477146-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Дизелово гориво – Achiziție carburanti auto
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеAchiziție carburanti auto
ОписаниеÎn urma derulării procedurii de achiziție publică se va încheia un contract de furnizare carburanți cu o valoare estimată intre 473.584,34 lei, fără TVA, pana la 31.12.2026, și 840.000 lei, fără TVA, în condițiile in care se va încheia un act adițional la contract pentru o perioadă de maximum 4 luni, conform art. 165, alin. (1) din HG nr. 395/2016. Valoarea estimată minimă de 473.584,34 lei, fără TVA, reprezintă valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, iar valoarea maximă de 840.000 de lei, fără TVA, reprezintă valoarea estimată globală, ce cuprinde și valoarea suplimentărilor, daca va fi cazul.
Вътрешен идентификатор11384/09.06.2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 09134200 Дизелово гориво
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеSe estimează achiziționarea următoarelor cantități de carburant lunar: AN TIP CARBURANT CANTITATE LUNARĂ ESTIMATĂ A FI ACHIZIȚIONATĂ 2025 Benzină fără plumb – Euro 5 2.500 litri Motorina - Euro 5 8.217,5 litri Gaz petrolier lichefiat (GPL) 800 litri Valoarea estimata pentru achizitia de carburanti este 533.333 lei, fara TVA, si reprezinta valoarea in functie de care se vor elabora si evalua ofertele, iar valoarea maxima va fi de 800.000 lei, fara TVA, si reprezinta valoarea estimata globala ce cuprinde si valoarea suplimentarilor, daca va fi cazul.
Вътрешен идентификатор1
477146-2026 - Zadávání
Rumunsko – Nafta – Achiziție carburanti auto
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevAchiziție carburanti auto
Interní identifikátor11384/09.06.2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 09134200 Nafta
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
477146-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Dieselbrændstof – Achiziție carburanti auto
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelAchiziție carburanti auto
Intern ID11384/09.06.2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 09134200 Dieselbrændstof
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție carburanti auto
Interne Kennung: 11384/09.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
477146-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Καύσιμο πετρελαιοκινητήρων ντίζελ – Achiziție carburanti auto
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςAchiziție carburanti auto
Εσωτερικό αναγνωριστικό11384/09.06.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09134200 Καύσιμο πετρελαιοκινητήρων ντίζελ
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
477146-2026 - Licitación
Rumanía – Combustible para motores diésel – Achiziție carburanti auto
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloAchiziție carburanti auto
Identificador interno11384/09.06.2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 09134200 Combustible para motores diésel
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
477146-2026 - Hange
Rumeenia – Diislikütus – Achiziție carburanti auto
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriAchiziție carburanti auto
Sisemine tunnus11384/09.06.2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 09134200 Diislikütus
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
477146-2026 - Kilpailu
Romania – Dieselpolttoaine – Achiziție carburanti auto
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiAchiziție carburanti auto
Sisäinen tunniste11384/09.06.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 09134200 Dieselpolttoaine
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
477146-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Carburant diesel – Achiziție carburanti auto
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreAchiziție carburanti auto
Identifiant interne11384/09.06.2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 09134200 Carburant diesel
5. Lot
LotLOT-0000
TitreDefault lot
Identifiant interne1
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Achiziție carburanti auto
Aitheantóir inmheánach: 11384/09.06.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 09134200 Diesel fuel
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Achiziție carburanti auto
Belső azonosító: 11384/09.06.2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 09134200 Dízelüzemanyag
5. Rész
Rész: LOT-0000
Cím: Default lot
Belső azonosító: 1
477146-2026 - Konkursas
Rumunija – Dyzelinis kuras – Achiziție carburanti auto
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasAchiziție carburanti auto
Vidaus identifikatorius11384/09.06.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09134200 Dyzelinis kuras
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
477146-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Diesel karburanti – Achiziție carburanti auto
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
TitluAchiziție carburanti auto
Identifikatur intern11384/09.06.2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09134200 Diesel karburanti
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
477146-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode11384/09.06.2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 09134200 Dieselbrandstof
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode1
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Achiziție carburanti auto
Wewnętrzny identyfikator: 11384/09.06.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09134200 Paliwo diesla
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
477146-2026 - Súťaž
Rumunsko – Naftové palivo – Achiziție carburanti auto
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
NázovAchiziție carburanti auto
Interný identifikátor11384/09.06.2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 09134200 Naftové palivo
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
477146-2026 - Javni razpis
Romunija – Dizelsko gorivo – Achiziție carburanti auto
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
NaslovAchiziție carburanti auto
Notranji identifikator11384/09.06.2026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09134200 Dizelsko gorivo
5. Sklop
SklopLOT-0000
NaslovDefault lot
Notranji identifikator1
477146-2026 - Konkurrensutsättning
Rumänien – Dieselbränsle – Achiziție carburanti auto
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare11384/09.06.2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare1