2. Процедура
Процедура
Заглавие: ANOIKTOΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΑΝΑΔΟΧΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ HLA - ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΩΣ 8.000 ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΔΟΤΩΝ ΑΡΧΕΓΟΝΩΝ ΑΙΜΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΠΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟΥ ΕΠΙΧΡΙΣΜΑΤΟΣ Ή ΠΕΡΙΦΕΡΙΚΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ Ή ΣΑΛΙΟΥ ΣΕ HIGH RESOLUTION (G -LEVEL) ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΗΛΙΑ HLA-A, B, C, DRB1, DQB1 ΚΑΙ DPB1 ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΚΕΔΜΟΠ, ΦΚ: 3654000, ΑΡ. ΔΙΑΚ. 30/2026
Описание: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ HLA-ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΩΣ 8.000 ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΔΟΤΩΝ ΑΡΧΕΓΟΝΩΝ ΑΙΜΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΠΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟΥ ΕΠΙΧΡΙΣΜΑΤΟΣ Ή ΠΕΡΙΦΕΡΙΚΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ Ή ΣΑΛΙΟΥ ΣΕ HIGH RESOLUTION (G -LEVEL) ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΗΛΙΑ HLA-A, B, C, DRB1, DQB1 ΚΑΙ DPB1 ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΚΕΔΜΟΠ (ΕΠΑΝΑΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΔΙΑΚ 20/2026)
Вътрешен идентификатор: ΑΡ. ΔΙΑΚ. 30/2026, Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 501163
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 85148000 Услуги, свързани с медицински анализи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: ΤΜΗΜΑ 1: Παροχή Υπηρεσιών HLA – Τυποποίησης έως 8.000 Εθελοντών Δοτών Αρχέγονων Αιμοποιητικών Κυττάρων από δείγμα στοματικού επιχρίσματος ή περιφερικού αίματος ή σάλιου για τις ανάγκες του προγράμματος «ΚΕΔΜΟΠ»
Описание: Παροχή Υπηρεσιών HLA – Τυποποίησης έως 8.000 Εθελοντών Δοτών Αρχέγονων Αιμοποιητικών Κυττάρων από δείγμα στοματικού επιχρίσματος ή περιφερικού αίματος ή σάλιου για τις ανάγκες του προγράμματος «ΚΕΔΜΟΠ»
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 85148000 Lékařská analýza
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 85148000 Medicinske analyser
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85148000 Medizinische Analysedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85148000 Medical analysis services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 85148000 Lääketieteelliset analyysipalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 85148000 Services d'analyses médicales
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: ΑΡ. ΔΙΑΚ. 30/2026, Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 501163
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 85148000 Usluge medicinskih analiza
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 85148000 Egészségügyi elemzési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 85148000 Servizi di analisi mediche
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 85148000 Medicininės analizės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 85148000 Medicīniskās analīzes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 85148000 Servizzi ta' analiżi medika
5. Lott
Lott: LOT-0001
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 85148000 Usługi analizy medycznej
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 85148000 Servicii de analize medicale
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 85148000 Lekárske rozbory
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 85148000 Storitve medicinskih analiz
5. Sklop
Sklop: LOT-0001