2. Процедура
Процедура
Заглавие: Dulciuri
Описание: Furnizarea de Dulciuri, la sediul centrelor subordonate DGASPC Hunedoara prevazute in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 de zile Autoritatea/entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare: pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Valoarea fără TVA 2.231.101,93 Monedă RON Autoritatea contractanta va incheia cate un acord-cadru cu o durata de [ 24 ] luni, cu maxim 2 operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici, care au indeplinit cerintele de calificare si selectie si care au prezentat oferte admisibile. Caracteristicile tehnice raman nemodificate pe toata durata acordului-cadru. Ofertantii vor depune oferta pentru toate produsele din cadrul unui lot. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini si modelele clauzelor contractuale din sectiunea „Formulare”. Lot I: 1.219.562,54 lei fara TVA Lot II: 699.679,11 lei fara TVA Lot III: 311.860,28 lei fara TVA Se vor atribui contracte subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Contractele subsecvente se atribuie cu urmatoarea frecventa: semestrial. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lot I: 306.203,11 lei fara TVA Lot II: 174.913,69 lei fara TVA Lot III: 77.946,51 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pentru contractele subsecvente cu valoarea cea mai mare: conform caietului de sarcini, model clauze contractuale.
Вътрешен идентификатор: 9819433-2026-9
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 15842300 Сладкарски и захарни изделия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Lot I - Dulciuri
Описание: Autoritatea contractanta va incheia un acord-cadru cu o durata de [ 24 ] luni, cu maxim 2 operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici, care au indeplinit cerintele de calificare si selectie si care au prezentat oferte admisibile. Caracteristicile tehnice raman nemodificate pe toata durata acordului-cadru. Ofertantii vor depune oferta pentru toate produsele. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini si modelele clauzelor contractuale din sectiunea „Formulare”. Valoarea totala estimata Acord Cadru: 1.219.562,54 lei fara TVA. Se vor atribui contracte subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Contractele subsecvente se atribuie cu urmatoarea frecventa: semestrial. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 306.203,11 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform caietului de sarcini, model clauze contractuale. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial
Вътрешен идентификатор: 1
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Lot II - Dulciuri
Описание: Autoritatea contractanta va incheia un acord-cadru cu o durata de [ 24 ] luni, cu maxim 2 operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici, care au indeplinit cerintele de calificare si selectie si care au prezentat oferte admisibile. Caracteristicile tehnice raman nemodificate pe toata durata acordului-cadru. Ofertantii vor depune oferta pentru toate produsele. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini si modelele clauzelor contractuale din sectiunea „Formulare”. Valoarea totala estimata Acord Cadru: 699.679,11 lei fara TVA. Se vor atribui contracte subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Contractele subsecvente se atribuie cu urmatoarea frecventa: semestrial. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 174.913,69 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform caietului de sarcini, model clauze contractuale. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial
Вътрешен идентификатор: 2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Lot III - Dulciuri
Описание: Autoritatea contractanta va incheia un acord-cadru cu o durata de [ 24 ] luni, cu maxim 2 operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici, care au indeplinit cerintele de calificare si selectie si care au prezentat oferte admisibile. Caracteristicile tehnice raman nemodificate pe toata durata acordului-cadru. Ofertantii vor depune oferta pentru toate produsele. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini si modelele clauzelor contractuale din sectiunea „Formulare”. Valoarea totala estimata Acord Cadru: 311.860,28 lei fara TVA. Se vor atribui contracte subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Contractele subsecvente se atribuie cu urmatoarea frecventa: semestrial. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 77.946,51 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform caietului de sarcini, model clauze contractuale. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial
Вътрешен идентификатор: 3
479057-2026 - Zadávání
Rumunsko – Cukrovinky – Dulciuri
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevDulciuri
Interní identifikátor9819433-2026-9
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 15842300 Cukrovinky
5. Část
ČástLOT-0001
NázevLot I - Dulciuri
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
NázevLot II - Dulciuri
Interní identifikátor2
ČástLOT-0003
NázevLot III - Dulciuri
Interní identifikátor3
479057-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Süßwaren – Dulciuri
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDulciuri
Interne Kennung9819433-2026-9
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
5. Los
