenčné metódy hodnotenia koncentrácií v okolitom ovzduší odkazom na opis v jednotlivých normách nasledovne: referenčná metóda pre merania oxidu dusičitého a oxidov dusíka v okolitom ovzduší je opísaná v norme EN 14211, referenčná metóda pre merania oxidu siričitého v okolitom ovzduší je opísaná v norme EN 14212, referenčná metóda pre merania ozónu v okolitom ovzduší je opísaná v norme EN 14625 a referenčná metóda pre merania oxidu uhoľnatého v okolitom ovzduší je opísaná v norme EN 14626. Uvedená legislatíva je pre verejného obstarávateľa právne záväzná. Osvedčenie o akreditácii verejného obstarávateľa je uvedené v Prílohe č.5 Súťažných podkladov. Definovaný technologický funkčný celok musí zabezpečovať automatizáciu procesov v rámci NMSKO a musí byť plne kompatibilný s existujúcim systémom prevádzkovaným v rámci monitorovacej siete. Novo dodávaný technologický celok musí tvoriť systémovú funkčnú nadstavbu súčasnej infraštruktúry a byť v plnom súlade s požiadavkami noriem STN EN ISO/IEC 17025, STN EN 17255 a zavedeným systémom kvality NMSKO, uvedenou súvisiacou platnou legislatívou. Úkony sa musia riadiť požiadavkami záväzných predpisov pre etablované akreditované merania v NMSKO. Zabezpečenie kontinuity procesov je kľúčové pre uznateľnosť a reprezentatívnosť výsledkov meraní publikovaných v hodinových časových úsekoch na stránke verejného obstarávateľa a do EEA. Akákoľvek nekompatibilita s etablovanými postupmi kontroly kvality by viedla k znehodnoteniu nameraných údajov a strate akreditačného štatútu NMSKO. Predmet zákazky teda tvorí jeden funkčný technologický celok, ktorý zahŕňa: • analyzátory kvality ovzdušia, ich inštaláciu a uvedenie do prevádzky; • kalibračné a podporné zariadenia, ich inštaláciu a uvedenie do prevádzky; • komunikačné rozhrania, ich inštalácia a uvedenie do prevádzky; • prenos dát a integráciu do centrálneho zberného a databázového systému. Bližšie informácie k jednotlivým položkám ako aj celkovému technologickému celku a s ním súvisiacich služieb technologického funkčného celku sú uvedené v Kapitole (B) Opis a ocenenie predmetu zákazky.
Вътрешен идентификатор: 706-2243/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 38431000 Уреди за детекция
Допълнителна класификация (cpv): 48614000 Система за събиране на данни, 48781000 Софтуерни пакети за системно администриране
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
477109-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Dodávky
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor706-2243/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 38431000 Snímací přístroje
Další klasifikace (cpv): 48614000 Systémy k pořizování dat, 48781000 Balík programů pro správu systému
5. Část
ČástLOT-0001
477109-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID706-2243/2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 38431000 Detektorer
Supplerende klassifikation (cpv): 48614000 Dataregistreringssystem, 48781000 Programpakke til systemadministration
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 706-2243/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38431000 Erkennungsgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48614000 Datenerfassungssystem, 48781000 Systemverwaltungssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
477109-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό706-2243/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38431000 Συσκευές ανίχνευσης
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 48614000 Σύστημα απόκτησης δεδομένων, 48781000 Πακέτα λογισμικού διαχείρισης συστημάτων
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 706-2243/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 38431000 Aparatos detectores
Clasificación adicional (cpv): 48614000 Sistema de recopilación de datos, 48781000 Paquetes de software de gestión de sistemas
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 706-2243/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 38431000 Detektorid
Täiendav liigitus (cpv): 48614000 Andmekogumissüsteemid, 48781000 Süsteemihalduse tarkvarapakett
5. Osa
Osa: LOT-0001
477109-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste706-2243/2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 38431000 Ilmaisinlaitteet
Lisäluokitus (cpv): 48614000 Tiedonkeruujärjestelmä, 48781000 Järjestelmänhallintaohjelmatuotteet
OsaLOT-0001
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 706-2243/2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 38431000 Appareils de détection
Nomenclature complémentaire (cpv): 48614000 Système de saisie de données, 48781000 Logiciels de gestion de systèmes
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 706-2243/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 38431000 Aparati za detekciju
Dodatna klasifikacija (cpv): 48614000 Sustav dobivanja podataka, 48781000 Programski paket za upravljanje sustavom
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 706-2243/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 38431000 Észlelőkészülékek
További osztályozás (cpv): 48614000 Adatgyűjtő rendszerek, 48781000 Rendszerkezelő szoftvercsomag
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 706-2243/2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 38431000 Apparecchi di rivelazione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 48614000 Sistema di acquisizione dati, 48781000 Pacchetti software di gestione di sistemi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 706-2243/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 38431000 Detektorierīces
Papildu klasifikācija (cpv): 48614000 Datu iegūšanas sistēma, 48781000 Sistēmu pārvaldības programmatūras pakotne
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 706-2243/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 38431000 Apparat tas-sejbien
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 48614000 Sistema ta’ l-akkwist tad-data, 48781000 Pakkett ta' softwer għall-ġestjoni tas-sistemi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Interne identificatiecode: 706-2243/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38431000 Detectieapparatuur
Aanvullende classificatie (cpv): 48614000 Gegevensregistratiesysteem, 48781000 Software voor systeembeheer
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 38431000 Aparelhos de detecção
Classificação adicional (cpv): 48614000 Sistema de aquisição de dados, 48781000 Pacote de software para gestão de sistemas
477109-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern706-2243/2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 38431000 Aparate de detectare
Clasificare suplimentară (cpv): 48614000 Sistem de introducere a datelor, 48781000 Pachete software pentru managementul sistemelor
LotLOT-0001
477109-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor706-2243/2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 38431000 Detekčné prístroje
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 48614000 Systémy zberu údajov, 48781000 Softvérový balík na riadenie systému
5. Časť
ČasťLOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 706-2243/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38431000 Detektorer
Ytterligare klassificering (cpv): 48614000 Datainsamlingssystem, 48781000 Programvara för systemhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001