2. Процедура
Процедура
Заглавие: El material och ljuskällor
Описание: Upphandlingen avser ramavtal för inköp av elmaterial samt ljuskällor till drift, underhåll och investeringar
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 31680000 Електрически принадлежности и аксесоари
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: El material
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135283:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 31500000 Осветителни уреди и електрически лампи
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Ljuskällor
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135283:Lot:2
2. Řízení
Řízení
Název: El material och ljuskällor
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 31680000 Elektrické součásti a příslušenství
5. Část
Část: LOT-0001
Název: El material
Další klasifikace (cpv): 31500000 Elektrické zdroje světla a svítidla
Část: LOT-0002
Název: Ljuskällor
2. Verfahren
Verfahren
Titel: El material och ljuskällor
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31680000 Elektrische Bedarfsartikel und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: El material
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Los: LOT-0002
Titel: Ljuskällor
479137-2026 - Διαγωνισμός
Σουηδία – Προμήθειες ηλεκτρικών ειδών και εξαρτήματα – El material och ljuskällor
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςEl material och ljuskällor
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 31680000 Προμήθειες ηλεκτρικών ειδών και εξαρτήματα
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςEl material
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 31500000 Φωτιστικός εξοπλισμός και ηλεκτρικοί λαμπτήρες
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςLjuskällor
2. Procedure
Procedure
Title: El material och ljuskällor
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31680000 Electrical supplies and accessories
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: El material
Additional classification (cpv): 31500000 Lighting equipment and electric lamps
Lot: LOT-0002
Title: Ljuskällor
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: El material och ljuskällor
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 31680000 Elektriseadmete osad ja tarvikud
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: El material
Täiendav liigitus (cpv): 31500000 Valgustusseadmed ja elektrilambid
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Ljuskällor
479137-2026 - Mise en concurrence
Suède – Fournitures et accessoires électriques – El material och ljuskällor
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreEl material och ljuskällor
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 31680000 Fournitures et accessoires électriques
LotLOT-0001
TitreEl material
Nomenclature complémentaire (cpv): 31500000 Appareils d'éclairage et lampes électriques
LotLOT-0002
TitreLjuskällor
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: El material och ljuskällor
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: El material
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Ljuskällor
2. Postupak
Postupak
Naslov: El material och ljuskällor
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 31680000 Električne potrepštine i pribor
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: El material
Dodatna klasifikacija (cpv): 31500000 Rasvjetna oprema i električne svjetiljke
Grupa: LOT-0002
Naslov: Ljuskällor
2. Eljárás
Eljárás
Cím: El material och ljuskällor
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 31680000 Villamos kellékek és tartozékok
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: El material
További osztályozás (cpv): 31500000 Világítóberendezések és villamos lámpák
Rész: LOT-0002
Cím: Ljuskällor
2. Procedura
Procedura
Titolo: El material och ljuskällor
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 31680000 Apparecchi ed accessori elettrici
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: El material
Classificazione aggiuntiva (cpv): 31500000 Apparecchi di illuminazione e lampade elettriche
Lotto: LOT-0002
Titolo: Ljuskällor
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: El material och ljuskällor
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 31680000 Elektriniai maitinimo šaltiniai ir priedai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: El material
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 31500000 Apšvietimo įrenginiai ir elektros šviestuvai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Ljuskällor
479137-2026 - Kompetizzjoni
L-Iżvezja – Fornimenti u aċċessorji elettriċi – El material och ljuskällor
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
TitluEl material och ljuskällor
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 31680000 Fornimenti u aċċessorji elettriċi
5. Lott
LottLOT-0001
TitluEl material
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 31500000 Apparat tad-dawl u lampi elettriċi
LottLOT-0002
TitluLjuskällor
479137-2026 - Mededinging
Zweden – Elektrische benodigdheden en toebehoren – El material och ljuskällor
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
TitelEl material och ljuskällor
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 31680000 Elektrische benodigdheden en toebehoren
5. Perceel
PerceelLOT-0001
TitelEl material
Aanvullende classificatie (cpv): 31500000 Verlichtingsuitrusting en elektrische lampen
PerceelLOT-0002
TitelLjuskällor
Tytuł: El material och ljuskällor
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 31680000 Elektryczne artykuły i akcesoria
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: El material
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31500000 Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Ljuskällor
479137-2026 - Concurso
Suécia – Aparelhos e acessórios eléctricos – El material och ljuskällor
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
TítuloEl material och ljuskällor
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 31680000 Aparelhos e acessórios eléctricos
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloEl material
Classificação adicional (cpv): 31500000 Equipamento para iluminação e lâmpadas eléctricas
LoteLOT-0002
TítuloLjuskällor
2. Procedură
Procedură
Titlu: El material och ljuskällor
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 31680000 Articole şi accesorii electrice
Titlu: El material
Clasificare suplimentară (cpv): 31500000 Aparatură de iluminat şi lămpi electrice
Titlu: Ljuskällor
2. Postup
Postup
Názov: El material och ljuskällor
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 31680000 Elektropotreby a príslušenstvo
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: El material
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 31500000 Osvetľovacie zariadenia a elektrické žiarovky
Časť: LOT-0002
Názov: Ljuskällor
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 31680000 Električne potrebščine in pribor
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 31500000 Oprema za razsvetljavo in električne svetilke
Sklop: LOT-0002
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
Del (anbudsområde): LOT-0002