LosLOT-0001
TitelLot I - Dulciuri
Interne Kennung1
LosLOT-0002
TitelLot II - Dulciuri
Interne Kennung2
LosLOT-0003
TitelLot III - Dulciuri
Interne Kennung3
479057-2026 - Licitación
Rumanía – Artículos de confitería – Dulciuri
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloDulciuri
Identificador interno9819433-2026-9
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 15842300 Artículos de confitería
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloLot I - Dulciuri
Identificador interno1
LoteLOT-0002
TítuloLot II - Dulciuri
Identificador interno2
LoteLOT-0003
TítuloLot III - Dulciuri
Identificador interno3
479057-2026 - Hange
Rumeenia – Kondiitritooted – Dulciuri
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriDulciuri
Sisemine tunnus9819433-2026-9
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 15842300 Kondiitritooted
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriLot I - Dulciuri
Sisemine tunnus1
OsaLOT-0002
PealkiriLot II - Dulciuri
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
PealkiriLot III - Dulciuri
Sisemine tunnus3
479057-2026 - Kilpailu
Romania – Makeiset – Dulciuri
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiDulciuri
Sisäinen tunniste9819433-2026-9
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 15842300 Makeiset
Ilmoituksen nimiLot I - Dulciuri
Sisäinen tunniste1
Ilmoituksen nimiLot II - Dulciuri
Sisäinen tunniste2
Ilmoituksen nimiLot III - Dulciuri
Sisäinen tunniste3
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Dulciuri
Aitheantóir inmheánach: 9819433-2026-9
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 15842300 Confectionery
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Lot I - Dulciuri
Aitheantóir inmheánach: 1
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Lot II - Dulciuri
Aitheantóir inmheánach: 2
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Lot III - Dulciuri
Aitheantóir inmheánach: 3
2. Postupak
Postupak
Naslov: Dulciuri
Interna identifikacijska oznaka: 9819433-2026-9
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 15842300 Slatkiši
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Lot I - Dulciuri
Interna identifikacijska oznaka: 1
Grupa: LOT-0002
Naslov: Lot II - Dulciuri
Interna identifikacijska oznaka: 2
Grupa: LOT-0003
Naslov: Lot III - Dulciuri
Interna identifikacijska oznaka: 3
479057-2026 - Verseny
Románia – Édességek – Dulciuri
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
CímDulciuri
Belső azonosító9819433-2026-9
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 15842300 Édességek
5. Rész
RészLOT-0001
CímLot I - Dulciuri
Belső azonosító1
RészLOT-0002
CímLot II - Dulciuri
Belső azonosító2
RészLOT-0003
CímLot III - Dulciuri
Belső azonosító3
2. Procedura
Procedura
Titolo: Dulciuri
Identificativo interno: 9819433-2026-9
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 15842300 Confetteria
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: Lot I - Dulciuri
Identificativo interno: 1
Lotto: LOT-0002
Titolo: Lot II - Dulciuri
Identificativo interno: 2
Lotto: LOT-0003
Titolo: Lot III - Dulciuri
Identificativo interno: 3
479057-2026 - Konkursas
Rumunija – Konditerijos gaminiai – Dulciuri
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasDulciuri
Vidaus identifikatorius9819433-2026-9
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 15842300 Konditerijos gaminiai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasLot I - Dulciuri
Vidaus identifikatorius1
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasLot II - Dulciuri
Vidaus identifikatorius2
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasLot III - Dulciuri
Vidaus identifikatorius3
479057-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Ħelu – Dulciuri
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
TitluDulciuri
Identifikatur intern9819433-2026-9
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 15842300 Ħelu
5. Lott
LottLOT-0001
TitluLot I - Dulciuri
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
TitluLot II - Dulciuri
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
TitluLot III - Dulciuri
Identifikatur intern3
479057-2026 - Mededinging
Roemenië – Suikerwerk – Dulciuri
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode9819433-2026-9
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 15842300 Suikerwerk
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode3
Tytuł: Dulciuri
Wewnętrzny identyfikator: 9819433-2026-9
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 15842300 Wyroby cukiernicze
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Lot I - Dulciuri
Wewnętrzny identyfikator: 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Lot II - Dulciuri
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Lot III - Dulciuri
Wewnętrzny identyfikator: 3
2. Procedură
Procedură
Titlu: Dulciuri
Identificator intern: 9819433-2026-9
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 15842300 Dulciuri
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titlu: Lot I - Dulciuri
Identificator intern: 1
Lot: LOT-0002
Titlu: Lot II - Dulciuri
Identificator intern: 2
Lot: LOT-0003
Titlu: Lot III - Dulciuri
Identificator intern: 3
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 9819433-2026-9
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 15842300 Sladkarije
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 3