2. Процедура
Процедура
Заглавие: Młyn zasadniczy do recyklingu folii z regulowanym zakresem obrotów
Описание: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i dostawy młyna zasadniczego do recyklingu folii z regulowanym zakresem obrotów. Specyfikacja młyna jest wskazana w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 04/REKO/W/2026 z dn. 09.07.2026 r. 2. Zamawiający nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. 3. Zamawiający nie dopuszcza zakupu młyna stanowiącego przedmiot zamówienia, w stosunku do którego Oferent nie może wykazać jednostek referencyjnych tj. podmiotów, w których wykorzystywany jest tego typu młyn . 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych. 5. Przeznaczenie technologiczne: Młyn przeznaczony do zasadniczego procesu rozdrabniania odpadowej folii LDPE i LLDPE pochodzenia komunalnego z możliwymi wtrąceniami zanieczyszczeń innych materiałów. Celem procesu jest wytworzenie ujednorodnionej frakcji w postaci płatka foliowego. 6. Materiał wejściowy: Folia odpadowa LDPE i LLDPE pochodzenia komunalnego z udziałem zanieczyszczeń zarówno trwale i nietrwale zespolonych. Wśród zanieczyszczeń identyfikowane mogą być frakcje mineralne, organiczne oraz metale, a także inne tworzywa. 7. Warunki pracy: a) Młyn zamontowany będzie w hali produkcyjnej na posadzce wykonanej w technologii betonowej; b) Cykl pracy – całoroczny, zmianowy (4 brygadowy); c) Temperatura otoczenia pracy w przedziale od 1 do 40°C. 8. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Młyn zgodnie ze specyfikacją zawartą w rozdziale III; b) Montaż i uruchomienie; c) Deklaracje zgodności z obowiązującymi normami na oferowane urządzenie; d) Dokumentacja typu DTR, w tym w szczególności instrukcja obsługi w języku polskim w formie papierowej i elektronicznej; e) Dostawa do miejsca realizacji projektu; f) Rozruch techniczny i sprawdzenie parametrów funkcjonalnych w przeprowadzonej próbie technologicznej; g) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 04/REKO/W/2026 z dn. 09.07.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 42000000 Машини за промишлена употреба
Допълнителна класификация (cpv): 42994200 Машини за обработване на пластмаса, 42996100 Машини за стриване на твърди субстанции, 42990000 Различни машини със специална употреба
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Zamówienie dotyczy zakupu i dostawy młyna zasadniczego do recyklingu folii z regulowanym zakresem obrotów. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1. Młyn z regulowanym zakresem obrotów – dane podstawowe: b) ilością obrotów rotora w przedziale od 100 do 300 obr./min. c) długość rotora w przedziale od 1600 do 1800 mm, d) minimalna szerokość otworu wlotowego młyna 1850 mm, e) minimalna długość otworu wlotowego młyna 1650 mm, f) rotor napawany lub równoważne wykonanie umożliwiające wydłużenie jego żywotności. 2. Napęd: a) Silnik o mocy znamionowej od 130 do 140 kW . b) Sterowanie z wykorzystaniem falownika, c) Regulowany zakres prędkości rotora, d) Przeniesienie napędu – pasowe. 3. Noże: a) Kształt ostrza noża – ośmiokątny, b) Ilość noży na rotorze w zakresie od 60 do 80 sztuk, c) Montaż noży na rotorze w układzie V, d) Montaż noży na rotorze umożliwiający jego przekręcenie (zmianę płaszczyzn cięcia) o min. 90 stopni. 4. Kluczowe funkcjonalności: a) minimalna wydajność 1,5 Mg/h, b) wykrywanie ciał obcych, c) otwierana klapa serwisowa umożliwiająca wyciągnięcie ciał obcych (gabarytowych zanieczyszczeń) oraz zmianę płaszczyzny cięcia noży lub wymianę noży, d) otwierany kosz sitowy umożliwiający wymianę poszczególnych segmentów sita, e) możliwość ustawienia szczeliny cięcia z zewnątrz na pracuj, f) płynna regulacja obrotów i automatyczny szybki rewers zapewniający ponowną prace do przodu. 5. Automatyka sterowania: a) Sterowanie PLC z programem identyfikacji materiałów i monitorowaniem obciążenia silnika w czasie rzeczywistym w celu automatycznego dostosowania do różnych materiałów wejściowych; b) wyposażony w panel operatorski z dotykowym ekranem o przekątnej min. 10”. WYMAGANIA PODSTAWOWE Poniżej wskazujemy wymagania podstawowe określone w stosunku do przedmiotu zamówienia i Oferenta, których brak możliwości spełnienia przez Oferenta, powoduje negatywną ocenę i odrzucenie oferty: 1. Przedmiot oferty musi dotyczyć i być zgodny z przedmiotem zamówienia opisanym w rozdziale II oraz musi uwzględniać specyfikację zawartą w rozdziale III zapytania. 