2. Процедура
Процедура
Заглавие: Gas & gasol
Описание: Denna upphandling avser gasleveranser av olika slag till Umeå kommun samt övriga avropberättigande. Utöver gasleveranser kommer även hyra/köp av behållare att omfattas av avtalet.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09100000 Горива
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127207:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 09120000 Газообразни горива, 24100000 Газове, 24110000 Газове с промишлена употреба
2. Řízení
Řízení
Název: Gas & gasol
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 09100000 Paliva
5. Část
Část: LOT-0001
Další klasifikace (cpv): 09120000 Plynná paliva, 24100000 Plyny, 24110000 Průmyslové plyny
2. Procedure
Procedure
Title: Gas & gasol
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09100000 Fuels
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 09120000 Gaseous fuels, 24100000 Gases, 24110000 Industrial gases
477879-2026 - Hange
Rootsi – Kütused – Gas & gasol
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriGas & gasol
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 09100000 Kütused
5. Osa
OsaLOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 09120000 Gaasilised kütused, 24100000 Gaasid, 24110000 Tööstusgaasid
2. Procédure
Procédure
Titre: Gas & gasol
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 09100000 Combustibles
Nomenclature complémentaire (cpv): 09120000 Combustibles gazeux, 24100000 Gaz, 24110000 Gaz industriels
477879-2026 - Iomaíocht
An tSualainn – Fuels – Gas & gasol
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealGas & gasol
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 09100000 Fuels
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aicmiú breise (cpv): 09120000 Gaseous fuels, 24100000 Gases, 24110000 Industrial gases
477879-2026 - Nadmetanje
Švedska – Goriva – Gas & gasol
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
NaslovGas & gasol
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 09100000 Goriva
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127207:Lot:1
Dodatna klasifikacija (cpv): 09120000 Plinovita goriva, 24100000 Plinovi, 24110000 Industrijski plinovi
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Gas & gasol
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 09100000 Tüzelőanyagok
5. Rész
Rész: LOT-0001
További osztályozás (cpv): 09120000 Gáznemű tüzelőanyagok, 24100000 Gázok, 24110000 Ipari gázok
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Gas & gasol
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09100000 Kuras
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 09120000 Dujinis kuras, 24100000 Dujos, 24110000 Pramoninės dujos
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Gas & gasol
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09100000 Fjuwil
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 09120000 Fjuwil tal-gass, 24100000 Gassijiet, 24110000 Gassijiet industrijali
Titel: Gas & gasol
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 09100000 Brandstoffen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 09120000 Gasvormige brandstoffen, 24100000 Gassen, 24110000 Industriële gassen
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Gas & gasol
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09100000 Paliwa
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 09120000 Paliwa gazowe, 24100000 Gazy, 24110000 Gazy przemysłowe
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 09100000 Combustibili
Clasificare suplimentară (cpv): 09120000 Combustibili gazoşi, 24100000 Gaze, 24110000 Gaze industriale
2. Postopek
Postopek
Naslov: Gas & gasol
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09100000 Goriva
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 09120000 Plinska goriva, 24100000 Plini, 24110000 Tehnični plini
477879-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bränslen – Gas & gasol
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGas & gasol
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 09120000 Gasformiga bränslen, 24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser