2. Процедура
Процедура
Заглавие: EU-udbud af kontrakt om levering af eldrevet lastbil med spule/kloakanlæg på flaklad
Описание: Frederiksberg Gartner- og Vejservice (FGV) skal forestå tømning af vejbrønde i kommunen, og skal i den forbindelse anskaffe en eldrevet spule/kloakbil til løsning af opgaven. FGV forventer at bruge udstyret til tømning af vejbrønde samt spuling af mindre kloakledninger, rensning af springvand og vandbassiner. Forventningen er ligeledes at den skal indgå i vintervagt og derfor skal opbyg-ningen være med kroghejs, således at der kan bruges flaklad, eksempelvis til saltspreder samt kørsel med 5 meter containere, dog med udskydelig bagkofanger således at der køres med 6 meter kasser. Udbuddet vedrører anskaffelse af en komplet eldrevet lastbil med spule/kloakanlæg på flaklad (som samlet køretøj også benævnt eldrevet slamsuger). Udover selve køretøjet indgås der samtidig en 8 årig aftale om service og vedligeholdelse.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til afsnit II i lovbekendtgørelse nr. 116 af 3. februar 2025 (udbudsloven), hvilket betyder, at enhver egnet tilbudsgiver har ret til at afgive tilbud.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 34144520 Камиони цистерни за отпадни води
Допълнителна класификация (cpv): 50100000 Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване, 50114000 Услуги по техническо обслужване и ремонт на товарни автомобили
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Варианти:
Описание на опциите: Tilbudsgiveren/leverandøren skal tilbyde, at indvendig dysse til tømning af anlægget kan tilkøbes som option.
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Další charakteristika zakázky: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 34144520 Cisternová vozidla na fekálie
Další klasifikace (cpv): 50100000 Opravy a údržba vozidel a příslušenství k nim a související služby, 50114000 Opravy a údržba nákladních automobilů
5. Část
Část: LOT-0000
Možnosti:
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Supplerende kontrakttype: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 34144520 Tankvogne til spildevand
Supplerende klassifikation (cpv): 50100000 Reparation, vedligeholdelse og tilhørende tjenesteydelser vedrørende køretøjer og beslægtet udstyr, 50114000 Reparation og vedligeholdelse af lastbiler
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Valgmuligheder:
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144520 Abwassertankwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50100000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen, 50114000 Reparatur und Wartung von Lastwagen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 34144520 Βυτία μεταφοράς αποχετευτικών λυμάτων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50100000 Υπηρεσίες επισκευής, συντήρησης και παρεπόμενες υπηρεσίες για οχήματα και συναφή εξοπλισμό, 50114000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης φορτηγών αυτοκινήτων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Επιλογές:
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 34144520 Sewage tankers
Additional classification (cpv): 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment, 50114000 Repair and maintenance services of trucks
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Naturaleza complementaria del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 34144520 Camiones cisterna para aguas residuales
Clasificación adicional (cpv): 50100000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo, 50114000 Servicios de reparación y mantenimiento de camiones
5. Lote
Lote: LOT-0000
Opciones:
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Lepingu täiendav olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 34144520 Kanalisatsiooni paakautod
Täiendav liigitus (cpv): 50100000 Sõidukite ja nendega seotud vahendite remondi-, hooldus- ja seonduvad teenused, 50114000 Veoautode remondi- ja hooldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
Täiendavad hankevõimalused:
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Cineál breise an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Roghanna:
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Dodatna priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 34144520 Cisterne za fekalije
Dodatna klasifikacija (cpv): 50100000 Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za vozila i pripadajuću opremu, 50114000 Usluge popravaka i održavanja teretnih vozila
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Opcije:
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
A szerződés kiegészítő jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 34144520 Szennyvízszállító tartálykocsik
További osztályozás (cpv): 50100000 Járművek és azokkal kapcsolatos berendezések javítása, karbantartása és járulékos szolgáltatása, 50114000 Teherautó-javítási és -karbantartási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
Opciók:
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Natura aggiuntiva dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 34144520 Autobotti per acque luride
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50100000 Servizi di riparazione, manutenzione e affini di veicoli e attrezzature connesse, 50114000 Servizi di riparazione e manutenzione di camion
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Opzioni:
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Kiti sutarties objektai: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 34144520 Nuotekų cisternos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50100000 Transporto priemonių ir su jomis susijusių įrenginių remonto, priežiūros ir kitos paslaugos, 50114000 Sunkvežimių remonto ir priežiūros paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pasirinkimo galimybės:
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Līguma papildveids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 34144520 Notekūdeņu autocisternas
Papildu klasifikācija (cpv): 50100000 Transportlīdzekļu un ar tiem saistītā aprīkojuma remonts, apkope un saistītie pakalpojumi, 50114000 Smago automobiļu remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Iespējas:
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Natura addizzjonali tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 34144520 Tankijiet tad-drenaġġ
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 50100000 Servizzi ta’ tiswija, manutenzjoni u dawk assoċċjati, tal-vetturi u l-apparat relatat, 50114000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni tat-trakkijiet
5. Lott
Lott: LOT-0000
Għażliet:
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 34144520 Cysterny do gromadzenia ścieków
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 50100000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów i podobnego sprzętu oraz podobne usługi, 50114000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji ciężarówek
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Opcje:
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Natureza adicional do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 34144520 Camiões-cisterna para águas residuais
Classificação adicional (cpv): 50100000 Serviços de reparação e manutenção de veículos e equipamento afim, e serviços conexos, 50114000 Serviços de reparação e manutenção de camiões
Opções:
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Natura suplimentară a contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 34144520 Autocisterne pentru transportul apelor reziduale
Clasificare suplimentară (cpv): 50100000 Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe, 50114000 Servicii de reparare şi de întreţinere a camioanelor
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 34144520 Cisterny na odpadové vody
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 50100000 Opravy, údržba a súvisiace služby pre vozidlá a príbuzné vybavenie, 50114000 Oprava a údržba nákladných vozidiel
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Dodatna vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 34144520 Cisterne za odplake
Dodatna klasifikacija (cpv): 50100000 Popravila, vzdrževanje in pripadajoče storitve za vozila in z njimi povezano opremo, 50114000 Storitve popravila in vzdrževanja tovornjakov
5. Sklop
Sklop: LOT-0000