2. Osiągnięcie zakładanych parametrów (funkcjonalnych i technologicznych) procesu rozdrobnienia wskazanych w Rozdziale III, w szczególności parametru odnoszącego się do minimalnej wydajność młyna 1,5 Mg/h. 3. Minimalny okres gwarancji na urządzenie – 4000 godzin pracy lub 12 miesięcy w zależności od tego co nastąpi pierwsze. Okres gwarancji liczony będzie od daty końcowego protokołu odbioru (bez zastrzeżeń) przedmiotu zamówienia. 4. Minimalne wymagania dotyczące serwisu gwarancyjnego oraz przeglądów w okresie gwarancji: a) obsługa zgłoszenia w języku polskim; b) podjęcie działań serwisowych - bezpośrednio po zgłoszeniu; c) maksymalny termin przyjazdu serwisu w przypadku braku możliwości zdalnego usunięcia awarii – 48 godzin; d) wykonawca, zobowiązany jest usuwać usterki w ciągu maksymalnie 4 dni od ich zgłoszenia przez Zamawiającego; e) ze względu na typ pracy (praca w systemie czterobrygadowym) zgłoszenie usterek przez Zamawiającego odbywać się będzie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym również w dni ustawowo wolne od pracy, poprzez przesłanie e-mail lub kontakt telefoniczny na dane wskazane przez Wykonawcę. f) na uzasadniony wniosek Wykonawcy przesłany na adres email: ur@reko-odpady.pl, Zamawiający może pisemnie wyrazić zgodę na późniejszy termin usunięcia danej usterki. g) Zamawiający wymaga stosowania do napraw części oryginalnych. 5. Zapewnienie serwisu pogwarancyjnego. Oferent jest zobowiązany wskazać podmiot, który będzie zapewniał możliwość realizacji serwisu pogwarancyjnego. 6. Maksymalny okres realizacji umowy wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Okres realizacji umowy obejmować musi realizację całego zakresu zamówienia wskazanego w rozdziale II pkt 8, w szczególności dostawa, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie próby technologicznej. 7. Oferent w odniesieniu do oferowanego przedmiotu zamówienia jest zobowiązany wskazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1) referencyjne jednostki tj. Podmioty dysponujące przedmiotowym młynem szybkoobrotowym. Wymagania Zamawiającego w odniesieniu do referencji i jednostek referencyjnych wskazane są w Zapytaniu ofertowym nr 04/REKO/W/2026 z dn. 09.07.2026 r. 8. Warunki udziału/wymagania wobec Oferenta - o udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający łącznie następujące warunki: a) Dysponuje potencjałem finansowym i organizacyjnym dającym zdolność do wykonania umowy. W odniesieniu do tego warunku Zamawiający wymaga aby przychody Oferenta za ostatni zamknięty rok obrachunkowy stanowiły minimum 1,5 mln złotych. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania sprawozdania finansowego na etapie oceny ofert w przypadku jeżeli takie sprawozdania nie będą dostępne w publicznych lub płatnych bazach do których Zamawiający ma dostęp. b) Dysponuje potencjałem technicznym i osobowym, oraz doświadczeniem dającym zdolność do wykonania umowy. c) Niezalegający z zapłatą podatków i składek ubezpieczenia społecznego. i. Dla weryfikacji Oferent zobowiązany jest złożyć w formularzu oferty oświadczenia o niezaleganiu w podatkach i składkach ZUS. ii. W przypadku podmiotów zagranicznych, Oferent zobowiązany jest złożyć w formularzu oferty oświadczenia o niezaleganiu w odniesieniu do danin publiczno-prawnych obowiązujących w danym kraju. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 04/REKO/W/2026 z dn. 09.07.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Вътрешен идентификатор: 04/REKO/W/2026
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 42000000 Průmyslové stroje
Další klasifikace (cpv): 42994200 Strojní zařízení pro obrábění plastů, 42996100 Rozmělňovače, 42990000 Ostatní účelové stroje
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 04/REKO/W/2026
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 42000000 Industrimaskiner
Supplerende klassifikation (cpv): 42994200 Maskiner til bearbejdning af plast, 42996100 Desintegratorer, 42990000 Diverse specialmaskiner
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 04/REKO/W/2026
