Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 77200000 Услуги, свързани с горското стопанство и дърводобива
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Kielecki (PL721)
Държава: Полша
Обща информация
477298-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Υπηρεσίες δασοκομίας – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w roku 2026
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w roku 2026
Περιγραφή1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w roku 2026 w leśnictwach Sieraków i Trzemosna. 2) Zamówienie podzielone jest na 2 części (pakiety). 3) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia. 4) SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) dostępna jest na stronie prowadzonego postępowania - adres podany w niniejszym ogłoszeniu. 5) Tryb postępowania: przetarg nieograniczony Podstawa prawna – art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 - 139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.).
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Αιτιολόγηση για την επιτάχυνση της διαδικασίαςZamawiający informuje, że działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP skraca termin składania ofert z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Konieczność ta wynika z zaprzestania realizacji usług przez dotychczasowego Wykonawcę oraz niestosowania się do zapisów umownych, co skutkowało odstąpieniem od umowy na wykonanie usług leśnych w Pakiecie II oraz Pakiecie VII w 2026 roku z winy Wykonawcy. Dodatkowo w dniu 29.06.2026 r. w wyniku gwałtownej burzy, której towarzyszył silny wiatr doszło do rozległych uszkodzeń drzewostanów w Leśnictwie Trzemosna. Powstałe szkody mają istotny wpływ na zakres planowanych do wykonania usług i wymagają natychmiastowego podjęcia działań o charakterze uprzątającym. Kolejną przesłanką do skrócenia terminu składania ofert jest ograniczony czas na wykonanie przedmiotu zamówienia. Rok 2026 jest ostatnim rokiem obowiązywania obecnego Planu Urządzania Lasu dla Nadleśnictwa Daleszyce na lata 2017-2026 zatwierdzonego przez Ministra właściwego do spraw środowiska w dniu 26.10.2017 roku, w związku z czym nie ma możliwości przesunięcia wykonania Planu na rok następny. Opisanej kryzysowej sytuacji Zamawiający nie mógł na etapie planowania przewidzieć, natomiast standardowy termin składania ofert mógłby uniemożliwić terminowe przystąpienie do pracy i realizację Planu Urządzania Lasu, w związku z tym Zamawiający działając w interesie Skarbu Państwa uznaje powyższe przesłanki za zasadne do pilnego udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 77200000 Υπηρεσίες δασοκομίας
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 77210000 Υπηρεσίες υλοτομίας, 77211000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με την υλοτομία, 77211100 Υπηρεσίες περισυλλογής ξυλείας, 77211200 Μεταφορά κορμών δένδρων στο εσωτερικό δάσους, 77211300 Υπηρεσίες υλοτόμισης, 77211400 Υπηρεσίες κοπής δένδρων, 77211500 Υπηρεσίες φροντίδας δένδρων, 77211600 Σπορά σπόρων δένδρων, 77230000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με τη δασοκομία, 77231000 Υπηρεσίες διαχείρισης δασοκομίας, 77231200 Υπηρεσίες ελέγχου παρασίτων του δάσους, 77231600 Υπηρεσίες αναδάσωσης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςPakiet II Gospodarka leśna w leśnictwie Sieraków
ΠεριγραφήPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu. Szacunkowa wartość zamówienia podana w punkcie 5.1.5 obliczona została na podstawie wartości zamówienia podstawowego o wartości 379 435,20 zł powiększonego o wartość 30% (opcja) oraz wartość 50% (zamówienia podobne na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy PZP. 1. Okres realizacji zamówienia, w którym będą przekazywane przez Zamawiającego Zlecenia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. Data początkowa podana w ogłoszeniu o zamówieniu (punkt 5.1.3) jest datą ustaloną ze względów technicznych, faktyczne rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy. Powyższe nie uchybia możliwości wykonywania uprawnień wynikających z umowy (w tym w szczególności zgłaszania gotowości do odbioru i naliczania kar umownych) po terminie końcowym, o którym mowa w zdaniu poprzednim, jak również możliwości przedłużenia okresu realizacji zamówienia w drodze zmiany umowy. 2. Terminy realizacji poszczególnych prac (w każdym z Pakietów) będą określane w Zleceniach sporządzanych przez Przedstawiciela Zamawiającego. 3. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r.
Επιλογές
Περιγραφή των επιλογώνW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςPakiet VII Gospodarka leśna w leśnictwie Trzemosna
ΠεριγραφήPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu. Szacunkowa wartość zamówienia podana w punkcie 5.1.5 obliczona została na podstawie wartości zamówienia podstawowego o wartości 1 401 897,60 zł powiększonego o wartość 30% (opcja) oraz wartość 50% (zamówienia podobne na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy PZP. 1. Okres realizacji zamówienia, w którym będą przekazywane przez Zamawiającego Zlecenia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. Data początkowa podana w ogłoszeniu o zamówieniu (punkt 5.1.3) jest datą ustaloną ze względów technicznych, faktyczne rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy. Powyższe nie uchybia możliwości wykonywania uprawnień wynikających z umowy (w tym w szczególności zgłaszania gotowości do odbioru i naliczania kar umownych) po terminie końcowym, o którym mowa w zdaniu poprzednim, jak również możliwości przedłużenia okresu realizacji zamówienia w drodze zmiany umowy. 2. Terminy realizacji poszczególnych prac (w każdym z Pakietów) będą określane w Zleceniach sporządzanych przez Przedstawiciela Zamawiającego. 3. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r.
477298-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldja
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 77200000 Bosbouwdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 77210000 Houtwinning, 77211000 Diensten in verband met houtwinning, 77211100 Houtvestersdiensten, 77211200 Vervoer van stukken boomstam in het bos, 77211300 Rooien van bomen, 77211400 Vellen van bomen, 77211500 Onderhouden van bomen, 77211600 Zaaien van bomen, 77230000 Diensten in verband met bosbouw, 77231000 Diensten voor bosbouwbeheer, 77231200 Diensten voor ongediertebestrijding in bossen, 77231600 Bebossingsdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
PerceelLOT-0002
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 77200000 Serviços florestais
Local de execução
Subdivisão do país (NUTS): Kielecki (PL721)
País: Polónia
Informações gerais
477298-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratăda
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 77200000 Servicii pentru silvicultură
Clasificare suplimentară (cpv): 77210000 Servicii de transport de buşteni, 77211000 Servicii conexe transportului de buşteni, 77211100 Servicii de exploatare forestieră, 77211200 Transport de buşteni în păduri, 77211300 Servicii de defrişare, 77211400 Servicii de tăiere a arborilor, 77211500 Servicii de elagaj, 77211600 Plantare de arbori prin însămânţare, 77230000 Servicii pentru silvicultură conexe, 77231000 Servicii de gestionare a pădurilor, 77231200 Servicii de combatere a animalelor dăunătoare, 77231600 Servicii de împădurire
5. Lot
LotLOT-0001
Opțiuni
LotLOT-0002
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Leveransplats
Del av land (NUTS): Kielecki (PL721)
Land: Polen
Allmänna upplysningar