477934-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Персонални компютри – Înlocuire parc de calculatoare - CR#40871
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеÎnlocuire parc de calculatoare - CR#40871
ОписаниеAchizitia are ca obiect furnizarea de echipamente de tehnică de calcul, în baza unui/unor contract(e) structurat(e) pe loturi și livrări succesive, destinate reînnoirii parcului IT al Sucursalei CNE Cernavodă. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 16 zile. Entitatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitarile de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limita stabilit.
Вътрешен идентификатор10874881/2025/1963.003
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 30213000 Персонални компютри
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеLot 1 Sisteme de calcul de birou și monitoare
ОписаниеAchizitia are ca obiect furnizarea de echipamente de tehnică de calcul, destinate reînnoirii parcului IT al Sucursalei CNE Cernavodă, astfel: Lot 1 Sisteme de calcul de birou și monitoare a) Calculator de tip workstation - sistem business (cu monitor, tastatură și mouse): 1800 bucăți; b) Calculator de tip workstation pentru grafică - statie grafica (cu monitor, tastatură și mouse): 35 bucăți; c) Monitor LED de diagonală 27 inch: 350 bucăți; Livrările se vor efectua in transe, astfel: Termenul de livrare pentru prima tranșă de echipamente nu va depăși 60 de zile lucrătoare de la data semnării contractului de către ambele părți. Livrarea tranșelor următoare se va face la solicitarea scrisă a achizitorului, în termen de maximum 30 de zile lucrătoare de la comandă. Planificarea detaliată a acestora se va stabili de comun acord între achizitor și furnizor pe parcursul derulării contractului. Specificatiile tehnice minime solicitate sau echivalente ca performanta pentru produsele componente fiecarui tip de produs care fac obiectul achiziţiei se regasesc in Caietul de sarcini nr. CA#CR 40871 rev. 2 / 29.05.2026.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 30231300 Дисплеи
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеLot 2 Sisteme de calcul portabile și terminale de acces
ОписаниеAchizitia are ca obiect furnizarea de echipamente de tehnică de calcul, destinate reînnoirii parcului IT al Sucursalei CNE Cernavodă, astfel: Lot 2 Sisteme de calcul portabile și terminale de acces a) Dispozitiv Zero Client cu switch KVM: 370 bucăți; b) Echipament de tip laptop cu accesorii – sistem de business (monitor cu functie USB-C Hub, geantă de transport, alimentator și mouse): 130 bucăți. c) Echipament de tip laptop pentru grafică cu accesorii – sistem de grafica (geantă de transport, alimentator și mouse) ): 8 bucăți. Livrările se vor efectua in transe, astfel: Termenul de livrare pentru prima tranșă de echipamente nu va depăși 60 de zile lucrătoare de la data semnării contractului de către ambele părți. Livrarea tranșelor următoare se va face la solicitarea scrisă a achizitorului, în termen de maximum 30 de zile lucrătoare de la comandă. Planificarea detaliată a acestora se va stabili de comun acord între achizitor și furnizor pe parcursul derulării contractului. Specificatiile tehnice minime solicitate sau echivalente ca performanta pentru produsele componente fiecarui tip de produs care fac obiectul achiziţiei se regasesc in Caietul de sarcini nr. CA#CR 40871 rev. 2 / 29.05.2026.
Вътрешен идентификатор2
Допълнителна класификация (cpv): 30231100 Компютърни терминали
477934-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung10874881/2025/1963.003
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
LosLOT-0002
Interne Kennung2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231100 Computerterminals
477934-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Προσωπικοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές – Înlocuire parc de calculatoare - CR#40871
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό10874881/2025/1963.003
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30213000 Προσωπικοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30231300 Οθόνες απεικόνισης
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30231100 Τερματικά ηλεκτρονικών υπολογιστών
477934-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier10874881/2025/1963.003
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 30213000 Personal computers
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 30231300 Display screens
LotLOT-0002
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 30231100 Computer terminals
477934-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus10874881/2025/1963.003
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 30213000 Personaalarvutid
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 30231300 Kuvarid
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus2
Täiendav liigitus (cpv): 30231100 Arvutiterminalid
477934-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Ordinateurs personnels – Înlocuire parc de calculatoare - CR#40871
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne10874881/2025/1963.003
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 30213000 Ordinateurs personnels
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 30231300 Écrans de visualisation
Identifiant interne2
Nomenclature complémentaire (cpv): 30231100 Terminaux informatiques
477934-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – Personal computers – Înlocuire parc de calculatoare - CR#40871
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach10874881/2025/1963.003
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 30231300 Display screens
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
Aicmiú breise (cpv): 30231100 Computer terminals
477934-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka10874881/2025/1963.003
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 30213000 Osobna računala
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30231300 Zasloni za prikaz
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznaka2
Dodatna klasifikacija (cpv): 30231100 Kompjutorski terminali
477934-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators10874881/2025/1963.003
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30213000 Personālie datori
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 30231300 Displeja ekrāni
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators2
Papildu klasifikācija (cpv): 30231100 Datoru termināļi
477934-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode10874881/2025/1963.003
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 30213000 Personal computers
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 30231300 Beeldschermen
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
Aanvullende classificatie (cpv): 30231100 Computerterminals
477934-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern10874881/2025/1963.003
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 30213000 Computere personale
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 30231300 Ecrane de afişare
Identificator intern2
Clasificare suplimentară (cpv): 30231100 Terminale informatice
477934-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator10874881/2025/1963.003
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30213000 Osebni računalniki
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30231300 Zasloni (za prikaz)
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
Dodatna klasifikacija (cpv): 30231100 Računalniški terminali
477934-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare10874881/2025/1963.003
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30213000 Persondatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1
Ytterligare klassificering (cpv): 30231300 Bildskärmar
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare2
Ytterligare klassificering (cpv): 30231100 Dataterminaler