477550-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Μηχανήματα βιομηχανικών εγκαταστάσεων – Młyn zasadniczy do recyklingu folii z regulowanym zakresem obrotów
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42000000 Μηχανήματα βιομηχανικών εγκαταστάσεων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 42994200 Μηχανήματα για την κατεργασία πλαστικών, 42996100 Κονιοποιητές, 42990000 Διάφορα μηχανήματα ειδικής χρήσης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό04/REKO/W/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42000000 Industrial machinery
Additional classification (cpv): 42994200 Machinery for working plastics, 42996100 Comminutors, 42990000 Miscellaneous special-purpose machinery
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 04/REKO/W/2026
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 42000000 Maquinaria industrial
Clasificación adicional (cpv): 42994200 Máquinas para trabajar plásticos, 42996100 Trituradoras, 42990000 Máquinas diversas para usos especiales
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 04/REKO/W/2026
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 42000000 Machines industrielles
Nomenclature complémentaire (cpv): 42994200 Machines pour le travail du plastique, 42996100 Dilacérateurs, 42990000 Machines diverses à usage spécifique
Identifiant interne: 04/REKO/W/2026
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 42000000 Ipari gépek
További osztályozás (cpv): 42994200 Gépek műanyag megmunkálására, 42996100 Szemétaprítók, 42990000 Különféle különleges célú gépek
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 04/REKO/W/2026
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 42000000 Macchinari industriali
Classificazione aggiuntiva (cpv): 42994200 Macchine per la lavorazione della plastica, 42996100 Trituratori, 42990000 Macchinari vari per impieghi speciali
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 04/REKO/W/2026
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 42000000 Ražošanas iekārtas
Papildu klasifikācija (cpv): 42994200 Plastmasas apstrādes iekārtas, 42996100 Smalcinātāji, 42990000 Dažādas īpaša lietojuma iekārtas
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 04/REKO/W/2026
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 42000000 Makkinarju industriali
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 42994200 Makkinarju għall-ħdim tal-plastik, 42996100 Kommunikaturi, 42990000 Makkinarju varju għal skopijiet speċjali
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 04/REKO/W/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 42000000 Bedrijfsmachines
Aanvullende classificatie (cpv): 42994200 Machines voor het bewerken van kunststoffen, 42996100 Roostervuilverkleiners, 42990000 Diverse machines voor specifieke doeleinden
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 04/REKO/W/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 42000000 Maszyny przemysłowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 42994200 Maszyny do przerobu tworzyw sztucznych, 42996100 Rozdrabniarki, 42990000 Różne maszyny specjalnego zastosowania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 04/REKO/W/2026
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 42000000 Máquinas industriais
Classificação adicional (cpv): 42994200 Maquinaria para trabalhar plásticos, 42996100 Trituradores, 42990000 Máquinas diversas para usos específicos
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 42000000 Echipamente industriale
Clasificare suplimentară (cpv): 42994200 Utilaje pentru prelucrarea materialelor plastice, 42996100 Pulverizatoare, 42990000 Diverse utilaje cu utilizare specială
Identificator intern: 04/REKO/W/2026
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 42000000 Industrijski stroji
Dodatna klasifikacija (cpv): 42994200 Stroji za obdelavo plastičnih mas, 42996100 Drobilni stroji, 42990000 Razni stroji za posebne namene
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 04/REKO/W/2026
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare klassificering (cpv): 42994200 Maskiner för bearbetning av plast, 42996100 Renskärare, 42990000 Diverse specialmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 04/REKO/W/2026